Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwsza godzina z polskiej wersji gry Mass Effect 3 - gameplay

41 postów w tym temacie

>
Widzisz, akurat ME2 jest dużo lepszy od jedynki, która jest dla mnie niestrawna ( okropna walka )
także DAII bardziej mi przypadło do gustu niż jedynka - fabularnie i dzięki kilku rozwiązaniom
w STTOR nie grałem bo nie gram w MMO, ale piki co, gra zbiera pozytywne opinie, więc pewnie nie jest tak xle, jak piszesz

gameplaya nie oglądam, bo po co? - czekam na moją EK i sam zobaczę, jak to się zaczyna
oby tylko pełna wersja gry stała na wyższym poziomie technicznym, niż demo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 12:56, dariuszp napisał:

Ucieszyła mnie wiadomość którą znalazłem na mmorpg.com dotycząca SWTOR.
Najwyraźniej Bioware idzie po rozum do głowy i ratują inwestycję za setki milionów. W tym miesiącu
podobno gra doczeka się tekstur w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo mają naprawić UI,
uruchomić Legacy, rozbudować troszkę WZ, zlikwidować część explitów i farmienie w PVP
ni jak mające się do porządnego PVP. A zapytani o Ilum z pełną szczerością odpowiedzieli
że wracają do deski kreślarskiej a questy PVP z Ilum lądują w WZ.
Także w marcu może się polepszyć a za pół roku albo rok może gra będzie się nadawała
do grania.

Jeszcze tylko muszą serwery połączyć bo na dzień dzisiejszy populacja na nich po południu
nie przekracza 200 osób na większości serwerów.

Wkleisz linka do tego newsa? Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 13:11, lis_23 napisał:

>
Widzisz, akurat ME2 jest dużo lepszy od jedynki, która jest dla mnie niestrawna ( okropna
walka )


Walka była troszkę sztywna ale nie na walce się ta gra skupiała. Miała sporo tego i tego mimo prymitywnych dialogów (co za idiota wymyślił ten system moralności w tej grze ?) i czarno-białych postaci. Dwójka była delikatnie mroczniejsza ale niestety raziła spłycona rozgrywka, spłycone mechanizmy RPG itp.

Dnia 06.03.2012 o 13:11, lis_23 napisał:

także DAII bardziej mi przypadło do gustu niż jedynka - fabularnie i dzięki kilku rozwiązaniom


Aż boje się zapytać co Ci się bardziej podobało. Interfejs skopali doszczętnie. Wszystko zostało uproszczone i spłycone. Fabuła była nijaka. Całość była liniowa a walki skupiały się na eksterminacji kolejnych fal potworów pojawiających się znikąd.
Dodaj do tego martwy świat i masz obraz kaszanki jaką był DA II.

Dnia 06.03.2012 o 13:11, lis_23 napisał:

w STTOR nie grałem bo nie gram w MMO, ale piki co, gra zbiera pozytywne opinie, więc
pewnie nie jest tak xle, jak piszesz


Pozytywne opinie o tej grze widziałem tylko u recenzentów. I to tylko tych którzy na ogół faworyzują Bioware bo to Bioware. Poprawili grind od 1 do ostatniego lvl który był bolączką wszystkich MMO ale tylko nieznacznie robiąc go znośnym przez dodanie fabuły.
Tylko że przy okazji sprawili że rozgrywka jest całkowicie liniowa (w MMO!) a instancjonowanie jest tak ogromne że mało kiedy spotkasz innych ludzi (w MMO!).
Dodatkowo wszystko pozostałe zostało kompletnie skopane lub zaniedbane.

Dnia 06.03.2012 o 13:11, lis_23 napisał:


gameplaya nie oglądam, bo po co? - czekam na moją EK i sam zobaczę, jak to się zaczyna
oby tylko pełna wersja gry stała na wyższym poziomie technicznym, niż demo ...


No właśnie podobno jest to samo. Jeżeli masz już grę to spokojnie możesz ją odblokować. Ja tak zrobiłem z Battlefield 3 i nigdy mnie żadna przykrość nie spotkała z tego powodu. Ale biorąc pod uwagę że już w dniu premiery "pasuje byś kupił DLC z Proteanami" i już zapowiedzieli bombardowanie DLC - sugeruję byś poczekał.
Gra Ci nie ucieknie, jest wiele innych ciekawych tytułów w które można zagrać itp.

W końcu Mass Effect 2 dostałem teoretycznie za darmo (a w praktyce za ok 25zł) i jeszcze dokupiłem do niego dodatek Lotsb i Arrival jak były w solidnej promocji (+ wykorzystałem kupon jaki dostałem przy jednej okazji więc wyszło mi to taniuśko). Całkiem niezła transakcja.
Biorąc pod uwagę średnie demo wolę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2012 o 13:31, dariuszp napisał:

Walka była troszkę sztywna ale nie na walce się ta gra skupiała. Miała sporo tego i tego
mimo prymitywnych dialogów (co za idiota wymyślił ten system moralności w tej grze ?)
i czarno-białych postaci. Dwójka była delikatnie mroczniejsza ale niestety raziła spłycona
rozgrywka, spłycone mechanizmy RPG itp.

Mnie to akurat nie raziło i dwójka o wiele bardziej przypadła mi do gustu, była bardziej " filmowa ", rozbuchana i trochę lepsza graficznie od jedynki.

Dnia 06.03.2012 o 13:31, dariuszp napisał:


Aż boje się zapytać co Ci się bardziej podobało. Interfejs skopali doszczętnie. Wszystko
zostało uproszczone i spłycone. Fabuła była nijaka. Całość była liniowa a walki skupiały
się na eksterminacji kolejnych fal potworów pojawiających się znikąd.
Dodaj do tego martwy świat i masz obraz kaszanki jaką był DA II.

Podobała mi sie walka i ogólnie fabuła, wprowadzenie doń, nie było już tak, że na wstępie jesteśmy jakimś mega-ultra koksem, wybrańcem
raziło mnie przede wszystkim ograniczenie świata gry do jednego miasta i okolic.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 13:23, Janek_Izdebski napisał:

> Ucieszyła mnie wiadomość którą znalazłem na mmorpg.com dotycząca SWTOR.
> Najwyraźniej Bioware idzie po rozum do głowy i ratują inwestycję za setki milionów.
W tym miesiącu
> podobno gra doczeka się tekstur w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo mają naprawić
UI,
> uruchomić Legacy, rozbudować troszkę WZ, zlikwidować część explitów i farmienie
w PVP
> ni jak mające się do porządnego PVP. A zapytani o Ilum z pełną szczerością odpowiedzieli

> że wracają do deski kreślarskiej a questy PVP z Ilum lądują w WZ.
> Także w marcu może się polepszyć a za pół roku albo rok może gra będzie się nadawała

> do grania.
>
> Jeszcze tylko muszą serwery połączyć bo na dzień dzisiejszy populacja na nich po
południu
> nie przekracza 200 osób na większości serwerów.
Wkleisz linka do tego newsa? Dzięki. :)


Jasne. Tutaj masz całą relację:
http://www.mmorpg.com/blogs/staffblog/032012/22702_SWTOR-Guild-Summit-Day-1.html

Zwracam uwagę na te fragmenty:

Tak skracając:
~ pasowanie koloru przedmiotów do pancerza wraca
~ dual - multispec pojawią się - drużyna ma za dużo DPS ? to się przestawią na medyków niektórzy.
~ UI będzie w pełni edytowalne
~ pojawią się dźwięki otoczenia na świecie (może w końcu przechodząc koło wodospadu coś usłyszymy)
~ w końcu pojawią się chmurki kiedy piszemy na lokalnym czacie
~ więcej pomarańczowych przedmiotów które pozwolą dopasować wygląd postaci do naszych upodobań
~ crafting ma być kompletnie zmieniony bo dzisiaj jest całkowicie bezużyteczny nie licząc Biochem
~ drzewko rodzinne - ciekawe jak będzie działać jak będziecie mieli postacie po stronie przeciwnej
~ jak dobijecie do lvl 50 jakimś gatunkiem to go odblokujecie dla kolejnych postaci
~ mają się pojawić tzw "Heroic Ability", nie mam pojęcia jeszcze co to ale w skrócie będzie można zrobić "force choke" czyli legendarny ruch Vadera każdą ze swoich postaci w trakcie tzw "heroicznych momentów"
~ zmieni się czas oczekiwania na fleet pass i qucik travel. Co ciekawe - coś piszą o jetpackach. Będzie można mieć szybki sprint przez chwilę ale nie będzie możliwości ciągłego lotu
~ sprint będzie od lvl 1. Koniec z powolnym łażeniem.
~ dodatkowe elementy na statku jak manekin do treningów, droid naprawiający ekwipunek itp
~ na statku będzie skrzynka od wiadomości, stacja od aukcji
~ legacy też będzie udostępniało buffy które przyspieszą rozwój kolejnych postaci na wcześniejszych lvlach
~ nowy WZ Novare Coast
~ więcej WZ na których można grać przeciw swojej własnej frakcji
~ WZ pomiędzy serwerami co zlikwiduje oczekiwanie na nie zapewne
~ system medali i nagród który będzie nagradzała Twoje uczestnictwo w WZ a nie samo siedzenie w nim (dla tych co siedzą AFK)
~ tzw premade czyli możliwość kolejkowania 8-osobową grupą (np z gildii)
~ questy z Ilum lecą do WZ a Ilum ma być kompletnie przerobione w przyszłości
~ nowe Operacje i przy okazji dalej próbują naprawić istniejące
~ nowy poziom trudności dla Operacji zwany Story więc raczej chodzi o wersję "debilnie łatwą". Dla tych którzy nie chcą farmić przedmiotów i się starać a chcą zobaczyć operację.
~ group finder dla Flashpointów ma się pojawić dopiero w 1.3. Ma się pojawić nowy FP Lost Isladn
~ nowe kolorki dla mieczy
~ WZ rankingowe

To wszystko powinno się pojawić gdzieś w marcu albo początkiem kwietnia.

Co do tych 200 osób to jak znajdę czas to odkopię bloga. Podali jakie serwery sprawdzili (raptem parę gdzie mieli postacie), zrobili screeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 11:49, Janek_Izdebski napisał:

Za takie coś Steam na przykład przecież banuje. Nie wiem jak jest z Originem. Ale słyszałem,
że klucze z innych regionów były banowane na Origin.

Nikt za zmianę IP i użycie VPN nie banuje. Ani Steam ani Origin. Zaczynają banować, gdy używasz tego do kupna gry, która jest tańsza niż w Twoim regionie. To jest duża różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 13:52, Henrar napisał:

Nikt za zmianę IP i użycie VPN nie banuje. Ani Steam ani Origin. Zaczynają banować,
gdy używasz tego do kupna gry, która jest tańsza niż w Twoim regionie. To jest duża różnica.

Masz rację, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Dlatego tak często odradza się kupowanie śmiesznie tanich kluczy na Allegro. Ale jak widać, do niektórych to nie trafia, a Polak "zawsze po szkodie mądry". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 13:50, Janek_Izdebski napisał:

Dziękuję. Włąśnie zapoznaje się z linkiem. A wracając do ME 3. Za niecały rok gra powinna
zlecieć do "EA Classics"... ;)


Taki mam właśnie plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 13:57, dariuszp napisał:

Taki mam właśnie plan.

Ale DLC i tak pewnie trzeba będzie kupić za Bioware Pionts nawet jak gra spadnie do tańszej serii: RIP-OFF! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 14:13, Janek_Izdebski napisał:

> Taki mam właśnie plan.
Ale DLC i tak pewnie trzeba będzie kupić za Bioware Pionts nawet jak gra spadnie do tańszej
serii: RIP-OFF! ;P


Ale w tym czasie będę wiedział
~ czy w ogóle opłaca się jakieś kupić
~ czy w ogóle jest sens kupować poszatkowaną grę
~ na ile starczy tego grania gdybym kupił i na jakim poziomie

Lotsb nie był w cale taki zły w porównaniu do innych partackich DLC od BW. On plus ME2 za darmo do DA2 który kosztował wtedy w święta 50zł (nagroda za nie kupowanie gry) i wcale nie wyszło najgorzej. Arrival dużo później jak miałem kupon od nich.
W tym wypadku przekonam się czy ten Proteanin w ogóle coś wnosi do gry. Jakie DLC jeszcze się pojawią i ile będa warte. Później jak gra będzie kosztować 20zł to ją może kupię i dobiorę ciekawsze DLC.

I tak wyjdzie znacznie taniej niż wydawanie 150zł teraz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2012 o 14:17, dariuszp napisał:

I tak wyjdzie znacznie taniej niż wydawanie 150zł teraz :P

Zwłaszcza, że i tak będą na rynku ciekawsze produkcje, na które warto teraz poczekać (wszystkie poniższe gry będą na rynku do końca czerwca):

- Raymana Origins PC version
- Risena 2
- Sniper Elite v2
- Maxa Payne''a 3
- Snipera 2: Ghost Warrior
- Spec Ops: The Line.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię. Dragons dogma ma ponad miesiąc (sic!) poślizgu jeśli chodzi o wydanie na terenie EU względem USA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kupić grę po premierze miesiąc, dwa ale nie wytrzymałem i wczoraj zamówiłem.
A ta godzinę nie będę oglądał, nie chce sobie psuć rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować