Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Prototype 2 ujawnione

58 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2012 o 17:26, Kam9000 napisał:

Mam ci przypomnieć dropy o 20-30fps podczas premiery Skyrima?


Niestety nie dane mi było ich uswiadczyć :(

Dnia 24.07.2012 o 17:26, Kam9000 napisał:

lol dx11 na 9800gt? przemyślałeś swoją wypowiedź? (Nie będe wspominał, że efektów dx11
tyle ile palców u dłoni. Tak się składa, że bez dx11 gra chodzij rozdzielczości np 1680x1050
plus AAx2 i wykręci te 30fps+


No to świetnie, że wykręci i chodzij ;) Tyle, że nie na maksymalnych detalach a o takich rozmawiamy :] Mi też na 486 DX4 chodzij Quake tylko grac się nie dało ;) Powiedz jeszcze misiu - jaki masz procesor do tej starej karty? :]

Dnia 24.07.2012 o 17:26, Kam9000 napisał:

Tak graj na swoim dx11 gdzie masz 60% mniej klatek, a różnicy nie widać, a i jeszcze
jedno prototype 2 nie korzysta z dx11.


Wymień karte na lepsza bo ci żyłka pęknie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 17:26, Kam9000 napisał:

Mam ci przypomnieć dropy o 20-30fps podczas premiery Skyrima?
lol dx11 na 9800gt? przemyślałeś swoją wypowiedź? (Nie będe wspominał, że efektów dx11
tyle ile palców u dłoni. Tak się składa, że bez dx11 gra chodzij rozdzielczości np 1680x1050
plus AAx2 i wykręci te 30fps+
Tak graj na swoim dx11 gdzie masz 60% mniej klatek, a różnicy nie widać, a i jeszcze
jedno prototype 2 nie korzysta z dx11.


Jeżeli Ty nie widzisz różnicy z teselacją i bez to nie mamy dalej o czym rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 17:40, TobiAlex napisał:

Jeżeli Ty nie widzisz różnicy z teselacją i bez to nie mamy dalej o czym rozmawiać.


Pewnie gejpleje na youtube oglądał w 720p i nie zobaczył :P A zobaczyc u siebie by chciał ale źle zoptymalizowane bo 9800 nie obsługuje DX11 więc optymalizacja zła, no ale na DX9 chodzij :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teselacja w Batmanie? Jest jej tyle co palców u dłoni. jedyne gry w, których jeszcze jako tako widać teselację to Crysis 2 i Battlefield 3. Nie zmienię karty na lepszą dopóki faktycznie nie będzie potrzeby (nowe konsole itp.). Mnie zależy na gameplay''u gry, a nie na tym, żeby cegła była bardziej ceglasta, a skała bardziej skalista. Do tego to chodzi tak beznadziejnie (tu już raczej wina twórców). Pamiętasz chyba wydajność dx11 przy premierze batmana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wymagania spore bo na przykładzie taki B:AC na HD 4830(cenowo 9600gt a wydajnościowo 9800GT) mi działało w dx9 max detale 1920x1080 średnio 45 fps natomiast gadka z DX11. B:AC ta masakryczny spadek wydajności obecnie to mi na moimHD 6770 1680x1050 na dx11 T-normal AA offidzie uzyskać te 30 fps tyle po grzyba skoro tylko w niektórych miejscach no w miarę to widać bo zasadniczo różnic między DX11 a DX9 nie ma z wyjątkiem paru miejsc. Jedyna wyraźna to spadek wydajności. Natomiast patrząc na grę nawet jesli sandbox to cóż o ile procek w rekomendowanych mogę zrozumieć to grafikę ehem GTX 460 na to coś 0_0??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 16:39, Kam9000 napisał:

Przecież ta gra korzysta z dx9 więc niczego specjalnego nie pokaże, więc czemu takie
wymagania? Twórcy znów olewają optymalizację...

Trololo. W2 też jest na DX9 & wymaga 4 jajek. No chyba, że to dla ciebie gra z cienką grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 17:39, aope napisał:

> Mam ci przypomnieć dropy o 20-30fps podczas premiery Skyrima?

Niestety nie dane mi było ich uswiadczyć :(

> lol dx11 na 9800gt? przemyślałeś swoją wypowiedź? (Nie będe wspominał, że efektów
dx11
> tyle ile palców u dłoni. Tak się składa, że bez dx11 gra chodzij rozdzielczości
np 1680x1050
> plus AAx2 i wykręci te 30fps+

No to świetnie, że wykręci i chodzij ;) Tyle, że nie na maksymalnych detalach a o takich
rozmawiamy :] Mi też na 486 DX4 chodzij Quake tylko grac się nie dało ;) Powiedz jeszcze
misiu - jaki masz procesor do tej starej karty? :]

> Tak graj na swoim dx11 gdzie masz 60% mniej klatek, a różnicy nie widać, a i jeszcze

> jedno prototype 2 nie korzysta z dx11.

Wymień karte na lepsza bo ci żyłka pęknie :]



Jeśli chodzi o mnie to mam GTSa 250, czyli coś mocniejszego od 9800GT. 9800 to przykład.
Drogi misiu nie wiem po co komu MSAA 8X skoro spokojnie wystarczy 2x/4x i będzie już ładnie. DX11 w Batmanie jest skopany, nie dość że nie daje żadnych korzyści to zabiera sporo mocy i ogólnie pojawia się masa błędów przez niego.
800x600 to z twojej strony jakiś mocno głupi żart, na kartach tego pokroju we wszelkie Batmany, Mass Effecty, Bulletstormy, CODY chodzą świetnie. Tak naprawdę obniżać detale dość drastycznie trzeba w przypadku Battlefielda, Wiedźmina 2, Metro 2033 (na wysokich w niższej rozdziałce typu 1148 da radę), Crysis,GTA IV. Reszta gier zazwyczaj chodzi dobrze :) nie moja wina, że rynek od pewnego czasu stoi w miejscu jeśli idzie o kwestie graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 20:48, Phoenixpl napisał:

A czy przypadkiem studia odpowiedzialnego za ta gre nie zamkneli?

Zamknęli, ale Prototype 2 był już wtedy ukończony, więc nic nie szkodzi na przeszkodzie by go wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 01:10, kotlecik5 napisał:

Czyli mój Q6600 2.4 GHz nie spełnia zalecanych dla tej gry? Dobre...


4,5 letni procesor nie spełnia zalecanych wymagań dzisiejszej gry? :O A to złodzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 16:58, aope napisał:

Z tego co dane mi było zobaczyć, to mają. Bardzo duzo obiektów, niezła grafika, fizyka
i - co najwazniejsze - otwarty świat. To nie jest tunelowa rozgrywka. Sandboksy od zawsze
były pazerne na sprzęt i to się nie zmieni. Dla przykładu taki Skyrim dopakowany teksturami
w wysokich rozdzielczościach i innymi bajerami od community potrafi nieźle przyciąć na
naprawdę mocnym sprzęcie, a wygląda wcale nie lepiej od takiego Wiedźmina 2, który na
podobnym sprzecie śmiga jak ta lala ze wszystkim na maksimum. Taka już specyfika sandboksów.


Mi na C2D E7200 i GTX560 Skyrim śmiga na maksymalnych ustawieniach, a Wiesiek 2 tnie na średnich... Oczywiście rozdziałka FullHD. Więc nie widzę tu zależności między sandboxami, a wymaganiami sprzętowymi. GTA4 to był po prostu skopany port z kosoli, koszmarnie zoptymalizowany pod PC - może stąd te wnioski o tym, że sandboxy obciążają mocniej PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na C2D E7200 i GTX560 Skyrim śmiga na maksymalnych ustawieniach, a Wiesiek 2 tnie na średnich

Bo W2 potrzebuje czterech jajek. Skryim - 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 03:00, Valmar napisał:

Bo W2 potrzebuje czterech jajek. Skryim - 2.


No dobrze, nie przeczę, to tylko potwierdza tezę, że to Wiesiek ma wyższe wymagania sprzętowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 07:02, pawbuk napisał:

> Bo W2 potrzebuje czterech jajek. Skryim - 2.

No dobrze, nie przeczę, to tylko potwierdza tezę, że to Wiesiek ma wyższe wymagania sprzętowe
:)


Byc może nie wyraziłem się jasno :] Owszem, W2 ma większe wymagania z uwagi na jakość grafiki i efektów. Jeśli jednak zaopatrzysz Skyrim w lepsze tekstury i nowe, lepsze efekty (przy których będzie wyglądał znacznie lepiej, ale IMO i tak słabiej od W2), to wymagania sprzętowe przewyższa i to znacznie te, których do płynnej pracy wymaga W2 (autor texture packa podaje, że na i7, GTX 570, 8GB RAM i dysku SSD po "dopakowaniu" Skyrim działa płynnie, a mówimy tylko o teksturach, taki FXAA Injector czy inne efekty jeszcze bardziej podnoszą wymagania, bez 4 jajek się nie obejdzie).
Sam modowałem mocno Fallout: New Vegas. Przestałem ulepszac w nim grafikę, gdy gra zaczęła przycinac na moim 4 rdzeniowym procesorze, 8GB RAM i Radku 6950 wyposażonym w 2GB pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty pomyśl co będzie przy X-Rebirth bo fani są przerażeni wymaganiami. O ile X3-Terran Conflict ma piekną grafikę to wymagania miał niskie bo wymagało to tylko 1 rdzenia i w miarę silną kartę graficzną a X-Rebirth według Egosoft ma być pierwszą ich grą wykorzystującą nawet 4 rdzenie - no w przypadku Trailera się nie dziwię jakie to ma mieć wymagania.

W sprawie modowania o słynny wiecznie łatany G3 się odzywa i wersja 1.75. Przed patchem rekomendowany dowolny jednordzenniowy 3.0 Ghz , 256 MB karta dx9 pokroju GF FX 5700. A po patchu procek mający 3 Ghz najlepiej więcej niż 2 rdzenie + grafika 512MB pokroju 7900GT(Druga sprawa że wersja 1.75 jedynie shader 3.0 obsługuje) !!!!

No i jeszcze słynny przykład RE4 an ENB series oraz texture+HDmovie packach gdzie gra po zmodowaniu wygląda lepiej niż RE5 w DX10 na max detalach ale wymagania rosną kilkakrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2012 o 07:02, pawbuk napisał:

> Bo W2 potrzebuje czterech jajek. Skryim - 2.

No dobrze, nie przeczę, to tylko potwierdza tezę, że to Wiesiek ma wyższe wymagania sprzętowe
:)

Nom. Dodam jeszcze, że warto by było wymienić w twoim zestawie:
a) procka (nowa podstawka sb/ib. Ewentulanie na jakiegoś qada 775. Tylko sens pakowania w umarłą podstawkę za duży nie jest).
b) grafikę
Czemu? Nowsze karty od nvidi (560 to podkręcony kotlet gtx460), a raczej ich sterowniki nadmiernie obciążają procesory dwurdzeniowe, co za tym idzie ograniczając wydajność. Na radeonach nie ma z tym problemu.. Poza tym - tak czy siak, gtx 560 to zdecydowania za mocna karta do 7300 (jeśli nie było oc procka, to już całkowicie). Ba do kręconego c2d 8xxx też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować