Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Risen 2: Mroczne Wody - recenzja

84 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2012 o 18:43, dark_master napisał:


>
rotfl, IGN jak zwykle nie zawodzi - jak Risen 2 ma kilka skilli pomagających w rozmowach
to leci komentarz "fajnie fajnie, ale można to było zrobić lepiej" i ocena 6.5, zaś
jak Skyrim nie maa nawet tego i każdą opcję dialogową można by zatąpić wyrazem ''next'',
to dostaje 9.5 i ''editors choice''.
Keep goin'' branżo, keep goin''.


Dziś raczej nie warto ufac bezgranicznie branzy, zwłaszcza, ze teraz najbardziej offowe blogi dostają bonusy za dodatkowe plusy dla zrecenzowanego produktu. Natomiast właściciele wszelkich tego typu "profesjonalnych" stron o grach powinni byc traktowani z ogrooomnym dystansem :).Np. Firma X gdzie pracowałem dosyc dlugo od niedawna wysyła regularnie po wprowadzeniu nowego kosmetyku na polski rynek troszke gotówki dla najbardziej lubianych blogerek amatorek za to, że one skromnie, ale chwalą i polecają produkt Y. Takie zycie, chociaz tez nie popadajmy w paranoje :P Trzeba miec dystans i najlepiej testować wszystko na co ma sie ochote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubolewam nad małymi osadami :/ Chciałbym doczekać się w kolejnej grze miasta z prawdziwego zdarzenia na miarę Khorinis. Piranha z gry na grę zmniejsza osady. Obozy z pierwszego Gothica sklecone z tego co było pod ręką wydają się być wielkimi metropoliami przy tym co dane nam zwiedzić w Risenie 1 i 2 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 17:26, Sanders-sama napisał:

> Czy Risen2 jest tak duży jak chociaż Gothic 2?

Jest większy...

Czyli będzie co robić ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi się przypomniało że nie mieszkam w Polsce i nie będe mógł dostać polskiej wersji. Czy ktoś wie czy będzię możliwość pobrania łatki językowej, tak jak to było z Wiedzminem 2? Chciałbym kupić wersje pudełkową, a nie na Steam, a wiem ze na Steam dałoby się pobrać polską wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 20:22, IMPARTIAL92 napisał:

Teraz mi się przypomniało że nie mieszkam w Polsce i nie będe mógł dostać polskiej wersji.
Czy ktoś wie czy będzię możliwość pobrania łatki językowej, tak jak to było z Wiedzminem
2? Chciałbym kupić wersje pudełkową, a nie na Steam, a wiem ze na Steam dałoby się pobrać
polską wersje.

Pudełkowa = Steam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na metacritic bardzo przeciętnie... od dawna przestałem zwracać na oceny branży, ale nowemu Risenowi dostaje się też od zwykłych użytkowników i fanów Gothica. Ja sam mam mieszane uczucia... zdecydowanie rozwój postaci i związane z tym aspekty walki w pierwszej części były krokiem na przód, przynajmniej w większości wypadków. Ale główny bohater był niemalże wyzuty z charakteru, postacie nie zapadały w pamięć i były dwuwymiarowe (niestety w ten nieatrakcyjny sposób - profile psychologiczne Gorna, Diego, Miltena czy Lestera również jakoś rozwinięte nie były, a mimo to złożyły się na klimat pierwszych Gothiców; tworzyli iluzję postaci, którym gracz wcielając się w Bezimiennego może zaufać), fabularnie mogło być bardzo dobrze, a wyszło bardzo przeciętnie (pewnie również dlatego, że twórcy zdecydowali się użyć prostych tropów/szablonów fabularnych w kluczowych momentach i zawiązaniu akcji, a dialogi od czasu Gothica 1 stoją w miejscu lub są gorsze). Jakby tego było mało, w najnowszej części Piranie orżnęły dużą część fanów pierwszej części wycinając konwencjonalną magię, według ludzi mających już pewien wgląd w sytuację "odgrywanie roli" jest bardzo szczątkowe i także nie dostąpiło łaski zbawiennego rozwinięcia, a wybory są równie iluzoryczne, jak te w poprzedniej części. Formuła, która była akceptowana parę lat wstecz i to przez długi czas, straciła w końcu termin ważności i nie ma się co obrażać na niezadowolonych. Smutne to, ale chyba sobie odpuszczę i z wydawaniem pieniędzy poczekam do czasu jakiejś solidniejszej premiery, no chyba, że opinia znajomego z którym mam bardzo zbieżny gust zmieni moje malkontenckie podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A DLC będzie już dziś? Najpierw słyszałem że tak.. szkoda że coraz częściej widzimy wykrajanie kontentu z gier. Płacimy im za pracę którą wykonali, a oni każą sobie płacić jeszcze raz. Czy zobaczymy kiedyś gdzieś DLC które jest robione po premierze gry, i inne fundusze są na to przeznaczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 10:38, Abi_Dalzim napisał:

Pytanko:
jak to jest z alchemią? W domu jeszcze wszystkiego nie obczaiłem i nie wiem czy będziemy
mogli miksturki ( w tym te ze stałym efektem) robić?

Tak, to część voodoo. Polecam mój dzisiejszy artykuł z "Tygodnia z"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ogólnie rzecz ujmując, fani gier tworzonych przez Piranha Bytes mogą po Risen 2: Mroczne Wody sięgać w ciemno"

A znacie osoby ktore grały w gothica i uwazaja ze ta gra jest : przecietna, slaba, średnia?? :)
Lucas bylo dac tez ocene jako fan gothica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako fan gothica i risena 1 to przyznam szczerze ze nie za bardzo mi sie podoba ten motyw piracki.wole orki,miecze,demony itp. ale zobaczymy jeszcze jak zagram to sam ocenie ta gre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo udana gra dla fanów Gothic 1 i 2 :). Bawię się bardzo dobrze. Świetny klimat i ciekawe rozwiązania. Mimo błędów wciąga niemiłosiernie. Czy lepsze od Gothica 1 i 2 oraz Risen1? Raczej nie ale na pewno bije na głowy większość gier RPG ostatniej dekady.

Z początku byłem negatywnie nastawiony do świata piratów. Mimo tego zmieniłem zdanie. Jedynie początek gry jest taki nijaki, później jest tylko lepiej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować