Zaloguj się, aby obserwować  
Devean

Shadowrun Returns, Dragonfall, Hong-Kong

57 postów w tym temacie

Ajjc. faktycznie. Ale to ma byc pelna kampania, wiec mysle, ze bedzie warto. Tylko potrzebuje jakiegos kompa, ktory mi to uciagnie, bo laptop prawie trup, a nowa stacjonarka by mnie 3 tysiaki kosztowala, wiec na razie czekam na spadek cen :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2014 o 16:16, Kadaj napisał:

To było pytanie retoryczne.


Niemożliwe. Pytałem jak najbardziej poważnie. Awersja do GoGa to rzecz iście niebywała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shadowrun Dragonfall Diractror''s Cut, czyli ulepszona, samodzielna wersja drugiej kampanii Shadowrun Returns, która premierę miała miesiąc temu. Po niezłej, ale nie idealnej podstawce Dragonfall DC prawdziwie mnie zachwycił. Fabuła to praktycznie kawał porządnej literatury nie szczędzącej szczegółów przy opisywaniu przedstawionego świata oraz pełnej interesujących dialogów i moralnych rozterek. Gra co rusz stawia przed nami trudne i interesujące wybory. Naprawdę nie chcę tutaj w żaden sposób spoilerować, dlatego uwierzcie mi na słowo - jest ciekawie. Na dodatek całość jest znacznie dłuższa i bardziej wielowątkowa niż podstawka. To głównie za sprawą misji związanych z członkami naszej drużyny i innych pobocznych questów. Większość misji jest dosyć mocno rozbudowana i często możemy wykonać nasz cel na różne sposoby. W stosunku do podstawki i wcześniejszej wersji Dragonfalla została też poprawiona cała mechanika - system walki jest znacznie lepiej zbalansowany przez zwiększenie znaczenia pancerza i osłon, została dodana duża ilość nowych broni i cyber implantów, w pewien ograniczony sposób możemy wpływać na rozwój naszych towarzyszy. Gra nadal ma kilka drobnych niedoróbek, ale szczerze mówiąc cała reszta (na czele z fabułą) tak mnie pochłonęły że nie miałem czasu zwracać na nie uwagi. Imo dla must play dla każdego fana RPG.

Edit: Dla zainteresowanych oficjalna strona gry:
http://harebrained-schemes.com/shadowrun/dragonfall/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2015 o 22:23, Kadaj napisał:

Jak ktoś jest zainteresowany, to będzie kolejny samodzielny dodatek, tym razem w azjatyckich
klimatach.

Świetna wiadomość, czekam z niecierpliwością!

Dnia 13.01.2015 o 22:23, Kadaj napisał:

Sweet, mają już trzy razy tyle ile potrzebowali ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! Udało się. Udało się zebrać ponad 1 milion dolarów w zbiórce dla Shadowrun: Hong Kong :)
Dzięki temu Harebrained Schemes stworzą dodatkową mini kampanię, która będzie miała miejsce po zakończeniu podstawowej kampanii :)
https://www.kickstarter.com/projects/webeharebrained/shadowrun-hong-kong/posts/1136112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy ktokolwiek na gramie czeka na Hong Kong równie mocno co ja ?
Do dziś się zagrywam w Dragonfalla, mam nadzieję, ze chłopaki z HS utrzymają się na rynku i dalej będą doić mnie z kasy kolejnymi kampaniami =)

Kurde, co ja bym dał [a dał bym wiele, bez problemu 100$ na kickstarterze gdyby mieli taką zrzutę], żeby oni dostali licencję na WoD''a i dali nam jakąś grę z uniwersum wampira albo wilkołaka [a najlepiej po prostu grę w uniwersum WoD - czyli np kampanię gdzie możemy wybrać dowolnie w kogo sie wcielimy, tj wampira i konkretny klan, wilkołaka z konkretnego plemienia, maga, łowcę... do wyboru do koloru, jak w shadowrunie].
Odleciałem =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 20:50, Zekzt napisał:

Tak się zastanawiam, czy ktokolwiek na gramie czeka na Hong Kong równie mocno co ja ?
Do dziś się zagrywam w Dragonfalla, mam nadzieję, ze chłopaki z HS utrzymają się na rynku
i dalej będą doić mnie z kasy kolejnymi kampaniami =)

Ja czekam, aczkolwiek zapełniam sobie czas innymi rzeczami więc nie jest źle ;] Dragonfall był niesamowity i mam tylko nadzieję ze Hong Kong będzie równie dobry.

Dnia 12.08.2015 o 20:50, Zekzt napisał:

Kurde, co ja bym dał [a dał bym wiele, bez problemu 100$ na kickstarterze gdyby mieli
taką zrzutę], żeby oni dostali licencję na WoD''a /ciach/

World of Darkness? Ja znam to uniwersum chyba jedynie z komputerowej adaptacji Vampire: The Masquerade, ale i tak tylko grę widziałem a nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hong Kong się właśnie pobiera.
Już zapomniałem jak badziewnie steam działa przy premierach gier i jak marnie się instaluje produkty kilka min po udostępnieniu, ot zawalone serwery =P
Ale liczę, ze za 2-3h zdążę chwile pograć zanim trzeba będzie walić w kimę przed pracą :)

@edit

No skoczyło, w teorii za 30 min powinno się pobrać.
Mam od poniedziałku 4 dni urlopu specjalnie z okazji premiery tego tytułu, będzie się działo xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano trochę pograłem i mam mieszane odczucia co do kilku spraw.
Pierwsza to pierdoła, kwestia estetyczna, tj nowe modele postaci. Lubiłem ten stary styl graficzny, nowe modele są owszem fajne, szczegółowe, ale jakieś takie lekko poza skala względem otoczenia ? Nie wiem, może to tylko moje jakieś fanaberie, na ocenę gry to wpływu nie ma, ot taka moja mała "schiza"

Aczkolwiek jest jeden spory mankament - walki się potrafią zaciąć na turze przeciwnika. Czuję patche w powietrzu, bo miałem takie zwisy dwa, na samym starcie gry. W DFie tez się sporadycznie trafiały i na szczęście konsola z sekcją cheatów może nas tu uratować, ale zepsuje nam wtedy cała potyczkę [bo komenda kill zabije wrogów i sztucznie popchnie zawieszoną turę, ale esencja czyli element walki poleci się gibać =.=]

silnik cierpi na to co poprzednicy, czyli sporadyczne przycinki animacji podczas walki [micro-stutter], ale z tym dało się żyć w Returns i DF to da się i tu. Graficznie jest ślicznie, fabularnie - zapowiada się miód i cukier xD

Redesign menusów z karma pointsami na plus, ładne kategorie, czytelne, ikonki trochę malutkie.

Reszta w trakcie - muszę więcej pograć, żeby coś dalej zapodać :)


P.S.
Wywalenie totemu kreatora i wstawienie gołębia z obciętą jedną turą - strzał poniżej pasa dla szamana =.=
To był jeden z najfajniejszych buildów i wymagał naprawdę niezłego ogrania żeby się wyrabiać z AP, nie wiem czemu go znerfili [dalej działa - ale gorzej, nie mamy już perma ducha na każdą turę, zawsze w jednej musimy go trzymać za pomocą normalnej kontroli]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna godzinka zleciała i widzę, ze nie jest tak źle z tym nerfem totemu, bo nowa mechanika duchów przyzywanych z otoczenia [tzw shrine spirits] sprawia, ze te potężne duchy nie muszą być kontrolowane, aczkolwiek nie mamy ich na cały czas potyczek, są na kilka tur i znikają.

Nowy gameplay w matrycy - cud, miód i orzeszki :)
Bankowo kolejna postać jaką zagram to będzie decker.

Opcje z dodatkami do cyberwareu i posiadaniem 8miu punktów esencji - kolejny miód na moje serce, cyber szaman lub cyber mag - o yeah beybe :)

Wygląda na to, że właśnie dostaliśmy najlepsza grę w uniwersum shadowruna z trzech dostępnych. HK wypada rewelacyjnie [jak na razie, zobaczymy po weekendzie, niestety kolejne 3 dni pracuję i sobie nie pogram prędzej jak w niedziele od 19-20, ale za to poniedziałek-czwartek wbijam na pełnej w ten tytuł :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować