Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS3 - będą problemy z dostępnością tańszej wersji?

38 postów w tym temacie

Kifa -> Rzeczywiście, loadingi to decydujący argument o zakupie konsoli...
Nic mnie nie obchodzi jak długie będzie bootowanie konsoli z grą, to czy poczekam 5 czy 10 sekund dłużej nie ma dla mnie znaczenia - jeśli buforowanie danych na dysku twardym zlikwiduje paskudne przerwy/doczytywania się w trakcie gry (vide Half Life 2, Morrowind) i umożliwi przyjemną rozgrywkę z "niewidocznymi loadingami" w tle to prędkość napędu nie będzie miała znaczenia...
W listopadzie się przekonamy, czy Sony będzie miało szansę pobić zabawkę microsoftu a gry jak zwykle zweryfikują obietnice i zapewnienia Japończyków i pewnie uratują im małe, żółte d*py tak jak było z PS2 (masa problemów z laserem, trudne programowanie, za mało pamięci...) - bo pod względem firm supportujących Sony ma lepsze warunki niż microsoft i wystarczy, że pojawi się kilka głośnych sequeli i sprzęt "przekombinowany" pewnikiem przez Sony i tak się sprzeda więc dyskusja o hardware''rze PS3 mija się z celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nievil: wybacz ale jesli PS3 dysk twardy bedzie mieć po to aby zrobić tam `plik wymiany` to ja dziekuje :x
Jesli Blue Ray może pomieścic 200GB to rozumiem, że gry albo bedą tak dlugie albo bedą mieć tak wielkie textury.
Obecnie taki Oblivion który grafike ma ladna (:P) zajmuje 4GB. Teraz weź gre która ma GB 200, myslisz że bedzie dluższa? Wieksza niż Oblivion? Ja mysle ze nie. Tak więc z 200GB to bedzie wiekszość szła na wysokiej klasy textury, wyobraz sobie ile one bedą zajmować ramu/miejsca na dysku. Teraz wyłącz taka gre, wlacz sobie inna, plik wymiany bedzie wyczyszczony, ładowane bedą nowe elementy. Długi loaging. Dysk malutki (skoro gry maja miec 200GB) więc nastąpi ciągłę kasowanie/wymazywanie danych z dysku i kopiowanie ich z BR. Ciagłe, a ciezko mówić o buferowaniu jakimś dużo do przodu skoro gra ma 5x wieksza objetnosc niż sam dysk twardy.
Teraz powiecie, jaka gra bedze miec 200GB. Spytajcie się SONY, chyba takie gry wprowadzą skoro zdecydowali się na taki nosik? HD DVD suportuje płyty do 50GB. Jesli popatrzymy na obecne gry, sony w swoje ps3 wrzuciło technologie po prostu niepotrzebna. Co ciekawsze, PS3 jest tansze niż samodzielny czytnik BR o predkości 3x-4x to sgeruje, ze czytnik będzie rzedu 1x -2x :))
Wyobrazam sobie już te loadingi :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>nievil: wybacz ale jesli PS3 dysk twardy bedzie mieć po to aby zrobić tam `plik wymiany` to ja dziekuje :x
>Jesli Blue Ray może pomieścic 200GB to rozumiem, że gry albo bedą tak dlugie albo bedą mieć tak wielkie >textury.
>Obecnie taki Oblivion który grafike ma ladna (:P) zajmuje 4GB. Teraz weź gre która ma GB 200, myslisz że >bedzie dluższa? Wieksza niż Oblivion? Ja mysle ze nie. Tak więc z 200GB to bedzie wiekszość szła na wysokiej >klasy textury, wyobraz sobie ile one bedą zajmować ramu/miejsca na dysku. Teraz wyłącz taka gre, wlacz >sobie inna, plik wymiany bedzie wyczyszczony, ładowane bedą nowe elementy. Długi loaging. Dysk malutki >(skoro gry maja miec 200GB) więc nastąpi ciągłę kasowanie/wymazywanie danych z dysku i kopiowanie ich z >BR. Ciagłe, a ciezko mówić o buferowaniu jakimś dużo do przodu skoro gra ma 5x wieksza objetnosc niż sam >dysk twardy.
>Teraz powiecie, jaka gra bedze miec 200GB. Spytajcie się SONY, chyba takie gry wprowadzą skoro zdecydowali >się na taki nosik? HD DVD suportuje płyty do 50GB. Jesli popatrzymy na obecne gry, sony w swoje ps3 wrzuciło >technologie po prostu niepotrzebna. Co ciekawsze, PS3 jest tansze niż samodzielny czytnik BR o predkości >3x-4x to sgeruje, ze czytnik będzie rzedu 1x -2x :))
>Wyobrazam sobie już te loadingi :)))

Jakie 200 GB, czyś ty zgłupiał!?!?! 20 GB, a na dwuwarstwowej 40 GB. OMG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze tak...

Marzec 2007 powiedzmy że 13...

Stało się długo oczekiwaną PS3 możemy zaliczyć do kolejnych sennych marzeń, do panteonu gier takich jak DNF...

Przypomnijmy, po wielu nieścisłościach związanych z ogłoszeniem planów wypuszczenia na rynek dwóch róznych wersji tej mającej zmienić cała elektroniczna rozrywke konsoli, niecały rok temu na targach e3, niekorzystnej dla Sony sytuacji kiedy to gracze zniecierpliwieni oczekiwaniem na droga konsole, zaczeli masowo kupowac x-box''y 360 i wii, po buncie developerow gier na ps3, ktorzy pozbawienie zyskow z opoznionej konsoli zaczeli tworzyc tytuly na pozostale next geny i samobojstwie jednego z szefow Sony, Kutaragiego, Wczoraj w godzinach wieczornych SOny ogłosiło zamkniecie swojego "growego" oddziału, przeprosiło wszystkich graczy i zapowiedziało że wycofuje sie z biznesu rozrywki elektronicznej.
Wydarzenie to spowodowało serię zawałów serc u graczy, najwierniejhszych fanow czarnej skrzynki i Sony, niebywaly spadek wartosci Jena stounku do dolara, niepokoje w Nippon City, gdzie graczy zaczeli szturmowac siedzibe glowna korporacji z okrzykami ps dal tlumow, lincz na szefach sony itp...

Tak być może,wiec sie przygotujcie Wii i Xboxa dzis juz kupujcie=]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale fajnie... chyba wychodzą z założenia, że każdy europejczyk ma prawie tyle kasy, co prezes sony...
to wersja tańsza ma być dla "bogatych"? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zwolennikó PS3 i napędu BluRay - ludzie, nie myślicie... :] Załóżmy, że dysk BluRay nawet mieści maks 50GB. Ok, dysk to maks 60GB w najdroższej wersji, a pamiętajmy, że nie da się tego wszystkiego użyć na gry (samo Sony tak uważa). Sami twierdzą, że to będzie około 20 GB... Wiesz może, nievil, ile czasu zajmuje kopiowanie takiej monstrualnej ilosci danych? Nawet z dysku twardego na drugiego twardziela? Od cholery... Dobra, można wczytać część, resztę streamować w trakcie gry, ale i tak w końcu bufor się wyczerpie (bo czytnik płyt nie nadąży za ładowaniem danych). Czyli loadów nie unikniesz.

Nawet JEŚLI da się to streamować - na raz będzie potrzebne wiele operacji na dysku twardym (odczyt/zapis) oraz na czytniku BluRay (odczyt prawie non stop). Ile to będzie pochłaniało mocy? Jakieś 10% maks, przynajmniej taki szacunek wydaje mi się sensowny. I po co to? Nie lepiej użyć normalnego DVD, czy nawet HD-DVD i oszczędzić problemów z buforowaniem na dysku?

Powiecie - ale można więcej na ''niebieskich krążkach'' zmieścić. Jasne, tylko po co? Oblivion zajmuje 4 GB... Mój osobisty rekord to Ut2k4 rozrośnięty do 13 GB, a to tylko dzięki dodatkom z sieci, które powstawały przez lata. A pamiętajcie, że na BluRay nic nie nagracie. Robienie gry z taką ilością danych jest bez sensu - koszta, czas, a przede wszystkim - im więcej danych potrzebuje w danej chwili gra, tym na mniej starcza bufor... Inteligentni już pojęli... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technika miała nam pomagać w życiu i żeby nie doszło to tego, że nie stać nas będzie na nią. "I znowu będzie powrót do przeszłości."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kifa sony blu-raya wcisnelo nie fla gier ale po to aby promowac ich standard :D bo HD-DVD sie za bardzo panoszy :P . Ogolem dla mnie to pomylka 2x ( 9MB/s ) i dyski po 50 GB :-] i do tego cena tego napedu zjada polowe ceny konsoli :D . Bezsens .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że to są tylko twoje przypuszczenia bo jeszcze nikt z nas nie miał kontaktu z płytą blu-ray a tym bardziej z sprzętem obsługującym ten format, więc skończ tę wyliczankę i nie pisz o czymś czego jeszcze nie ma. Zobaczymy w listopadzie jak napęd optyczny PS3 się sprawuje i wyciągnie się odpowiednie wnioski... Inżynierowie sony nie kończyli zawodówek i chyba wiedzą jak stworzyć konsolę a problemy jakie tu przytaczasz na pewno wiele razy analizowali i znaleźli rozwiązanie (nie musisz nikogo pouczać). Za parę lat przekonamy się czy mieli rację i w jaki sposób developerzy to wykorzystają. Itagaki przecież klnął gdy dowiedział się, że x360 będzie oferować "zaledwie" pojemność płyty dvd...A ja osobiście uważam, że 9 gb to za mało dla tak kreatywnych umysłów jak w.w. pan czy Kojima lub Inafune a hd dvd do xboxa ma tylko służyć do oglądania filmów a nie jako nośnik gier.
(Zapomniałeś chyba napisać, że Oblivion nie posiada filmów cgi a te w hd i bez kompresji pochłaniają masę miejsca.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nic dziwnego że na dzień dzisiejszy i późniejszy ludzie wybierają odrazu X360. Moc sprzętu niekoniecznie musi leżeć w specyfikacji bo tu więcej ramu tam lepsza karta. Jak narazie widze Box''a jako uniwersalne urządzenie do grania słuchania muzy oglądania filmów i jeszcze coś tam wpadnie. PS3 hmm zobaczymy po premierze bo nie chce niczego spekulować. Dla mnie jedyną wadą między X360 a PS3 jest kompatybilność wsteczna. Pierwsza konsola obsługuje mało tytułów z poprzedniej konsoli ale ma się to zmienić gdyż zapowiadali nowe emulatory a PS3 tutaj wygrywa bo będzie od początku wszystkie tytuły obsługiwać i właśnie tutaj mi się to podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 21:34, Puszkin napisał:

(...)PS3 tutaj wygrywa bo będzie od początku wszystkie tytuły obsługiwać i właśnie tutaj mi się to podoba.


Skąd masz tą informację? Chyba nie padła ona z ust Ken''a Kutaragi?:P Na gamespot czytałem kiedyś, że PS3 również będzie mieć problemy z odtwarzaniem gier z PS2. Oczywiście nie ma co się martwić o blockbuster''y typu Devil May Cry III, Metal Gear Solid Snake Eater czy Final''e ale w przypadku mniej znanych, lansowanych produkcji mogą pojawić się problemy. Przecież Sony miało kłopoty z dostosowaniem PS2slim do gier z starej, nie odchudzonej PS2;) A tutaj jest przecież mowa o przeskoczeniu z current na next gen''a:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze piszcie krotsze posty bo mi sie tego czytac juz niechce albo przynajmniej jakeis z polotem a nie "to ma 50GB a nie 200.. Zorro mial 124342 szwow na swej pelerynie a nie 124451234 gdyz Mendoza ble, ble, ble"... :p

Wogole jak kots kto pisze, ze gry 50GB niewyjda wczesniej niz za 6-7 lat to chyba niezna potencjalu Azjatow. Zapelnia nawet z 3 takie plytki tworzac kolejne Final Fantasy, MGS, itd. Bedziecie sie czuc jak w kinie na dluuuuugim filmie, przed questem 2h wprowadzenia, zyciorys wiesniaka kotremu mamy pomoc, jego dziadka, itd. Po wykonaniu misji 2 dni imprezy w wiosce, poziniej filmik jakies 4h jeczenia bo masz kaca, itd. Dialogi oczywiscie dla kazdego NPC w grze, a zeby sie niepowtazaly to dla kazdego bedzie nagrane 100 roznych odpowiedzi na kazde pyatnie. Grafika bedzie ultra realistyczna, listki na drzewach niebeda juz pikselami, beda to zeskanowane prawdziwe liscie z kazda zylko, itd. + 2 dni filmu o tworzeniu gry. TaDa i mamy 4 plyty kazda po 50GB czy jak ktos pisal wczesniej jedna po 200GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA życzę wszystkim jak najlepiej, ale... Ile taka gra będzie powstawać? :] I ile kasy w nią pójdzie? I wreszcie - jaka będzie jej cena rynkowa i komu się tak naprawdę będzie chciało coś tak monstrualnego przechodzić? :P

nievil - ja się opieram na artykułach technicznych z sieci w nigdy nie twierdziłem, że mam na 100% rację. Ale na zdrowy rozum wydaje mi się to (cała sprawa z BluRay) kompletnie bez sensu dla przeciętnego użytkownika.

Co do filmów CGI - zauważyłeś może, że wraz ze wzrostem możliwości sprzętu i jakości scen renderowanych w czasie rzeczywistym obecność filmó CGI traci rację bytu? Bo skoro masz sprzęt tak mocny, jak PS3, to przy odrobinie wprawy, którą na pewno posiadają ludzie tworzący gry, tak zrobisz scenkę realtime, żeby różnic zasadniczych nie było, a rozdzielczość HD zostanie zachowana. I zajmie to dużo mniej miejsca na płycie. Dlatego właśnie Oblivion nie ma filmów - tam wszystko jest realtime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nievil gmm cgi swiadcza o kreatywnosci ?? :D jak sam zauwazyles filmow cgi w grach na te knosole jest w ilosci malusiej ,dlaczego ?? Grafika jest na tyle dobra aby nie musiec bawic sie w prerenderki wiec plytka dvd9 jest az nadto wystarczajaca do gier na konsole tej niby nowej generacji (Jakos kreatywny umysl Kojimy nie pierdzielil sie w renderki w mgs4 tylko po to aby miejsce zapchac :D) . Sony wciska tego blu-raya nie dla dobra konsoli ale dla dobra blu-raya aby go promowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować