Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

>(...)
http://lmgtfy.com/?q=present+continuous (w razie problemów ze znalezieniem kliknij: http://www.e-angielski.com/gramatyka-present-continuous , wszystko jest dokładnie wyjaśnione i masz nawet krótki "test" sprawdzający, czy już łapiesz o co chodzi)

Dnia 24.05.2009 o 15:21, T-Tronix napisał:

Spoiler

Jeśli masz pisać żebym poszukał sobie w necie, czy inne podobne aluzje to lepiej nie
spamuj, bo mi trzeba konkretnego wyjaśnienia


Spam... hmmm... a to co ty zrobiłeś to za przeproszeniem co? Nawet w Google nie chciało Ci się wpisać "present continuous". Co innego, żeby nie było odpowiedzi na pierwszej stronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

//cut//

My best friend is Angelika. She''s in my age. So as I she have an older brother, who lives in Ozorkow.
She''s spare and tall. She have long, thick, dark-blonde colored hair. Her eyes are brown (może tu być też ''hazel'' - orzechowego koloru) and big.
Angelika have a great sense of humour. She''s jolly and positive. She''s very good student, helpfull colleague, loyal and understanding friend. I very like her, because I can tell her all my secrets and I know that she''ll never betray me. It''s cool for me that whenever she arrives to me i don''t know what to expect - she''s so unpredictible and spontaneous. I can''t wait to meet her again!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, z polaka jestem noga i mam napisać takowe "wypracowanie" na 4 strony zeszytowe
"Makbet-tyran który zabił sen"
Proszę o jakieś wskazówki, porady :D Wiem że to głupio brzmi ale nie lubię wypracowań...
Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam prośbę- mógłby mi ktoś napisac takie wprowadzenie do referatu po angielsku? nie wiem jak to ładnie ujac chodzi o to, że chce powiedzieć, iz przygotowałem opis miasta ateny, w którym zawarłem informacje o trzech ważnych miejscach- Partenonie, Akropolu oraz Agorze Ateńskiej :/

zupełnie nie wiem, jak to napisac (całą reszte pracy domowej już mam, 5stron, yeah, ale nie wiem jak zacząć :/)

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

//cut//
Przede wszystkim ułóż sobie listę pytań do tematu. Np.:
- Dlaczego Makbet stał się tyranem?
- Jaki wpływ na jego psychikę miały jego czyny?
- Co oznacza, "zabił sen"?
etc.

Po drugie zbierz wszystkie informacje jakie masz na temat Makbeta (może jakieś notatki z zeszytu) oraz wpływ jego otoczenia na jego postać (głównie jego żony).

Po trzecie uporządkuj to chronologicznie.

Po czwarte - temat wyjątkowo głupi bo ciężko jest stwierdzić co oznacza, że "zabił sen".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat wcale nie głupi.

"Makbet sen zabija" to imaginacje samego Makbeta, który ze strachu przed dokonaniem niecnego czynu zaczął mieć omamy słuchowe i wzrokowe bo w gruncie rzeczy był dobrym człowiekiem i nie chciał tego zrobić. Posłuż się cytatem na podparcie swoich słów, w którym Makbet w monologu mówi o błędnym kole zabijania. Nie chodzi tu również tylko o zabicie osoby fizycznej;
Sen jest stanem, w którym ludzie często widzą siebie jako kogoś innego, najczęściej lepszego. W tym przypadku można napisać o śnie o dobrej i sprawiedliwie rządzonej Szkocji - a taka była za panowania Duncana i - z pewnością taka byłaby, gdyby rządzili nią prawowici dziedzice tronu szkockiego. Zatem Makbet zamordował nie tylko człowieka (ludzi), ale także idee i ojczyznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 19:18, ZO_S_O napisał:

A jaki styl? Formalny, nieformalny czy pół? Bo nie wiem jak bym się ewentualnie zabrać
mógł :D


nieformalny
chodzi o to, aby napisac cos mniej więcej takiego

"moja prezentacja opowiada o mieście Ateny, zawarłem w niej opisy miejsc takich jak Partenon, Akropol Ateński i Agora Ateńska"

tyle wystarczy

potrzebuje tego na jutro i tej jednej rzeczy nie mogę ładnie ułozyć :/
przyda sie kazda pomoc :)

wystarczy jedno-dwa zdania

będe baaardzo wdzięczny za pomoc, bo do anglika głowy nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

This composition is about Athens. I have included in it descriptions of places like Parthenon, Acropolis and the Agora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 21:02, Harrolfo napisał:

This composition is about Athens. I have included in it descriptions of places like Parthenon,
Acropolis and the Agora.



dziękuję bardzo :)

dozgonna wdzięcznośc :)

mi zabrakło słów :/

P.S: wi idealnym momencie- własnie wrócił brat i nie będe miał neta :/

Jeszcze raz wielkie, wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 15:47, audioslave2000 napisał:

My best friend is Angelika. (...)


Może lepiej byłoby niekiedy nie porywać się na to, o czym ma się nikłe pojęcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak obliczyć liczbę neutronów w pierwiastku? Całkowicie zapomniałem, a zeszyt prowadzę tak beznadziejnie, że sam nie wiem co jest co. Załóżmy, że dla tlenu 16/8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 23:23, Diverso napisał:

Może mi ktoś powiedzieć jak obliczyć liczbę neutronów w pierwiastku? Całkowicie zapomniałem,
a zeszyt prowadzę tak beznadziejnie, że sam nie wiem co jest co. Załóżmy, że dla tlenu
16/8.

Liczba neutronów = liczba masowa - liczba atomowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Homo quidam habebat duos filios, et acce-
dens ad primum, dixit : Fili, vade hodie, operare in vinea mea.
Ille autem
respondens, ait : Nolo. Postea autem, pœnitentia motus, abiit.
Accedens
autem ad alterum, dixit similiter. At ille respondens, ait : Eo, domine, et non
ibit :
quis ex duobus fecit voluntatem patris ?

Mógłby mi ktoś przetłumaczyć?? sam tłumaczyłem tylko chce z kimś porównać żeby sprawdzić czy dobrze mam składniowo.

PS: poza tym nie znalazłem w słowniku dwóch słówek: penitentia, penitene (tak chyba infinitiv bedzie) i tego ibit wiem tylko że to fut. i infiinitiv to ibire,eo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 22:30, vear napisał:

Może lepiej byłoby niekiedy nie porywać się na to, o czym ma się nikłe pojęcie...


Albo zamiast pisać durne komentarze poprawić lub zwrócić uwagę na błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę na jutro zrobić kilka zadań z kinematyki, jeśli ktoś pomógłby mi z chociaż jednym to byłbym wdzięczny (to jest akurat niewielki ułamek wszystkich zadań, po prostu te mi nie wychodzą):
1. W jakim czasie można zatrzymać pojazd jadący z prędkością v=72km/h, jeżeli jego największe opóźnienie może wynosić a=5m/s^2 ? Jaką drogę przejedzie pojazd od chwili rozpoczęcia hamowania do zatrzymania się?
2. Wagon popchnięty przez lokomotywę przejechał drogę s=37,5m. Zakładając =, że ruch wagonu był jednostajnie opóźniony oblicz jego prędkość początkową i opóźnienie. Czas ruchu wagonu wynosi t=10s.
3. W czwartej sekundzie ruchu jednostajnie zmiennego bez prędkości początkowej ciało przebyło drogę s4=2m. Jaką prędkość osiągnie to ciało pod koniec siódnej sekundy ruchu?
4.(chyba najtrudniejsze) Samochód jadąc z miejscowości A do B przejechał połowę drogi z prędkością v1=60km/h, a drugą połowę z prędkością v2=90km/h. Wracając, połowę czasu samochód jechał z prędkością v3=90km/h, a drugą połowęz prędkością v4=60km/h. Ile wynosiła średnia prędkość samochodu na drodze: a) z A do B; b) z B do A; c) ile zaś na całej trasie? d) wyraź prędkość średnią na całej trasie przez prędkości średnie na trasie z A do B i z B do A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś przetłumaczyć to na język niemiecki (w słowniku nie ma)?
Wyszukiwarka internetowa,
przeglądarka internetowa,
program antywirusowy,
sieć wewnętrzna,
edytor tekstu,
edytor grafiki.
Prosiłbym z tym der,die, das.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 18:37, KubooPL napisał:

Mógłby mi ktoś przetłumaczyć to na język niemiecki (w słowniku nie ma)?
Wyszukiwarka internetowa,
przeglądarka internetowa,
program antywirusowy,
sieć wewnętrzna,
edytor tekstu,
edytor grafiki.
Prosiłbym z tym der,die, das.


http://translate.google.pl/translate_t#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować