Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Endless Space - recenzja

45 postów w tym temacie

Ciekawe. Mi Endless Space nie przypadł zbytnio do gustu. Walka potraktowana jest po macoszemu, fakt, iż można postawić tylko 1 rodzaj ulepszenia na planetę także mi się nie podoba. Eksploracja przestrzeni jest linearna (można latać tylko po szlakach pomiędzy planetami), ot twórcy poszli na łatwiznę. GalCiv2 i MoO 2 nadal pozostają królami kosmicznych 4x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2012 o 15:40, bonescraper napisał:

fakt, iż można postawić tylko 1 rodzaj ulepszenia na planetę także mi się nie podoba.


Mhh ustawić można w czym ma się planeta specjalizować, ale budynków można budować od pieruna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi autorze recenzji tego typu gry nie maja być proste, i jeśli nowoczesność oznacza dziecina prostotę rozgrywki po przez spłycenie rożnych aspektów gry to ja podziękuje. Gra jest aż za prosta, komputer nie radzi sobie z flotami +35k, można stworzyć rasę która będzie górować na tymi domyślnymi, handel w tej grze to kpina, dyplomacja daje małe pole manewru, widok walki fajny, a samo rozwiązanie śmieszne gracz mając flotę 3k a komp 5-10k ma szanse pokonać przeciwnika dobierając odpowiednie karty, lub inwestując tylko w jeden rodzaj broni i wszystko w obronę (lasery miotą wszytko ;/). Drzewka rozwoju to też śmieszny element, technologie takie same tylko poukładane inaczej phi, przez co rasy różną się głównie tylko wyglądem jednostek. Tak wiec tego co recenzent objął łowami "zaskakująco głęboka i skomplikowana rozgrywka," nie uświadczyłem bo przejście kampania na średniej galaktyce z 4 wrogami zajmuje mi około 6h więc to nie dużo, wystarczy stworzyć 2 floty po 35k i inne nacje błagają o pokój.

Mnie osobiście bardziej niż dziecinnie prosta rozgrywka zabolały bitwy, na początku jest zachwyt potem już nie bo bitwy są niemal identyczne, wybuchy brzydkie... i wieje nudą.Dodatkowo mało jest rodzajów, animacji z nimi związanych przez co zawsze jest jeden słuszny wybór bo inny się nie sprawdzi. Niedzielnym graczom owszem polecam, ja osobiście poczekam na Legends of Pegasus, może będzie bardziej wymagające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że Legends of Pegasus które też niedługo wychodzi będzie lepsze(bardziej rozbudowane). Endless Space nie jest złe ale raczej proste i mało rozbudowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgrzyt --> weź mapę normal i więcej ras ;) niż 2-3-4 :) Zobaczysz dopiero.

Fenarid --> mało rozbudowana? To właśnie o to chodzi. Chcesz rozbudowaną strategię to zagraj w Galciv 2 lub w Space Empire.

Legends of Pegasus miałem przyjemność przetestować i szczerze mówiąc wypada blado. Małoczytelna gierka zwłaszzcza podczas walki jest ogromny chaos. Endless Space to chyba najlepsza strategia ostatnich lat. Studio Amplitude potrafiło zrobić tak wspaniałe dzieło jakim jest ES, że nawet Total War czy Civilization V się chowają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2012 o 16:41, Azazell napisał:

zgrzyt --> weź mapę normal i więcej ras ;) niż 2-3-4 :) Zobaczysz dopiero.


Gram na 8 ramiennej spirali o dużym rozmiarze. przeciwko 7 rożnym rasom na poziomie serious. gra zajmuje mi już z 8h i zbliżam się do wygrania przez naukę. Grając własną rasą, i mając wypracowaną już grę, łatwo idzie pokonać przeciwnika. AI zazwyczaj atakuje zmasowanym atakiem wojsk do 10k przez co moja flota +30k potrafiła znieść kilka walk w turze, a bohater szybko osiąga 20lvl. I szczerze nie chce mi się grać toczę wojnę z 4 nacjami które co turę proszą o pokój. Mnie nacje tłuką się miedzy sobą i boją się mi wypowiedzieć wojnę, mam tyle kasy że podatki mam na 0%, ludzie szczęśliwi imperium sie rozwija bardzo szybko już mam ponad30% galaktyki ;/ tak więc co mam zobaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra jest po prostu kiepska stary moo3 wymiata tą gierke pod dywan...
zaznaczyc nalezy tez ze art department studia to banda zlodzieji co podpierniczyli design szipow żywcem z eve online :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2012 o 16:22, zgrzyt napisał:

Drogi autorze recenzji tego typu gry nie maja być proste, i jeśli nowoczesność oznacza
dziecina prostotę rozgrywki po przez spłycenie rożnych aspektów gry to ja podziękuje.


oj dobra, takie gry też są potrzebne - wprawdzie nie wiem jak z samym ES, bo w tego zagram jak ostro stanieje, ale nie można gry dyskredytować za samą tylko przystępność (a już tym bardziej za przystępność interfejsu). Ot, na zasadzie, co kto lubi i póki nikt nie przekłamuje rzeczywistości nazywając prostactwo przekombinowaną grą (a to nagminne w rpgach ostatnio). Gdyby było inaczej, wszyscy graliby w supreme rulera, a skądinąd wiemy że to gra mocno niszowa nawet wśród fanów strategii.
No i słowem podsumowania: nawet jeśli faktycznie jest taka dziecinna, to i tak nie ma co narzekać - w tym roku był już dodatek do sins of solar empire, był endless space, będzie legends of pegasus, a szykuje się jeszcze X:rebirth (choć to już space sim bardziej, ale od pewnego poziomu rozwoju więcej czasu spędzało się na ekranach taktycznych niż w kokpicie), każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, bo dawno nie było tak dobrego roku dla gatunku ''kosmicznych'' tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dalej młócę w Galactic Civilizations 2 z dodatkami. Czekam na 3 część z niecierpliwością, o ile się ukaże :/. Mimo wszystko chyba sprawdzę to Endless Space, jeśli jest po polsku. Ostatnio nie rozpieszczają fanów 4x. No tak, przecież wolą klepać kolejne CoD''y/BF''y :/

O, właśnie Dark_master kiedy X Rebirth ??? Męczę jeszcze X3 Reunion z niecierpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2012 o 19:38, Hulk131 napisał:

O, właśnie Dark_master kiedy X Rebirth ??? Męczę jeszcze X3 Reunion z niecierpliwości
:)

na stronie ciągle pisze, że w 2012, ale raczej się opóźni, biorąc pod uwagę kompletny brak kampanii reklamowej.
Swoją drogą, mam cichą nadzieję, że tym razem dodadzą jakiś tryb ''boost'' (opcjonalnie, tak co by nie drażnić prawdziwych hardkorowców, że równa się w dół), bo gra jest naprawdę kapitalna, ale farmiąc pieniądze na kolejne stacje i kompleksy można się dosłownie zestarzeć.. m.in. dlatego nie grałem prawie wcale w TC i Albion Prelude (mimo niewątpliwych plusów oby dodatków, jak np dodanie systemu zarządzania flotami), gdyż jak pomyślałem, że znowu mam wszystko rozwijać od zera, to chyba umrę (aczkolwiek podobno jest na to jakiś sprytny skrypt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgrzyt --> to zostały ci jeszcze dwa poziomy trudności. Cywilizację też będziesz jechał za to, że kiepska, bo na Warlordzie wszystkich niszczysz bez problemu? No cmon... I 6 godzin to wg ciebie za krótko na całą kampanię? Zagraj w multiplayera, tam 6 godzin to akurat tyle ile być powinno, żeby się wszyscy dobrze bawili. Proste i jasne zasady tej gry zrobione są pod multi, bo to multi decyduje o żywotności gier - a zaręczam ci, że nie wszyscy są takimi hardkorami jak ty i na Serious nie zawsze sobie poradzą, zwłaszcza bez twoich exploitów, którymi sam sobie psujesz grę. Weź Hissho, nie losuj kilka razy miejsca startowego tylko graj z tym (i z takimi bohaterami) co dostaniesz za pierwszym - i opowiedz nam jak ci poszło. Swoją drogą coś dużo grasz w grę, która w ogóle ci się nie podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hulk131 --> z 4X ostatnio nie jest źle. Jest Star Ruler, jest Distant Worlds, jest Endless Space właśnie i na dobrą sprawę Sins of a Solar Empire: Rebellion to też 4X tylko w czasie rzeczywistym. Jest czym się bawić, choć niestety, żadne z tych nie jest po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2012 o 19:38, Hulk131 napisał:

Ja tam dalej młócę w Galactic Civilizations 2 z dodatkami. Czekam na 3 część z niecierpliwością,
o ile się ukaże :/. Mimo wszystko chyba sprawdzę to Endless Space, jeśli jest po polsku.
Ostatnio nie rozpieszczają fanów 4x. No tak, przecież wolą klepać kolejne CoD''y/BF''y
:/

O, właśnie Dark_master kiedy X Rebirth ??? Męczę jeszcze X3 Reunion z niecierpliwości
:)


Będzie Galactic Civilization III. Lecz najpierw twórcy chcą dopracować Elemental Fallen Enchantress i zrobią Master of Orion IV, a dopiero później to.. czyli za powiedzmy 5 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa pozycja. Z pewnoscia gre kupie za jakis czas. Jednak boje sie tego co zostalo powiedziane w recenzji, ze bede przy grze spedzac zbyt duzo czasu. Niestety tego typu gry to rozrywka glownie dla bezrobotnych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2012 o 10:17, KeyserSoze napisał:

Hulk131 --> z 4X ostatnio nie jest źle. Jest Star Ruler, jest Distant Worlds, jest
Endless Space właśnie i na dobrą sprawę Sins of a Solar Empire: Rebellion to też 4X tylko
w czasie rzeczywistym. Jest czym się bawić, choć niestety, żadne z tych nie jest po polsku.


Przyznam się, że nie słyszałem o Star Rulerze. Dzięki, sprawdzę. Szczerze powiedziawszy, to Sins of a Solar Empire mi nie podeszło właśnie przez to, że jest w czasie rzeczywistym :)

Azazell - Master of Orion IV ??? Hell yeah !!! Kiedy ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2012 o 13:24, Hulk131 napisał:

Przyznam się, że nie słyszałem o Star Rulerze. Dzięki, sprawdzę. Szczerze powiedziawszy,
to Sins of a Solar Empire mi nie podeszło właśnie przez to, że jest w czasie rzeczywistym
:)


No oprocz tego jest jeszcze Armada 2526 oraz nowy Sword of the Stars III (niestety podobno nieudany mocno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2012 o 16:41, Azazell napisał:

Fenarid --> mało rozbudowana? To właśnie o to chodzi. Chcesz rozbudowaną strategię
to zagraj w Galciv 2 lub w Space Empire.

Legends of Pegasus miałem przyjemność przetestować i szczerze mówiąc wypada blado. Małoczytelna
gierka zwłaszzcza podczas walki jest ogromny chaos. Endless Space to chyba najlepsza
strategia ostatnich lat. Studio Amplitude potrafiło zrobić tak wspaniałe dzieło jakim
jest ES, że nawet Total War czy Civilization V się chowają.


GalCiv 2 przeszedłem kilkadziesiąt razy a Space Empire jakoś mi nie podchodzi. Co do Civ5 i TotalWara to bluźnisz :)

Tak jak pisałem Endless Space nie jest złe ale daleko mu do niedoścignionego MoO2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować