Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oczekiwania spełnione? Przegląd ocen Dishonored

27 postów w tym temacie

Dziennikarze nie powinni raczej urządzać speed-runów. Koleś z RPS przeszedł grę w 20 godzin, więc... Naprawdę, darujmy sobie te śmieszne komentarze "X godzin? Hańba!".

Oglądałem jeden stream z Dishonored właśnie i... nie mam pojęcia jak ludzie tak szybko przechodzą tę grę. Streamujący koleś w pierwszej misji (prawdziwej, nie tutorialowej) spędził DWIE godziny. Zaskoczyła mnie pozytywnie wielkość lokacji i to, że można pójść zupełnie w inną stronę od budynku/lokacji z głównym zadaniem i znaleźć fajne zadania poboczne.

Więc tak. Jeżeli ktoś przeszedł w 6 godzin, to widział chyba 1/4 contentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmik jak gość przechodził prolog + pierwszą misję do momentu wydostania się ze ścieków. Zajęło mu to ponad godzinę bez zbędnych opóźnień (wiedział co robi ale się nie śpieszył). Gra z tego co czytałem ma 9 pełnoprawnych misji.

Także obstawiam że 10-20 godzin na Dishonored to sensowny czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2012 o 09:33, Zdenio napisał:

Dziennikarze nie powinni raczej urządzać speed-runów. Koleś z RPS przeszedł grę w 20
godzin, więc... Naprawdę, darujmy sobie te śmieszne komentarze "X godzin? Hańba!".

Oglądałem jeden stream z Dishonored właśnie i... nie mam pojęcia jak ludzie tak szybko
przechodzą tę grę. Streamujący koleś w pierwszej misji (prawdziwej, nie tutorialowej)
spędził DWIE godziny. Zaskoczyła mnie pozytywnie wielkość lokacji i to, że można pójść
zupełnie w inną stronę od budynku/lokacji z głównym zadaniem i znaleźć fajne zadania
poboczne.

Więc tak. Jeżeli ktoś przeszedł w 6 godzin, to widział chyba 1/4 contentu.


Dodatkowo zastanawiający jest fakt, że tylko on narzeka na czas gry i tylko on wystawia Dishonored tak niską notę. Odpowiedź nasuwa się sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Fallout to 8 minut, Morrowind chyba jeszcze mniej.

I ciekawostka - drugi KotOR to dwie godziny (1:57), kiedy normalny gracz w takim czasie nie wylatuje poza Peragus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty jeden :)

Aczkolwiek obstawiam, że zaraz pojawi się Tenebrael i zacznie pisać, że przecież da się to połączyć. (Nie, nie da się - 50 godzinne gry praktycznie zawsze są nudne i są tak długie dzięki zwykłemu grindowi lub zawyżaniu poziomu trudności. Jak komuś się podoba robienie tego samego przez kilkadziesiąt godzin, to proszę bardzo, ale nie nazywajmy tego emocjonującym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, mi starczy góra 20-30 godzin i to jest dla mnie długa gra, ja naprawdę nie mam czasu i ochoty męczyć się nie wiadomo ile z jednym przejściem. Nie to, że współczesne gry chwalę, ale nie narzekałbym, gdyby wiele z nich zachęcało do ponownego przejścia - powiedzmy, że trwałyby te 10-12 godzin, ale kolejne podejście zaoferowałoby coś nowego itp. A cała masa ludzi nawołujących do tworzenia długich gier to chyba sama nie wie, o czym pisze i o co woła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak nap odstawie 6 godzinnego przejścia gry można ją recenzować :/. Sama pierwsza grubsza misja, to spokojnie 2 godziny, a nawet i 3 przy zaglądaniu i uważaniu.. Czy takie podejście do recenzji nie jest trochę nierzetelne? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2012 o 10:12, akakus napisał:

Nie wiem jak nap odstawie 6 godzinnego przejścia gry można ją recenzować :/.

Nie wiem jak po nieprzeczytaniu artykułu można go komentować.
"Ale potem, po kilkukrotnym ukończeniu gry uświadomiłem sobie, ile zabawy może zapewnić obieranie różniących się ścieżek." Co sugeruje, że raczej spędził z tą grą więcej niż 6 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adan
Przepraszam, czytalem artykuł, ale fakt przeoczyłem :D, ale wciąż moim zdaniem pierwsze przejście pozostawia największe emocje i wyrabia zdanie o grze, dlatego uważam, że pierwsze przejśce gry na szybko znacząco wpływa na odbiór gry. Zresztą przeczytałem całą tamtą recenzję, jak dla mnie ona słaba jest (polecam ją przeczytać i komentarze pod nią). Recenzent pisze, że ma problem z teksturami na x''ie, trochę ze sterowaniem i używaniem blinka, żadnych innych wad specjalnie nie wymienia i punktuje, że gra ma glaring issues? Albo czegoś znowu nie zakumałem :P

Edit: A fakt jeszcze narzeka, że po chwili czuje, że możliwości rozwoju na początku wydają się "fairly limited", no nic ciekawe, trzeba sięsamemu przekonać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2012 o 09:53, Henrar napisał:

Pierwszy Fallout to 8 minut, Morrowind chyba jeszcze mniej.

I ciekawostka - drugi KotOR to dwie godziny (1:57), kiedy normalny gracz w takim czasie
nie wylatuje poza Peragus.


2 godziny Kotor 2? Jakoś nie moge sobie wyobrazić jak miałbym tego dokonać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że spokojnie zgłębiając grę, poznając jej tajemnice, smaczki itp. spokojnie można nabić 25 godzin. :) A tak przy okazji narzekacie na zbyt długie gry, ale jakoś długość trybu stealth w przypadku "Deus Exa: Human Revolution" Wam nie przeszkadzała... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku wiedziałem, że ten tytuł to będzie coś :)
Cieszę się, że oceny są wysokie ale mam przede wszystkim nadzieję, że przełoży się to na dobrą sprzedaż.

No to co? Czekamy już na Dishonored 2 czy na jakieś większe dodatki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować