Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Komputer czy konsola?

1198 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2008 o 18:16, Rumcajs52 napisał:

>
Aha... ciekawe... :)
No troszkę mam inne zdanie na ten temat :)

Wiesz, Twoje zdanie M$u, ani $ony nie interesuje.

Dnia 25.04.2008 o 18:16, Rumcajs52 napisał:

Bratek ma rację, a obydwie gry instaluje się(a raczek zgrywa na dysk część plików) na
dysku tylko dla szybszego wczytywania plasz.

W czasie rozgrywki również będą wczytywane z dysku na bieżąco lokacje, dla zmniejszenia ilości loadingów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz :) I w tym momencie konsole się poróżniły, Xklocek nie ma lub ma mały HDD, no chyba, że kogoś stać na Elita z 120GB twardzielem. A HDD w PS3 to nieodłączny element bebechów, jak za mało to kupujesz większy i po sprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 18:27, Nekromantik napisał:

Wiesz, Twoje zdanie M$u, ani $ony nie interesuje.

Miałem na myśli twoją wypowiedź, bo jak na razie to ani M$, ani Sony nic nie mówili że co druga gra będzie wymagała instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 21:11, Łeber napisał:

Widzisz :) I w tym momencie konsole się poróżniły, Xklocek nie ma lub ma mały HDD, no
chyba, że kogoś stać na Elita z 120GB twardzielem. A HDD w PS3 to nieodłączny element
bebechów, jak za mało to kupujesz większy i po sprawie :)

Niczym się nie poróżniły, większych różnic technologicznych nie ma. Jednak, aż chce się zaśpiewać: tacy sami, a ściana między nami - o tą ścianę zbudowaną na niedostępnych dla Ciebie standardach blacharskich, rozbijają się konsole. Dlatego są to zupełnie inne dyski twarde.

Dnia 25.04.2008 o 21:11, Łeber napisał:

Miałem na myśli twoją wypowiedź, bo jak na razie to ani M$, ani Sony nic nie mówili że co druga gra będzie
wymagała instalacji.

Tak będzie, czy chcesz tego, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm no trudno wybrać. Ale powiem tak, do grania jak najbardziej konsola. Nie trzeba upgradować itd. A do piśmiennych prac, przeglądania internetu, w sumie to grania też komputer jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2008 o 23:12, Nekromantik napisał:

> Który pracuje w M$ lub Sony? :]
Nie, teraz jest już tylko udziałowcem ;)


Hehe, no tak: masz juz kumpli z Nvidii, kumpli- speców od marketingu i kumpli- udziałowców - niezle, moze wkrecisz mnie w ten biznes ;D
Co do dysków to nie ma co panikowac- 2,5 cala to moze nie torpeda, ale i tak odczyt danych nestepuje tu szybciej niz poprzez naped BD (jego zawrotna predkosc = 2X). W zasadzie tylko do tego jest to potrzebne- mam pare gier ze sporymi instalkami i nie trace przy nich cierpliwosci (chociaz z natury jestem nerwowy :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 12:24, Rumcajs52 napisał:

>
Ale on wie lepiej :P Wszyscy zginiemy czekając aż nam się gry zainstalują na konsoli...
:D


No pewnie- a na kompach to nie trzeba NIC instalowac :]. Czasami to z pol godziny czekam az cos mi sie zainstaluje, a kazdy nowy tytul to minimum 6 GB danych (o Assassins Creed i Crysis nawet nie wspominam ;]). W zwiazku ,ze kompa mam znacznie dluzej niz konsole poprostu sie do tego przyzwyczailem. A taki np. Timeshift laduje mi sie na kompie z 10 minut (a wcale nie mam takiego kiepskiego dysku), a na ps3 moze z minute, nie wiecej. Dlatego uwazam, ze instalki na ps3 sa akceptowalne. Zdziwilem sie wielce, kiedy po pierwszym uruchomieniu Motorstorma "zarezerwowalo" mi na HD tylko 700 kB- spodziewalem sie konkretnej instalacji, bo chociaz to konsola (dla wielu sprzet typu "wlaz plytke i graj") to jednak przywyklem juz do tych zafajdanych instalek i bardziej zdziwilo mnie to,ze nie trzeba nic instalowac :DDD Czepianie sie instalek na ps3 to propaganda Microsoftu przeciwko Sony ****(w koncu reklama dzwignia handlu). Nie jest to natomiast ZADEN argument na korzysc badz niekorzysc zadnego sprzetu- takie jest moje zdanie

**** to stwierdzenie to tylko fakt "z zycia wziety"- nie zamierzalem tutaj ponizyc X360 ani ktoregokolwiek z posiadaczy tego wspanialego sprzetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja od zawsze grałem na kompie. Ale na urodziny kupuję PS3 bo gram tylko w PES''a a na 40 calach gra się lepiej niż na 21 :). Po za tym musiałbym upgrade''ować sprzęt. A jak sama karta grafiki kosztuje ponad 600 zł a PS3 1300 zł z 40 gb HDD to wolę kupić konsolę bo będe miał BD od razu i liczę na dofinansowanie. :D:D Po za tym piecyki mnie powoli wkurzaja i następnym kompem jaki kupie będzie... lapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę fanie kółka, krzyżyka, trójkącika i kwadracika, że nic nie rozumiesz ;) Konsole zwyczajnie przechodzą tą samą ewolucję, co pecety. Kiedyś miałeś wybór różnych wielkości instalacji, teraz już nawet tego nie ma. Na konsolkach zabawa w instalki się zaczyna, może z wyjątkiem Wii. Gdyby Timeshift miał na PS3 takie wysokie textury i detale jak na piecyku, to czekałbyś godzinę, albo dłużej. Oczywiście Sony i przyjaciele będą łożyć ogromne sumy, żeby wydawano gry na B-D, gdy M$ zrezygnuje zupełnie z nośników. Czasy monopolu $ony na rynku konsol dawno minęły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wy konsolowcy jesteście tak umiłowani w konsolach to czemu korzystacie z komputera ?Waszego z nienawidzonego sprzętu i pogardzanego przez was .Czyżby na waszych konsolach nie było internetu ?Wszyscy jesteście tacy sami chwalicie się jak małe dzieci Ale za to gracie wyłącznie po angielslu i to za jaką cenę ponad200 zł za grę i to jeszcze w gorszej jakości grafiki niz na komputerach.Producenci gier tworzą gry pod konsolę nie mogą wypnąc się wyżej bo konsola ich ogranicza a PC nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ło jejku, wygadał się pan i nagadał same bzdury.

Komputer i konsola to co innego, każde ma swoje zalety i wady. Serfować po necie wolę na PC, bo mam tam jeszcze GG i oczywiście Worda, bez którego bym nie mógł pisać wypracowań na polaka. Wracając do grafiki, tu zmyłka i zwód w prawo, bo konsole biją PC pod tym względem, a co do ograniczenia to znowu trick i sito, komputer ogranicza, bo robiąc grę, developerzy muszą się liczyć z tym, że nie każdy ma super wypasiony komputer, a konsola nie ogranicza, bo zawsze są takie same parametry.

Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2008 o 19:50, Łeber napisał:

Ło jejku, wygadał się pan i nagadał same bzdury.

Komputer i konsola to co innego, każde ma swoje zalety i wady. Serfować po necie wolę
na PC, bo mam tam jeszcze GG i oczywiście Worda, bez którego bym nie mógł pisać wypracowań
na polaka. Wracając do grafiki, tu zmyłka i zwód w prawo, bo konsole biją PC pod tym
względem, a co do ograniczenia to znowu trick i sito, komputer ogranicza, bo robiąc grę,
developerzy muszą się liczyć z tym, że nie każdy ma super wypasiony komputer, a konsola
nie ogranicza, bo zawsze są takie same parametry.

Dziękuje.

Co to za bzdury .Sspójrz na Assasin Creed czy Mass Effect.Pewnie grasz na jakimś 30 lub 40 calowym telewizorze i to ci przysłania oczy.Jeszcze raz powtarzam komputery nie są tak ograniczone jak konsole jedną konfiguracją.To cierkawe dlaczego według ciebie Mass Effect czy Assasin Creed czy nawet Devil my cry 4 ,jeszcze Turok,mają lepszą grafikę?że maja lepszą grafikę potwierdzają nawet producenci gier ( Bioware, Mass Effect).Al eto zwykłe zadrosne konsolowe gadanie więc nie ma czym się przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Gram na starym 21 calowym Samsungu jeszcze z "dupą"
2) Nic nie mówię na temat tych gier, tylko twierdzę ogólnikowo
3) Te gry na PC wychodziły później niż na konsole, tak więc developerzy mieli czas na dopracowanie ich.

Proste i banalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować