Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Total War: Shogun 2: Zmierzch Samurajów - recenzja

26 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

Total War: Shogun 2: Zmierzch Samurajów to już drugie rozszerzenie do najnowszej gry z Wojną Totalną w tytule, opowiadające o innej epoce i oferujące zupełnie nową kampanię. W czasach plagi drobnych DLC już za samo to należą się Creative Assembly spore brawa...

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Total War: Shogun 2: Zmierzch Samurajów - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ogólnie rzecz biorąc stronnicy szoguna zaczynają po prawej stronie mapy, stronnicy cesarza zaś po prawej."

Nie ciasno im tam? A cała lewa strona nieużywana, czeka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2012 o 20:57, Reddi napisał:

"Ogólnie rzecz biorąc stronnicy szoguna zaczynają po prawej stronie mapy, stronnicy cesarza
zaś po prawej."

Nie ciasno im tam? A cała lewa strona nieużywana, czeka ;)

lol, poprawiłem, dzięki za czujność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czekam na Total Civil War. Wojna w USA doskonale się wpisuje w tendencję przenoszenia serii w czasy bliższe współczesności. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2012 o 21:45, Vojtas napisał:

No to teraz czekam na Total Civil War. Wojna w USA doskonale się wpisuje w tendencję
przenoszenia serii w czasy bliższe współczesności. :)


Niestety, raczej dopiero w jakimś dodatku/DLC do częsci w całości poświęconej XIX w. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2012 o 21:41, Pietias_0110 napisał:

Broń powstarzalna, co to takiego:)?


Wg wikipedi:
Broń powtarzalna - broń palna, nieautomatyczna mogąca strzelać wyłącznie ogniem pojedynczym, wyposażona w magazynek. Broń powtarzalną trzeba po każdym strzale przeładować. Czynności te wykonuje strzelający za pomocą mechanizmów ręcznego przeładowania.

tj. przykładowo Winchester którego prezentował Tom Cruise na początku filmu Ostatni Samuraj :)

A co do recki...
Cóż, gdzie są te pieniądze na nowy komputer! Już nie mam na myśli Zmierzchu Samurajów ale podstawka Shoguna 2 się kurzy na półce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się screen z krwią - czyli Blood Pack działa i na Zmierz Samurajów, super. Nie ma nic o trybie FPP dla Gatlinga: Lucas, nie sprawdzałeś czy jest, tak jak sądziłem, na tyle niszową zabawą, że nie ma sensu w ogóle próbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 00:34, Bambusek napisał:

Podoba mi się screen z krwią - czyli Blood Pack działa i na Zmierz Samurajów, super.
Nie ma nic o trybie FPP dla Gatlinga: Lucas, nie sprawdzałeś czy jest, tak jak sądziłem,
na tyle niszową zabawą, że nie ma sensu w ogóle próbować?

Za wysoka cena - utrata ogólnego oglądu pola bitwy na rzecz obsługi (sprawnej, to fakt) pojedynczego działa z baterii. Już bardziej warto w bitwie morskiej to robić fregatą lub celować z arty w mury - przynajmniej nikt nie podbiega z boku i nie psoci :D
Może filmik zmontuję z tego jakiś na blogaska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda techniczna strona produkcji? Optymalizacja lepsza, gorsza, nic się nie zmieniło? Czy wywala często i inne takie.. Bo w tekście widze tylko o czasach wczytywania no ale to już jest długie w podstawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 00:57, Lucas_the_Great napisał:

Za wysoka cena - utrata ogólnego oglądu pola bitwy na rzecz obsługi (sprawnej, to fakt)
pojedynczego działa z baterii. Już bardziej warto w bitwie morskiej to robić fregatą
lub celować z arty w mury - przynajmniej nikt nie podbiega z boku i nie psoci :D
Może filmik zmontuję z tego jakiś na blogaska...


Czyli tak jak myślałem po tym, jak to ogłosili - bajer ewentualnie do coopa, żeby sobie drugi gracz się pobawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 15:03, rem_cio napisał:

Lepsze od podstawki ? Co lepiej kupić ?

Zupełnie inne epoki, zupełnie inne wojska i technologie, więc to kwestia gustu...
Z drugiej strony zawsze jest taka oferta - za stówkę jedno i drugie:
http://www.gram.pl/prod_9AnjH,4_Total_War_Shogun_2_Total_War_Shogun_2_Zmierzch_Samurajow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 15:25, Lucas_the_Great napisał:

> Lepsze od podstawki ? Co lepiej kupić ?
Zupełnie inne epoki, zupełnie inne wojska i technologie, więc to kwestia gustu...
Z drugiej strony zawsze jest taka oferta - za stówkę jedno i drugie:
http://www.gram.pl/prod_9AnjH,4_Total_War_Shogun_2_Total_War_Shogun_2_Zmierzch_Samurajow.html


A DLC do dodatku też wtedy przysługuje?? Jeżeli tak, to z chęcią zmienię zamówienie na nową wersję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 15:25, Lucas_the_Great napisał:

Z drugiej strony zawsze jest taka oferta - za stówkę jedno i drugie

Oszzz, od kiedy jest taki zestaw? Kilka dni temu zamówiłem Shoguna 2, a teraz dodatek. Wyszło drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 17:38, Boguslav4 napisał:

A DLC do dodatku też wtedy przysługuje?? Jeżeli tak, to z chęcią zmienię zamówienie na
nową wersję :)

Nie mam pojęcia, jak działa ten pakiet, ale pewnie jest kod do podstawki i kod do DLC, czyli Zmierzchu Samurajów (nie wiem czy samodzielny). Ogólnie SEGA namotała teraz nieco z wersjami. Więcej odpowiedzi pewnie trzeba wycisnąć od CDP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2012 o 17:59, Lucas_the_Great napisał:

> A DLC do dodatku też wtedy przysługuje?? Jeżeli tak, to z chęcią zmienię zamówienie
na
> nową wersję :)
>
Nie mam pojęcia, jak działa ten pakiet, ale pewnie jest kod do podstawki i kod do DLC,
czyli Zmierzchu Samurajów (nie wiem czy samodzielny). Ogólnie SEGA namotała teraz nieco
z wersjami. Więcej odpowiedzi pewnie trzeba wycisnąć od CDP...


A wiadomo coś o kodzie frakcji "Saga" ?

Też się zgadzam, że SEGA w pewnym momencie pogubiła się w wersjach, jakie wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować