Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2008 o 20:12, Rumcajs52 napisał:

>
Kiedyś już grałem u kumpla, i szczerze mówiąc na mój gust to na pewno nie jest lepsze
niż black :)

Zależy kto co lubi, dla mnie Black to taka ciekawostka na PS2, nic więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:25, Rumcajs52 napisał:

>
10 lat temu było HD? Ciekawe... :)

Szok co nie? LOL

Dnia 24.04.2008 o 20:25, Rumcajs52 napisał:

A dokładniej, 1920x1080 ...

A jedno pytanie, grałeś na ps3, i z jakimś sensownym telewizorem..?(full HD)

1920x1080 w takiej rozdzielczości możesz najwyżej filmy oglądać... Ja np. gram w 2560x1600 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:28, Nekromantik napisał:

Ja np. gram w 2560x1600
;)


I na pewno taka rozdzielczość Ci się przyda na monitorze LCD? Chyba tylko dlatego, żeby się pochwalić. Taka rozdzielczość nie jest optymalną to praktycznie żadnej gry na PC. Zapewniam Cię, że pomiędzy Twoją rozdzielczością a 1980p nie widziałbyś żadnej różnicy, no chyba, ze masz PC podłączonego do 55'' cali TV, to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:32, Samurai Nobuke napisał:

I na pewno taka rozdzielczość Ci się przyda na monitorze LCD? Chyba tylko dlatego, żeby
się pochwalić. Taka rozdzielczość nie jest optymalną to praktycznie żadnej gry na PC.
Zapewniam Cię, że pomiędzy Twoją rozdzielczością a 1980p nie widziałbyś żadnej różnicy,
no chyba, ze masz PC podłączonego do 55'' cali TV, to co innego.

Na 55'''' miałbym o wiele gorszy obraz - bardzo słaba jakość. Już pomiędzy 1920x1200 a 2560x1600 różnica jest kolosalna. Gier jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:39, Nekromantik napisał:

Na 55'''' miałbym o wiele gorszy obraz - bardzo słaba jakość. Już pomiędzy 1920x1200
a 2560x1600 różnica jest kolosalna. Gier jest sporo.


Mhm, ilu calowy masz LCD monitor? Bo myślę, że jeśli do 26'' to nie zauważysz różnicy pomiędzy takimi rozdzielczościami. Ludzkie oko nie jest w stanie zauważyć tylu pixeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:43, Samurai Nobuke napisał:

> Na 55'''' miałbym o wiele gorszy obraz - bardzo słaba jakość. Już pomiędzy 1920x1200

> a 2560x1600 różnica jest kolosalna. Gier jest sporo.
>

Mhm, ilu calowy masz LCD monitor? Bo myślę, że jeśli do 26'' to nie zauważysz różnicy
pomiędzy takimi rozdzielczościami. Ludzkie oko nie jest w stanie zauważyć tylu pixeli.

LCD 30" :D A na starym CRT 22'''' 2048x1536 i mam możliwość regulacji wielkości plamki. I co na to powiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:48, Nekromantik napisał:

LCD 30" :D A na starym CRT 22'''' 2048x1536 i mam możliwość regulacji wielkości plamki.
I co na to powiesz?


I powiem na to, że bardzo się ciesze, że masz taki sprzęt, bardzo. Ale i tak nadal sądzę, że nie zauważyłbyś różnic pomiędzy pewnymi rozdzielczościami, chyba że masz jakiegoś symbiota w oku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2008 o 20:51, Samurai Nobuke napisał:

I powiem na to, że bardzo się ciesze, że masz taki sprzęt, bardzo. Ale i tak nadal sądzę,
że nie zauważyłbyś różnic pomiędzy pewnymi rozdzielczościami, chyba że masz jakiegoś
symbiota w oku ;)

Mam taki sprzęt, bo mam taka pracę i muszę widzieć każdy najdrobniejszy szczegół, maksymalnie przetestować produkty. Czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:56, Nekromantik napisał:

Mam taki sprzęt, bo mam taka pracę i muszę widzieć każdy najdrobniejszy szczegół, maksymalnie
przetestować produkty. Czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje? xD


Nie mogłeś od razu powiedzieć, że potrzebne są Ci efektywne zbliżenia? Wtedy rozumiem, do czego Ci jest taka rozdzielczość potrzebna ;) Myślałem, że mówisz tu głównie o grach. Poza tym mnie nie musi satysfakcjonować Twoja odpowiedź, ważne, że mówisz to co myślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2008 o 20:59, Samurai Nobuke napisał:

Nie mogłeś od razu powiedzieć, że potrzebne są Ci efektywne zbliżenia? Wtedy rozumiem,
do czego Ci jest taka rozdzielczość potrzebna ;) Myślałem, że mówisz tu głównie o grach.
Poza tym mnie nie musi satysfakcjonować Twoja odpowiedź, przecież każdy mówi to co myśli
:)

Wiesz, lubię się tak czasem trochę podrażnić, bo nudzi mi się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. te twoje darmowe shootery lepsze od Black to chyba z torrentów ściągasz, bo tak się składa, że owa gra jest jedną z lepszych strzelanek w jakie grałem.

PS: Są okulary na krótkowzroczność, radzę się udać do okulisty, jak masz problemy ze wzrokiem. Aha, ten wzrok to od monitora masz pojarany. No cóż życie 30 cm od 17'' LCD nie jest łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jest dużo ciekawszych darmowych shoterów od Blacka, niektóre profesjonalne, inne zupełnie amatorskie. Black, Killzone, to wesołe strzelanki, zainstaluj chociaż Wolfenstein: Enemy Territory i sprawdź jak na pececie wygląda prawdziwe szczelanie ;)
Mam już okulary do pracy, dziękuję za troskę to było naprawdę wzruszające. Zawód wykonuję od 10 lat, do tego dochodzi jakieś 5 lat rekreacyjnego użytkowania i mamy wynik porównywalny z długością Twojego życia, więc się chłopcze nie dziw takich skutków ubocznych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle konsola ma wymagania sprzętowe? Hmm.. to dla ciebie zadanie domowe na dzisiaj :)

Nekromantik: Nie ma za co, ja jestem już taki dobrotliwy, że o wszystko i o wszystkich się troszczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 13:19, Łeber napisał:

Czy w ogóle konsola ma wymagania sprzętowe? Hmm.. to dla ciebie zadanie domowe na dzisiaj
:)

To ja może się podejmę tego zadania, bo nudzę się jak cholera ^^
A więc wymagany jest dysk twardy do niektórych gier i tu wielu graczy po zakupie tańszej wersji z mniejszym dyskiem lub w ogóle bez, może dojść do wniosku, że wprowadzono ich w błąd, czyniąc wielka krzywdę. Dodatkowo taki mały konsomolec, czy też użytkownik scalaka Appla, raczej jest słabo rozeznany w kwestii sprzętowej, więc będzie dreptał swoimi malutkimi nóżkami do serwisu, by zamontowali ten nieszczęsny dysk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 13:52, Nekromantik napisał:

(...)


Hm, o ile w przypadku PS3 nie ma problemu (dyski 60GB i 40GB), o tyle X360 rzeczywiście ma ten problem. Najtańsza wersja i zarazem ostatnio bardzo pozyskiwana - Arcade z tego co pamiętam ma tylko kartę pamięci 256MB, na której zmieścimy save''y + ew. kilka filmików, zdjęć. Natomiast już wersja Premium, bardzo popularna ma dysk 20GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 15:14, Łeber napisał:

Hmm... tu bym się nie zgodził, gry konsolowe nie wymagają HDD, ale mogą mieć, a to różnica
:)

Coś mało wiesz o tych konsolach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować