Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gra globalna w Diablo III - o co w tym chodzi?

45 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2012 o 15:10, Janek_Izdebski napisał:

Przepraszam, w tekście było napisane "Europa Wschodnia". Jednak wydźwięk taki sam albo
i gorszy, bo do Europy Wschodniej można zaliczyć takie niedojrzałe dyktatury jak Ukraina,
Mołdowa i Rosja (choć w tekście widnieje jako osbny podregion)... Ja jako Polak nie chcę
być w takim towarzystwie...

Czym do "Diabla" są "niedojrzałe dyktatury"?? Niby słowotwórstwo jest oznaką kreatywności ale w tym przypadku to zwykła, ksenofobicza głupota.
PS. Następnym razem gdy będziesz chciał uraczyć nas takimi bredniami to zastanów się z 10 razy i zaniechaj tego.

I na temat: Ja nie będę się bawił w granie w innych regionach niż nasza Europa. Na szczęście nasz region mi wystarcza. Ale: Lepiejmieć taką możliwość i z niej nie skorzystać niż by jej wogóle nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 16:08, marcin-malysza napisał:

Czym do "Diabla" są "niedojrzałe dyktatury"?? Niby słowotwórstwo jest
oznaką kreatywności ale w tym przypadku to zwykła, ksenofobicza głupota.
PS. Następnym razem gdy będziesz chciał uraczyć nas takimi bredniami to zastanów się
z 10 razy i zaniechaj tego.

Dla mnie Ukraina, Białoruś, Mołdowa i Rosja, w pewnym sensie także Węgry za rządów Orbana, wszystkie wymienione państwa to niedojrzałe dyktatury! Mam prawo tak myśleć. Ostatnie wydarzenia na wschodzie mnie tylko w tym utwierdzają. Hello? Dlaczego w ostatnich dniach mówi się o odebraniu EURO Ukrainie? Dlaczego czołowi zachodnioeuropejscu oficjele odwołują wyjazdy na Ukrainę? Dlaczego w ostatnich miesiącach krytykowano Rosję za rozbijanie wieców opozycji? Dlaczego fałszowano ostatnie wybory parlamentarne i prezydenckie w Rosji?? Podobnie rzecz ma się z Białorusią.

Ano latego, że są to niedojrzałe dyktatury nie mające nic z państwa prawa. I na Zachodzie tak postrzegają nasz cały region dodatkowo włączając do tego należące do Unii państwa bałtyckie, państwa Grupy Wyszechradzkiej oraz część państw bałkańskich (m.in. Bułgarię, Rumunię). Zapytajcie typowego Amerykanina, Brytyjczyka, Kanadyjczyka z czym mu się kojarzy "Europa Wschodnia". Odpowie, że z biedą, niedojrzałością, brakiem demokracji i reguł praworządności oraz oczywiście zimnym klimatem. Wiem to, bo poznałem takich "światowych" przedstawicieli państw zachodnich. Taka jest zachodnia ignorancja i brak podstawowej wiedzy na temat regionu "Europy Wschodniej". Ja, jako Polak nie chcę, by Polskę zaliczno do tego podregionu i mam do tego prawo, skoro od 2004 Polska jest członkiem Unii! Zdania nie zmienię. :)

Pozdrawiam.

P.S. Do marcina-malyszy, jeśli Ukrainy, Białorusi, Mołdowy, Rosji (a od niedawna nawet do pewnego stopnia Węgier Orbana) nie zaliczasz do dyktatur to życzę dobrego samopoczucia! Nie życzę Ci, byś kiedyś miał okazję spotkania tete a tete z rosyjskim OMON-em... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 17:05, Janek_Izdebski napisał:

Zdania
nie zmienię. :)


zmienisz zmienisz, bo przy obecnych przyrostach naturalnych i polityce nadawania obywatelstwa na zachodzie za 2-3 pokolenia powstanie wielki kalifat w miejsce francji i niemiec :) W demokratycznych wyobrach. W miejsce policji politycznej ze wschodu, bedzie policja religijna :)

a co do ukrainy - biznes i polityka. Takie sytuacje znane sa od lat na calym swiecie, a tu nagle wielki protest :) Bombardowac dzieci w syrii - OK, jest git! Zdzielić pare razy skorupowanego polityka, który prawdopodobnie ma cos DUZEGO za uszami - wielkie larum :) Julia musi głeboko siedziec w niuansach polityki miedzynarodowej i miec pare haków - bez tego nikt by nawet na nią nie spojrzał. UEFA/FIFA i tak nic nie zmienia bo sport jest ponad polityka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 17:05, Janek_Izdebski napisał:

Dla mnie Ukraina, Białoruś, Mołdowa i Rosja, w pewnym sensie także Węgry za rządów Orbana,
wszystkie wymienione państwa to niedojrzałe dyktatury! Mam prawo tak myśleć. Ostatnie
wydarzenia na wschodzie mnie tylko w tym utwierdzają. Hello? Dlaczego w ostatnich dniach
mówi się o odebraniu EURO Ukrainie? Dlaczego czołowi zachodnioeuropejscu oficjele odwołują
wyjazdy na Ukrainę? Dlaczego w ostatnich miesiącach krytykowano Rosję za rozbijanie wieców
opozycji? Dlaczego fałszowano ostatnie wybory parlamentarne i prezydenckie w Rosji??
Podobnie rzecz ma się z Białorusią.

Ano latego, że są to niedojrzałe dyktatury nie mające nic z państwa prawa.


Nie, to dlatego że te "niedojrzałe dytkatury" w przeciwieństwie do naszej "dojrzałej" demokracji nie dopuszczają zachodnich sitw bieznesowo-politycznych do wypijania soków ze swoich państw. Nie oznacza to oczywiście że sytuacja obywateli dojonych przez sitwy lokalne jest w jakikolwiek sposób lepsza, ale duma i radowanie się z tego że "zagraniczni oficjele" chwalą i poklepują naszych przywódców po plecach jest równie kuriozalna jak radość tubylców jakiejś XIXw kolonii afrykańskiej z tego że ich wódz dostał w nagrodę za posłuszeństwo skrzynię szklanych paciorków od białego gubernatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 17:30, EmperorKaligula napisał:

zmienisz zmienisz, bo przy obecnych przyrostach naturalnych i polityce
nadawania obywatelstwa na zachodzie za 2-3 pokolenia powstanie wielki kalifat w miejsce francji i
niemiec :) W demokratycznych wyobrach. W miejsce policji politycznej ze wschodu, bedzie policja
religijna :)

Co do kwestii islamizacji Europy i niebezpieczeństwa powstania "europejskiego kalifatu", to się zgodzę. Pierwszym sygnałem był Brejvik, co do następnych to pewnie niedługo się przekonamy (kolejne zamachy w Londynie?). Tak kwestia (plus światowy kryzys) będzie też języczkiem u wagi w obecnych wyborach prezydenckich we Francji. Tam to dopiero maja imigrantów...

Dnia 02.05.2012 o 17:30, EmperorKaligula napisał:

a co do ukrainy - biznes i polityka. Takie sytuacje znane sa od lat na calym swiecie,
a tu nagle wielki protest :) Bombardowac dzieci w syrii - OK, jest git! Zdzielić pare
razy skorupowanego polityka, który prawdopodobnie ma cos DUZEGO za uszami - wielkie larum
:) Julia musi głeboko siedziec w niuansach polityki miedzynarodowej i miec pare haków
- bez tego nikt by nawet na nią nie spojrzał. UEFA/FIFA i tak nic nie zmienia bo sport
jest ponad polityka.

Ja tam wolę naszą kulawą demokrację niż te klanowo-siłownikowo-biznesowe sitwy na Ukrainie i w Rosji. Mogę się nawet pogodzić z istnieniem w Polsce takiego Kaczyńskiego (którego nienawidzę), byle nie spotkać w Polsce odpowiedników Łukaszenki, Janukowycza, Putina czy Miedwiediewa... Jak to kiedyś mówiono: "To su***syn, ale nasz su***syn."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 17:52, Janek_Izdebski napisał:

Co do kwestii islamizacji Europy i niebezpieczeństwa powstania "europejskiego kalifatu",
to się zgodzę. Pierwszym sygnałem był Brejvik, co do następnych to pewnie niedługo się
przekonamy (kolejne zamachy w Londynie?). Tak kwestia (plus światowy kryzys) będzie też
języczkiem u wagi w obecnych wyborach prezydenckich we Francji. Tam to dopiero maja imigrantów...


chyba żartujesz z tym Brejvikiem... to ze problem nie był medialnie nagłasniany (bo to dyskryminacja) nie znaczy nie istniał od lat.

Dnia 02.05.2012 o 17:52, Janek_Izdebski napisał:

Ja tam wolę naszą kulawą demokrację niż te klanowo-siłownikowo-biznesowe sitwy na Ukrainie
i w Rosji. Mogę się nawet pogodzić z istnieniem w Polsce takiego Kaczyńskiego (którego
nienawidzę), byle nie spotkać w Polsce odpowiedników Łukaszenki, Janukowycza, Putina
czy Miedwiediewa... Jak to kiedyś mówiono: "To su***syn, ale nasz su***syn."


nasza demokracja to osoby wchodzące do sejmu po znajomości (brak jednomandatowych) i Ci sami ludzi przy "wolnym demokratycznym" korycie od 30 lat... nasi kradną w białych rękawiczkach w porównaniu do dalszego wschodu, są tak ustawieni i zakumplowani, że nie muszą siła walczyć o władze - koryto czeka, zmian nikt nie chce bo im tak dobrze. Pod katem niezbednych reform jestesmy tak samo w dupie jak dalszy wschod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''''Przepraszam, w tekście było napisane "Europa Wschodnia". Jednak wydźwięk taki sam albo i gorszy, bo do Europy Wschodniej można zaliczyć takie niedojrzałe dyktatury jak Ukraina, Mołdowa i Rosja (choć w tekście widnieje jako osbny podregion)... Ja jako Polak nie chcę być w takim towarzystwie...''''

Oj, chyba będziesz musiał się przełamać i jednak grać razem z nimi albo zrezygnować z zakupu gry jeśli nie dasz rady zebrać się w sobie bądź zawsze możesz napisać jakaś petycje do twórców gry żeby zrobiły osobne dystrykty dla tych ''''niedojrzałych dyktatur '''' . Proszę, nie pisz więcej tych ksenofobicznych bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 18:19, EmperorKaligula napisał:

chyba żartujesz z tym Brejvikiem... to ze problem nie był medialnie nagłasniany (bo to
dyskryminacja) nie znaczy nie istniał od lat.

Nienawiść do imigrantów przez wiele lat była kanalizowana na wiele sposobów z w społeczeństwa zachodnie. Najjaskrawszym tego przykładem była tzw. polityka multi-kulti w Niemczech, Francji, w UK. Zamach Brejvika unaocznił tylko, że taka polityka to troszkę podcinanie gałęzi na której się siedzi. W tym samym mniej więcej też te same spoleczeństwa Zachodu zaczeły się wycofywać z polityki multi-kulti. Coraz częściej zachodni politycy uznają ją za błędna, a wszelkie próby asymilacji muzułmanów określane są jako skazane na niepowodzenie. Zamach Brejvika tylko utwierdzi zachodnich decydentów w ich nowym stanowisku.

Dnia 02.05.2012 o 18:19, EmperorKaligula napisał:

nasza demokracja to osoby wchodzące do sejmu po znajomości (brak jednomandatowych) i
Ci sami ludzi przy "wolnym demokratycznym" korycie od 30 lat... nasi kradną w białych
rękawiczkach w porównaniu do dalszego wschodu, są tak ustawieni i zakumplowani, że nie
muszą siła walczyć o władze - koryto czeka, zmian nikt nie chce bo im tak dobrze. Pod
katem niezbednych reform jestesmy tak samo w dupie jak dalszy wschod.

Największą bolączką polskiego systemu partyjno-parlamentarnego są listy partyjne oraz ich konstrukcja oraz brak prawyborów partyjnych (na wzór USA, czy ostatnio Francji. Co do okręgów jednomandatowych jestem sceptyczny. W zeszłym roku zrobiono taki eksperyment podczas wyborów do Senatu. I co się stało: łupy podzieliły PO i PiS. Nic zatem się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie rozumiem, gdzie ty tam masz region "Europa Środkowa" ?
Jest chyba tylko rejonizacja na kraje UE i kraje poza UE więc pytam "o co chodzi jakby?" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 18:48, Sark9 napisał:

Oj, chyba będziesz musiał się przełamać i jednak grać razem z nimi albo
zrezygnować z zakupu gry jeśli nie dasz rady zebrać się w sobie bądź zawsze możesz napisać
jakaś petycje do twórców gry żeby zrobiły osobne dystrykty dla tych ''''niedojrzałych dyktatur ''''
. Proszę, nie pisz więcej tych ksenofobicznych bzdur.

To nie ksenofobia i rasizm. Daleki jestem od ksenofobii, rasizmu, czy antysemityzmu. Radzę byś przeczytał co wyżej napisałem i dlaczego zaliczam Białoruś, Ukrainę, Mołdowę i Rosję do niedojrzałych dykatur. Jeśli Ty masz ochotę na spotkanie face to face z ukraińskim czy rosyjskim OMON-em, to proszę bardzo. Ja nie chcałbym zaznać takiej wątpliwej "przyjemności"... :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 21:57, Pietro87 napisał:

A ja dalej nie rozumiem, gdzie ty tam masz region "Europa Środkowa" ?
Jest chyba tylko rejonizacja na kraje UE i kraje poza UE więc pytam "o co chodzi jakby?"
xD

Pisałem o subregionie "Europa Wschodnia" w ramach regionu "Europa" w treści artykułu. Pisałem, że nie podoba mi się takie wyróżnienie, bo przeciętny przedstawiciel Zachodu (dajmy na to Amerykanin, Kanadyjczyk czy Anglik) zalicza do niego również Polskę i ma bardzo stereotypowe spojrzenie na nasz region. Poza tym wyjaśniłem wyżej dlaczego nie lubię i nie akceptuję jak się wsadza Polskę do jednego wora razem z Białorusią, Ukrainą, Mołdową czy Rosją. Jesteśmy jednak na innym poziomie rozwoju cywilizacyjnego i mamy zdecydowanie lepszy poziom dojrzałości i kultury politycznej (co nieznaczy, że satysfakcjonujący). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2012 o 22:03, Janek_Izdebski napisał:

Pisałem o subregionie "Europa Wschodnia" w ramach regionu "Europa" w treści artykułu.
Pisałem, że nie podoba mi się takie wyróżnienie, bo przeciętny przedstawiciel Zachodu
(dajmy na to Amerykanin, Kanadyjczyk czy Anglik) zalicza do niego również Polskę i ma
bardzo stereotypowe spojrzenie na nasz region. Poza tym wyjaśniłem wyżej dlaczego nie
lubię i nie akceptuję jak się wsadza Polskę do jednego wora razem z Białorusią, Ukrainą,
Mołdową czy Rosją. Jesteśmy jednak na innym poziomie rozwoju cywilizacyjnego i mamy zdecydowanie
lepszy poziom dojrzałości i kultury politycznej (co nieznaczy, że satysfakcjonujący).
Pozdrawiam.



Nie chce robić OT aczkolwiek patrząc na to jak sobie u nas władza poczyna na przestrzeni ostatnich 12 lat to wcale na takim wielce odmiennym poziomie nie jesteśmy imho i nie nie jestem żadnym oszołomem od krzyża, teorii spiskowych o smoleńsku itp bzdur, ot zwyczajnie zimno uważam, że rządzący tym krajem od lat lecą sobie z nami w wała a słowo "demokracja" to śmiech na sali - zobacz co zrobiono chociazby teraz z OFE czy podnoszeniem wieku emerytalnego. O ile podniesienie wieku jestem w stanie zrozumieć o tyle już nie rozumiem czemu odmawia się społeczeństwu konstytucyjnego prawa do referendum. A sam przekręt z ofe to imho jawne złodziejstwo popełnione na obywatelach.
To teraz na tych dwóch malutkich przykładach, okraszonych powiedzmy [żeby nie było, że psioczę tylko na obecny rząd] przypadkiem Blidy [która może niewinna nie była, jasne, ale nie wpada się ludziom o 6 rano do domu i nie powoduje takich tragicznych wypadków, o ile to w ogóle był faktycznie wypadek - dla mnie najprawdopodobniej szarpała się z funkcjonariuszka i broń wypaliła tak w skrócie] czy nasza władza tak bardzo się rożni ?
Zdecydowanie są bardziej subtelni i lepiej medialnie potrafią mydlić oczy i sprzedawać PR, aczkolwiek mówiąc kolokwialnie są jednym wujem podszyci.
Chciało by się jedynie parafrazować klasyka Zoltana Chivaya ale cenzura nie pozwala :)


Ale dobra dość tego politykowania bo OT robimy straszliwy [a od ego jest inny temat].
W kwestii formalnej - mi to osobiście już zwisa, przywykłem do walenia nas między półdupki w przypadku rejonizacji gier sieciowych, szkoda nerwów na spinanie się. Więcej luzu.

Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Off top off topem ale mądrze napisałeś... Niestety polska polityka to temat rzeka, czego przykładem jest odpowiedni temat na tym forum i ilośc postów na nim zamieszczonych. :)

Trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 12:16, qlaker napisał:

> Yyy zakładanie osobnego konta do różnych serwerów już w Diablo 2 było >.<


Ale tu nie zakładasz osobnego konta do każdego serwera, na którym chcesz grać :P.

Nie ważne bo na to samo wychodzi. Postaci i friend lista osobna na różne realmy więc nie ma różnicy. Gdyby można było (między realmami) grać wspólnie to by było git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 12:45, donard napisał:

Nie ważne bo na to samo wychodzi. Postaci i friend lista osobna na różne
realmy więc nie ma różnicy. Gdyby można było (między realmami) grać wspólnie to by było git.

Tego nie zrobią z powodów technicznych. Już wyobrażam sobie jakie byłyby lagi... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc aby zarabiać prawdziwe pieniądze trzeba od razu i wyłącznie grać na amerykańskiem realmie ^^.. Tylko tam spotkamy się neokidami płacącymi grubą kase na neoitemy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że nie do końca rozumiem, o co się tak pieklisz. Jakiś podział an regiony/podregiony byc musiał. Polska nalezy georaficznie do Europy Środkowej (a jeżeli jest tylko region Zachodni i Środkowo-Wschodni, to zdecydowanie do tego drugiego). Więc normalnym jest, że przypisali nas tam, gdzie geograficznie leżymy. Czy Ci się to podoba, czy nie, położenia nie zmienisz. A z kolei - czemu mieliby nas "na doczepkę" dawać do Europy Zachodniej? To tak samo potem by Francja mogła stwierdzić, że nie chce być w tym samym rejonie, co niedawno-co-faszyści (Niemcy i Włochy). I co, też ich gdzieś mają "teleportować", bo im się nie podoba?

No bez przesady, to tylko okreslenie regionu geograficznego. Tu polityka nie ma nic do rzeczy - gdzie lezysz, w tym regionie jesteś, proste i logiczne.

Natomiast co do krytyki naszych wschodnich sąsiadów - a Polska to co, dojrzała demokracja niby? Ledwo co kraj socjalistyczny, z masą naleciałości z tego okresu (i w tych realiach ukształtowaną mentalnością). Z kaczorami perorującymi o ludobójstwach i spiskach, Donaldami umiejącymi jedynie chrzanić bzdury o rajskich wyspach dobrobytu, zmarłymi już Andrzejkami, przynioszącymi własne nagłośnienie na salę sejmowa i wykrzykującymi hasełka tyleż ostre, co żałosne? Powiedz mi, w czym jestesmy lepsi od tych krajów, które wymieniłeś? A co ma takiego wspaniałego Zachód, do którego tak zmierzasz? Podstarzałych dziadków zabawiających się z ledwo-co-pełnolatkami na imprezach w willi, Masowe inwazje na Irak, by zdobyć rop....eee, iść z misją pokojową?

Wniiosek jest prosty - każdy kraj ma swoje wady i zalety, swoje ideały i swoje grzeszki za uszami. I wielkie oburzanie się, że ktoś przypisuje nas do tej lokalizacji co inne kraje (i to jedynie w GRZE, w celu efektywnego zarządzania serwerami!), jest moim zdaniem nie na miejscu. Tym bardziej, że wcale tacy lepsi od innych nie jesteśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 14:40, Janek_Izdebski napisał:

Owszem, nie jesteśmy mocarstwem, ale warto, by taki koncern jak Activision-Blizzard zauważył,
że państwa naszego regionu już od 2004 roku są w Unii (wczoraj nawet przypadła stosowna
rocznica tego wydarzenia). Dlaczego ciągle trzeba podkreślać i pisać "państwa Europy
Środkowej"? Naprawdę jesteśmy tacy gorsi od zachodnich Europejczyków? Chyba nie.

Coś ci się pomyliło. Na angielskiej stronie widnieje: Europe - For players in the European Union, Eastern Europe, Russia, Africa, and Middle Eastern countries such as Israel and the United Arab Emirates.
European Union to my :P A Eastern Europe to kraje Europy Wschodniej, które nie należą do Unii jak np. Ukraina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 16:32, Arcling napisał:

Coś ci się pomyliło. Na angielskiej stronie widnieje: Europe - For players in the
European Union, Eastern Europe, Russia, Africa, and Middle Eastern countries such as
Israel and the United Arab Emirates.
European Union to my :P A Eastern Europe to kraje Europy Wschodniej, które nie należą
do Unii jak np. Ukraina.

Jeszcze niedawno, ale już po naszym wejściu do UE, tacy wielcy gracze jak Amazon czy iTunes traktowali Polskę właśnie jak Europę Wschodnią wraz z Białorusią, Ukrainą, Mołdową i Rosją. Nie traktowali nas jako pełnoprawnego czlonka wpólnoty atlantyckiej (jakkolwiek by to brzmiało), takiego jak przykładowo, Francja, Niemcy czy Hiszpania. Nawet bankrut - Grecja była i jest zaliczana do tego kręgu. To było bardzo niesprawiedliwe dla Polski i Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 16:53, Janek_Izdebski napisał:

Jeszcze niedawno, ale już po naszym wejściu do UE, tacy wielcy gracze jak Amazon
czy iTunes traktowali Polskę właśnie jak Europę Wschodnią wraz z Białorusią, Ukrainą,
Mołdową i Rosją. Nie traktowali nas jako pełnoprawnego czlonka wpólnoty atlantyckiej
(jakkolwiek by to brzmiało), takiego jak przykładowo, Francja, Niemcy czy Hiszpania.
Nawet bankrut - Grecja była i jest zaliczana do tego kręgu. To było bardzo niesprawiedliwe
dla Polski i Polaków.

No ale mowa jest o Blizzardzie a nie Amazonie czy iTunes :D Niesprawiedliwość? Wynika to z tego, że w zasadzie nie występuje tam termin Europa środkowa albo środkowo-wschodnia. Zwykle jest mowa tylko w uproszczeniu o zachodzie i wschodzie. Wątpię aby była tu jakaś nienawiść, bo wielu amerykanów jest na to zbyt głupich aby mieć jakąś głębszą wiedzę historyczną o tym regionie. Dochodzą też do tego takie rzeczy jak nierozumienie odmiennych rynków. Poza tym jak widać nie każdy idzie na taki podział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować