Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #257: Twoja ulubiona gra/seria o tematyce pirackiej, to:

16 postów w tym temacie

Nie grałem tylko w dwie, (no w trzy, Risena jeszcze nie liczę)

Pierwszą taką typową piracką grą byli Piraci z Karaibów, jedynie fabułą obracającą się wokół kinowych Piratów, był tam cpt. Nathaniel Hawk, który był trochę zniewieściały jak na te czasy. Age of Pirates I i II na tym samym silniku, dwójka nie została wydana w Polsce też świetnie się grało. Pierwsza część miała sporo bugów, pod koniec gry wyskakiwała cyrylica zamiast polskiej czcionki :P

W the Guild mamy, chyba jako w jedynej grze, piratów nie z karaibów :) Tropico 2 świetne, pełne humoru, muzyka też przednia, trochę inna niż I pod względem mechaniki (co wielu uznało za wadę, tak jak H3 i H4)

Chętnie widziałbym (zapłaciłbym mnóstwo pieniędzy za to!) Rockstar robiący grę o piratach na modłę GTA i RDR, z możliwością pływania jak w Age of Pirates I i II i Piratach z Karaibów.

I like pirates and so their ships!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubie piratów, ale gry w pirackich klimatach w którą grałem tutaj nie ma. :) Nawet nie pamiętam tytułu, ale jakbym zobaczył to bym poznał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ankieta zainspirowana nadchodzącym Port Royale 3, a tu żadnego PR ni ma! Zdaje się, że Piraci Nowego Świata wyszli z tego samego studia, ale jednak co Port Royale to Port Royale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co kojarzę, to Age of Sail nie jest wcale grą ani piracką, ani o tematyce pirackiej. To jest symulator bitew, w których brały dział okręty żaglowe. Swoją drogą genialna gra!

A z innych wymienionych tytułów, to oczywiście dwa klasyki, czyli gra Sida Meiera oraz przygody Guybrusha Threepwooda, majstersztyki.

@ Amdor6
Port Royale nie jest grą o tematyce pirackiej jako takiej, a jedynie grą w scenerii pełnej piratów ^_^ Kawał świetnego softu. Podobnie jak Patriciany - tam też piraci łupili porządnych i uczciwych kupców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2012 o 13:49, bartol303 napisał:

Ehh, zabrakło takiej gry jak Sid Meier''s Pirates. Według mnie świetnej! Szkoda bo zagrywałem
się w nią dość długo :)


przeciez jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sea Dogs...oczywista oczywistość i już żadna jej kontynuacje nie dorównała pierwowzorowi. Sid Meiera nie grałem w pierwszą wersję, a ta odświeżona po latach to do bani - jak landrynka. Sea Dogs i pewnie jeszcze Piraci Sid Meiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Corsaris zostawia wszystkich w tyle. Gdyby tylko była trochę bardziej rozbudowana to gra ideał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować