Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Legend of Grimrock

77 postów w tym temacie

Witam! Tak z innej beczki. Jest jakaś szansa na spolszczenie LOG? Nie podejrzewam rozbudowanej fabuły, ale jednak to rpg a z angielskim u mnie krucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 11:06, Werdon napisał:

Witam! Tak z innej beczki. Jest jakaś szansa na spolszczenie LOG? Nie podejrzewam rozbudowanej
fabuły, ale jednak to rpg a z angielskim u mnie krucho


Myślę że raczej marna szansa na spolszczenie (chociaż kto wie ?) Ale generalnie powiem Ci, że tekstów tam jest tyle co kot napłakał więc ja naprzykład jak czegoś nie rozumiem to minimalizuje gre i sprawdzam w google co znaczy dane słowo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 11:06, Werdon napisał:

Witam! Tak z innej beczki. Jest jakaś szansa na spolszczenie LOG? Nie podejrzewam rozbudowanej
fabuły, ale jednak to rpg a z angielskim u mnie krucho


Spolszczenie będzie na pewno wcześniej czy później nie zdziwił bym się też jak by twórcy zdecydowali wydać wersję pudełkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i nie ten, ale podobno sprzedaż gry zwróciła im koszty na powstanie tytułu, a nawet potroiła oczekiwaną sumę, więc kto wie... W każdym razie, mają już okładkę (to dla tych, którzy chcieliby sobie zrobić wydanie pudełkowe).

No a ja już kończę pierwsze podejście. 24 godziny i 2 ostatnie sekrety oraz skarby do zebrania, a pomiędzy tymi rzeczami boss i dwa osiągnięcia do zrobienia (poza fabularnymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Spoiler

Trzeba przeskoczyć tam z 3 piętra. Na dole znajduje się stosunkowo łatwa zagadka, a nagrodą jest wężowa bransoleta i zwój niewidzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobił ktoś osiągnięcie Dungeon Runner? Próbuje składami tworzonymi automatycznie lub własnoręcznie i na każdym poziomie trudności, ale zawsze jakoś muszą mnie drzewka zatrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 12:40, Heartbreaker napisał:

Zrobił ktoś osiągnięcie Dungeon Runner? Próbuje składami tworzonymi automatycznie lub
własnoręcznie i na każdym poziomie trudności, ale zawsze jakoś muszą mnie drzewka zatrzymać.

a nie próbowałem jeszcze tego, ogólnie to z niewiadomych przyczyn mam uszkodzony save i moje postacie poszlyyyyy na 8 poziomie lochow ;(

no nic, od nowa zaczne teraz juz duzo lepiej ogarnieta druzyna ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj odpaliłem grę, na próbe pograłem z 30 min proponowanym składem i jak na raszie super.

Ale oczywiście chcę sobie stworzyć własną drużynę, muszę trzymać sie zasady 2 wojowników z przodu, mag złodziej z tyłu ?

CZy taki skład sprawdza sie przez cała grę i dam sobie później radę ?

A jak z wyborem rasy ? na pewno minotaur jako tank na przód i człowiek wojak, a z tyłu insektoid jako mag ?

W ogóle wybór rasy i ich bonusy ma jakieś duże znaczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz też dać złodziejaszka na przód, też się sprawdza przy odpowiednim doborze skilli

ogólnie to wszystko ma wpływ na wszystko ^^ ale i z całą drużyną ludzi sobie poradzisz :) trzeba po prostu dobierać odpowiednio, insectoid jest świetnym magiem, ale ma malutko życia, możesz zastanowić się na przykład nad człowiekiem w jego miejsce.

wojownicy to w sumie najwięksi damage dealerzy w całej grze (no może oprócz maga, ale to zaraz) więc trzymanie 2 na przedzie jest świetnym rozwiązaniem.


co do magów, jak nauczysz się czaru fireball, do tego odpowiednie itemki to robisz nieziemski dmg, tyle, że marna ilość życia też robi swoje jak ktoś zajdzie Cie od tyłu/boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem takim teamem.

Pierwszy rząd to:

1 - człowiek wojownik robiony na tanka. Traitsy dobrałem tak, żeby miał dużo siły, a skille wziąłem tylko zbroja i miecz.
2 - człowiek łowca. Assasynem sie go nie zrobi (jeśli jest na pierwszej linii), ale umiejętnie rozwijając sztylety oraz assasination do poziomu backstab i fury strike, dajesz sobie sporą szansę na przeżycie.

Drugi rząd to:

1 - Insektoid mag, który specjalizuje się tylko w magii ognia i lodu (w połowie gry postawiłem na ogień).
2 - Człowiek mag, specjalności to magia ziemi, powietrza i tworzenie zaklęć (spellcraft).

Po przejściu gry już wiem, że nie warto dawać w magię ziemi, bo praktycznie jest to bezużyteczne. Spellcraft rozwinięty bodajże o 3 lub 5 oczek, dał mi możliwość dodania sobie magii ognia na poziomie 3 punktów (po znalezieniu księgi ognia oczywiście).

Zapewne lepiej byłoby zmienić człowieka wojownika w minotaura. Może dłużej się go ulepsza, jeśli nie bierzesz traitsa "skilled", ale budując go na tanka to warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do człowieka łowcy - po wpakowaniu 8 punktów umiejętności bodajże w Assassination może on razić sztyletami z drugiego rzędu. Bardzo dobra umiejętność.
Wężowa bransoletka jest przydatna przy zatruciach, szczególnie jak dostaje się magowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje,

musze spróbować i sprawdzić co się najlepiej sprawdza.

Myślałem nad Minotaurem jako tankiem w pierwszej linii i człowiekiem wojakiem.

druga linia albo łotrzyk i mag albo 2 magów,

Jeden idzie w ogień drugi w lód.

ciekaw jestem czy przy 2 magach cieżko będzie utrzymac sie przy życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na końcu gry spotykamy bossa, więc radziłbym brać też u maga magię powietrza. - to taki tip bez spoilera.

Szymon666, to wszystko zależy od poziomu trudności, na którym grasz. Ja na pierwsze przejście wziąłem sobie poziom łatwy i magowie pierwszy raz zgineli mi na 4 poziomie.

Teraz przeszedłem pierwszą misję na hardzie (pierwsza linia to minotaur i człowiek jako tankowcy [człowiek bodajże też poszedł na łowcę, bo imo są fajne itemki dla niego w sekretach], a na drugiej mag ognia i lodu oraz mag powietrza) i parę razy było krytycznie, a poziom skończyłem, ale musiałem człowieka z pierwszej linii reanimować przy kryształku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne głupie pytanie, w grze nie ma możliwości sprzedania/wymiany niepotrzebnych itemów?
Jak nie są potrzebne i zajmują miejsce w ekwipunku to można tylko je wywalić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować