Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_40cc455de62a2f9f7d9442997ea9c13d93854c669fe9455799cc2c7fda3a594f

Klub Gracza Cenega

3452 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2006 o 17:01, ProChaoS napisał:

To chodzi o sklep :), a KGC i tak nie działa wiec sobie żadnych pkt nie wymienisz na słuchawki
:P


Wiem , muszę czekać do 01.01.07 :( A taką miałem ochotę na te słuchawki Creative''a :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 16:50, oOreVenOo napisał:

Ehh a właśnie chciałem wymienić moje punkty na słuchawki , by to szlag....;/


Mnie też to wkurza niemiłosiernie. Ja chciałem kupić za punkty głośniki do mp3, a tu nie można! :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no klub gracza jak narazie dupa... jakby sie czyjes czarne wizje spelnily,ze punkty beda liczone od startuKG to to panom z cenegi mowie adios muchachos :P nie bede zagladal na storne, zeby mnie nie kusilo i gry tylko z CDP, lub czasem z lem-a czy nicolas''a...
Zastanawia meni jedna rzecz w sprawie konkursu superseller, na ki ch...pisza w reguaminie ze skontaktuja sie ze zwyciezcami w sprawie doreczenia nagrodyw przeciagu 1tyg. jak wiekszosc osob pisze ze ten przedzial u nich sie wahal od 2tyg do 1miesiaca... Nie mowaic juz o tym ze, na pytania terminu doreczenia, nagrody czy wogole lub kiedy mozna sie kontatu spodziewac, ( w tym formuarzu na stronie) jakos nie bardzo odpowiadaja, a chcialbym wiedziec, bo gry ktore wygralem podwojnei wole jak najszybciej sprzedac by nie naciac sie na promocje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna wielka lipa ten klub gracza cenega. W kulki sobie z nami leca. Żeby do tej pory nie działalo to. Co to za firma. Polecam zostać przy Cd projekt. tu przynajmniej są fajne konkursy, dobre forum itp. A tam nic nie ma. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 17:26, oOreVenOo napisał:

> To chodzi o sklep :), a KGC i tak nie działa wiec sobie żadnych pkt nie wymienisz na słuchawki

> :P

Wiem , muszę czekać do 01.01.07 :( A taką miałem ochotę na te słuchawki Creative''a :(

a czemu akurat do 1 stycznia? cos wtedy bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 13:39, oOreVenOo napisał:

Dopiero wtedy będą realizować zamówienia.

tak...ale ze sklepu Cenegi a nie z Klubu gRacza który nie ruszył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 14:31, BuckRogersXXV napisał:

Nie zlikwiduja tego "niewiadomoco", bo zarowno Klub Gracza Cenegi, jak i wirtualne pieniadze
CDP to zwykle podpuchy, zeby sprowokowac ludzi do rejestracji gier. A sama rejestracja sluzy
ograniczeniu wtornego obrotu grami


W kwestii rejestracji gier CDP jako podpuchy prowadzącej do ograniczenia sprzedaży używanych tytułów - z punktu widzenia CDP jest dokładnie odwrotnie niż piszesz a ostatni rok wykazał to najlepiej. Jednym z efektów uruchomienia na gram.pl funkcji używek było wprowadzenie możliwości przerejestrowania każdej gry do dwóch razy. Czyli sprzedając grę drugiej osobie, dajesz jej możliwość zarejestrowania gry i tym samym uzyskania wszystkich* wynikających z rejestracji bonusów jakie posiadał pierwszy posiadacz (Ty). Słowem, po zarejestrowaniu gry kupionej z drugiej ręki, jesteś objęty gwarancją, wymienić nośniki na nowe, tak samo przysługuje Ci dostęp do pomocy technicznej, prawo udziału w konkursach ograniczonych dla posiadaczy konkretnej gry / serii, czy downloadu dodatkowych materiałów jak ma to miejsce z grami z eXtra Klasyki neXt. Co więcej, jeśli jesteś dopiero drugim posiadaczem, tak samo jak pierwsza osoba możesz sprzedać grę i "scedować" wszystkie te bonusy dalej.

Chyba nie powiesz mi, iż takie działanie ma służyć utrudnianiu sprzedaży czy kupna używanymi grami :). Dla nas znaczenie ma to że gra jest legalna. Za to że wydałeś pieniążki na oryginał CDP (na inne nie mamy wpływu ;) dostajesz więcej. Nie tylko w formie jakości wydania czy innych materialnych bonusów lecz także innymi wartościami dodanymi i obsługą posprzedażową.

_______
* wyjątek stanowią wPLNy które dostaje tylko pierwszy posiadacz. Ograniczenie to wynika wyłącznie z samej logiki: gdyby za przerejestrowanie gry przyzwane były wPLNy, każdy użytkownik mógłby zdobyć trzykrotną ilość wPLNów z każdej posiadanej gry przez przerejestrowanie jej ze swojego konta A na konto B a następnie C :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2006 o 14:21, Destro napisał:

* wyjątek stanowią wPLNy które dostaje tylko pierwszy posiadacz. Ograniczenie to wynika wyłącznie
z samej logiki: gdyby za przerejestrowanie gry przyzwane były wPLNy, każdy użytkownik mógłby
zdobyć trzykrotną ilość wPLNów z każdej posiadanej gry przez przerejestrowanie jej ze swojego
konta A na konto B a następnie C :)


Destro ja bym zrobił inaczej A>B>A :P

tak w nawiasie : kiedy stroblony czy jak to tam się nazywa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

_______

Dnia 31.12.2006 o 14:21, Destro napisał:

* wyjątek stanowią wPLNy które dostaje tylko pierwszy posiadacz. Ograniczenie to wynika wyłącznie
z samej logiki: gdyby za przerejestrowanie gry przyzwane były wPLNy, każdy użytkownik mógłby
zdobyć trzykrotną ilość wPLNów z każdej posiadanej gry przez przerejestrowanie jej ze swojego
konta A na konto B a następnie C :)


Zmienia to nieco postac rzeczy, przyznaje, ze nie sledzilem tematu - pewnie nie tylko ja. Czy dotyczy to takze gier sprzedawanych poza Waszym serwisem gram.pl, np na allegro? Bo jesli nie, to w sumie niewiele to zmienia, poza promowaniem Waszego gram.pl... A poza tym, nie przeceniajmy znaczenia tych "bonusow", bo np. przyznanie prawa do pomocy technicznej nie jest jakims szczegolnym przywilejem... Znacznie bardziej "materialnym" przywilejem sa wlasnie wpln, chociaz ja np. wiekszosc Waszych gier kupuje taniej, niz u Was z wykorzystaniem wpln, bo bez tych horrendalnych kosztow wysylki. Chocby dzieki promocjom typu "3 za 2". A wpln? Jesli mam np. na NWN2 w Waszym sklepie "wydac" 55wpln i kupic gre w zasadze w podobnej cenie jak w np. Empiku, to po co mi wpln? Wirtualne pieniadze przynosza wirtualne zyski. Przynajniej teraz, bo na poczatku bylo z tym znacznie lepiej.
Jak sie dokladniej przyjrzec, to wiecej tu "bicia piany" z tymi bonusami, niz realnych korzysci, no moze poza downloadem...
Na marginesie, duzo osob juz skorzystalo z "wieczystej gwarancji"?

Jesli to wszystko faktycznie nie ma na celu ograniczenia obrotu wtornego (a przyklady takich dzialan na swiecie juz sa, np Sony), to chyba musze popracowac nad nowa teoria spiskowa ;)

Faktem jest natomiast, ze Klub Cenegi sluzy TYLKO i WYLACZNIE nakreceniu sprzedazy. I w odroznieniu od Waszego serwisu gram.pl, swoj cel osiagneli w zasadzie nie dajac nic w zamian. Tylko dzieki temu, ze Wy rozbudziliscie nadzieje graczy na dodatkowe "bonusy" z legalnych gier. Czy Wasi marketingowcy spia spokojnie? ;)

p.s.
Ale z ta logika... Jesli gre mozna przerejestrowac, to jaki problem z przeniesieniem wpln?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 17:25, BuckRogersXXV napisał:

Ale z ta logika... Jesli gre mozna przerejestrowac, to jaki problem z przeniesieniem wpln?


Bo pierwszy właściciel może tych WPLN już nie mieć. I tutaj pozostaje ryzyko przy przenoszeniu rejestracji "będą WPLN, czy nie?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 00:52, kordzio1 napisał:

Zastanawia meni jedna rzecz w sprawie konkursu superseller, na ki ch...pisza w reguaminie ze
skontaktuja sie ze zwyciezcami w sprawie doreczenia nagrodyw przeciagu 1tyg. jak wiekszosc
osob pisze ze ten przedzial u nich sie wahal od 2tyg do 1miesiaca...


Może po prostu nie spodziewali się takiej frekwencji ;] Wiesz, czasem trudno jest w 100% dotrzymać terminów. Może akurat osoba odpowiedzialna za to zachorowała, albo po prostu mają za dużo zgłoszeń wygranych i realizują je stopniowo.

CDP też nie jest idealne jeżeli chodzi o wysyłki gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie wiem jak to mozliwe ze nie masz karty rejestracji, chyba taka dodatkowa kartka zawsze byla, ja mam wszystie gry zarejestrowane z cenegi i z cdp, choc wlasciwie to rejestruje je jakos tak bez przyczyn troche bo z cenegi nie mam korzysci jak narazie wogole poza liczeniem wirtualnych punktow, a gry kupuje w sklepie, nie lubie sprzedazy wysylkowej (no w suemi korzysc z rejestacji taka ze moglem wziac udzial w konkursie za zarejestrowane gry:))

A mozliwosc przerejestrowania wPLN, byla yb czyms co by stwarzalo mozliwosc wielu prekretow, ja sam jzu wymyslilem kilka :D rejestracja na kilka kont, albo porzycznie od kolegow gier i przerejestrowywaia ich na siebie, z czego obydwoje mamy podwojan korzysc, a jezeli przerejestrowane wPLNy by znikaly z konta zarejestrowanego, to mozna to zrobic jak sie zuzyje wszystkie wPLNy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2006 o 19:24, Markus89 napisał:

Może po prostu nie spodziewali się takiej frekwencji ;] Wiesz, czasem trudno jest w 100% dotrzymać
terminów. Może akurat osoba odpowiedzialna za to zachorowała, albo po prostu mają za dużo zgłoszeń
wygranych i realizują je stopniowo.

CDP też nie jest idealne jeżeli chodzi o wysyłki gier...


No to sie domyslam (chyba ze cenega to organizacja spiskowcow ktorej celem jest denerwowani graczy :D :D :D) ze nie jest to jakas fanaberia ze specjalnie nie odpowiadaja, nie kontaktuja, czy nie wysylaja wszystkiego tak jak w regulaminie, ale zazwyczaj sie daje dluzszy okres czasu na odp. niz ten ktory zakladamy ze nam zajmie - tak an wszelki wypadek. W smie nie robi mi taiej roznicy, czy wysla mi to dzis czy za 3tyg ( o ile nie bedzie obnizek cen civ4 i GTA :)), ale wole im pomarudzic, bo mam prawo i pretekst :D, z CDP to sie denerwowalem, bo doputy laptop nie doszedl eni moglem uwierzyc ze go wygralem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 19:18, vear napisał:

> Ale z ta logika... Jesli gre mozna przerejestrowac, to jaki problem z przeniesieniem wpln?


Bo pierwszy właściciel może tych WPLN już nie mieć. I tutaj pozostaje ryzyko przy przenoszeniu
rejestracji "będą WPLN, czy nie?".


Jakos na allegro nie ma takich problemow. Jak pisza, ze sa wpln, to ok. Jak nie pisza, to sie pyta. A jak pisza, ze sa, a nie ma, to sie gosciowi wystawia negatywa i omija lukiem. Tymczasem "uzywki" na gram.pl w zasadzie sa zwyklym slupem ogloszeniowym, bez zadnych konsekwencji dla nieuczciwych.

>>Firma CD Projekt oraz prowadzony przez nią serwis gram.pl dostępny pod adresem http://www.gram.pl, w żaden sposób nie pośredniczą w sprzedaży gier poprzez dział "Używki", a jedynie udostępniają narzędzia dające możliwość zamieszczenia stosownego ogłoszenia. W związku z tym firma CD Projekt nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne nadużycia dokonane za pośrednictwem działu "Używki".<<

a''propos, gdzie jest napisane, ze jakies bonusy przechodza na drugiego wlasciciela? Bo ja o tym pierwszy raz dowiedzialem sie dzisiaj z postu Destro? W dziale "Uzywki" tego nie widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 14:21, Destro napisał:

> Nie zlikwiduja tego "niewiadomoco", bo zarowno Klub Gracza Cenegi, jak i wirtualne pieniadze CDP to zwykle podpuchy,
Jednym z efektów uruchomienia na gram.pl funkcji używek było wprowadzenie możliwości przerejestrowania każdej gry do dwóch razy.


Zastanawia mnie jedna rzecz: czemu do dwóch razy? Dlaczego jest to ograniczenie?

Odnośnie wirtualnych pieniędzy CDP i równie wirtualnego klubu gracza Cenegi: póki co są dokładnie tyle samo warte. W pierwszym przypadku nie ma na co ich wydać, w drugim nie istnieje. Efekt taki sam. I nie mówcie, że dzięki wPLN można kupić taniej gry w sklepie: równie tanio można kupić w realnym sklepie, gdzie obniżka w stosunku do ceny sugrowanej wynosi zazwyczaj 20%. A przynajmniej masz natychmiast.

Dochodzi kwestia tego, że nie we wszystkich grach jest karta rejestracyjna CDP. W Blizzard Pack go nie ma. A przynajmniej nie ma go w tych zestawach, co sprzedaje w swoim sklepie gram.pl. Wysłałem mail do sklepu: brak odpowiedzi od 2 tygodni. Telefon: pani grzecznie stwierdziła że faktycznie w tych grach kart rejestracyjnych nie dołączają (na pudełku jest żółta naklejka mówiąca co innego). Obiecała kody wysłać: brak odzewu od tygodnia.

Tak więc dla mnie zarówno rejestracja gier, jak i wPLN jest dokładnie tak samo nieistniejąca jak klub gracza Cenegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 10:26, Tomasz K. napisał:

Po co są pkt. w Cenedze jak nie można ich wykorzystać?


Chyba nie rozumiesz, że ten Klub Gracza jeszcze nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować