Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft o wymaganiach Visty

91 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2006 o 21:20, sig. napisał:

znając giganta z redmont zastartuje z systemem (przedłużając uruchomienie
sie sytemu) a potem będzie aktywny cały czas niezaleznie od tego czy używany czy nie

Podejrzewam, że jeżeli będziesz miał włączony pulpit Aero, to na pewno moduły do jego obsługi wczytają się przy starcie systemu i zajmą pamięć (chociaż pewnie relokowalną). Podejrzewam jednak, że jeżeli przy starcie systemu nic nie będzie potrzebowało tych procedur, to biblioteki pozostaną na dysku dopóki coś ich nie wywoła. Tak jest i dzisiaj w XP, tylko trzeba wiedzieć co wyrzucić z obsługi systemu i usera, żeby dotychczas ładowane biblioteki nie były ładowane, a były ładowane dopiero na żądanie obsługi.

Dnia 20.05.2006 o 21:20, sig. napisał:

[...] jesli nie bedzie używany będzie zwyczajnie marnował moc obliczeniową

Raczej wirtualną pamięć ram, nie moc procesora. kod który nie jest używany nie zabiera "mocy", ale może zajmować pamięć, co może powiększać niepotrzebny swap. A to oznacza, że może zmniejszać efektywną ilość pamięci dla innych programów bo zacznie szybciej swapować między pamięcią, a dyskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 21:20, AgayKhan napisał:

Masz może linka do filmu prezentującego Aero w akcji?

Nie mam. Zresztą po co?
Aero-3D to tylko przykład użycia. Prymitywny przykład. Co by tam nie było, to wykorzystane będzie zapewne dużo mniej niż połowa możliwości teraz i ułamek tego co wymyślone zostanie w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 23:25, Olamagato napisał:

> Masz może linka do filmu prezentującego Aero w akcji?
Nie mam. Zresztą po co?
Aero-3D to tylko przykład użycia. Prymitywny przykład.

To po co MS tak reklamuje Aero?
Dobra, zsobacze za kilka lat te cuda niewidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 23:39, AgayKhan napisał:

To po co MS tak reklamuje Aero?

Bo w ten sposób uzależni gry od napisanego przez siebie kodu, które one moga potencjalnie używać - a to będzie oznaczać, że łatwiej bedzie się robić gry na systemy Microsoftu i dużo trudniej konwertować je na inne systemy takie jak np. Linux czy cudze konsole (podejrzewam, że w Xboxie360 rozwiązania z Visty zostały już użyte lub zostaną w odpowiednim czasie zassane przez Xbox Live).

Dnia 20.05.2006 o 23:39, AgayKhan napisał:

Dobra, zsobacze za kilka lat te cuda niewidy.

Dla Ciebie na oko nie będzie żadnej widocznej różnicy (może w niektórych słabych grach niektóre efekty będą wyglądać prawie identycznie). Natomiast spora różnica będzie dla producentów gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

areo u mnie? w życiu chyba że nie uda mi sie dokopać do opcji która pozwoli wybrać jakiś pseudolekki interfejs (bo na naprawde lekki czyli pozbawiony zbędnych bajerów raczej niema co liczyć). a i to dopiero wtedy jak coś wymusi na mnie przejscie na vista vio (jako system do gier xp sprawuje sie całkiem całkiem, chyba że akurat instaluje wtedy potrafi przy 3 albo 4 płycie przypomnieć sobie skad instalator odpalony i zarządać 1 (a jej włożenie wykrzacza instalator)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem za 3 lata przeciętny system będzie zajmować ok. 25-100 GB, przeciętny RAM, to będzie 16-64 GB, a > dyski dojdą do jednego TB. To dla takich maszyn jest pisany Vista.

Chyba trochę przeginasz. Cofnijmy się 3 lata wstecz - procesory ok. 1,5 GHz, RAM 512, dsyki ok. 80GB. A system żeby zajmował 100 GB to chyba musi być następca Visty Vienna. RAM - z 64 GB to znowu przegiąłeś 8GB-16GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cofnijmy się 3 lata wstecz - procesory ok. 1,5 GHz, RAM 512, dsyki

Dnia 22.05.2006 o 08:41, łukasz 777 napisał:

ok. 80GB.

Chyba żartujesz. Takie parametry to miały kompy za prawie 8 klocków, a nie te sprzedawane dla całej wiary. Jeszcze do dzisiaj są ludzie, którzy kupuja dzisiaj (jako nowe) semprony 2,5 GHz, 256 ramu i dyski ok. 100 GB. Pewnie, możesz uznać, że dzisiaj standardowym kompem dla gawiedzi jest np. Athlon X2 4,4 GHz, 4 GB ramu i GF7900 GTX. Ale wtedy to ty byś ostro przeginał. :)

Dnia 22.05.2006 o 08:41, łukasz 777 napisał:

A system żeby zajmował 100 GB to chyba musi być następca Visty Vienna. RAM - z 64
GB to znowu przegiąłeś 8GB-16GB

A to ciekawe bo jak się uprzeć, to juz dzisiaj do kompa można swobodnie wsadzić 16 GB ramu. Poza tym po co się kłócisz z wróżeniem z fusów? Nikt nie wie jak szybko czy wolno będzie szła technika komputerowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2006 o 13:14, sig. napisał:

areo u mnie? w życiu chyba że nie uda mi sie dokopać do opcji która pozwoli wybrać jakiś pseudolekki
interfejs

W każdej windzie tradycyjnie jest lekki interfejs. Jakbyś tego nie zauważył wiele osób, które kupują nowy system dla bardzo mocnego komputera kompletnie nie potrzebuje naładowanego bajerami pulpitu. Wszelcy graficy, firmy programistyczne, informatycy - nie potrzebują nieużytecznych bajerów na ekranie - są im tylko zawadą. Brak możliwości wywalenia zbędnych bajerów dla wielu może być powodem kupienia innego systemu.
Natomiast faktem jest, że MS od 95 roku tradycyjnie już w każdej nowej wersji Windows ustawia startowo najbardziej kretyński i nieużyteczny zestaw opcji użytkownika. Pewnie i tak będzie w tym wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 02:02, Dowodca_Pawel napisał:

sig. -> Miałeś Vistę, że już osądzasz system? Czytałeś na jej temat artykuły (nie newsy
a artykuły)? Zapewne nie, ale ponarzekać trzeba.

z zapowiedzi wynika żę nie będzie tam absolutnie nic co było by mnie w stanie zainsteresować (za to będzie pare odpędzaczy np obsługa grafiki i dzwieku). żęby nie to żę gram głównie w klasyczne rpg (widok z lotu ptaka) i stragegie (tury bardzo mile widziane), oraz wysokie ceny gier (na kompa są tanie serie) dawno kupiłbym konsole, podłączył do monitora i miał windowsa tam gdzie plecy konczą swą szlachetną nazwe (do zadań niegrowych mam mandrive 2006). już xp za bardzo chce mysleć za mnie, w viśŧa wio pewnie bedzie z tym jescze gorzej (bo myslący użytkownik czasem mógłby linuska spróbować i wtedy będzie problem jak sie to rozprzestrzeni). co innego np taka vienna, ten system sie okazać ciekawy (ale znając życie, a długość bród nowinek w windowsie opensocuerowcy napiszą taki pare lat przed premierą vienny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 13:55, Bhaal87 napisał:

Chciałbym tylko przypomnieć ze To VISTA PREMIUM TYLE ZAJMUJE :D a przeciesz wychodzi 7 czy
6 roznych wersji :P ale trzeba przyznac ze jak na obecne standardy na dzien dzisiejszy :) takie
wymagania to poprostu PRZESADA najwyzej ;) nasz kochany Bilus bedzie pracowal na tym systemiku
;P

Przy Polskich zarobkach na takim komputerze na ktorym bez problemu bedzi mozna zagrac i pracowac
z systemem Vista :P to czarno to widze ;P

natomiast pan DOMINIX przesadza delikatnie mowiać bo przeciesz VISTA wychodzi na poczatku stycznia
2007 czy tam na koncu grudnia 2006 STARY co ty gadasz myslisz ze do tegoczasu (6 miesiecy)
PL standardy to bede PROCEK 3 Ghz grafa GF 7800 GT i 3 Giga ramu ?? chyba zyjesz marzeniami
:) ja na dzien dzisiejszy to PL stanadardy to procek 2 Ghz 512 ram i grafa GF 6200 ;P wiadomosci
mam z przeprowadzoneej ANKIETY na ktoryms forum :) (przyznam sie bez bicia ze jestem ponizej
tego standardu i mysle ze wielu wielu ludzi tez )
zamiast modernizowac kompa mozna by kupic PS3 albo XBOXA 360 (na ktorego juz powoli zbieram
kaske :P)
ALE Z MILA CHECIA BYM Zobaczył rozwiazania M$ ułatwiajace i umilajace ludziom prace rozrywke
i BÓG wie co jeszcze POZDRAWIAM WSZYSTKICH I CZEKAMY NA WIECEJ INFO :>


w takim razie po co ci Vista? omg na tym nawet DX10 nie bedzie ci potrzebny wiec i po co np Vista? bzdura
Vista nie jest jakims przymusem ze kazdy musi to miec omg O_o ale jak ktos bedzie chcial sobie kupic to bedzie mial kompa do niej potrzebnego wiec i takie 3Ghz bedzie u takich osob standardem. ehhh Think!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować