Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

LAN i mody w DotA 2 - potwierdza Valve

32 postów w tym temacie

Microsoft może sobie w swojej lipnej licencji pisać co chce, prawo własności do dzieła jest niezbywalne, choć byś nawet zaprojektował okręt w pirackiej Catii, to ten okręt jest twoim dziełem. To samo tyczy się umowy licencyjnej z Blizzardem, który niby zawłaszcza sobie prawo do dzieł utworzonych w ich edytorze, ale najzwyczajniej nie ma do tego prawa. Co najwyżej może nie pozwolić na rozpowszechnianie go w swoim systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie na czasie jestem... O jakiej zamordystycznej polityce mowa?

Blizzard nie chce zagarnąć marki dla siebie, ich protest ma na calu zablokowanie zagarnięcia marki przez Valve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 16:56, GanD napisał:

Ja chyba nie na czasie jestem... O jakiej zamordystycznej polityce mowa?


Generalnie mam na myśli wszystko, co ludzi bulwersuje przy okazji premiery Diablo III - i nie mam na myśli jaskrawych kolorów. Np. potrzeba ciągłego podłączenia do netu (czyli nie pograsz w singla bez netu), brak modów itd. Znasz więcej szczegółów, bo widzę, że się tym interesujesz.

Dnia 17.02.2012 o 16:56, GanD napisał:

Blizzard nie chce zagarnąć marki dla siebie, ich protest ma na calu
zablokowanie zagarnięcia marki przez Valve.


No jak nie? Przecież Blizzard chce zrobić dokładnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 00:46, GanD napisał:

I kiedy rozmawiamy między sobą, nikt nie mówi o gatunku moba, tylko właśnie dota.
Przypuszczam, że znajdzie się sporo osób, które myślą podobnie.

Zresztą, dota nie musi być nawet nazwą całego gatunku, skoro niektórzy tak bardzo chcą
o niej zapomnieć.

Nie bardzo rozumiem. MOBA przecież określa o co chodzi w danym gatunku, nie widzę nic złego w używaniu tej nazwy, ani tym bardziej chęci pogrzebania pamięci o Docie (która i tak jest pogrzebana, wystarczy poczytać komentarze pod filmikami z Doty 2, że ulti Batridera jest skopiowane ze Skarnera, i tego typu smaczki).


Dnia 17.02.2012 o 00:46, GanD napisał:

I wcale mnie to nie dziwi, bo chęć zarejestrowania nazwy, która funkcjonuje w społeczności
już od wielu lat, a z którą wcześniej Valve w ogóle nie miało nic wspólnego i czerpania
wymiernych korzyści z nazwy moda (już nie ważne czy doty z WC3 czy z SC, bo oba tytuły,
oba edytory i tak należą do Blizzard), który powstał z inspiracji grą innej firmy i w
edytorze tejże firmy, jest zagraniem z najniższej półki.

Ale co z tego, że powstał w edytorze Blizzarda? To od razu znaczy, że należy do Blizzarda? Czy Blizzard w jakikolwiek sposób Dotę wspierał (to wbrew pozorom nie jest pytanie retoryczne, bo spotkałem się z opinią, że tak właśnie było)? Valve zatrudnił człowieka, który tworzył Dotę i teraz pozwala mu robić coś fantastycznego. Nie mam złudzeń, że chodzi tu tylko o kasę, ale to problem Blizzarda teraz. Mam ogromny szacunek do tej firmy, ale dla mnie zachowują się teraz jak dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 17:25, Vojtas napisał:

> Ja chyba nie na czasie jestem... O jakiej zamordystycznej polityce mowa?

Generalnie mam na myśli wszystko, co ludzi bulwersuje przy okazji premiery Diablo III...


Mylisz ducha czasów z zamordyzmem ;)

Dnia 17.02.2012 o 17:25, Vojtas napisał:

No jak nie? Przecież Blizzard chce zrobić dokładnie to samo.


A widziałeś gdzieś ich wniosek o zagarnięcie tej nazwy tylko dla siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 17:30, Madoc napisał:

Nie bardzo rozumiem. MOBA przecież określa o co chodzi w danym gatunku, nie widzę nic
złego w używaniu tej nazwy...


Ja też nie, ale jej nie używam, bo zawsze używałem nazwy dota.

Dnia 17.02.2012 o 17:30, Madoc napisał:

i tak jest pogrzebana, wystarczy poczytać komentarze pod filmikami z Doty 2, że ulti
Batridera jest skopiowane ze Skarnera, i tego typu smaczki).


Biorąc pod uwagę ogromną popularność LoL wcale mnie to nie dziwi, choć trochę smuci.

Dnia 17.02.2012 o 17:30, Madoc napisał:

Ale co z tego, że powstał w edytorze Blizzarda? To od razu znaczy, że należy do Blizzarda?


Nikt nie twierdzi, że nazwa należy do Blizzard. Jednak nie powinna ona należeć również do Valve, bo funkcjonuje w społeczności od wielu lat, a w tym czasie Valve nic wspólnego z tą "marką" nie miało. Teraz to właśnie oni chcą położyć łapę na popularności, jaką zyskał mod do, było nie było, gry Blizzard. Jakby im na tym nie zależało, to po prostu użyli by innej nazwy, jak choćby LoL czy inny HoN. Blizzard może i bywa pazerny, ale w tej sytuacji Valve wcale nie jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2012 o 00:52, GanD napisał:

Jakby im na tym nie zależało, to po prostu
użyli by innej nazwy, jak choćby LoL czy inny HoN. Blizzard może i bywa pazerny, ale
w tej sytuacji Valve wcale nie jest lepsze.

Ale nie mogli użyć innej nazwy, bo przecież przenieśli żywcem (świetnych) bohaterów z oryginału, jak również przedmioty i trochę innych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> No jak nie? Przecież Blizzard chce zrobić dokładnie to samo.

Dnia 18.02.2012 o 00:43, GanD napisał:

A widziałeś gdzieś ich wniosek o zagarnięcie tej nazwy tylko dla siebie?


Nie widziałem żadnych dokumentów w tej sprawie, ale byłoby naiwnością przypuszczać, że Blizzard nie chce sam sobie tej nazwy zastrzec. :) Ty byś na ich miejscu tego nie zrobił? Bo ja i owszem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa Dota jest skrótem od Defense of the Ancients, uzywanym przez graczy. Wiec Blizzard niepowinien miec nic do powiedzenia :).A nawet jak by mieli ,to chocby sie nazywała inaczej to i tak bedzie dota:) Fajnie że dadzą sieć LAN. Mam nadzieję że gra będzie wydana na DVD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa Dota jest skrótem od Defense of the Ancients, używanym przez graczy. Więc Blizzard
niepowinien miec nic do powiedzenia :).A nawet jak by mieli ,to chocby się nazywała
inaczej to i tak będzie dota:) Fajnie że dadzą sieć LAN. Mam nadzieję że gra będzie
wydana na DVD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A spytali się chociaż współtwórców doty o pozwolenie na ten w zasadzie plagiat? Bo co jak co, ale IceFrog nie jest jedyną osobą, która tworzyła ten projekt (w zasadzie, jeśli dobrze pamiętam, on przejął prace nad modem dopiero od wersji 6.0). Przypominam, że nie tylko Blizzard, ale również i jeden z twórców LoL złożył wniosek o zablokowanie przejęcia marki przez Valve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2012 o 15:58, Marekku napisał:

Nie ma to jak znaleźć markę konkurencji, która nie była chroniona, przywłaszczyć ją i
bić kasę ;)


Naprawdę jesteś taki głupi czy tylko nie doinformowany? DotA należy do Icefroga a nie Blizzarda, dlatego może sobie robić Dota 2 pod skrzydłami Valve.

Blizzard Dota to żałosna próba zagarnięcia dla siebie odrobiny śmietanki która do nich nie należy. Tylko się ośmieszyli. Mieli dote w dupie przez tyle lat i nagle się obudzili się do tego stopnia, że zmienili umowę i teraz jak coś zrobisz w edytorze przestaje należeć do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować