Zaloguj się, aby obserwować  
Maurycy_69

The Settlers Online

41 postów w tym temacie

Nie znalazłem przez wyszukiwarkę tematu o tej grze (myślę, że temat o wszystkich innych częściach settlersów powinien być oddzielnie od tego), a mam pytanie.

Dostałem klucz do bety od gram.pl, i chcąc wejść w zakładkę "zamknięta beta" pojawia się komunikat "Brak miejsc
Z przykrością informujemy, że obecnie nie można zapisać się do fazy beta."
Gdzie w takim bądź razie wpisać klucz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz poprawkę na to, że trwa właśnie "przerwa konserwacyjna" (czyli zwykłe maintenance). Być może problem z rejestracją spowodowany jest po prostu zamknięciem serwerów. Wkrótce powinna się skończyć, to zobaczymy, czy problemy nadal będą występowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum wyczytałem, że kody promocyjne w ogóle nie będą potrzebne ;p o 15 musze wyjść z domu, fajnie by było, gdyby dokończyli już zwykły maint serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak sobie gram i gram i gram... I mam pytanie do osób, które już w tym trochę siedzą: czym dokładnie różni się ta gra od Traviana czy np. Lord of Ultima (poza animowanymi ludzikami)? Bo jak na razie, to widzę, że to po prostu LoU z trochę inną grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ktoś wie jak odpalic Settlers 3 na Win7? :D
A co do wersji na przeglądarkę - narazie nie mam zastrzeżeń, wygląda to lepiej i ładniej niż taki Stronghold Online.(który odpalany jest z poziomu klienta...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 17:22, d7 napisał:

Swoją drogą, ktoś wie jak odpalic Settlers 3 na Win7? :D

Próbowałeś odpalać grę w trybie zgodności z XP?
Co do samej gry The Settlers Online. Nudna, brakuje mi muzyki w tle i surowce są zbierane w strasznie wolnym tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram już drugi dzień, nadal siedzę w Tutorialu (co jest trochę chore, bo jest obowiązkowy i trzeba go odwalić), tempo gry jest naprawdę ślimacze i do tego dochodzi jakaś taka drętwość... Jak napisałem wcześniej - to Travian/Lord of Ultima, tylko z animowanymi ludzikami, nic więcej. Z Settlersami ma to tyle wspólnego, co oGame z Master of Orion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram od wczoraj i można wyzionąć ducha ... naprawdę ...
mam cztery kopalnie kamienia, a samego kamienia jak na lekarstwo
mam cztery kopalnie miedzi, samej miedzi mam 382 sztuki + 93 sztuki węgla, ale brązu mam już 0 sztuk
co za tym idzie, jak na lekarstwo mam też mieczy z brązu, które są konieczne do wyszkolenia rekrutów
a narzędzi mam jeszcze mniej, a bez nich niewiele sie zbuduje
naprawdę dużo mam tylko desek z drzew iglastych, tyle że magazyn jest już pełby a żeby go ulepszyć potrzebna jest jakaś horendalna ilość surowców: 500 desek z drzewa liściastego i 659 sztuk marmuru - czyli niedostępnych surowców, póki co
gra ani chybi nastawiona jest na to, żeby za prawdziwą kasę kupować klejnoty a za nie, brakujące surowce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po waszych wypowiedziach musze stwierdzić, chyba z przykrością że gra niewarta odpalenia. Przymierzałem się do podbicia trybu online ale widze że bez grubego portfela nie można bedzie się cieszyć grą, gdyż zebranie potrzebnych surowców może odbywać się tygodniami. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 09:42, DonPadrePL napisał:

gra niewarta odpalenia.


Zdecydowanie. Gra jest kompletnie pozbawiona (a przynajmniej ja nie znalazłem nigdzie) tych elementów, które sprawiały, że Settlersi byli tak genialnym tytułem. Zerowy wpływ na zarządzanie i ekonomię (jeśli jakiś budynek tworzy surowiec, to automatycznie trafia on on naszego magazynu, podobnie jak i automatycznie jest z niego pobierany). Zapomnij o ustawianiu priorytetów dla "tragarzy", dzięki którym mogliśmy mieć wpływ na priorytety produkcji, z łatwością przestawiając się między produkcją militarną a "cywilną", w zależności od potrzeb. Tu możesz co najwyżej jakiś budynek "wyłączyć", przez co nie będzie on wymagał surowców ani nic produkował. Tyle tylko, że taki system może się sprawdzić przy maleńkim imperium, weź teraz ogarnij kilkadziesiąt budynków, pamiętaj, czemu wyłączyłeś tego konkretnego drwala itp.

Dla mnie to prymitywna gierka, żerująca na marce Settlersów, a mająca na celu jedynie nabijanie kasy z "diamencików", wzorem podobnych produkcji. Jak dla mnie, gra zasługuje na 4.5 - 5/10. A i to tylko dlatego, że przynajmniej tu widzimy naszych poddanych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od 3 dni i muszę stwierdzić, że gra się przyjemnie.
Mam mnóstwo drewna i kamienia, a na to zawsze jest popyt.
Jeśli nie zresetują kont po becie to będę w to grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje, że może w finalnej wersji gry trochę pozmieniają te niedogodności o których pisałeś, bo chociażby wpływ na tragarzy może mieć duże znaczenie w rozwoju osady.
Z drugiej strony może być tak jak mówisz że gra żeruje na tytule i większą frajdę będziemy mieli jak zakupimy "diamenciki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że nie mozna zwiększyć populacji osady, gdyż aby ulepszyć magazyn potrzebne jest drewno z drzew liściastych 9 obecnie posiadam sladowe ilości 0 oraz marmur, którego złoża ciężko znaleźć
poza tym, aby awansować na kolejny poziom trzeba wybić bandytó, których obozy liczą nawet do 100 jednostek, a ja mam ... 7 żołnierzy ... i nijak tego nie przeskoczę, gdyż nie mogę zwiększyć populacji osady ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 19:31, deif33 napisał:

Populację osady możesz zwiększyć poprzez budowanie domków także nie musisz rozbudowywać
magazynu :)


Nic to nie dało, bo mimo iż zwiększyłem populację z 70 do 110 osadników to nadal nie mogę wyszkolić żołnierza z powodu limitu populacji - piwa, mieczy i łuków mam pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 20:20, lis_23 napisał:

Nic to nie dało, bo mimo iż zwiększyłem populację z 70 do 110 osadników to nadal nie
mogę wyszkolić żołnierza z powodu limitu populacji - piwa, mieczy i łuków mam pod dostatkiem.


Zwiększyłeś limit populacji. Teraz musisz poczekać, aż kolejni osadnicy się pojawią. Ich "przyrost naturalny" to 1 na 15 minut. Ale można ich "produkować" (za pieczywo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 20:23, Ring5 napisał:


Zwiększyłeś limit populacji. Teraz musisz poczekać, aż kolejni osadnicy się pojawią.
Ich "przyrost naturalny" to 1 na 15 minut. Ale można ich "produkować" (za pieczywo).


A jak to zrobić?, pieczywa mam sporo, prawie 500 sztuk.
Coś tam znalazłem, w magazynie prowiantów ale starczyło mi na razie ledwie na 26 osadników i jest to równie wolne, co i bez tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować