Zaloguj się, aby obserwować  
Qnik3

CDA 06/06 - zapowiedź

226 postów w tym temacie

[Wysyłam w imieniu Smugglera i pozdrawiam - Q]

CDA 06/2006 trafi do kiosków już 16.05.2006. Będzie aż 5 CD, lub DVD + CD, do tego dodatkowe 8 stron. Za to będziecie musieli zapłacić aż 0,00 zł więcej. :) A co w numerze? Naturalnie recenzja najnowszego Tomb Raidera... No, ale to znajdziecie wszędzie. Pochwalmy się więc tym, czego raczej gdzie indziej NIE znajdziecie.

Zacznijmy od płytek: Legacy of Kain: Defiance (całkiem świeża gierka) komentarza chyba nie wymaga. Podobnie jak Thief 2 jako bonus na DVD (jest nieoficjalne spolszczenie). Do tego horrorzasta (dla fanów Lovecrafta jak znalazł) przygodówka Black Mirror (po polsku) i łakomy kąsek dla fanów gier taktycznych - najnowsza odsłona kultowego Laser Squad (Laser Squad Nemezis), która w polskiej - dostępnej na płytkach - wersji językowej nazywa się już UFO: Gniew Boga. Jak zwał, tak zwał - gra jest warta uwagi.

A, jest jeszcze ten wspomniany dodatkowy CD. A na nim m.in. dema gier sprzedawanych przez Cenegę w ich serii Klasyka.

A co w samym piśmie? Przede wszystkim - byliśmy u producentów Crysis i graliśmy w tę grę. Jeśli nie kojarzycie, co to jest - przypominam: to gra twórców Far Cry, która - podobnie jak FC - ma szansę zapędzić w kozi róg całą konkurencję. Przynajmniej tak należy sądzić z reakcji naszego wysłannika, który nadal nie może podnieść szczęki z podłogi i nie mówi o tej grze inaczej jak "rewolucja" albo "rewelacja" (trudno zrozumieć, bo mówi z opadnietą szczęką i się troszkę jeszcze ślini z wrażenia). Na szczęscie pisze wyraźnie - więc na bitych 8 stronach podsumował, co widział. Drugim ekskluzywnym tematem jest Scarface - czyli kolejna gra gangsterka na motywach słynnego filmu. Też byliśmy u producentów i też sobie na własne oczy oglądaliśmy. W obu wypadkach był to "ekskluziw" i tylko my się tam z Polski wepchaliśmy. Wepchaliśmy się też do siedziby twórców Titan Quest (megazapowiedź) - ale tam już nie tylko my się dostaliśmy z Polski, więc za bardzo chwalić się nie ma czym. Jak już jesteśmy przy zapowiedziach - polecam bliższy kontakt z grą o nazwie Stranglehold, szczególnie tym, co to lubią Maxa Payne, akrobacje bojowe Neo i kingo z Hong-Kongu (John Woo maczał w tym palce).

Jak już wspomniałem - jest recenzja najnowszego TR. Lara w świetnej formie, czego nie można powiedzieć o paru innych grach, z grona tych, które miały okazać się Wielkimi Hitami. Część jest po prostu dobra, ale jeden z Potencjalnych Hitów, gra o Głośnym Tytule, okazał się wręcz kiszką. Nie, jeszcze nie kaszanką - choć niewiele brakowało. Jaka to gra? A, tego naturalnie nie powiem - teraz. Głośna! Znana! Oczekiwana! I schrzaniona. Nie ona jedna, bo w numerze jest opis kilku soczystych wpadek w rozmaitych kategoriach, choć na szczęście jest też sporo rzeczy, w które można zagrać z przyjemnością i bez obaw.

W O Grach Inaczej sygnalizuję tekst o Fallout 3. Grze, na którą czekamy (no, nie wszyscy ale jednak) jak na DNF - ale akurat tutaj może i się doczekamy - są ślady, a my nimi poszliśmy.
W Nie Daj Się Nabrać autor wybrał się na spacer po sklepach komputerowych - i dużych, i małych i wirtualnych. W poradniku macie - krok po kroku - jak samemu złożyć komputer (na CD/DVD specjalne filmiki instruktażowe, jakby słowo drukowane wam nie wystarczyło).


No i naturalnie MNÓSTWO rozmaitych stałych działów, od A jak Action Redaction, po Z jak Zapowiedzi (wiem, o nich już mówiłem ale znajdźcie mi inny dział na Z w CDA, a?), warte lektury. Jak zawsze zresztą zachęcam do lektury CDA od deski do deski.

Przypominam: w kiosku od 16.05.2006, cena 14.90/14.99, +8 stron + Bonus CD.

PS. A jako, że wyrwałem się na E3 9 (a co!) i wracam dopiero w dniu premiery CDA, to na wszelkie pytania i wątpliwości odpowiem jak bedę - i nie wcześniej. :) Więc proszę o odrobinkę cierpliwości, a ewentualne błotko i pomyje pozostawcie na powitanie :)

Smuggler


Kalejdoskop
Gamewalker

###ZAPOWIEDZI

Titan Quest
Broken Sword 4: Angel of Death
World in Conflict
Stranglehold
Da Vinci Code

####Temat Numeru

Scarface: The World Is Yours
Crysis


#####Recenzje

Tomb Raider: Legend
L.A. Rush
Championship Manager 06
Scratches
Jacked
Billy Hatcher...
Neurohunter
Act of War: High Treason
Blazing Angels: Squadrons...
Auto Assault
Empire Earth 2: Władza Absolutna
Mistrzostwa Świata FIFA 2006
FSW: Ten Hammers
Condemned: Criminal Origins
Evolution GT
True Crime: New York City
SpellForce 2: Shadow Wars
Curious George
Hitman: Kontrakty

###Kaszanka

Syrenka Racer

###Gry Wiecznie Żywe

Mortal Kombat II

###O grach inaczej

Odmienne Stany Grywalności
Freeware
KMG
Tipsy
Fallout 3 story

#######NIE TYLKO GRAMY


Na Luzie
Nie daj się nabrać: Komputerowe zakupy
Newsy, ciekawostki, ploty
Temat numeru: Pecet dla gracza. (Jak złożyć samemu komputer).
Poradnik: Odzyskiwanie plików
Coś innego: Deus ex piłka 8
Magazyn: Ulubione książki Ghosta

###TESTY sprzętu
Gra w karty na LCD (Test kart graficznych)
Saitek Pro Gamer – Command Unit
Creative G550W

###INNE
Action Redaction
Prenumerata


###########################ZAWARTOŚĆ CD/DVD###################


###Pełne wersje
Legacy of Kain: Defiance
Black Mirror PL
UFO: Gniew Boga PL/[Laser Squad Nemezis]
Thief 2 [TYLKO DVD]


###Dema

Another World (*) [DVD/CD]
Blazing Angels - Squadrons of WWII [DVD]
Desperados 2 [DVD]
Evolution GT [DVD]
FIFA_WC06 [DVD]
Full Spectrum Warrior: Ten Hammers [DVD]
Heroes of Might & Magic V PL [DVD]
Phoenicas [DVD]
REFUZE. Home Sweep Home [DVD]
RIP [DVD/CD]
Scratches [DVD]


(*) Tak, to jest TA kultowa gra, tylko odświeżona graficznie!

###Bonusy

Action Mag [DVD/CD]
BloodRayne polonizacja [DVD/CD]
Bonus 1 I 2 [DVD/CD]
Bonus DVD [DVD]
Cybersport [DVD/CD]
Esensja [DVD/CD]
FPP Zone [DVD/CD]
LoK: Defiance instrukcja PL [DVD/CD]
LoK: Defiance instrukcja ang [DVD/CD]
Oldsql [DVD/CD]
SpeedCorner [DVD/CD]
Samodzielny montaż komputera [DVD/CD]
Tawerna RPG [DVD/CD]
TES IV topless mod :) [DVD/CD]
Thief 2 polonizacja [DVD]
Thief 2 instrukcja PL [DVD]

###Trailery [tylko DVD]

Archlord
Bad Day LA
Black Buccaneer
Cell Factor
Dead Man''s Chest
Half-life 2 Episode One
Magna Carta
Paradise
Ryzom Ring
Secrets of Da Vinci
Sin Episodes Emergence
Splinter Cell Essentials
Take Command 2
UFO Extraterrestrials
Witcher, The - Combat
World of the Witcher
X-Men III

#########Patche [tylko DVD]

Blazing Angels
C&C First Decade v1.02
Call of Duty 2 v1.2
Commandos Strike Force v1.2
Commandos Strike Force XFi Sound
Crashday PL
Dungeon Lords v1.4
Onimusha 3 v1.1
Quake 4 v1.2
Raggs Championship v2.0
SpellForce 2
Thief TDP (patch do wersji z CDA)
Tomb Raider Legend v1.1

###BONUS CD

Dodatkowy dysk CD zawierający m.in. informacje o grach z serii Kolekcja Klasyki Cenegi oraz dema niektórych z nich (Age of Wonders, Sacred, Syberia 2 PL)


Więcej: http://www.cdaction.pl/?strona=numer&numer=48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareście jest zapowiedz :D
LoK hmm....starwe tu już jest, ale pograć można i ta recka SpellForce 2 :D
Podsumowując : Czeba kupić :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musze przyznac ze po cichu liczylem na recenzje Dreamfall ale i tak jest dobrze.
wreszcie zamkne rozdzial Legacy of Kain,
no i nareszcie przygodowka na dvd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie:D Pełne wersje jakieś takie....nawet nie najgorzsze! Przynajmniej lepsze niż miesiąc temu.Co do recenzji ciekaw jestem ciekaw tylko syrenki. Empire Earth 2: Władza Absolutna- toż to BARDZO spóźniona recenzja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 12:20, Wodzasty napisał:

A mnie ciekawi co to za hicior okazał się kaszanką... Czyżby Condemned?


nie no, chyba nie. gralem w demo i bylo calkiem klimatyczne chyba ze w pelnej cos zepsuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy będzie takie 1 pudelko na 2 płytki jak w poprzednim CDA? Bo mi się bardzo spodobało :) P.S. Mam taką teorię: skoro nadeszła era DVD to czemu... CDACTION sie nie nazywa DVDACTION :DDDDDD i by bylo DVDA. Chociaż ani nazwa DVDACTION ani DVDA nie przypadają mi jakoś do gustu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 12:20, Wodzasty napisał:

A mnie ciekawi co to za hicior okazał się kaszanką... Czyżby Condemned?

Syrenka Racer. Proszę się wczytać w zapowiedź:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Numer zapowiada się bardzo fajny. No i jest recenzja najnowszego TR i SpellForce 2. Pełniaki też całkiem niezłe, zwłaszcza przygodówka. Choć Thief 2 też niczego sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 2 dobre pełniaki - Legacy of Kain i Ufo/Laser Squad. Chętnie przeczytam zapowiedź Titan Quest - czekam na tę gierkę - dawno nie grałem w jakiegoś fajnego h&s.
Recenzje przejrzę ale na razie nie widzę tam gierki interesującej mnie jakoś szczególnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 12:27, scooby01 napisał:

nie no, chyba nie. gralem w demo i bylo calkiem klimatyczne chyba ze w pelnej cos zepsuli.


Z tego co podał smugg to jakiś hicior został schrzaniony... A jedyne z tych głośnych to widzi mi się tylko Condemned.. Bo chyba nie Auto Assault...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 12:49, Wodzasty napisał:

Z tego co podał smugg to jakiś hicior został schrzaniony... A jedyne z tych głośnych to widzi
mi się tylko Condemned.. Bo chyba nie Auto Assault...


jest jeszcze Spellforce 2... chyba trzeba po prostu poczekac do premiery numeru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 12:51, scooby01 napisał:

jest jeszcze Spellforce 2... chyba trzeba po prostu poczekac do premiery numeru


ano trzeba...:)) i jak co miesiąc obiecuję sobie, że muszę oszczędzać to ci mi wyjadą z takim numerem, że diabli biorą oszczędzanie...:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że kiedyś dadzą w końcu LOK: Defiance (a ja BO2 jeszcze nie skończyłem :)). Teraz do kompletu będzie już tylko brakować LOK: BO :) (ale wątpię, czy kiedykolwiek się pojawi, chyba, że jako bonus :)).
Ten numer będę musiał kupić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować