Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Prototype 2 ujawnione

58 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2012 o 15:35, Valmar napisał:

Nom. Dodam jeszcze, że warto by było wymienić w twoim zestawie:
a) procka (nowa podstawka sb/ib. Ewentulanie na jakiegoś qada 775. Tylko sens pakowania
w umarłą podstawkę za duży nie jest).
b) grafikę
Czemu? Nowsze karty od nvidi (560 to podkręcony kotlet gtx460), a raczej ich sterowniki
nadmiernie obciążają procesory dwurdzeniowe, co za tym idzie ograniczając wydajność.
Na radeonach nie ma z tym problemu.. Poza tym - tak czy siak, gtx 560 to zdecydowania
za mocna karta do 7300 (jeśli nie było oc procka, to już całkowicie). Ba do kręconego
c2d 8xxx też.


i5 3570K już będzie zamawiany :D jak dojdzie trochę kasy to może też drugi GTX560 :D ale zaskakujące jest to, że z tak słabym prockiem, ale dość mocną kartą graficzną wszystkie gry chodzą płynnie w FullHD, a większość dodatkowo nawet na przynajmniej średnich ustawieniach graficznych. Skyrim z tymi dodatkowymi teksturami płynny na maksymalnych ustawieniach. Najgorzej wygląda sprawa z Bad Company 2 - w multi tnie na minimalnych, a nie mogę zbytnio podkręcać procka, bo płyta główna słaba. Chociaż przez pewien czas był podkręcony do 3,4 GHz i nawet BC2 latało na średnich detalach :D dlatego uważam, że warto kupować dobrą kartę graficzną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2012 o 15:48, pawbuk napisał:

i5 3570K już będzie zamawiany :D jak dojdzie trochę kasy to może też drugi GTX560 :D
ale zaskakujące jest to, że z tak słabym prockiem, ale dość mocną kartą graficzną wszystkie
gry chodzą płynnie w FullHD, a większość dodatkowo nawet na przynajmniej średnich ustawieniach
graficznych. Skyrim z tymi dodatkowymi teksturami płynny na maksymalnych ustawieniach.
Najgorzej wygląda sprawa z Bad Company 2 - w multi tnie na minimalnych, a nie mogę zbytnio
podkręcać procka, bo płyta główna słaba. Chociaż przez pewien czas był podkręcony do
3,4 GHz i nawet BC2 latało na średnich detalach :D dlatego uważam, że warto kupować dobrą
kartę graficzną :)

Nom, nom. Tylko pamiętaj że z porównywalną kartą od czerownych (podkręcony 6850/6870) miałbyś te 20%+ na luzie procka, a co za tym idzie - wydajność na spory +.
Co do sli, to w dzisiejszych czasach 1gb pamięci to za mało do fhd do najbardziej wymagających gier. Pamięć się nie sumuje, więc będziesz miał tylko 1gb. Nie wspominam już o innych wadach tego rozwiązania. Lepiej zainwestuj w jedną porządną kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo już będzie 4-rdzeniówka i nie będzie problemu :D a karta to podkręcony fabrycznie GTX560 od Asusa w wersji TOP, z testów wynika, że wydajniejszy od praktycznie wszystkich HD6870. Jak będzie potrzeba, to go jeszcze trochę podkręcę. Tak jak pisałem, z lepszym prockiem będzie płynnie w FullHD i średnich detalach we wszystkich współczesnych grach. Może za 1,5 roku pomyślę nad zmianą karty, ale teraz, żeby poczuć większą różnicę musiałbym wydać przynajmniej 1200 zł. Lepiej zainwestować w SSD jakiś. Mam nadzieję, że procek (po podkręceniu) wytrzyma przynajmniej 4 lata. Jeśli w tym czasie nie będzie jakiejś rewolucji technologicznej, to powinno się udać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.anandtech.com/bench/Product/540?vs=543
Po dodatkowym oc kart, będę na podobnym poziome & ofc wiele zależy od konkretnej gry.
Procek da radę.
Co do karty to niekoniecznie. Jeśli bierzesz pod uwagę używki, to w okolicach 1kzł można dostać gtx580. Top poprzedniej serii nvidi. Karta by zniszczyła kotleta 460''tki. Jeśli z nówek, to po -+ 900zł stoją gtx480, tyle że referenty - głośne i ciepłe. Trzeba by liczyć +150zł na wymianę chłodzenia, ale wtedy to cacy. Podkręciłbyś i 560 rozjechana. Tylko do takich karcioszek trzeba mieć dość solidną zasiłkę. Markowe 500 a najlepiej 550w (liczać z bardzo mocnym oc procka i grafy - powiedzmy xfx550, ocz zs/ ocz ZT (genialna modularna zasiłka w swoich pieniądzach, do tego wysoka jakość). Zasiłki mające na v12 +500w, czyli sporo zapasu by było.

edit:
Ale wiadomo, że skoro nie masz dużych wymagań, to spokojnie doczekasz na wymianę na coś konkretnego z przyszłych serii - hd 8xxx czy gtx 7xx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę potrzeby, żeby już teraz wymieniać półroczną kartę graficzną, która daje sobie radę ze wszystkimi współczesnymi grami :D dla mnie różnica pomiędzy średnimi, a wysokimi ustawieniami graficznymi nie jest na tyle duża, żeby wykładać kilkaset zł więcej ;) nowy procek, MOBO i pamięci wystarczą na razie :) tak swoją drogą - Skyrim chodził mi płynnie na tych wysokich detalach na pamięciach 2GB DDR2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 16:38, pawbuk napisał:

Skyrim chodził mi płynnie
na tych wysokich detalach na pamięciach 2GB DDR2 :D

Bo Skyrim nie obsługuje powyżej 2GB RAMu. Niby to poprawiali, ale w pewnym patchu wszystko znowu szlag trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 16:38, pawbuk napisał:

Nie widzę potrzeby, żeby już teraz wymieniać półroczną kartę graficzną, która daje sobie
radę ze wszystkimi współczesnymi grami :D dla mnie różnica pomiędzy średnimi, a wysokimi
ustawieniami graficznymi nie jest na tyle duża, żeby wykładać kilkaset zł więcej ;)

Spoko. Do puszki nie pójdziesz, jak zostaniesz z obecną grafiką :f. Chciałem Ci tylko podpowiedzieć, że nie warto brać karty pokroju 560 do sli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś jak G3 1.75 obliczanie shaderów sprawia że gra się nie odpala jak nie masz ustawień zapisanych w save katalogu oraz wycięcie obsługi shadera 1.1 oraz 2.0 sic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślę że optymalizacja będzie dobra. Mam nadzieję. A jak się nadzieje to my mamy. Cz. 1 chodziła płynnie i nie miała dużych wymagań. Mam nadzieję że ten otwarty świat będzie przynajmiej 4x większy. Ale chyba będzie bo gdzieś czytałem o tym. Ba.. widziałem. Jak ja lubie masowy rozp.. niszczenie. Więcej gier o niszczeniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, steam pobrał 2 giga brakujących plików i pograłem ze 3 godziny. Optymalizacja - dobra, nawet bardzo dobra - ale co się dziwić - grafika ssie na maxa! Typowy port konsolowy - nic nie "dodali" do wersji PC. A oprócz tego - po 3 godzinach nie mam najmniejszego zamiaru grać dalej - ta gra jest piekielnie nuuuuuudna - stwierdzam to ze smutkiem, bo pierwszy Prototype mi się bardzo podobał. Wszystko opiera się na "jedzeniu" policjantów/wojskowych/naukowców. Na najtrudniejszym dostępnym poziomie (jeden niedostępny) mogę bez najmniejszych problemów zniszczyć śmigłowiec karabinem maszynowym! LOL. Ale i tak niec nie przebije niszczenia czołgu gołymi pięściami. Hehehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co wy się kłócicie, przyniesie mi kurier gre to wgram na dwurdzeniowcu i 9600gt, i zobacze jak gra będzie chodziła i wypowiem się tu. Każdy chyba wie że wymagania są zawyżane każdej gry by ludzie od razu lecieli i kupowali nowy sprzęt, albo jest lipna optymalizacja (np: Gothic 3, GTA IV). Ale oglądałem materiał ROJA z tej gry i mówił że optymalizacja jest świetna czyli te wymogi to chwyt marketingowy i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój config to core i7 nethalem 930 2.8 ghz 6gb ramu i 285 gtx gra chodzi na maksymalnych ustawieniach w rozdzielczości 1920 x 1080 ilość klatek skacze od 38 do 77fps przy czym średnia ilość to 45. tak jak już wcześniej wspominano grafika nie jest zbyt ładna natomiast w porównaniu do pierwszej części zrobili postęp. wymagania sprzętowe nie są przesadzone pamiętajcie że grafika i procesor muszą wygenerować bardzo dużo obiektów w tym samym czasie. moim zdaniem gra została dobrze zoptymalizowana.

to prawda że rozgrywka opiera się na schemacie wchłoń gościa A następnie idź do punktu B i rozwal coś. może to dziwne że pomimo tak powtarzalnych zadań i niczym niewyróżniającej się fabuły mam syndrom jeszcze jednej misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować