Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Baldur`s Gate: Enhanced Edition ukaże się 18 września, są też nowe screeny

33 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Po zakończeniu wczorajszego odliczania na stronie Baldur’s Gate Enhanced Edition, Overhaul Games ujawniło datę premiery gry i przedstawiło nową przygodę, postacie i listę usprawnień, jakie znajdą się w odświeżonej wersji.

Przeczytaj cały tekst "Baldur's Gate: Enhanced Edition ukaże się 18 września, są też nowe screeny" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby wersja przystosowana do współczesnych komputerów, a obrazki w 1024x768. ;p

Jako że moje wydanie posiada 2 poważne wady (jest na płytach i po polsku) to chętnie kupię angielską cyfrową wersję, ale dopiero gdy pojawi się na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku mocno się na to napaliłem, a teraz mój entuzjazm opadł. Brak wydania pudełkowego, brak polskiej wersji językowej, a i na screenach nie wygląda to jakoś powalająco - spodziewałem się większej różnicy względem oryginału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś jaja chyba. W jaki sposób niby ta grafika ma być poprawiona ? Jeszcze ponad 50 złotych chcą za ten odgrzewany kotlet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 11:06, Maelius napisał:

To są jakieś jaja chyba. W jaki sposób niby ta grafika ma być poprawiona ? Jeszcze ponad
50 złotych chcą za ten odgrzewany kotlet...

Przecież gołym okiem widać, że jest poprawiona...

Ja z kupnem raczej się wstrzymam - brak wersji pudełkowej lub chociaż Steam no i brak polskiej wersji językowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie jakby to były screeny z Baldur''s Gate Trylogy lub TuTu.
Spodziewałem się czegoś więcej, modele postaci, czary wyglądają jak w BG2.
Lepiej sobie odświeżyć pierwszą część instalując wspomniane BGT, dostajemy to samo za darmo w polskiej wersji językowej, nie mówiąc o masie dostępnych modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graficznie cudów nie będzie, grafika taka jak w starym BG2. "Enchanted" w tym przypadku odnosiło się do przystosowania interfejsu do współczesnych rozdzielczości i szerokokątnych ekranów.
Szału nie ma.
Oprócz nowych postaci gra niczym się różnić nie będzie od orginału.
Przygoda Black Pits (w tekscie newsa tego nie ma) jest typu "standalone", z fabułą BG nie ma nic wspólnego, osobna 6cio godzinna gierka. Jak tak mają wyglądać dodatki do gry, to porażka.
Przy dodatkowych postaciach (Neera the Wild Mage i Dorn Il-Khan) są też * z komentarzem małym druczkiem na samym dole strony:

"*Neera the Wild Mage and Dorn Il-Khan are available as in-app purchases on iPad and Android Tablet."

Nie będę się tu bawić w interpretacje, alę może to oznaczać, że będa dostępne tylko na tych platformach jak w komentarzu.

Za cenę 20$ to jakoś całość wrażenia nie robi. Za pomocą odpowiednich modów sami za darmo przerobimy interfejs gry i mamy prawie to samo za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 11:00, Kadaj napisał:

Niby wersja przystosowana do współczesnych komputerów, a obrazki w 1024x768. ;p

Jako że moje wydanie posiada 2 poważne wady (jest na płytach i po polsku) to chętnie
kupię angielską cyfrową wersję, ale dopiero gdy pojawi się na Steamie.


W takiej sytuacji kupiłbym wersję z GOGa i zmodował do odpowiedniej rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu rozpocząłem Baldura, ale już na początku przygody inne rzeczy skutecznie mnie od niego odsunęły.
Czy ta gra to jedynie ulepszony BG, ale z tymi samymy zadaniami, z tąsamąfabułą etc. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały ten BG Enhanced Edition i 50zł to chyba jakiś żart prawda? Spóźnione prima aprilis albo coś takiego... Przecież wszyscy wiedzą że "odgrzewane kotlety" nie smakują jak świeże to po co ten bajzel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 11:17, Strider napisał:

Za cenę 20$ to jakoś całość wrażenia nie robi. Za pomocą odpowiednich modów sami za darmo
przerobimy interfejs gry i mamy prawie to samo za darmo.

Ja jestem gotów stwierdzić, że stara wersja jest nawet lepsza. Mogę się założyć że wersja rozszerzona będzie źle zoptymalizowana, przez co gra się będzie wysypywać. Dodatkowo brak polskie genialnego dubbingu, chyba ich poje*ało, ale bez genialnej polskiej obsady kijem nie tykam. Dodatkowo, mod Trilogy do tej wersji nie będzie pasować. Idąc dalej wiele wspaniałych modów do jedynki i dwójki, które poszerzają czasami fabułę, bazując na FR, a nie na widzimisiach(wiadomo nie każdy mod jest dobry fabularnie, ale czasem są świetne). Bardzo fajne postacie można spokojnie znaleźć w modach, postacie które mają wcale nie gorszą historię niż te oryginale. Etc etc, kijem nie ruszam wersji odświeżonej.

Co do wersji Baludra na Androida. Każdy bardziej rozgarniony wie, że BG już dawno jest na Androida. Tak samo bodajże Planescape Torment i Icewind Dale. Więc nie piszcie że data do potwierdzania, tylko że fani zadbali i wydali już dawno. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wydanie wydaje mi się atrakcyjne głównie dla tych, którzy chcieliby pograć w BG na tablecie, jeśli dodatkowy content będzie tak skromny, nie zachwyci to pecetowców, którzy mają pod ręką tyle modów.

@Strider - w opisie wersji dla Windows też piszą o tych postaciach http://baldursgate.com/windows.en.html, chyba będą one w tej wersji od razu, a edycja na tablety będzie pewnie kosztować mniej, ale większość dodatków będzie wymagała kolejnej płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za enhanced edition kiedy modele postaci, wygląd czarów są z drugiej części(które zupełnie mi się nie podobają, te z 1 zdecydowanie fajniejsze)? Zupełnie nie tego się spodziewałem. Sądziłem że *naprawdę* przerobią pierwszą część a oni serwują coś na kształt bg trilogy z dodatkowymi zadaniami... Hmm czuję się rozczarowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta gra przestala interesowac odkad dowiedzialem sie ze bedzie dostepna wylacznie na jakiejs ich wlasnej platformie dystrybucji cyfrowej. Niech spadaja szmaciarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 11:01, Fuadex napisał:

Strzał w dziesiątkę, jak będzie na androidzie to kupię z miejsca jak wejdzie do sprzedaży
:]


Szkoda tylko, że niektóre rzeczy trzeba będzie dokupić osobno. Cena ma jednak wynieść ostatecznie tyle samo co na PC i Mac, tzn. po dokupieniu tych DLC. Tak poza tym wysoka cena jak na androida, zwłasza biorąc pod uwagę, że Baldur jest już dzięki fanom na androidzie. No cóż, chyba zarówno z wersją na PC jak i na andka na razie się wstrzymam. Wolę zaczekać na pierwsze opinie.

@TTTr96 - odnośnie polskiego dubbingu, negocjacje w sprawie oryginalnych lokalizacji trwają. Gdyby im się nie udało pozyskać praw to prawdopodobnie nie będzie się dało podmienić plików. Podobno jednak CDP jest gotów udostępnić im polonizację, jeśli tylko Beamdog z nimi porozmawia na ten temat. Mam nadzieję, że się uda, bo Baldur bez oryginalnych polskich głosów to nie Baldur ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 11:13, DeMoH napisał:

> To są jakieś jaja chyba. W jaki sposób niby ta grafika ma być poprawiona ? Jeszcze
ponad
> 50 złotych chcą za ten odgrzewany kotlet...
Przecież gołym okiem widać, że jest poprawiona...

Ja z kupnem raczej się wstrzymam - brak wersji pudełkowej lub chociaż Steam no i brak
polskiej wersji językowej.


Grałem jakiś czas temu w TuTu i powiem szczerze.. że średnio widzę tą poprawę. Naprawdę spodziewałem się czegoś znacznie lepszego..

@aragorn14 Zgadzam się, Baldur bez Fronczewskiego "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" to nie baldur !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 12:00, aragorn14 napisał:

@TTTr96 - odnośnie polskiego dubbingu, negocjacje w sprawie oryginalnych lokalizacji
trwają. Gdyby im się nie udało pozyskać praw to prawdopodobnie nie będzie się dało podmienić
plików. Podobno jednak CDP jest gotów udostępnić im polonizację, jeśli tylko Beamdog
z nimi porozmawia na ten temat. Mam nadzieję, że się uda, bo Baldur bez oryginalnych
polskich głosów to nie Baldur ;)


Hmm, właściwie to polskie głosy nie są tymi oryginalnymi. :P Większość gier przecież jako pierwszy dubbing ma ten angielski, z tego co pamiętam to w przypadku Wiedźmina 2, angielki dubbing też powstał jako pierwszy, ale aktorzy dubbingowi w Polsce pracowali na tych samych warunkach co za granicą i udało się stworzyć coś fajnego. Ale nie ma co, Baldur''s Gate bez kultowego ''Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę'' nie jest Baldurem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2012 o 11:17, Strider napisał:

"*Neera the Wild Mage and Dorn Il-Khan are available as in-app purchases on iPad and
Android Tablet."

Nie będę się tu bawić w interpretacje, alę może to oznaczać, że będa dostępne tylko na
tych platformach jak w komentarzu.


W FAQ wersji PC jest to objaśnione. Wersja komputerowa (i chyba Mac) kosztuje 20$ i zawiera wszystkie nowe elementy, wersje na iPada i Androida kosztują 10$, ale rzeczone dodatki trzeba dokupować, przez co cenowo wychodzi to mniej więcej tak samo.

Nie zmienia to faktu, że jak już wcześniej wspomniano, EE oferuje znacznie mniej, niż dobrze zmodowany TuTu albo BGT. Sam nabyłem całą trylogię w jednym pudełku po angielsku, za mniej niż połowę ceny jedynki w nowej edycji. Nie potrzebuję jakichś nowych npców, skoro mod Trzech Giberlingów dodaje mi sześć opcji romansowania z istniejącymi postaciami i questy dla większośći członków drużyny (chociaż nagroda z questa Corana i Amelii jest imba). Do tego nadchodzi coraz większymi krokami remake Baldurów robiony na engine NwN2 (remake Icewind Dale już jest), więc Enhanced Edition mnie raczej nie ciekawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować