Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft zmienia serwery. Niektóre gry nie będą dostępne

58 postów w tym temacie

A ja uważam, ze trzeba mieć nie pokolei, żeby protestować w ten sposób; chcę grać, więc kupuję
co z tego, że się obrażę na producenta, dystrybutora, skoro to ja na tym stracę?, on i tak zarobi na innych
ja chcę grać w gry Ubisoftu, więć nie będę się zachowywał jak dzieciak.
Tylko szkoda mi tych " Settlersów 7 ", bo właśnie miałem nań ochotę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 14:09, lis_23 napisał:

A ja uważam, ze trzeba mieć nie pokolei, żeby protestować w ten sposób; chcę grać, więc
kupuję


no i właśnie tu napotykasz problem - bo sobie nie zagrasz a Twoja frustracja rośnie im bardziej jesteś zapracowany i mniej masz okienek na granie bo akurat ubi postanowiło że nie zagrasz... nie ważne czy zmieniają serwery czy czy gołąb narobił adminowi na auto i ma gorszy humor. No więc ok, zapłaciłeś za grę, tylko czy na pewno ją kupiłeś czy może zapłaciłeś za zgodę ubi żeby sobie czasem pograć, przynajmniej do czasu aż im się przestanie opłacać utrzymywanie serwerów...

z punktu widzenia starszego gracza - do tej chwili zostało wydane więcej niezłych produkcji niż będę miał czas przejść w ciągu najbliższych 10 lat, są platformy jak gog - niby w jaki sposób można na tym stracić?

a jak nikt nie kupi gier ubi to zbankrutują i odsprzedadzą prawa do herosów jakiejś firmie która nie ma graczy głęboko w dpoważaniu... - przynajmniej to mój plan ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 14:25, gmx napisał:

a jak nikt nie kupi gier ubi to zbankrutują i odsprzedadzą prawa do herosów jakiejś firmie
która nie ma graczy głęboko w dpoważaniu... - przynajmniej to mój plan ;]

Popieram ten plan bo niestety nowy heroes to kaszanka, a nowa firma ,to nowa nadzieja na dorównanie poziomowi Heroes''a 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam też nie jest rewelacyjny. Net mi padł, miałem opcję przejścia w tryb offline. Kliknąłem, by przeszedł. Wyskoczył mi komunikat, że nie może się połączyć z kontem i zaproponował żebym znalazł rozwiązanie na support.steampowered.com. Niezłe poczucie humoru mają w tym valve :/
Za to w Splinter Cell Conviction mogłem sobie pograć w trybie offline bez problemu. Jak gra będzie aktywowana przed wyłączeniem serwów to nie będzie żadnego kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.02.2012 o 14:25, gmx napisał:


no i właśnie tu napotykasz problem - bo sobie nie zagrasz a Twoja frustracja rośnie im
bardziej jesteś zapracowany i mniej masz okienek na granie bo akurat ubi postanowiło
że nie zagrasz...


Zagram sobie, gdy Ubisoft ponownie włączy serwery
Wiesz, mam ponad 140 gier, więc naprawdę mam w co grać, czekając na to, aż Ubi sobie poradzi ze swoimi problemami - a nawet jeśli, to mam jeszcze PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 15:00, Glorfindel3 napisał:

@ Eff3ctiv3 Następny HoMM od Nival Interactive (HoMM V) albo Katauri Interactive (King''s
Bounty)? Ehhh pomażyć zawsze możemy.:)


Mi akurat najbardziej podoba się V, a " King''s Bounty " jeszcze bardziej
w III nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym tu do czegoś propagował ale zawsze se można zcrackować oryginał w razie takich parszywych sytuacji a ta niewątpliwie taką jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 14:59, lis_23 napisał:

Zagram sobie, gdy Ubisoft ponownie włączy serwery
Wiesz, mam ponad 140 gier, więc naprawdę mam w co grać, czekając na to, aż Ubi sobie
poradzi ze swoimi problemami - a nawet jeśli, to mam jeszcze PS3.


Ciekawe co zrobisz, jak Ubi stwierdzi, że serwerów dla takiej a takiej gry już nie włączy bo jest za mało graczy. A patcha do gry offline też nie wypuszczą.
Wtedy będziesz mógł już sobie pudełko postawić tylko na półce i się na nie patrzeć.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, nieważne co robią wydawcy i jak nie fair w stosunku do graczy będą się zachowywać Ty i tak będziesz kupował ich gry bo przecież nie grając "tylko sobie będziesz szkodził".
Za jakiś czas będziesz kupował kod na grę, która będzie sprawdzała czy przypadkiem nie masz podwyższonej temperatury, bo chorzy mają leżeć w łóżku a nie grać. I dostaniesz od Ubi figę, bo przecież wg nich Ty akurat dziś grać nie możesz.

Mam nadzieję, że jednak w większości gracze mają trochę oleju w głowie i nie proszą się sami o robienie ich w balona tak jak Ty.
"Głosowanie portfelami" to najmniej co możemy zrobić.

Edit: literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 15:26, Phobos_s napisał:

Mam nadzieję, że jednak w większości gracze mają trochę oleju w głowie i nie proszą się
sami o robienie ich w balona tak jak Ty.
"Głosowanie portfelami" to najmniej co możemy zrobić.


Ja rowniez od czasu AC2 nie kupuje gier od Ubisoftu. Jest mase innych gier do skonczenia, a czasu tak malo, wiec nawet mi ich nie zal za bardzo:) Po co mi Settlers 7 jak ja jeszcze mam do skonczenia 4,5,6 i 2anniversary ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie za bardzo odpowiada mi taka sytuacja, ale jak muszą to muszą. Całe szczęście, że AC będzie niedostępny tylko na Mac''u, więc będę mógł pogrywać w moją ukochaną grę. Kiedyś cholera takich problemów nie było, ale odkąd rozwinął się Steam tego cyfrowego gówna w stylu Origin i Games For Windows Live zaczęło przybywać. Za chwilę pewnie pojawi się jakiś ActiPlay czy coś w tym stylu, żeby jeszcze bardziej skomplikować życie graczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 15:28, lis_23 napisał:

Ano, liczę na to, że w miarę starzenia się danego tytułu, Ubi będzie rezygnować z DRMu.

Liczyć możesz sobie do woli. Nic ich do tego nie zobowiązuje. BG&E nie działa pod Win 7 64bit przez spaprane zabezpieczenie antypirackie. Ani Cenega ani Ubisoft nie wydali patcha, który by je usunął. Wygodniej im napisać, że pod Win 7 nie działa niż wywalić durnego DRMa. Co najlepsze wiadoma czynność powoduje, że żadnych problemów z grą nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 16:33, Maksymus007 napisał:

Pudełko z grą na półkę, a gra z netu w wersji grywalnej. Nie czuje sie piratem..


I trudno, byś się czuł. Kasę zapłaciłeś, to masz prawo grać. A skoro wydawca stosuje ch***e praktyki, które Ci tą grę utrudniają/uniemożliwiają, to sam bierzesz sobie to, co Ci się (za zapłaconą przecież kasę) należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 18:03, Tenebrael napisał:

> Pudełko z grą na półkę, a gra z netu w wersji grywalnej. Nie czuje sie piratem..


I trudno, byś się czuł. Kasę zapłaciłeś, to masz prawo grać. A skoro wydawca stosuje
ch***e praktyki, które Ci tą grę utrudniają/uniemożliwiają, to sam bierzesz sobie to,
co Ci się (za zapłaconą przecież kasę) należy.

Niestety. Jeszcze trochę takiego bajzlu ze strony innych firm (jak w wykonaniu ubi), a czeka nas właśnie taka perspektywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 18:57, Kamilski napisał:

Gdyby ludzie nie piracili... nie byłoby i DRM.


Problem w tym, że DRM dotyka nie tych, którzy piracą, ale właśnie tych, którzy NIE poracą. Tak więc ta rzekoma zależność nijak się ma do faktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 18:57, Kamilski napisał:

Gdyby ludzie nie piracili... nie byłoby i DRM.

http://www.rockpapershotgun.com/images/11/aug/gas4full.jpg
Piraci mają DRM głęboko. Co on ma im przeszkadzać, jeśli nawet nie wiedzą, że taki jest?
A legalny klient kupuje grę i nie może z niej korzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować