Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Command & Conquer: Generals 2 będzie tytułem free-to-play! Zobacz iście wybuchowy zwiastun i dołącz do betatesterów

42 postów w tym temacie

Mateusz Stanisławski

Command & Conquer: Generals 2 to teraz po prostu Command & Conquer. To jednak tylko kosmetyka – najważniejsze, że ta bazująca na silniku Frostbite 2.0 będzie darmowa!

Przeczytaj cały tekst "Gamescom 2012: Command & Conquer: Generals 2 będzie tytułem free-to-play! Zobacz iście wybuchowy zwiastun i dołącz do betatesterów" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze. Jak ta gra została zapowiedziana, to cieszyłem się jak dziecko, bo na Generals 2 czekałem od lat. A teraz czuję się jak bym dostał pięścią w twarz.:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<tytuł spisany na straty>

> dzięki czemu wszyscy nasi fani będą mogli uzyskać dostęp do całego uniwersum serii,
> włączając w to Generals, Red Alert oraz Tiberium.

Eee?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego to bym się w życiu nie spodziewał... i mam poważne obawy o to, jak będzie ta gra wyglądać. Wiadomo jakie jest EA i wiadomo jak wygląda wg nich f2p. Spodziewam się najgorszego, a szkoda, bo C&C to jedna z moich ulubionych serii (Westwood, wróć!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej informacja na oficjalnej stronie o ciągle rosnącej ilości dlc była niepokojąca - nowe jednostki, mapy do dokupienia... Model F2P tylko pogarsza sprawę. Zabili multi gry jeszcze przed premierą. Poza tym, co z kampanią do singla? Model taki sprawia, że o balansie w multi można będzie zapomnieć, bo wygrywać będą ci, którzy wykupią wszystko. Koszta tak rozłożą, że wyjdzie drożej, niż w przypadku tradycyjnych gier. Darmowa wersja pewnie będzie tylko takim nieograniczonym czasem trialem.
Gra powinna nazywać się:
Command and Conquer: Pay 2 Win. Szkoda, bo czekałem na kontynuację Generals. Starcraft 2 dalej pozostanie jedynym obecnie liczącym się RTSem. Generals 2 umrze dość szybko, turniejowo nie pożyje, bo robiąc z tego grę poszatkowaną na kawałki rozwalono esencję RTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Poza tym, co z kampanią do singla?
Z tego co wyczytałem na C&C Reactorze to kampanii nie będzie. Tylko multik.

Dnia 15.08.2012 o 16:14, Arcling napisał:

Command and Conquer: Pay 2 Win. Szkoda, bo czekałem na kontynuację Generals.

Na to niestety wygląda. Szkoda, wielka szkoda, bo sam czekałem na kolejną część Generalsów od lat... Przykro patrzeć na to co EA zrobiło z tą marką. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 16:20, Reffanov napisał:

Z tego co wyczytałem na C&C Reactorze to kampanii nie będzie. Tylko multik.

Kolejny gwóźdź do trumny. Jak multi jest już martwy, to przynajmniej zostaje kampania. A przy Generals dałoby się zarysować jakąś historię, lepszą niż szczątkowa z części pierwszej.

Dnia 15.08.2012 o 16:20, Reffanov napisał:

Na to niestety wygląda. Szkoda, wielka szkoda, bo sam czekałem na kolejną część Generalsów
od lat... Przykro patrzeć na to co EA zrobiło z tą marką. :/

Niestety i to tylko utwierdza mnie w moim bojkocie gier EA. ME3 to chyba ostatnie, co od nich kupiłem, a już wcześniej ignorowałem inne ich serie (jak Battlefield spamujące dlc).

Swoją drogą, przeciwko czemu GLA walczy w tym trailerze? Czołgi wyglądają na bardziej zaawansowane i smukłe, więc to chyba USA, ale widać tam też dwulufowe, podobne do tych, jakie miały Chiny. Czyżby na starcie miały by być tylko dwie frakcje (jakiś sojusz amerykańsko-chiński)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość. Naprawdę dawno nie grałem w dobrego RTSa - nowy C&C jest na silniku Forsbite 2.0 - no i za darmo! Jako, że nigdy nie kupuje gier za full-price mam powody do radości :)

Ale mam też swoje obawy. Po pierwsze - nie przypominam sobie by jakikolwiek zachodni "mainstreamowy" wydawca wypuścił prawdziwą grę AAA (a nie AAA wannabe z małym/średnim budżetem i zapleczem) za darmo. Do tego Bioware Victory to zupełnie nowe studio. Co prawda znajdziemy w nim trochę dewów którzy grzebali przy poprzednich grach z serii - ale nie zmienia to faktu, że to kompletnie nowe studio :) Nowy C&C ma równie dużą szansę na zostanie wielkim hitem jak i gwoździem do trumny serii. Time will tell.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 16:27, Arcling napisał:

Swoją drogą, przeciwko czemu GLA walczy w tym trailerze? Czołgi wyglądają na bardziej
zaawansowane i smukłe, więc to chyba USA, ale widać tam też dwulufowe, podobne do tych,
jakie miały Chiny. Czyżby na starcie miały by być tylko dwie frakcje (jakiś sojusz amerykańsko-chiński)?

GLA w jedynce walczyło i z USA i Chinami.

Co do gry- Red Alert 3 nie był taki tragiczny, ale zabili multi kompletnym brakiem supportu niemal rok po wydaniu. Tutaj nie spodziewam się niczego dobrego- ot demo jakim także jest BF "Play4Free"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 16:46, KrisK91 napisał:

Świetna wiadomość. Naprawdę dawno nie grałem w dobrego RTSa - nowy C&C jest na silniku
Forsbite 2.0 - no i za darmo! Jako, że nigdy nie kupuje gier za full-price mam powody
do radości :)

Ciekawe czy będziesz równie zadowolony widząc na każdym kroku zablokowane mapy i jednostki... Nie licz, że pograsz normalnie przy modelu F2P (czy raczej P2W). Te gry są tak zaprojektowane, że trzeba więcej płacić niż normalnie. W jednym masz rację - nie kupisz gry "full-price", bo kupisz grę za "mega-full-price". No chyba, że będziesz grać w okrojony produkt z przeciwnikami, którzy mają przewagę.

Hydro2: O tym przecież wiem, ale miałem na myśli, czy gameplayowo nie zrobili takiego "sojuszu" jako jednej grywalnej frakcji zamiast osobnych USA i Chin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łeee, co to za CnC bez kiczowatej kampanii? Oby Bioware Victory się ugięło i jakąś dało. :P

Z "muszę zagrać" zostaje "zobaczę"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 17:40, luzac napisał:

Łeee, co to za CnC bez kiczowatej kampanii? Oby Bioware Victory się ugięło i jakąś dało.
:P

W sumie o czymś takim pomyślałem w RA3- gdzie Udo Kier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 17:52, luzac napisał:

Był Tim Curry mówiący łamanym rosyjsko-angielskim, dało się jakoś znieść brak Udo. :D

Cóż prezydent USA też jakoś dawał radę, ale najmocniejszy zarzut (z którm niestety się zgadzam) padał co do aktorek, chyba najbarwniejszy tekst jaki słyszałem to "wyglądają jakby uciekły co dopiero z burdelu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 18:24, Phoenixpl napisał:

a ja sie zastanawiam co z ludzmi ktorzy zlozyli preorder na origin (chyba byl po 150
pln o ile dobrze pamietam) ci to dopiero maja pewnie wkur..a:D


Pewnie dostaną trochę DLC.

@Topic

P2W i brak kampanii? Gra przechodzi u mnie z "Must have" na status "Może kiedyś rzucę okiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować