Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

Kącik gier indie, produkcji niezależnych

116 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2014 o 15:18, Sandro napisał:

Może późniejsze aktualizacje
to zmienią i wprowadzą trochę różnorodności i nieprzewidywalności do rozgrywki.

Z tego co kojarzę to takie elementy powinny zostać zaimplentowane w późniejszym czasie, bowiem w końcu można scraftować sobie domek, barykady i rozstawić reflektory, zatem jakieś ataki powinny być (choć w budowanie własnego schronienia jeszcze się nie bawiłem). Poza tym dziś też wyczytałem, że twórca już załatwił to, by w grze można było modować dosłownie każdy jej element. A także mają być większe mapy - do 64km kwadratowych.
Myślę, że w chwili gdy gra zostanie w pełni sprzężona ze steamem i workshopem to będzie miała świetlaną przyszłość. Ba, już teraz jest nieźle, bo chyba jest obecnie w top 10 gier steamowych z największą ilością grających :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2014 o 02:42, skyline20 napisał:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=276596261

*____* Wygląda świetnie, a to dopiero pre-alpha. No i jeszcze tryb kooperacji do 4 graczy...
O rany, ja to chcę!


Zastanawiam się czemu tak mi Crysisa przypomina, a to na CryEngine śmiga :p
Wygląda trochę w założeniach na zrzynkę z The Forest, tylko, że z co-opem ewentualnym. Zatem w czym ta gra ma być od niej lepsza? ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem najnowszy HumbleBundle i odpaliłem HammerWatch, który nawet mnie wcześniej nie ciekawił.
Wow, ta gra jest naprawdę całkiem fajna, jestem miło zaskoczony :D
To taki 16 bitowy hack''n''slash z elementami roguelike w coopie aż do 4 osób, z kilkoma klasami postaci w klimacie fantasy i przyznam, że takie połączenie wyszło naprawdę całkiem nieźle! Zanim się obejrzałem upłynęło sporo czasu na radosnym młóckaniu przeciwników :P Całkiem fajna niespodzianka, zwłaszcza, że budla kupiłem głównie dla Papers, please oraz Gone Home, a tu jest jeszcze dodatkowa fajna gierka! Polecam sprawdzić jak komuś się nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 01:50, Outlander-pro napisał:

Zakupiłem najnowszy HumbleBundle i odpaliłem HammerWatch, który nawet mnie wcześniej
nie ciekawił.


Dopiero co skończyliśmy grać ze znajomymi. W co-op -gra rewelacja. Starcie z bossem (jak dotąd jednego ubilismy) bardzo fajnie zaprojektowane, to samo tyczy się zwykłych przeciwników, nie wystarczy tylko iść na ślepo i ciąć. Wymagane jest nieco pomyślunku :)

Szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 20:48, Accid napisał:

Chcę się spytać o jakieś najciekawsze indyki typu: This War of Mine czy inne survivale/przygodowe.


Z jakiegoś powodu z "The War of Mine" dość mocno kojarzy mi się "Gods Will Be Watching".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Papers, please

Kolejna gra z najnowszego bundla, pograłem ze dwie godzinki i muszę przyznać, że gra nawet przerosła moje oczekiwania! Spodziewałem się czegoś znacznie prostszego, co jedzie na "pomyśle na grę", ale że gameplay będzie średni i to raczej klimat będze się liczył. A tu niespodzianka, bo gameplay jest naprawdę wcale nie taki prosty i gra jest ... trudna! Przynajmniej na początku przytłacza ilość informacji do sprawdzenia, a każdego dnia w grze (bowiem tryb fabularny jest podzielony na dni) tych informacji do sprawdzenia przybywa.
Trzeba sprawdzać paszporty, gdzie zostały wydane, nazwiska, pieczątki, daty ważności, daty urodzenia, zdjęcia, dodatkowe dokumenty typu pozwolenie o pracę, przepustki, dowody osobiste, ichnie daty, pieczątki, numery dokumentu, odciski palców i jeszcze piędziesiąt innych rzeczy. A czas leci, trzeba sprawdzać jak najszybciej, by zarobić jak najwięcej, a płaca jest psia, trzeba opłacić czynsz, wyżywić dużą rodzinę, zapłacić rachunki ... a każdy popełniony błąd jest przez grę wyłapywany. Damn, naprawdę można się wczuć w biednego urzędnika z komunistycznego kraju, ale zastanawiam się czy czasem poziom trudności nie jest trochę zbyt wysoki. Pewnie można szybko w miarę się nauczyć co trzeba sprawdzać, gdzie i jak, spamiętać wygląd pieczątek i nazwy miast, które wydają paszporty w danym kraju, ale czasem łatwo przegapić nawet takie niezgadzające się informacje w dokumentach jak np płeć, oznaczona jedną literką.
Gra robi naprawdę wrażenie, daje to takie fajne uczucie, że gry niezależne mogą zaoferować coś nowego, ciekawego dla gracza. Będę grał dalej z pewnością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 23:39, Outlander-pro napisał:

Papers, please

>
Bardzo fajna gra :) Jest tam nawet kilka zakończeń w tej minifabule. Ciekawa i inna od wszystkich, warto zagrać.
Outlander-pro Poziom trudności chyba idealny i do tej gry i takiego komunistycznego klimatu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2014 o 09:09, Luk04229 napisał:

Bardzo fajna gra :) Jest tam nawet kilka zakończeń w tej minifabule. Ciekawa i inna od
wszystkich, warto zagrać.


Cóż, jak na razie dwa razy mnie zamknęli bo byłem na minusie z kasą :P
Mam pytanie w związku z tym - czy jak zauważę nieprawidłowość w paszporcie i to taką oczywistą typu złe miasto wydające paszport, to czy wystarczy, że przystępluję odmowę, czy muszę użyć tej funkcji sprawdzania i zrobić "Interrogate" na petencie by gra zaliczyła, że wiem czemu wklepuję odmowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 11:17, Outlander-pro napisał:

Mam pytanie w związku z tym - czy jak zauważę nieprawidłowość w paszporcie i to taką
oczywistą typu złe miasto wydające paszport, to czy wystarczy, że przystępluję odmowę,
czy muszę użyć tej funkcji sprawdzania i zrobić "Interrogate" na petencie by gra zaliczyła,
że wiem czemu wklepuję odmowę?

Jak odmawiasz to wtedy powinno się to wyjaśnić i sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2014 o 02:38, Oxva napisał:

Dopiero co skończyliśmy grać ze znajomymi. W co-op -gra rewelacja.

Dalej trochę cisnę w Hammerwatcha z randomami w coopa i zabawa jest przednia - trafiłem na jakieś lobby 3 kumpli Francuzów i razem pocisnęliśmy od początku pierwszego aktu, to końca trzeciego, załatwiając wszystkich bossów po drodze bez problemu większego :) (ba, po trzecim bossie nadal mieliśmy z 37 żyć w zanadrzu, a każdy z nas był już całkiem wykoksany pod względem statów, bo szukaliśmy wszystkich znajdziek i monetek. No ale ostatecznie zrobiło się późno i musieliśmy się rozstać. No i trochę szkoda, bo by zaliczyć 3 pierwsze akty trzeba liczyć jakie 3,5 godziny gry, brakuje tu jakiegoś zapisu gry, albo możliwości odpalenia kampanii od konkretnego aktu, bowiem trochę mi się mimo wszystko słabo robi, gdy myślę, że żeby poznać dalszy ciąg gry to musiałbym znowu grać od początku.
Niby rozkminiłem, że na samym początku pierwszego aktu jest chyba jakiś skrót do trzeciego, no ale jak rozumiem trafia się tam zupełnie gołym, bez bonusów, wykupionych ulepszeń, skilli itp, co może trochę utrudniać sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hammerwatch

Dnia 14.09.2014 o 02:56, Outlander-pro napisał:

Niby rozkminiłem, że na samym początku pierwszego aktu jest chyba jakiś skrót do trzeciego,
no ale jak rozumiem trafia się tam zupełnie gołym, bez bonusów, wykupionych ulepszeń,
skilli itp, co może trochę utrudniać sprawę.


Sprawdziłem to i jednak się pomyliłem - to skrót do trzeciego piętra w pierwszym akcie, oszczędza to może z 10-15 minut roboty. Potem żadnych skrótów nie znalazłem. Trochę kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Papers, please

Dnia 13.09.2014 o 14:44, Luk04229 napisał:

Jak odmawiasz to wtedy powinno się to wyjaśnić i sprawdzić.

Wygląda na to, że to tak naprawdę jest wymagane dopiero od pewnego momentu, mianowicie jeśli

Spoiler

nie wpuścimy dziennikarza, który nie ma potrzebnych dokumentów.

A chyba wcześniej można jeśli coś się nie zgadza, to bez weryfikacji sprawdzać, choć ja zawsze weryfikuję byle pierdołę.
Jak rozkminiłem, kluczem do sukcesu jest wprawa w sprawdzaniu dokumentów i odpowiednie zarządzanie finansami.
Rodzina jest głodna, ale nie narzeka na temperaturę? To kupujemy tylko jedzenie. Jest jej zimno, ale nie jest głodna? Olać kupno jedzenia, a zapłacić za ogrzewanie. Itp, dzięki temu można mniej więcej wyżyć. Potem na szczęście pojawiają się łapówki, co trochę pomaga. Choć np
Spoiler

1000 i 2000 kasy od spiskowców nie przyjąłem, tylko spaliłem, podejrzewam, żę gdybym zatrzymał taką kasę, to od razu by mnie zamknęli xD


Ale gra się naprawdę całkiem fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
Na taką grę jest naprawdę spoko :) No z tymi pieniędzmi właśnie trzeba tak jak napisałeś kombinować. Nie głodni - to nie jemy :D A jeśli chodzi o łapówki,

Spoiler

to jeżeli takie przyjmiesz to masz racje idziesz do paki :D Ale łatwo się połapać bo skoro zarabiasz jakieś kilkadziesiąt dolarów a nagle dostajesz 2000, to coś jest nie tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Papers, please

Dnia 18.09.2014 o 09:28, Luk04229 napisał:

Na taką grę jest naprawdę spoko :) No z tymi pieniędzmi właśnie trzeba tak jak napisałeś
kombinować.


Fakt, gdy wiadomo już jak zarządzać finansami, to nie jest zbyt ciężko, raczej to pierwsze dni są trudne, potem już raczej z górki i oszczędności rosną :) Grę udało mi się ukończyć i jestem z niej naprawdę zadowolony. Klimat bezbłędny, naprawdę można się wczuć. Długość gry akurat - jakby była dłuższa, to chyba by mnie przybijanie pieczątek znudziło, dlatego też endless mode nie będę ruszał. Na plus na pewno jest to, że warunki do podbicia wizy ciągle ulegają zmianie i mamy też różne zdarzenia na granicy, jak ataki terrorystyczne, inspekcja przełożonych, współpraca z organizacją spiskową, możliwość pomagania czasem jakimś ludziom, przyjmowanie łapówek itp. Naprawdę przemyślana, dobra gra :)

Hammerwatch

Udało mi się zaliczyć ostatni akt i ubić ostatniego bossa. Oczywiście bez żadnych ułatwień, na normalu, zatem mam komplet achievementów za bossów :P Nie grałem jednak tym razem od początku, tylko dołączyłem do jakiegoś lobby, gdzie ludzie byli w trzecim akcie i fartem kicka nie było (jak mnie to wkurza, że czasem dołączenie do jakiejś partii w tracie graniczy z cudem, bo ludzie nie umieją zaznaczyć by gra była "private", a to jedno kliknięcie, imbecyle :/).
Przyznam, że powinni wprowadzić funkcję zapisywania gry, albo przynajmniej - odblokowywania aktów, typu "doszedłeś do aktu trzeciego? można zacząć od niego następnym razem grę", bowiem przejście od samego początku do końca to ponad 6 godzin gry. Niełatwo wygospodarować tyle czasu, no i tak długa gra męczy, zwłaszcza naparzając w klawisz ataku :P
No ale gierka bardzo klawa, nie spodziewałem się, że będzie aż tak fajna przy pierwszym odpaleniu. Widzę, że był patch i udostepniona została kolejna kampania - ją również trzeba będzie zaliczyć w wolnej chwili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko: Save''y są w Hammerwatch. I to praktycznie na każdym kroku. Nie trzeba przechodzić całej gry za jednym posiedzeniem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 22:34, Oxva napisał:

Tak na szybko: Save''y są w Hammerwatch. I to praktycznie na każdym kroku. Nie trzeba
przechodzić całej gry za jednym posiedzeniem. :)


Ależ ja mówię o coopie, bo w singlu to wiem że są :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2014 o 22:38, Outlander-pro napisał:

Ależ ja mówię o coopie, bo w singlu to wiem że są :P


Również mówię o grze w co-op. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2014 o 23:16, Oxva napisał:

Również mówię o grze w co-op. :)


A to nie zauważyłem ... to pewnie tylko host ma tę opcje. A ja jak hostuje to jakoś nikt się nie dołącza z jakiegoś powodu, to zawsze muszę pod kogoś, a znajomych co w to grają nie mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować