Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni

29477 postów w tym temacie

.............................................................wierz sobie w Budde..........................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 18:54, piotrek4550 napisał:

.............................................................wierz sobie w Budde..........................................................................................



Nie pisz lepiej nic skoro tak mają wyglądać Twoje posty.

Dnia 19.01.2008 o 18:54, piotrek4550 napisał:

Jeśli o mnie chazi to jestem ateistą... Ale co to ma do grania i zabawy???



Ke? Przecież to temat o Bogu i sprawach z nim związanych jeśli nazwać to tak mogę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 19:00, Khazi napisał:

> .............................................................wierz sobie w Budde..........................................................................................



Nie pisz lepiej nic skoro tak mają wyglądać Twoje posty.


> Jeśli o mnie chazi to jestem ateistą... Ale co to ma do grania i zabawy???


Ke? Przecież to temat o Bogu i sprawach z nim związanych jeśli nazwać to tak mogę:P



...........................och co za oburzenie.................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 18:44, piotrek4550 napisał:

......Bóg istnieje czy nie.....ja sądze ,że nie.....Książka „kod Leonarda da Vici”
jakby otworzyła mi oczy.....


Już dawno wykazano kłamstwa w tej książce (żeby to pomieścić trzeba było napisać drugą książkę).

Dnia 19.01.2008 o 18:44, piotrek4550 napisał:

oraz to ,że specjalne zgromadzenie biskupów zadecydowało iż Jezus to syn Boży....


Tak tam napisał? Nie wierzę. Przecież Biblia powstała zanim biskupi zaczęli się zbierać, więc nie wiem skąd ten pomysł. Bzdura i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 18:44, piotrek4550 napisał:

......Bóg istnieje czy nie.....ja sądze ,że nie.....Książka „kod Leonarda da Vici”
jakby otworzyła mi oczy.....


No bo nie strzymie. Opirać swoją wiarę o książkę, która wywołała tylko spore zamieszanie. To tak jakby trylogię Sienkiewicza uznać za podręczniki do historii...
Litości ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2008 o 19:41, duh89 napisał:

No bo nie strzymie. Opirać swoją wiarę o książkę, która wywołała tylko spore zamieszanie. To
tak jakby trylogię Sienkiewicza uznać za podręczniki do historii...
Litości ludzie...



Brawo, brawo... Ładne podsumowanie:)

Nie zrozumiem takich ludzi i zrozumieć nie chcę bo nie są warci zrozumienia...
Ale niech se człek myśli co chce, to w końcu wolny kraj, prawda? Jednak pozwalanie na takie "wolne myślenie" często do zguby naszej prowadzi... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich przeglądających to forum polecam zobaczenie filmu dokumentalnego ''Zeitgeist''. Naprawdę daje dużo do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 19:48, duh89 napisał:

Dla wszystkich przeglądających to forum polecam zobaczenie filmu dokumentalnego ''Zeitgeist''.
Naprawdę daje dużo do myślenia.



Mógłbyś zacny duhu89 rzec troszkę o tym filmie, bo coś o uszy się obiło... Ale zbyt mało by coś rzec:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2008 o 19:50, Khazi napisał:

Mógłbyś zacny duhu89 rzec troszkę o tym filmie, bo coś o uszy się obiło... Ale zbyt mało by
coś rzec:D


Film jest podzielony na 3 części z czego osoby na tym forum zainteresuje tylko pierwsza pt. ''Religia'' Ukazuje ona, że podłoże naszej religii jest w 100% oparte na ruchach ciał niebieskich po naszym niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 19:48, duh89 napisał:

Dla wszystkich przeglądających to forum polecam zobaczenie filmu dokumentalnego ''Zeitgeist''.
Naprawdę daje dużo do myślenia.


Tak, daje do myślenia jak łatwo wmówić ludziom bajki.

Kilka pierwszych minut filmu i tyle kłamst; bo - Horus nigdy nie został zabity (jego ojciec ozyrys - tak). A skoro nie został zabity - nie zmartwychwstał. Jaka szkoda, już dwa kłamstwa... Nie miał też żadnych uczniów. Nie został też ochrzczony. "Gwiazda" oznaczała wylew nilu. Takie same manipulacje zastosowano przy innych omawianych bożkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2008 o 19:58, Mogrim napisał:

Tak, daje do myślenia jak łatwo wmówić ludziom bajki.

Kilka pierwszych minut filmu i tyle kłamst; bo - Horus nigdy nie został zabity (jego ojciec
ozyrys - tak). A skoro nie został zabity - nie zmartwychwstał. Jaka szkoda, już dwa kłamstwa...
Nie miał też żadnych uczniów. Nie został też ochrzczony. "Gwiazda" oznaczała wylew nilu. Takie
same manipulacje zastosowano przy innych omawianych bożkach.



No tak... Ale skąd to wiesz? Kto Ci o tym powiedział? Widziałeś to na własne oczy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 18:44, piotrek4550 napisał:

/.../i całkiem możliwe iż tak
jak jest napisane w książce Dana Browna to prawda...

To już lepiej poczytaj książki o wampirach. Zaraz dojdziesz do wniosku, że wampiry istnieja. Przecież Drakula istniał naprawdę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, kolego, że ten cały "Kod..." to tylka ładnie napisana bajka... Brown, usiadł, wymyślił, napisał, zarobił... Tyle... I nie widzę w niej nic ciekawego, by nagle robić z niej oparcie, lub odniesienie do religii, bo to TYLKO fikcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 19:59, Khazi napisał:

No tak... Ale skąd to wiesz? Kto Ci o tym powiedział? Widziałeś to na własne oczy?:)


Ech...Ten film mówi o rzekomej wierze np. egipcjan; że np. wg nich Horus zginął i zmartwychwstał. A ja piszę, że nie zginął nie dlatego bo go znam (bo przecież nigdy nie istniał), tylko dlatego, bo wierzenia egipskie o niczym takim nie mówiły! Ergo piszę że film kłamie, bo podaje nieprawdziwe informacje na temat wierzeń o dawnych bożkach. To jest chyba oczywiste i proste do odróżnienia, bo i I część filmu nie mówi że Horus miał uczniów (bo Horus nigdy nie istniał) tylko że WG WIERZEŃ EGIPCJAN miał uczniów (co jest nieprawdą, bo ich mitologia o niczym takim nie mówi). Jeśli ktoś tego nie odróżnia, to znaczy, że w ogóle nie wie o czym jest film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 19:50, Khazi napisał:

> Dla wszystkich przeglądających to forum polecam zobaczenie filmu dokumentalnego ''Zeitgeist''.

> Naprawdę daje dużo do myślenia.

To jest film propagandowy, nie dokumentalny. Daje do myślenia, ale tylko tym, co potrafią mysleć. Bo innym wmawia obraz świata zgodny z założeniem producenta filmu. Jak myślisz, po co i za czyje pieniadze nakręcono ten film?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafi:)

Myślałem że coś ciekawego... A tu mówicie że kłamstwo za kłamstwem.

Chrzanię to... Nie dam sobie nic wmówić.

Będę żył tak jak mi się podoba i wierzył w to w co wierzyć chcę (tylko co to jest? ;) )
Dlaczego ludzie ciągle chcą sie okłamywać?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 20:09, Khazi napisał:

/.../ > Dlaczego ludzie ciągle chcą sie okłamywać?;/

Zwykle dlatego, że mają w tym swój interes. Jak nie od razu, to mają interes w takim ukształtowaniu Ciebie i Twojej świadomości, żeby dało się do wykorzystać w przyszłości.Pamiętaj, że prawdziwe jest powiedzenie, że jak już naprawdę nie wiadomo, o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze.
Nie uda Ci się żyć tak, jak się Tobie podoba. Chcesz, czy nie chcesz, żyjesz wśród ludzi i z ludźmi musisz się liczyć.
Polecam lekturę książek:
Garczyński "potrzeby psychiczne"
Sun Tsu (jest i inna pisownia) "Sztuka wojny"
(autora zapomniałem i musiałbym z regału wywalać żeby znaleźć) "Dezinformacja, oręż wojny".
To na początek. Potem sobie dobierzesz inne lektury. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestety... Swego rodzaju niewolnikami jesteśmy (ja tak to widzę:) )

Sun Tzu (przyzwyczajenie) "Sztuka Wojny" mam i czytam:) Mój kuzyn pożyczył (lat 13) myśląc iż będzie to jakaś "sieczka" zniesmaczony odniósł po jednym dniu a zapytany "Czemu? Już przeczytałeś?" odpowiedział "Nudne" ...

Dziękuję:) Obym zrozumiał co zrozumieć mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować