Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 04.12.2012 o 13:13, EmperorKaligula napisał:

aktualne ? Zebralem 9 portali i można by skoczyc raz a dobrze i miec z glowy :)



Aktualne aktualne ale tak koło weekendu :)
Bo w tygodniu jestem zalatany i na granie czasu mam bardzo niewielki deficyt [sam do weekendu tez będę miał minimum z 3-4 machiny, czyli taką swoją "normę tygodniową" :) więc można walnąć taki naprawdę dziarski maraton, minimum mp7-8 zależnie jak reszta kumpli dopisze frekwencją]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 15:13, Pietro87 napisał:

więc można walnąć taki naprawdę dziarski maraton, minimum mp7-8 zależnie jak reszta kumpli
dopisze frekwencją]


tylko liczc ze ja mam raptem 75k dpsu, a z healujaca bronia 65k (a raczej tej bede uzywal zeby nie padac jak szmata), do tego resy bez szalu itd ;) utrzymac sie utrzymam, ale wielkiej sili ognia do puli nie dorzuce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 17:01, EmperorKaligula napisał:

tylko liczc ze ja mam raptem 75k dpsu, a z healujaca bronia 65k (a raczej tej bede uzywal
zeby nie padac jak szmata), do tego resy bez szalu itd ;) utrzymac sie utrzymam, ale
wielkiej sili ognia do puli nie dorzuce ;)

Witaj.
Ja również jak coś to się piszę. [Of kors jeśli znajdzie się wolne miejsce]
Wiza aż tak kiepskiego nie mam. 107k dpsu z dosyć mocną przeżywalnością :)
Mój BT znajdziesz w 3. podpunkcie w przypiętym poście.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2012 o 15:13, Pietro87 napisał:

Aktualne aktualne ale tak koło weekendu :)

Jeśli jest jeszcze jedno wolne miejsce to ja bym też poszadł, robię to of jakiegoś czasu, jak na razie mam tylko część z rakanoth/ghom. Moja postac to WD z 94k dpsu:
http://eu.battle.net/d3/en/profile/sunnO-2106/hero/1054672

Z tymże nie wiem jaki mp na uber bossy najlepiej, mi się solo udało max 4 zrobić, normalnie robię 3, wtedy bez większych problemów.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Solo ubbery robię mp5-6 [cm buildem 7 też wycisnę, ale czasem z enragem na kartanie na styk]
Na co-opie to raczej 7 minimum by się podchodziło bo niżej w grupie to raczej strata machin :)

Zawsze się można jakoś dograć i wymieszać, w tym tyg planuje sam minimum 6-9 machin skleić na sobotę [lub niedziele, zależy co mi w domu wypadnie i w który dzień weekendu znajdę czas] więc maratonik będzie bankowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 20:34, Pietro87 napisał:

Zawsze się można jakoś dograć i wymieszać, w tym tyg planuje sam minimum 6-9 machin skleić
na sobotę [lub niedziele, zależy co mi w domu wypadnie i w który dzień weekendu znajdę
czas] więc maratonik będzie bankowo :)

Możesz mi przybliżyć jak się brać za te machiny? Wiem, że lecą z kluczników party ale to tyle. Na jakim mp to robić, czy trzeba mieć przed nimi nefalemy, etc, bo z uberami jestem totalnie zielony a przydałoby się ringa skleić jakiegoś. mam wd 95k dps unbuffed, buffed 180k, na jakich mp co zrobię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakim mp zrobisz solo ubbery - nie powiem ci.
Sam dps nic nie znaczy, można mieć i 300k dps a ehp i zwrot hp cienki jak sik pająka i nic się nie wskóra :)
Tak więc z samego dpsu to ci nic nie wywnioskuję.
Prosty przykład - mam gear pod farme niskich mp 200k dpsu, ale nie wszedł bym z nim na mp 3+ a na ubbery wcale bym w nim solo nie poszedł =P
Za to w sprzęcie pod cm w którym mam 112k dpsu mogę sobie luzem nawet i na mp10 cisnąc [tylko sens niewielki bo farma wolna, już na mp8 jedna paczka elit zajmuje mi 1.5min], bo mam przy tym dpsie 2k regenu, 850loh, 2.6%ls, ~550res, 50khp, 5.2k armor, 1.85as, 42.5% crit szansy, 290%crit dmg + redukcje [10% na melle, 7% na elity] i bony dmg [8% na elity, 11% do dmg ostrzy] + efekty specjalnie [np 40% na fireballa z kruka burzy]

A same machiny sklejasz z kluczy.
Klucznicy są kolejno :

a1 - pola niedoli
a2 - oaza
a3 - kamienny fort
a4 - kryształowy łuk [tego klucznika odwiedza się raz, bo on ma schemat na machinę]

Trzy klucze tworzą jedną machinę która w a1 otwiera ci jeden z trzech portali [losowy].
Dlatego do zrobienia kompletu ubberów wymagane są 3 machiny.
Żebyś miał szanse na drop części do pierścienia musisz mieć przy ubijaniu ubberów nabity komplet nefalemów.

A drop szansa zależy tylko od mp, na zasadzie mp1 = 10%, mp2 = 20% i tak dalej do mp10 = 100%.
Szansa ta jest tylko przy 5x nefalemie, bez niego nawet na mp10 nie wyleci ci nic.

Schemat na pierścień kupujesz w akcie 2gim od tej małej co ma też dzwonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 00:51, Pietro87 napisał:

/.../

Dzięki wielkie, jeszcze jedno pytanie, czy trzeba odwiedzić wszystkie trzy machiny na raz żeby mieć szansę na ten pierścionek czy można farmić pojedynczo?

http://eu.battle.net/d3/pl/profile/Kryhu-2845/hero/22425910
I drugie pytanie, skoro sam dps nie wystarcza to jesteś w stanie mi wywnioskować coś z tego powyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 01:15, Kryhuu napisał:

Dzięki wielkie, jeszcze jedno pytanie, czy trzeba odwiedzić wszystkie trzy machiny na
raz żeby mieć szansę na ten pierścionek czy można farmić pojedynczo?


na pierscionek potrzeba 3 skladnikow z 3 bossow (kazdy rzuca inny). szansa na drop skladnika: mp1 = 10%, mp2 = 20% i tak dalej do mp10 = 100%.

portal (jak juz go zrobisz z 3 kluczy) otwiera sie losowo (1 z 3 mozliwych), ale uzywajac 3 portali na raz (czyli 3x kazdy klucz wyfarmiony) otwieraja sie wszystkie 3 mozliwe. Czyl 3 (i jej wielokrotnosci) to optymalna ilosc pod farme ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DPS Unbuffed: 79,739.84
EHP Unbuffed: 253,426

Dobrze jest :)
Masz widzę wykrawacz który zapewnia LS

Generalnie solo powinno być dobrze do mp3, może 4 albo 5 nawet - będziesz musiał sam sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 10:56, Pietro87 napisał:

/.../

Super, dzięki za analizę, możesz mi jeszcze podać jakiś wzór czy kalkulator, za pomocą którego obliczyłeś te wartości?

@EmperorKaligula
:o, czyli chyba jednak zbyt szybko się tego pierścionka nie dorobię.

I macie może jeszcze jakieś pomysły na podciągnięcie tej postaci? bo jedyne sensowne rzeczy jakie udaje mi się znaleźć, które rzeczywiście by podkręciły mi dps zaczynają się od 60m. Albo przynajmniej którą część powinienem najszybciej wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 16:34, Kryhuu napisał:

> /.../
Super, dzięki za analizę, możesz mi jeszcze podać jakiś wzór czy kalkulator, za pomocą
którego obliczyłeś te wartości?

>

j/w głównie d3upa używam, ale po unbuffed dps i ehp wpadam na diabloprogress.

A w postaci można sporo poprawić, naramy plugawki, wykrawacz z gniazdem, hełm zuni z cc, ring zuni tez z cc, lacuni z cc lub resy lub komplet, głebinowce bym wywalił i dał blackthorny z res i 2x sox, buty zuni tez mogą mieć resy, podobnie godzina wiedźm, amulet to np amu tala z cc.

Nikt ci tu raczej nic odkrywczego nie napisze, bo zmiany są oczywiste tylko drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema.
w d3 zacząłem grać jakoś w czerwcu, jednkże po miesiącu gry w którym zdążyłem przegrać jakieś 45h, odpuściłem sobie dalszą grę ponieważ mnie ona znudziła..
Dzisiaj jednak postanowiłem sobie znowu pograć, i z tego miejsca pojawia się; kilka pytań( w poście umieściłem skrina zawierającego moje staty itp).
1. Gdzie powinienem farmić z takim wyposażeniem?
2. Jakich umiejętności powinienem używać( pytanie skierowane do wd)
3. Dobierając sobie przedmioty, jakich statystyk powinienem w nich szukać? (jakieś podstawy)
4. Za co ogólnie powninienem się wziac?

20121206185336

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 17:26, Pietro87 napisał:

Nikt ci tu raczej nic odkrywczego nie napisze, bo zmiany są oczywiste tylko drogie :)

Meh, właśnie tego się spodziewałem, plugawki kosztują sensowne ponad 80m a tańszych nie ma co kupować, wykrawacz z socektem z 60 przy podobnym dps, o rzeczach z cc nawet nie wspomę, a witching hour ze wszystkim wyśmieje bo to sa setki milionów :D. dobra, trzeba farmić, dzięki jeszcze raz za wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2012 o 21:18, Kryhuu napisał:

Meh, właśnie tego się spodziewałem, plugawki kosztują sensowne ponad 80m a tańszych nie
ma co kupować, wykrawacz z socektem z 60 przy podobnym dps, o rzeczach z cc nawet nie
wspomę, a witching hour ze wszystkim wyśmieje bo to sa setki milionów :D. dobra, trzeba
farmić, dzięki jeszcze raz za wszystko



No godzina z resem to kosmiczne pieniądze :)
Sam nie kupowałem godziny bardzo długo, bo miałem w pasku 70res, dopiero w momencie kiedy wypadły mi lacuni z int+wit+allres+regen to kupiłem godzinę.
Bo zwyczajnie moje stare lacuni nie miały all res, raptem przez fartowny drop zdobyłem nadwyżkę resów i mogłem odpuścić te które były w pasku [kupiłem sobie wtedy na licytacji dosyć fartownie godzinę która normalnie jest warta jakieś 35 do 40kk w opcji kup teraz a ja ją za 21 ściągnąłem :) int+wit+life%+regen+ 42%cd, 8%as]
Plugawa też nie była dla mnie problemem - wypadła sama [int+wit] [podobnie jak sporo innych legend które na sobie noszę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 21:34, Pietro87 napisał:

/...../

Ja niestety nie mam farta do dropa, wydropiłem w życiu jeden amu co poszedł za 70m i ze dwie legendy po 20, reszta to same frostburny (z pięć), wizardspike''i i podobne.

Jeszcze jedna prośba, mogłbyś tak jak oceniłeś z mp moją postać, ocenić postać kumpla? Bo mimo tych linków do kalkulatorów to ja się nie orientuje ile jest ile etc.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/st00pa-2352/hero/22418502

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DH taki w sumie dosyć typowy, dps glass cannon, bo ehp niewielkie [127k], podbija je perfekcjonista i gloom, ale jak koledze gloom pęknie to dupa zbita raczej, pewnie mu się zdarzało spaść na strzała np w pechowo ustawionym arcane wardzie.
Taki DH to jest w sumie konkretny spec albo ty ich albo oni ciebie :)

Nie wiem jak przy tak niskim ehp by szło bicie ubberów, mam koleżkę który gra dh ale on ma przeszło 440k ehp unbuffed i 190k dpsu więc różnica spora [i tez mu się trafiało deadnąć na co-opie przy niefartownym układzie afixów]

DH to jest taki spec co jedzie na zasobach, nie wyrobisz z zarządzaniem zasobami i po zawodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 22:45, Kryhuu napisał:

Ja niestety nie mam farta do dropa, wydropiłem w życiu jeden amu co poszedł za 70m i
ze dwie legendy po 20, reszta to same frostburny (z pięć), wizardspike''i i podobne.


to masz zajebistego farta do dropa :) 35 paragonow wbite na mp3 (teraz juz mp4 bo krew mnie zalewa) i najlepszym dropem byl zolty amu kotry poszedl 2-3 patche temu za 8 baniek :) legendy/sety samie siarki, albo w porywach banka...

@Pietro87

poszlo zaproszenie w d3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałem się z kilkoma osobami na ten weekend, ale niestety od wczoraj jestem udupiony.
Po pobraniu tej małej aktualizacji gra mi totalnie zmarła, przy starcie wywala mi błąd związany z Visual C++, nic nie pomogło, reinstal gry, reinstal pakietów, test sterowników do grafiki [zarówno starych wersji jak i bety najnowszej], wysłałem odpowiednie zapytanie do supportu wraz z wszystkimi wymaganymi danymi [dxdiag, info o systemie, screeny błędu itp pierdoły]

Czekam może oni coś wymyśla.

Tak więc min te ubberki na które się ustawialiśmy wspólnie niestety się odwleką do czasu aż naprawię ten cholerny error...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się