Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

From Software ma problemy z portowaniem Dark Souls na PC

30 postów w tym temacie

Przepraszam za kolejny post, ale nie mogę już edytować poprzedniego.

Ten artykuł zdaje się pod wieloma względami przeczyć raportowi serwisu Eurogamer.
http://www.rpgfan.com/news/2012/1549.html

Cytat:
"Performance-wise, the game ran smoothly in the demo footage. While the game will not offer high resolution textures, it will offer a full range of scalable settings exclusive to the PC version. Additionally, I was flat-out promised that Blighttown will run as smoothly as the rest of the game."

I bądź tu mądry człowieku, komu wierzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego przecież twórcy po prostu dopakowali do peceta jakąś mocniejszą kartę i gra chodziła w tych 30fps bez spadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety po tym newsie wiem jedno ta gra to będzie totalnie spie*!@#$ port z kosnol. Będzie miała te same błędy co oznacza że testów jakości w ogóle nie przeprowadzili, a co za tym idzie wysypy do systemu gwarantowane. Natomiast wymagania karty graficznej w minimalnych to jakaś herezja 8800GT minimum dla tego czegoś?? Nie jak ktoś chce się łudzić proszę bardzo tylko potem nie marudzić że gra to kolejny DMC3, R6V, NFS:UC, LP1, GRAW1, SR2, CoD:BO1, RAGE czy też inne gry o których nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 15:10, Numenpl napisał:

Niestety po tym newsie wiem jedno ta gra to będzie totalnie spie*!@#$ port z kosnol.


Pożycz kryształową kulę bo chcę znać pytania na mój najbliższy egzamin.

Dnia 07.06.2012 o 15:10, Numenpl napisał:

Będzie miała te same błędy co oznacza że testów jakości w ogóle nie przeprowadzili, a
co za tym idzie wysypy do systemu gwarantowane.


Na razie nie ma pewnie na czym przeprowadzać a jedyne o czym mówią jak na razie to optymalizacja, nie stabilność.

Dnia 07.06.2012 o 15:10, Numenpl napisał:

Natomiast wymagania karty graficznej
w minimalnych to jakaś herezja 8800GT minimum dla tego czegoś??

Fakt, przecież 8800GT to taki highendowy sprzęt...

>tylko potem nie marudzić że gra to kolejny DMC3, R6V, NFS:UC, LP1,

Dnia 07.06.2012 o 15:10, Numenpl napisał:

GRAW1, SR2, CoD:BO1, RAGE czy też inne gry o których nie wspomnę.

DMC3 to, pomimo problemów technicznych, świetna gra, nie wiem o co chodzi z NFSem bo tam wielkich błędów nie uświadczyłem... gra po prostu była słaba. SR2 również było grywalne, jednocześnie będąc jednym z najlepszych Sandboxów do jakich usiadłem. Więc nie, jak wyjdzie coś tego typu to ja marudził nie będę, wolę przełknąć kilka zgrzytów i cieszyć się grą, niż marudzić, jęczeć przy każdym newsie nie mówiącym "NASZA GRA BĘDZIE AWESOOOOME!!!" i potem czepiać się wszystkiego co w grze nie jest 10/10. Potem się dziwimy, że firmy na PCtowców narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 15:58, Geeko napisał:

DMC3 to, pomimo problemów technicznych, świetna gra, nie wiem o co chodzi z NFSem bo
tam wielkich błędów nie uświadczyłem... gra po prostu była słaba. SR2 również było grywalne,
jednocześnie będąc jednym z najlepszych Sandboxów do jakich usiadłem.

DMC nie gralem. UC nie pamietam, ale zdziadziala optymalizacje mialo... na procu chyba. SR2 na moim A64x2 2.4 jest niegrywalne ;)
Z reszta sie zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 15:10, Numenpl napisał:

Niestety po tym newsie wiem jedno ta gra to będzie totalnie spie*!@#$ port z kosnol.
Będzie miała te same błędy co oznacza że testów jakości w ogóle nie przeprowadzili, a
co za tym idzie wysypy do systemu gwarantowane.


Czy byłeś jednym z histeryków wydzierających się, że Max Payne 3 "wymagać będzie 16 GB RAM!!!", a "R* znowu wyda spie*!@#$ port z konsol!!!"? Podobne historie miały miejsce w przypadku BF3 czy Dirt 3. Weź pigułki na uspokojenie, na grach świat się nie kończy, a przy odrobinie szczęścia nie będzie tak źle.

From po prostu ma odwagę powiedzieć, jak się sprawy mają, nie oznacza to jeszcze, że wersja PC będzie niegrywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2012 o 16:14, Zgreed66 napisał:

DMC nie gralem. UC nie pamietam, ale zdziadziala optymalizacje mialo... na procu chyba.

W sumie ja o ile pamiętam nie miałem tam problemów... ale może uratował mnie fakt posiadania 4rdzeniowca.

Dnia 07.06.2012 o 16:14, Zgreed66 napisał:

SR2 na moim A64x2 2.4 jest niegrywalne ;)

Ok przy SR2, jak naprawdę nie spodobała mu się konfiguracja, mogę się zgodzić, że granie było bardzo kłopotliwe :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Principes & Geeko wybaczcie ale ja nie zamierzam kupować gry która od strony technicznej będzie istnym gniotem a twórcy widocznie mają to w 4 literach. 8800GT to za duże wymagania min. na grę z tak średniawą oprawą prędzej spodziewałem się 7600 GT czy coś w tym rodzaju. A zasada mi dobrze działa więc problem nie istnieje to tylko ostatni kretyn może coś takiego wymyślić np. z RAGE ja nie mam problemów ale nawet ja muszę przyznać że gra ma wujową optymalizację. I tak samo jest z resztą gier które podałem za przykłady. Co do tektów na temat samego 8800GT no cóż high end to nie jest ale kompletny low end też nie skoro większość gier nawet tych nowych idzie odpalić z nim spokojnie na high detalach. A tutaj sugerowany jako low end do gry która straszy oprawą z R6V i w dodatku jeszcze gorszą optymalizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Dało się odświeżyć wieśka 2 na konsole, również po dłuższym czasie od premiery,
>> to da się zrobić podobnie z Dark Souls,

Dnia 07.06.2012 o 11:39, Henrar napisał:

Dwie różne sprawy. Z W2 wystarczyło dokonać cięć w grafice i gra była praktycznie
gotowa (a i interfejs był idealnie pod pada ustawiony).


Grafika to tylko jeden z wielu aspektów, nad którymi pracowano w CDPR. To nie była wyłącznie kwestia niższej jakości tekstur, wyłączenia niektórych efektów, odchudzenia modeli, ale również przeprojektowania poziomów w niektórych miejscach. W wersji XB zostało dodanych więcej bram i tym podobnych hubów, bo konsola po prostu nie wyrabiała. Interfejs i tak został przeprojektowany, zmieniono również nieco system lokowania celu w czasie walki i pracę kamer. Krótko mówiąc konwersja W2 na konsole to była naprawdę kupa roboty. Dzięki temu gra niemal zawsze trzyma stabilne 30 kl/s, choć czasem są spadki do 25-20 kl/s (np. w czasie walki z kejranem). Okazjonalnie występuje efekt wczytywania tekstur z pewnym opóźnieniem.

Dnia 07.06.2012 o 11:39, Henrar napisał:

W dodatku z tego co pamiętam CDP miało zapewnioną pomoc od Microsoftu.


Tak, mieli. Tak czy siak wypuszczanie gry w takim stanie to kuszenie losu, wręcz prośba o finansową klapę.

Dnia 07.06.2012 o 11:39, Henrar napisał:

A tutaj From Software nie ma ani pomocy ani ułatwionego zadania (idealnie musieliby cały
silnik przerobić, dołożyć tekstury w wysokiej rozdzielczości, itp) czy przerobić całe
sterowanie i interfejs (z pada na klawiaturę).


No musieliby przypuszczalnie zrobić to samo co CDPR, tylko w drugą stronę - krótko mówiąc dużo pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo za szczerość. Bardzo liczę na DS na PC choć muszę przyznać, że słowa pana Uchiyamy trochę mnie przestraszyły. Ale liczę, że to raczej typowa japońska skromność i finalnie konwersja nie będzie wcale tak mizerna jak zapowiadają twórcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować