Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars 2 nie będzie grą typu "płać by wygrać"

51 postów w tym temacie

Jak dla mnie pisanie:

"Te pierwsze posłużą jako środek płatności przy mikrotransakcjach, będzie je można także wymienić na złoto. To z kolei stanowi standardową walutę w świecie gry i jest niemożliwe do kupienia za rzeczywiste pieniądze."

to czysta manipulacja. Wymienianie gemów na złoto równa się kupowaniu złota za rzeczywiste pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pepsi do choinki nędzy linkuj! http://www.arena.net/blog/mike-obrien-on-microtransactions-in-guild-wars-2

I serio nie podoba mi się to:
"In Guild Wars 2 we have three currencies: gold, karma, and gems. Gold is the common in-game currency. Karma, which players earn in-game but cannot trade, is used for unique rewards. And gems are the currency that’s bought and used to purchase microtransactions.

We have a new player-driven market that allows players to trade gold for gems and gems for gold. If you want something, whether it’s an in-game item or a microtransaction, you ultimately have two ways to get it: you can play to earn gold or you can use money to buy gems. We think that’s important, because it lets more players participate on a level playing field, whether they use their free time or their disposable income to do it."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za gemy będą zapewne kostiumy, szybki dostęp do banku itede ekcetra vide dodatki do EK.

Bulwersować się nie ma co, zapewne osiągną kurs dzisiejszych ecto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:42, Ostrowiak napisał:

Za gemy będą zapewne kostiumy, szybki dostęp do banku itede ekcetra vide dodatki do EK.

Nie wiemy co będzie w sklepie a pan na blogu kręci imo jak może.

Dnia 21.03.2012 o 20:42, Ostrowiak napisał:

Bulwersować się nie ma co, zapewne osiągną kurs dzisiejszych ecto.

Znowu nie wiemy jak to ma działać ale zapaliła mi się lampka ostrzegawcza bo dziwnie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba. Nie lubię gier gdzie płacący mają znaczącą przewagę nad innymi. Lubię za to wydawać pieniądze na dodatkowe bajery wizualne. :) Jeżeli rzeczywiście tak to będzie wyglądało to ja jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:58, L33T napisał:

Nie wiemy co będzie w sklepie a pan na blogu kręci imo jak może.


Ale z czym kręci? Identycznie było w GW1, z tą różnicą, że kupowałes bezpośrednio w ich sklepie, a nie poprzez kupowane za realną kasę gem''y. A niczego robiącego z Ciebie uber-wymiatacza kupić sie nei dało. Tutaj podejście ANet jest jeszcze bardziej liberalne, bo nawet upiększacze możesz mieć bez wydawania realnej kasy (kupując gem''y od innych graczy za walutę w grze). Coś mi się zdaje, że doszukujesz się jakiejś konspiracji na siłę. Choć mnie to nie dziwi - ostatnimi czasy wydawcy przyzwyczaili graczy, by byli wybitnie ostrożni i czujni na naciągactwo.

Dnia 21.03.2012 o 20:58, L33T napisał:

Znowu nie wiemy jak to ma działać ale zapaliła mi się lampka ostrzegawcza bo dziwnie
to wygląda.


Identyczny system jest choćby w Runes Of Magic, z tym, że tam za gem''y (tam się to zwie diamentami) kupuje się przedmioty dające spora przewagę płacącym, a w GW2 mają to być jedynie dodatki wizualne (a że w porpzedniej części zrobili to samo i działało to świetnie, to nie ma powodów, by Anet nie wierzyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym kręci:
"From a player’s perspective, RMT companies have all the wrong motivations: the more money they make from selling gold, the more they spam ads in the game, run bot networks to farm gold, and hack accounts to loot them for gold. Conversely, under our system, players have all the right motivations. If a player buys gold from another player, he gets the gold he wants, the selling player gets gems she can use for microtransactions, and ArenaNet generates revenue from the sale of gems that we can use to keep supporting and updating the game. Everyone wins.

We also like the tradability of gems and gold because it makes the rest of the game’s economy more compelling. We’ll have a player-to-player Trading Post in the game—it’s like an auction house but better—which we’ll discuss in an upcoming blog post. Because gems can be traded for gold and vice versa, we don’t need two different trading systems, one for gold and one for gems. In Guild Wars 2, everything on the Trading Post is traded for gold, but of course, somebody who wants to earn gems can just sell items for gold, and then convert the gold to gems."


Bo to nijak nie wyeliminuje tego typu zjawiska jakim jest gold trade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 16:34, L33T napisał:

Bo to nijak nie wyeliminuje tego typu zjawiska jakim jest gold trade.


Najpewniej nie, ale też nijak nie świadczy to o tym, że ANet będzie umożliwiała kupowanie za realną walutę przedmiotów, które zaburzą balans rozgrywki. A ja cały czas o tym właśnie mówię, że nic nie wskazuje na upierdliwe (dzielące graczy na tych płacącyh i nie płacących) mikrotransakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 16:59, Tenebrael napisał:

Najpewniej nie, ale też nijak nie świadczy to o tym, że ANet będzie umożliwiała kupowanie
za realną walutę przedmiotów, które zaburzą balans rozgrywki. A ja cały czas o tym właśnie
mówię, że nic nie wskazuje na upierdliwe (dzielące graczy na tych płacącyh i nie płacących)
mikrotransakcje.


Grajac w Cabal Online (taki f2p). Kupowales przedmioty za realną kase. Potem te przedmioty opylaleś za alz (waluta wewnetrzna gry) i kupowałeś sobie gotowego seta i byłeś uber wymiataczem. Dlatego będa musieli to pogodzić. Nie wiem jak było z itemami w GW - nie grałem. "WoWowy" system, raczej sprawe by zalatwił. Choc tez nie w pelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 17:05, Zgreed66 napisał:

Grajac w Cabal Online (taki f2p). Kupowales przedmioty za realną kase. Potem te przedmioty
opylaleś za alz (waluta wewnetrzna gry) i kupowałeś sobie gotowego seta i byłeś uber
wymiataczem. Dlatego będa musieli to pogodzić. Nie wiem jak było z itemami w GW - nie
grałem. "WoWowy" system, raczej sprawe by zalatwił. Choc tez nie w pelni.


Huh..
W GW1/GW2 sprzęt jest taki sam na danym levelu (statystyki), kupujesz tylko lepszy wygląd (skin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 17:17, Tevlok napisał:

W GW1/GW2 sprzęt jest taki sam na danym levelu (statystyki), kupujesz tylko lepszy wygląd
(skin).


Nie ma zadnego rodzaju seta, ktory jest lepszy od pozostałych, ktory trzeba wydropic, wycraftowac?
Kompletnie, kompletnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 17:31, Zgreed66 napisał:

> W GW1/GW2 sprzęt jest taki sam na danym levelu (statystyki), kupujesz tylko lepszy
wygląd
> (skin).

Nie ma zadnego rodzaju seta, ktory jest lepszy od pozostałych, ktory trzeba wydropic,
wycraftowac?
Kompletnie, kompletnie?


W jedynce nie było, uber drogi i rzadki armor od zwykłego badziewia od byle craftera różnił się tylko wyglądem i ceną. Nie wiem jak to będzie w dwójce, ale z tego co się orientuję, to podobnie jak w jedynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Zgreed66

Tak, staty (broń/zbroja) zależą od levelu na którym jesteś. Najlepszy wygląd możesz kupić tylko za tokeny z dungeon (PvE), lub Influence (PvP).

Wszystko zależy od tego jak grasz, czyli jak skonfigurowałeś skile itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 17:37, Budo napisał:

W jedynce nie było, uber drogi i rzadki armor od zwykłego badziewia od byle craftera
różnił się tylko wyglądem i ceną. Nie wiem jak to będzie w dwójce, ale z tego co się
orientuję, to podobnie jak w jedynce.


Czyli tylko bulisz za skóre? Ciekawe nie powiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 17:49, Zgreed66 napisał:

Czyli tylko bulisz za skóre? Ciekawe nie powiem :P


Tak, w dodatku wiele mikropłatności opierało się na zmianie wyglądu- kupowałeś np, kostium, który mógł cię przebrać za boga wojny w mieście- poza zmianą wyglądu totalnie nic nie dawał, ale sporo osób kupowało kostiumy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, ubranka to zawsze fajna sprawa - jak w LoLu. W CO też sie głownie je kupowalo. Działaly jako nakladka. Normalny set sie miało, tylko wyglad sie zmieniał. Wiec wszystko sie dalej rozbijało o statystyki.

Tylko dziwi mnie po prostu podejscie do seta. Ubierasz sie...i tylko wygladem sie to rozni ;p
Staty sie nie zmieniają. Dziwne podejscie, ale jak działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 17:42, Tevlok napisał:

@Zgreed66

Tak, staty (broń/zbroja) zależą od levelu na którym jesteś. Najlepszy wygląd możesz kupić
tylko za tokeny z dungeon (PvE), lub Influence (PvP).

Wszystko zależy od tego jak grasz, czyli jak skonfigurowałeś skile itp.

I każdy przedmiot ma level scaling, czy tylko niektóre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 19:29, maniekk napisał:

I każdy przedmiot ma level scaling, czy tylko niektóre?


Wszystkie, oprócz boost''ów dla gildii, które są na szczęście czasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 19:46, Tevlok napisał:

> I każdy przedmiot ma level scaling, czy tylko niektóre?

Wszystkie, oprócz boost''ów dla gildii, które są na szczęście czasowe.


Ok czyli jak kupię/znajdę najprostszy miecz na poziomie 1, to do lvl capa mi wystarczy? i z poziomu na poziom tylko statystyki się zmienią, a wygląd nie?

Całkiem ciekawe, teraz wiem czemu skórki są tak popularne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

No niekoniecznie tak, bo jaki byłby sens robienia explorable mode w dungeon/story mode/PvP.
Na pewno dodadzą jakieś różnice w stat.
Zabicie potworka z 30 Lvl bronią z 1 Lvl... I don't think so.
Zresztą będą w store transmutation stone, które umożliwią ujednolicenie wyglądu sprzętu.
Zbierasz gear odpowiadający twojej profesji (buffs/stats etc.) transmutacja i masz zestaw o wyglądzie jaki ci odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować