Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Medal of Honor: Warfighter - recenzja

54 postów w tym temacie

A mnie się podobał. Kampania sto razy lepsza niż w BF 3 i w MW2. Dla mnie 8/10 nie zauważyłem nawet połowy tych błędów o których autor recenzji pisał a przeszedłem grę dwa razy. Fakt fabuła jest trochę pogmatwana ale na początku, potem nabiera tempa i idzie się lepiej zorientować. A i tak jest dużo lepsza niż w MW2, nie ma absurdalnej III wojny światowej, która wybucha bądź co bądź z błahego powodu. Mamy typowe śledztwo połączone z akcjami w których uwalniamy zakładników i eliminujemy posterunki wroga. Sorrki ale trudno zrobić dzisiaj coś lepszego, jeśli am to nie przekraczać granic absurdu. Jak będę chciał pograć w coś co ma otwartą rozgrywkę to odpalę AMRĘ. Aaa... Zapomniałem że konsolowy są biedniejsi o tą produkcję:P Ja stoję murem za tą grą że jest super. Nikt nie musi się ze mną zgadzać i to uszanuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że czytając ten artykuł nie wierzyłem w to co słyszę... Przeszedłem całą kampanię na konsoli i sam mam mieszane uczucia co do najnowszego MoH więc nie spodziewałem się oceny wyższej niż 8 ale...

Po pierwsze: Fabuła. Faktem jest, iż jest bardzo mocno zawiła i ciężko się połapać o co chodzi, pod tym względem jest to duży krok w tył w stosunku do poprzedniej części.

Druga sprawa: Oprawa dźwiękowa: nie trzyma tak mocno w napięciu jak by mogła i nie tworzy niesamowitej atmosfery (pierwszea misja pościgowa powinna mieć wręcz jakąś muzykę w tle a nie sam dźwięk silnika) ale pasuje do całości gry tak samo z resztą jak w poprzedniej części.

Po trzecie: Bugi. W trakcie całej kampanii pojawił się u mnie tylko jeden, w misji z GROM-em. Przeciwnicy się nie pojawili z niewiadomo jakiego powodu więc cała gra stanęła w miejscu. Za to w poprzedniej części była ich masa, począwszy od misji w tunelach gdy kompan krzczał co chwilę "let''s go" a sam krył się za osłoną" aż po ostatnią misję kiedy wybiegając z tunelu przede mną ukazał się piękny skybox z którego mogłem co najwyżej spaść poza mapy. O tym z tego co pamiętam nikt w recenzji MoH nie wzpomniał a gra dostała 6.8.

Kolejna rzecz: Grafika. MoH:Warfighter w filmach między misjami świetnie ukazuje możliwości Frostbite 2.0, aż dziwi mnie, że tak po tym pojechaliście. Pokażcie mi choćby jedną grę z porównywalną grafiką albo mimiką twarzy.

Jeśli chodzi o misje "pościgowe", Danger Close samo otwarcie mówiło, iż współpracowali z twórcami NFS aby fizyka była jak najlepsza. Nie wiem w związku z tym czego się spodziewaliście... jeśli fizyki z piewszego NFS-a to nie dziwię się takiej opinii.

Podsumowując: Medal of Honor Warfighter upewnił mnie w przekonaniu, iż Danger Close nie ma na celu dorównać CoD''owi bo (co zrozumiałe i nawet Wy taką opinię wyraziliście) byłaby to ta sama gra pod innym szyldem. Z drugiej strony nie wiem czego nowego można się spodziewać w tej chwili po każdej nowej strzelance wojennej. Były misje treningowe, snajperskie, jeżdzenie czołgami, pojazdami opancerzonymi, robotami, latanie myśliwcami, pływanie pontonami, statkami... w najnowszym CoD zapewne i dronami. Wydaje mi się iż MoH ma być zupełnie inną grą niż CoD i tyle a ciągłe porównywanie tych dwóch gier do siebie to tak jakby porównywać NFS do Forzy.. Jeśli przy okazji recenzji Call of Duty Black Ops 2 zobaczę teksty w stylu "I tak się to robi a nie zrzyna od lepszych jak Danger Close" to chyba czegoś nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze kolega od recenzji nic nie wspomnial na temat grywalnosci mullti otoz ja kupilem przed premierowego MoHa i gralem jak narazie tylko w mullti. Do grafiki dzwieku menu itp. nic nie mam ale grywalnosc pozal sie panie...jak ktos lubi siedziec z tylkiem na miejscu za oknem murkiem lezec na glebie i czekac az ktos wyjdzie to jest gra dla niego,to jest gra dla KAMPERÓW.
NIE POLECAM ! BARDZO ZAŁUJE ZE KUPILEM :(
219,99 ZŁ skacze mi teraz po glowie jak po trampolinie i przy kazdym skoku mowi " ty debilu... " :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2012 o 10:41, bonczak napisał:

219,99 ZŁ skacze mi teraz po glowie jak po trampolinie i przy kazdym skoku mowi " ty
debilu... " :/


Dobre ;D

A co do samej gry. Nie wiem czy można nazwać ją dla kamperów. Po prostu to jest inny styl, rozgrywka jest trochę wolniejsza niż w CoDzie. Mi taka pasuje, ale zależy co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza misja = akcja a w drugiej tutorial?
Ta gra ma tylko jedną wadę - po prostu nie wciąga.
Wielkie oczekiwanie - dziś pierwsze uruchomienie i po 15 minutach miałem dość. Po godzinie wróciłem do gry (dziwnym trafem w jakimś innym miejscu) i wytrzymałem tylko kilka minut. Uwielbiam wojenne FPS (MoH, BF, CoD) ale akurat Warfighter to dla mnie (jak na razie) spore rozczarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Szkudi
"Kolejna rzecz: Grafika. MoH:Warfighter w filmach między misjami świetnie ukazuje możliwości Frostbite 2.0, aż dziwi mnie, że tak po tym pojechaliście. Pokażcie mi choćby jedną grę z porównywalną grafiką albo mimiką twarzy."
Jeśli chodzi o zastosowany w grze silnik to bałem się, że mój piec nie wyrobi z tą grą. Po pierwszych kilku minutach zapytałem sam siebie " co to kuźwa jest?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie z godzinę temu też pierwszy raz uruchomiłem Warfighter''a. Oczywiście wcześniej wersja została zaktualizowana o dodatkowe 208 MB, ale to nie wyeliminowało błędu fruwających belek i odłamków kamieni w trzeciej misji. A to akurat bardzo boli jeśli wydaje się na grę 200zł i spotyka się tego typu babola. Rozwijając myśl, za długo się nie pobawiłem bo przy następnej akcji po prostu gra się ścieła. Postanowiłem dać sobie spokój, zagrać szybki mecz z bratem w FIFA 13, a "walczyć" z MoH''em będę jutro (w sensie już dzisiaj). Mam tylko nadzieję, że ta walka nie będzie męcząca i finalnie nie skończy się tak jak u kolegi wyżej - czyli trampolina i te sprawy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2012 o 17:14, Trolowarzysz napisał:

Zarzut przeciętnej oprawy audio-wideo jest o tyle
wg. mnie beznadziejny, że recenzent grał na kilkuletniej konsoli, to tak jakbym odpalił
BF 3 na swoim leciwym już blaszaku na średnich ustawieniach i narzekał, że szału nie
ma a przecież tyle zapowiadali... Z gameplayów jakie widziałem oprawa audio wydaję się
być jeszcze lepsza niż w BF 3, koledzy potwierdzają, wybuchy i wystrzały dają po uszach
co chwilę.

Ocena dotyczy tej wersji gry, w którą graliśmy i jest w pełni prawdziwa.

Uważasz, że porządne recenzje robi się tylko na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 14:46, Hayer napisał:

taaa kurde gówno nie gra ukradli silnik graficzny z bf3 NOOO GRATULUJE MOHOWI ...

Co piłeś a raczej co brałeś skoro takie teksty piszesz w Wersji PC grafika stoi na poziomie co innego wersja konsolowa.

Druga sprawa DICE należy do EA więc nie gadaj takich głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja za to w pełni zgadzam się z tą recenzją. Grałem w wersję pc i... prawie usnąłem. 6/10 to max, na co ta gra zasługuje. To już nie jest po prostu klapa, to jest gigantyczna klapa, która była chuchana i dmuchana przez twórców od momentu zapowiedzi, aż do premiery gry i to chyba najbardziej boli, że z tak wybornie zapowiadającego się tytułu, mającego wprowadzić tyle rewolucji, wyszło coś takiego. Dodam jeszcze, że to jest RECENZJA, pisana przez konkretną osobę, i jest zależna od jego poglądów, czy własnych odczuć co do danej gry, i o tyle, o ile dyskutowanie z tymi poglądami nie jest niczym złym, to pisanie takich bzdór jakie widzimy we wszyskich komentarzach jest troszkę nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co EA tak wszystko reklamuje. mniej byłoby reklamy, mniejsze byłoby niezadowolenie. a jak nam obiecują gruszki na wierzbie, to spodziewamy się cudu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 14:46, Hayer napisał:

taaa kurde gówno nie gra ukradli silnik graficzny z bf3 NOOO GRATULUJE MOHOWI ...

Kiepski troll z Ciebie, idź spać.
(gwoli wyjaśnienia nie kumającym - DICE i DC należą do EA, więc dzielenie się FB2 to nic dziwnego, coś jak dzielenie się IWTechem przez Infinity Ward i Treyarch).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować