Zaloguj się, aby obserwować  
Vasilli

Czemu CDP nie wydaje gier na platformę Xbox & Xbox 360

15 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2006 o 15:30, Vasilli napisał:

Czemu CDP nie wydaje gier na platformę Xbox & Xbox 360. Czemu nie można kupic BiA: EiB
http://www.gram.pl/gra.asp?id=155


Może produkcja i wydawanie takich gier jest mało opłacalne, lub nie było by popyto na takie gry z tego powodu że ludzie najczęciej grają na komputerach lub konsolach typu Play Station.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 17:23, Vasilli napisał:

No ale na x360 to by im sie opłaciło. W koncu to next-gen

mi się wydaje że x360 ma mniej ludzi niż Xboxa 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że CDP to głównie "piecetami" żyje i mu z tym dobrze. Ja się nie dziwię, bo wole pc od przerośniętej konsolki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca jak jest z starym Xklocem, ale w przypadku nowej konsoli Microsoftu CDP nie ma narazie możliwości bycia wydawcą jakiejkolwiek gry na tą platformę. X360 nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery w Polsce, ta ma nastąpić w przeciągu 6 miesięcy. Sam obstawiałbym listopad- Microsoft musi jakoś zareagować na premierę PS3 w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 17:34, Galadin napisał:

A mnie się wydaje, że CDP to głównie "piecetami" żyje i mu z tym dobrze. Ja się nie dziwię,
bo wole pc od przerośniętej konsolki. :)


Właśnie mi o to chodziło że CD-Projekt i sklep gram.pl jest nastawiony najbardziej na odbiorców-graczy komputerowcy. Wiadomo że w Polsce najwięcej osób ma do użytku w celach rozrywkowych komputery potem playstation 1 potem playstation 2 a potem dopiero xboxy. Ludzie decydują się na rzeczy dobre i sprawdzone ale także na te na które trzeba wydać najmniej pieniędzy i są zarazem najbardziej funkcjonlane, czyli komputery a o gry do xboxa a także playstation nie jest wcale tak łatwo i tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może CDP w planach ma wyłącznie wydawanie gier na PlayStation (jeśli o konsolach mowa)? Na PS2 i PSP są, to od końca listopada może wejda i na PS3. A poza tym, sądzę iż stosunkowo mało osób posiada X-Boxy w porównaniu do PS2 czy PSP. Jest to po prostu bardziej opłacalne, niż zdobywanie praw do dystrybucji gry na X-a która później się nie sprzeda, bo nie ma rynku zbytu na daną platformę. PC to pewniak i dochód ze sprzedaży gier na komputery stanowi 80 jesli nie 90% obrotu sklepu. Aczkolwiek gry na PS2 i PSP to miły element ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że "Majkrosoft" sam utrudnia prace lokalnym wydawcom, aby móc samemu sprzedawać gry na swoje konsole i tym samym - dyktować ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 21:07, Marcin-91 napisał:

Wydaje mi sie że "Majkrosoft" sam utrudnia prace lokalnym wydawcom, aby móc samemu sprzedawać
gry na swoje konsole i tym samym - dyktować ceny.


eee a od kiedy to Microsoft Polska ma cokolwiek wspólnego ze sprzedażą gier konsolowych i konsol? masz jakieś pojęcie w tym wzgledzie czy tak piszesz? wiesz jak wygląda wydawanie gier na xboxa360 w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee? Jeżeli dobrze zrozumiałem Twoją teze (a jest pokrętna niczym te które padają z ust naszych rodzimych polityków:P) to twierdzisz, że Microsoft nie pozwolił wydawać gier CDP, ponieważ sam chce to robić? To może cię troszeczkę rozczaruję-nie ma tutaj żadnej teorii spiskowej. X360 oficjalnie w Polsce nie jest dystrybuowany. Nie ma więc logicznego sensu podpisywanie w Polsce umów na wydawanie tych gier, których oficjalnie nie ma na czym odpalić. Mam nadzieję, że ta sytuacja zmieni się w listopadzie, gigant z Redmond ma chętkę na przejęcie pałeczki lidera rynku gier konsolowych od Sony, a w Polsce trochę kopii konsol i gier napewno by się sprzedało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 21:34, shinian napisał:

Eee? Jeżeli dobrze zrozumiałem Twoją teze (a jest pokrętna niczym te które padają z ust naszych
rodzimych polityków:P) to twierdzisz, że Microsoft nie pozwolił wydawać gier CDP, ponieważ
sam chce to robić? To może cię troszeczkę rozczaruję-nie ma tutaj żadnej teorii spiskowej.
X360 oficjalnie w Polsce nie jest dystrybuowany. Nie ma więc logicznego sensu podpisywanie
w Polsce umów na wydawanie tych gier, których oficjalnie nie ma na czym odpalić. Mam
nadzieję, że ta sytuacja zmieni się w listopadzie, gigant z Redmond ma chętkę na przejęcie
pałeczki lidera rynku gier konsolowych od Sony, a w Polsce trochę kopii konsol i gier napewno
by się sprzedało;)

Jeszcz nie, ale według zapowiedzi Petera Moore''a z MS już wkrótce ma być oficjalny polski launch X-Boxa 360. Tylko to "niedługo" to jak na razie bliżej nie określony termin... Ale i tak czekam na PS3 :D Przynajmniej Polska ma launch tak samo jak reszta świata (17.11.2006 - tak twierdzu Kutaragi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlamnie wystarczy ze wydaj gry na PSP i PC''ta ;] jak kupie sobie Xboxa 360 to wtedy moga zaczac na ta konsole wydawac gry ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować