Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poznaliśmy wymagania sprzętowe A Game of Dwarves

20 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2012 o 17:32, Henrar napisał:

> Powiedźcie, że żartujecie.
Bo gra nie działa na jedenastoletnim systemie?

Nie oszukujmy się, grafika wygląda na poziomie średniaka z PS2. Te wymagania są kosmiczne... no ale jasne, nie przejmujmy się tym, po co twórcy gry mają optymalizowac gry, lepiej kupić nowa kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niektórzy nie potrafią pojąć, że takie małe studia sięgają po jak najprostsze rozwiązania i dla przykładu taki DirectX 10 jest o wiele łatwiejszy do oprogramowania niż DX9. A co do reszty to mój telefon ma lepszą kartę niż GeForce 8xxx więc nie rozumiem tego płaczu, co macie w domu gorszy sprzęt od mojego telefonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2012 o 17:54, TobiAlex napisał:

co do reszty to mój telefon ma lepszą kartę niż GeForce 8xxx więc nie rozumiem tego płaczu,
co macie w domu gorszy sprzęt od mojego telefonu?


Najwyraźniej tak:
amd 5000+
2gb RAM
gf 8800

Jak widać nie każdy ma takie szczęscie, by mieć układ pokarmowy zamieniający żywność w kruszec co pozwala na s*anie złotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to.
Po prostu jak gra wymaga określonych parametrów sprzętu, to niech je odpowiednio i zauważalnie wykorzystuje.
Prosty przykład: lepiej jak gry od lat 3 mają taką samą tematykę (na przykład uczenie ortografii (chociaż to by się przydało w niektórych przypadkach i tak ;), czy zasad dodawania i odejmowania), jak gry od lat 16? Nie sądzę, byś był zadowolony, gdybyś kupił grę (albo i nie, zależy od wieku, jaki masz) z oznaczeniem PEGI 18 i jedyne, co byś robił, to poznawał nowe wyrazy i ich pisownię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nerka99 - Dokładnie to miałem na myśli.

@TobiAlex - Każdy porządny programista optymalizuje swój kod i stawia sobie za punkt honoru, aby jego program/skrypt jak najmniej obciążał system. W tym przypadku, to raczej całkowite olanie optymalizacji aniżeli "sięganie po najprostrze rozwiązanie". Mały zespół? Sprawdź wymagania sprzętowe pierwszego lepszego indyka i porównaj z tymi. Taki SPAZ stworzony przez DWIE osoby wygląda nienajgorzej, a wymagania...

OS: Windows 7/XP/Vista
Processor: 2.5 GHz Processor
Memory: 1 GB Available System Memory
Hard Disk Space: 250 MB Available HD Space
Video Card: 256MB 3D DirectX 9 Compatible video card
DirectX®: 9.0
Additional: OpenGL: 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grafika wygląda jak sprzed lat dziesięciu i powinna mieć wymagania także na pozimie gier z tamtego okresu xD jakby to zoptymalizować to myśle, że smartfony to pociągna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano tak z lenistwa chyba, gdyby nie rozdzialka i refleksy na kaskach to nie wygladala by jakos znacznie lepiej od Harvest Moona z ps1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok a ja mam pytanie do narzekaczy... Ktorego komp z was tej gry nie uciagnie? No blagam... wymagania sa taaaaaakkkk wielkie ze trzeba az karte kupowac.. jezeli was nie stac na sprzet taki jak w wymaganiach to nie trolujcie na gram.pl tylko idzcie na onet albo gdzies.. to jest serwis o grach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2012 o 20:30, Phoenixpl napisał:

ok a ja mam pytanie do narzekaczy... Ktorego komp z was tej gry nie uciagnie? No blagam...
wymagania sa taaaaaakkkk wielkie ze trzeba az karte kupowac.. jezeli was nie stac na
sprzet taki jak w wymaganiach to nie trolujcie na gram.pl tylko idzcie na onet albo gdzies..
to jest serwis o grach..


Sprzęt uciągnie, system nie (i nie, nie będe kupował nowego systemu do starego pc)
I nie chodzi o to jakie gra ma wymagania a jaki jest ich stosunek do jakości (technicznej) gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda gorzej niż The Wiggles, a wymagania ma jak z kosmosu. Dla przypomnienia - przytoczony przeze mnie 10 letni tytuł potrzebował... Pentium II 300MHz, 64 MB RAM, akcelerator 3D (co i tak dla wielu stanowiło wówczas problem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Wy którzy nadal używacie XPeka, czyńcie tak jak i ja czynię.

- Pobierzcie Dwarf Fortress
- Znajdźcie jakiegoś przyjaznego tileseta
- Grajcie w DF i ignorujcie jego nędzne podróbki.

;)

20120928000552

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować