Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Podróż (Journey) - recenzja

26 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2012 o 00:30, Jester napisał:

> Wolę grę 2-godzinną, ale dobrą i równą, niż 10-godzinną, z czego połowa jest po
prostu
> nudna.
Tym tokiem rozumowania mozemy powiedziec ze lepsza gra 10 miutowa, ale dobra i rowna
niz 2-godzinna, z czego polowa jest po prostu nudna.
Nie uwazac ze Twoje stwierdzenie operauje na blednych zalozeniach?

Nie nie możemy tak powiedzieć. Dokonujesz tutaj sprowadzenia do absurbu poprzez absurdalne zmniejszenie czasu rozgrywki. Twoja teza nie ma sensu ponieważ 10 minutowa gra również jest bez sensu, natmiast dwu godzinna gra jest do zakceptowania (przy odpowiedniej cenie).
Założenia są jak najbardziej prawidłowe i mają sens. Mówiąc bardziej opisowo można to przedstawić to tak: wolę grę krótszą, ale oferującą ciekawą rozgrywkę, niż dłuższą kilkuktornie, ale oferującą monotonną i powtarzalną rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 21:55, Laid_back napisał:

A film, który robią wiele lat, nakręcają atmosferę fotki, trailery, narasta oczekiwanie
i... trwa 1,5 godziny. To nie skandal? ;)

Aż mi się przypomniał "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia" :) Oprócz 2 - 3 scen pokazanych w trailerze - nie było na co patrzeć :)
Co do gierki - w sumie czemu nie. Takie gry być może docenią ci, którzy cieszą się, jeśli uda im się znaleźć choćby kwadrans dziennie na jakąkolwiek grę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kocham tego typu gry, gdyż należą one do najpiękniejszych gier i jedynych w swym rodzaju.
Zaiste będę ją ogrywał z wielką radością i dumą.
Recenzja świetna i ciekawa :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze masa hejterów, no cóż nie pozostaje mi nic innego jak poprosić panów którzy nawet tej gry nie odpalili o to żeby jednak spróbowali zanim zaczną hejcic, oczywiście najpierw pozbywając się uprzedzeń. Mam już trochę lat na karku i za sobą wiele naprawdę świetnych wręcz doskonałych gier (posiadam wszystkie aktualne platformy) jednak przyznaję że Journey to najpiękniejsza (!!! i nie mam tu na myśli oprawy graficznej!!!) gra w jaką miałem wręcz zaszczyt zagrać, tak, tak wcale nie przesadzam, jeśli ktoś nie potrafi docenić kunsztu tej produkcji po prostu jeszcze nie dojrzał (albo nie wiem na co liczył znając wcześniejsze produkcje thatgamecompany). Oczywiście nie mówię że każdy tę grę musi kochać, jednak takie miotanie się jak tu co niektórzy zaprezentowali jest o wiele przesadzone delikatnie ujmując. Co do ceny przyznaję może być trochę zaporowa (mnie samemu też się nie przelewa) sam kilka razy się zastanawiałem przez kliknięciem "Confirm Purchace", to w końcu całe okrągłe 47zł (ile to jest piw pewnie nie jeden pomyślał pukając się w głowę). Dwie i pół godziny później po ukończeniu mojej pierwszej Podróży z lekko zeszklonymi oczyma (... no dobra mocno zeszklonymi, czepianie się :>) wiedziałem że gra ta jest warta każdej wydanej na nią złotówki, i że wrócę do niej jeszcze wiele razy.

Gdy piszę ten nieco przydługawy komentarz jestem kilkanaście minut po ukończeniu Podróży po raz czwarty i już teraz wiem że niezwykle trudno mi będzie zebrać ostatnie trofeum które wymaga zrobienia tygodnia przerwy od Journey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować