Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 + czytnik HD-DVD tańsze niż PS3?

85 postów w tym temacie

No popatrz a ja bylem święcie przekonany, że Sony jednak również będzie dopłacać do każdej sprzedanej jednostki;) Jak inaczej wytłumaczyć tą dosyć niską cenę konsoli (biorąc pod uwagę wmontowany w nią czytnik Blue-Ray;) (chyba, że szykuje się jakaś podwyżka cen) Producenci konsol właściwie to nie zarabiają na samych urządzeniach- zyski przynoszą im dopiero gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, Kutaragi powiedział, że "PS3 jest wręcz za tanie"... Komuś dzwoni w głowie słowo "podwyżka ceny"?? :P Z resztą - Sony dopłaca do sztuki znacznie więcej niż Microsoft... Porównajcie cenę PS3 i osobnego czytnika BluRay, a potem porównajcie sobie "bebechy" obydwu urządzeń...

Ja nadal upieram się przy swoim - BluRay wszedł za wcześnie, zdecydowanie za wcześnie. Oczywiście mówię tu o rynku konsol, bo nie ruszamy sprawy czysto filmowej. A wracając - taka pojemność nikomu nie jest potrzebna, udowadnia to skutecznie X360, udowodni to też (mam nadzieję) Wii.

I fakt - Ninny nie dopłacało nigdy do żadnej swojej konsoli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ninny nie dopłacało i może przez to jej konsolki (stacjonarne bo z NDS czy GBA/GB nie ma się co równać żadne PSP czy inne dziwactwo ;) ) ostatnio nie radziły sobie najlepiej :/ Szkoda, bo z tych trzech firm to właśnie Ninny najbardziej szanuje i mam nadzieje że Wii pokona X360 i przynajmniej zblizy sie do PS3 bo o pokonaniu platformy Sony chyba nie ma co marzyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gryczka play 3 jak anrazie to ekhmmmm.... zawodzi niz wymiata ;-] Co do hd-dvd z xklocem to w sumie racja taniej wyjdzie :-]. Choc mi tam ryba filmy w HD za cene ps3 bedzie x360 i Wii = 2x wiekszy fun i miod :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat GameCube miało problemy przez sałbe wsparcie ze strony twórcó gier, dlatego nie odniosło sukcesu jak PS2 czy XPudło. Wii ma szansę to zmienić, a w połączeniu z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami (sensory w pilocie, niska cena, ogromna biblioteka gier) ma nawet szansę się wybić.

Taikun - w jakim sensie "nie ma co marzyć"? O czym? O pokonaniu PS3? Zdziwisz się - większosć ludzi, których pytam, opowiada się raczej za Wii... Poza tym - nic nie wskazuje na to, żeby PS3 miało odnieść jakiś wielki sukces. No chyba, że duża część populacji ludzkiej naprawdę uległa marketingowi Sony... -_-''

Gryczka - wymiata? A na jakiej podstawie to stwierdzasz, jestem ciekaw? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wii będzie z nią fajna sprawa bo tutaj nie inwestują w graficzne duperele tylko gameplay a pewnie za tym pójdzie i lepsza fabuła :] i właśnie takie powinny być a takich brakuje niestety coraz bardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 umarło, wolę zapłacić 200zł więcej i mieć xbox360 + oddzielny czytnik hd dvd i wii nintendo, niz jedna skrzynke sony, zwlaszcza ze te ich blu ray sa tak tanie, ze znow gry skocza o 100 do gory bo teraz bedzie wysoki koszt nosnika i jeszcze dystrybutor...

PS3 umarło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś trailer MGS4 ? To sobie sam odpowiedz na to pytanie...
...ciekawe w jakim wieku są ci ludzie, których się pytasz bo po e3 można dojść do wniosku, że docelowymi odbiorcami sprzętu big N są jego fanboje, dzieci i ich rodzice, gry nie powalają rozbudowaniem, może i są innowacyjne ale na dłuższą metę zaczynają się nudzić i są skierowane raczej dla przeciętnego odbiorcy, który nie ma telewizora hd i stać go na konsolę za mniej niż 200 $. Taka jest niestety prawda i nie dziwię się, że nagle pojawiła się masa "fanów" nintendo, bo gdyby PS3 była w podobnej cenie to obiektem adoracji byłaby maszyna sony. Tak nie jest - Sony celuje w highendowego klienta i dla przeciętnego polskiego gracza ten sprzęt będzie poza zasięgiem. Dopiero za parę lat, jak stanieją telewizory hd i sama konsola w Polsce, "ruszy" temat PS3. Póki wielcy "znawcy" mówią na sprzęt sony "beee" + obowiązkowo "do du*y" i czepiają się nie wiadomo jakich argumentów ale przecież doskonale wiemy, że chodzi o pieniądze i niestety koszty wdrażania nowych technologii, które za kilka lat stanieją i wtedy za rozsądną cenę będzie można kupić ten sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 21:59, nievil napisał:

Dopiero za parę lat, jak stanieją telewizory hd i sama konsola w Polsce, "ruszy"
temat PS3. Póki wielcy "znawcy" mówią na sprzęt sony "beee" + obowiązkowo "do du*y" i czepiają
się nie wiadomo jakich argumentów ale przecież doskonale wiemy, że chodzi o pieniądze i niestety
koszty wdrażania nowych technologii, które za kilka lat stanieją i wtedy za rozsądną cenę będzie
można kupić ten sprzęt.


Taa...tyle ,że za tych parę lat to takie gry na kompa będą stały za 20 zł i przeciętny Polak dalje nie będzie widział sensu kupowania konsoli i tak w kółko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz Micro$oft jest monopolista, raz znow wszyscy zycza zle sony, a dobrze micro... Coz za zdecydowanie... Zreszta jak mozna oceniac jakosc PS3, skoro tak wlasciwie nikt go jeszcze nie widzal... Moze wart swojej ceny. W koncu PS, PS2 byly drozsze od konkurencji, a jednak byly na tyle lepsze, ze wzbudzily powszechna akceptacje, wrecz akceptacje. Poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehh to tylko trailer, a na xboxa 360 jest takie coś jak gears of war i na e3 był gameplay pokazany i to już było to co mgs4, za jakiś czas wyjdzie jeszcze cod3 z tą samą fizyką, grafiką i xbox360 też to pociągnie. Ja zrezygnowałem z ps3 bo profil gier mi się nie podoba, odgrzewane hity z cyferkami 4,5,6 i to jest ta moc? Te gry już są nudne. Na Wii i X-a będą wychodzić zupełnie nowe tytuły jak choćby ten wspomniany gears of war:). Na ps3 będzie tak: tekken6 mgs4 gt5 itd. szkoda kasy na to co już było i naprawdę ponad 2 patyki można lepiej wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nievil: wybacz, ale widziałem też trailer Kill Zone 2 i wiesz, mam mieszane uczucia w stoosunku do Sony. Widziałem też trailery wielu innych gier, naprawde były mocne i co? Trailer to trailer, nie gra, nie gameplay. Co mi z tego, że Hideo krecił kamera podczas jego? Powiem Ci coś, premiera PS2, wtedy to Squaresoft krecił kamera podczas pokazu konsoli. Krecił kamera przy tancu Squalla z Rinoa. Pauzowali, robili zupełnie to samo robili co Hideo na e3. Jakość była jak we wstawkach FF8. Dziwne ale gry na ps2 tak NIE WYGLADALY i o dziwi nadal nie wygladaja i wygladac nie beda już nigdy. Generowanie grafiki to jedna a sama grafika w grach drugie. Ile razy dasz sie złapac na TE SAME chwyty marketingowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hee jak to już ktoś ostatnio powiedział Polacy lubia narzekać i to widać wszedzie, jeszcze nie wyszło ps3 a ludzie już narzekaja że to, że tam to, ludzie spokojnie, ps wychodzi za pół roku, a do sierpnia maja nad nim dalej pracować czyli może wyjść że coś się może zmienić. Co do porównywania gier z xboxa do ps3 to narazie trudno o tym mówić bo poznaliśmy kilka tytułów, a do premiery moze się to zmienić, ja mimo wszystko jeśli miałby kupować jakaś konsole to będzie to ps3 w szczególności dzieki serii FF oraz kilku innych gierka która są tylko na playa.

Ktoś pisał że na xboxie może nie tylko grać ale i słuchać muzyki, ogladać filmy, a czy na ps3 to będzie nie możliwe ?

Mimo waszego narzekania i tak sony będzie się dobrze sprzedawć, Polska nie jest krajem bogatym także nie ma co się dziwić że dużo osób woli taniego WII niż drogiego Playa, ale jak tylko potanieje to też będzie się sprzedawać dobrze, tak samo było z ps oraz ps2, narzekanie, narzekanie a i tak dużo osób go kupiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 21:59, nievil napisał:

Sony celuje w highendowego klienta i dla przeciętnego polskiego gracza ten sprzęt będzie poza
zasięgiem. (...) Póki wielcy "znawcy" mówią na sprzęt sony "beee" + obowiązkowo "do du*y" i czepiają
się nie wiadomo jakich argumentów ale przecież doskonale wiemy, że chodzi o pieniądze i niestety
koszty wdrażania nowych technologii, które za kilka lat stanieją i wtedy za rozsądną cenę będzie
można kupić ten sprzęt.


Przede wszystkim jak na razie sytuacja wygląda tak, że Sony stało się w pewien sposób ofiarą owego "wdrażania nowych technologii". Blu-ray jest technologią przede wszystkim Sony (tak jak Toshiba jest numerem jeden za HDDVD) i chcąc nie chcąc technologia ta musiała się znaleźć w ich PS3. Nie dlatego że wymagają tego gry, nie dlatego że gry będą od tego lepsze, tylko dlatego że 170 firm które stoi za ową napędzaną przez Sony technologią w ramach BDA (Blu-ray Disc Association) to zbyt wiele aby skreślić owy format w imię walki na polu konsolowym. Tak, brak BR w PS3 byłby oddaniem walki HDDVD walkowerem. Dział gier i konsol to ułamek całego Sony i tego czym może się BluRay stać.

Tyle teorii a pora na pytanie - jestem graczem którego interesują gry. Tylko i wyłącznie gry. Nie żadne filmy w HDDVD czy BluRay. I tak zastanawiam się, dlaczego mam płacić za nową konsolę ponad 50% więcej niż za porównywalne rozwiązanie konkurencji? Bo producent wymyślił sobie ultra drogi (w tej chwili) czytnik BluRay który kupić muszę i który przy odrobinie pecha (jeśli "wojnę" wygra HDDVD) będę mógł sobie powiesić pod sufitem? Zapewniam Cię, że gdyby można było kupić PS3 za 399 euro w wersji bez BluRaya i 599 z BluRayem, to wzięcie wersji droższej byłoby prawie równe zeru. Za to na PS3 nikt by złego słowa nie powiedział, bo wreszcie producent którejś konsoli poszedł po rozum do głowy i dał graczom wybór (2 wersje X360 kompletnie do mnie nie przemawiają, choć PS3 wypada w tym względzie jeszcze gorzej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiło, ale zobacz po ilu latach, ps2 było przez jakiś czas "dla wybranców".
Cena Wii jest miłym dodatkiem, najwazniejsze sa gry, te na N maja być nowe/ciekawe/max grywalne. Takie jest załozenie konsolki.
Załozenie ps3 jest takie że gry maja byc max ladne, sory, ale dla mnie ps3 odpada przy takiej konfrontacji już.
Zauważ ze w prezentaciach ps3 mowa jest taka "ale mamy technologie!". Ani słowach o grach i nowych mozliwosciach bo nie bedzie uttaj nic nowego. Ps2 z lepsza grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować