Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2006 o 20:50, Pluszak napisał:

> Nie, nie ma żadnych smoków. Zresztą niech powie ci ktoś, kto właśnie przechodzi Cień Feniksa

> i pamięta Czerwone Pustkowia, może ilius-mage011, czy Shadowtear, który właśnie zatrzymał
się
> w Kruczej Przełęczy. Ja nie przypominam sobie żadnych czerwonych smoków na 50 levelu.


Wydaje mi się, że jest tam coś co przydużej dozie dobrej woli można nazwać smokiem, tego 2
szt. i mają dość wysoki poziom. Wyglądem bliżej im do Tyranozaura Rexa ale!!! O ile dobrze
pamiętam to po ich zabiciu odpala się film z nieumarłym Rohanem i jego bandą szkieletów, a
później jest ostra przeprawa z bohaterami tego filmiku


No to trzeba było odrazu mówic że na samej górze kruczej przełęczy stoją 2 mozna powiedziec kosciane dinozaury i rzeczywiscie one mają 50 lev. a później jest Rohen na takim dinozaurze też 50 lev.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kościane dinozaury... łeee... chyba dobrze że zakończyłem przygodę ze spellforce na podstawce (mimo, że mam 2 dodatki)... ta gra mnie zmęczyła poprostu, a widzę, że dalej szykuje się kicz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 21:02, axedi napisał:

No to trzeba było odrazu mówic że na samej górze kruczej przełęczy stoją 2 mozna powiedziec
kosciane dinozaury i rzeczywiscie one mają 50 lev. a później jest Rohen na takim dinozaurze
też 50 lev.


Nie wiem czy pytającemu chodziło o te "smoki" ale nie przypominam sobie abym w Fenixie spotkał coś co pasuje do wzorcowego modelu smoka więc tak strzeliłem.

Dnia 09.01.2006 o 21:02, axedi napisał:

RohEnem!

Nie profanujcie Władcy Pierścieni, ani Spellforce''a ;P


Zwykła literówka nie chciałem niczego profanować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 21:12, Monastor napisał:

kościane dinozaury... łeee... chyba dobrze że zakończyłem przygodę ze spellforce na podstawce
(mimo, że mam 2 dodatki)... ta gra mnie zmęczyła poprostu, a widzę, że dalej szykuje się kicz
:(

to szkoda ze zakonczyłes bo w gre naprawde warto grac nawet ze momentami jest trudna az sie odechciewa. Według mnie jest to bardzo dobra gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spellforce wcale nie jest trudny... Buduj wieżyczki, wyjdź z pokoju na 8 godzin, podnieś po levelach statystyki, podbij całą mapę wielką armią najsilniejszych jednostek ze zgromadzonych surowców itd.
Czasami zdarzy się jakieś nieco większe wyzwanie. To jest jedna z najłatwiejszych gier, z jakimi miałem do czynienia.

Spellforce poprostu aż odpycha swoją monotonią :/
Fabuła jest ciekawa, ale to jest mieszanka RTS z hack and slash... elementy RPG zdychają, a elementy RTS to chyba tylko jednostki i budowle bo strategii to tam za grosz nie ma :/

Gra jest ok, ale dla mnie okazała się poprostu przeciętna... Niczym mnie nie zaskoczyła, te same rozwiązania sprawdzały się od początku do końca mapy...

Nie wspomnę już o bieganiu bohaterem, rzucaniu dziesięciu czarów i ucieczce... aż się mana odnowi... i tak w kółeczko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś jaki level ma Smok Aryn w oddechu zimy oczywiście i jakich zaklęć używa.Jak sie z nim walczy i niech ktoś opisze filmik jaki jest po zabiciu Aryna?????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 21:41, ilius-mage011 napisał:

Powie mi ktoś jaki level ma Smok Aryn w oddechu zimy oczywiście i jakich zaklęć używa.Jak sie
z nim walczy i niech ktoś opisze filmik jaki jest po zabiciu Aryna?????????????????????????????????????

I niech napisze przed tym OGROMNY NAPIS "UWAGA!!! SPOILER!!!" bo niektórzy jeszcze może wrócą do tej gry i będą chcieli sami poznać fabułę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanie bo rozwiązałem (w Spellforce''ie: Cieniu Feniksa) wszystkie zagadki w Kryptach Zegarowych oprócz jednej co są Ci strażnicy z 9 skrzyniami...W jakiej kolejności trzeba otwierać te skrzynie aby oni zginęli?...Z góry wielkie dzięki za odpowiedź...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 22:59, Kuntor18 napisał:

oprócz jednej co są Ci strażnicy z 9 skrzyniami...W jakiej kolejności trzeba otwierać
te skrzynie aby oni zginęli?


To akurat jest jedna z prostszych, ale trzeba się trochę przyjrzeć - każda skrzynia leży na polu, na którym są czarne kwadraty (takie jak na kostce). Otwierasz je w kolejności od tej która stoi na polu gdzie jest tylko jeden kwadrat czarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 22:59, Kuntor18 napisał:

Mam ważne pytanie bo rozwiązałem (w Spellforce''ie: Cieniu Feniksa) wszystkie zagadki w Kryptach
Zegarowych oprócz jednej co są Ci strażnicy z 9 skrzyniami...W jakiej kolejności trzeba otwierać
te skrzynie aby oni zginęli?...Z góry wielkie dzięki za odpowiedź...Pozdrawiam

Tak jak mówił Raylin a później tych 3 strażników nie będzie już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 21:29, Monastor napisał:

Spellforce wcale nie jest trudny... Buduj wieżyczki, wyjdź z pokoju na 8 godzin, podnieś po
levelach statystyki, podbij całą mapę wielką armią najsilniejszych jednostek ze zgromadzonych
surowców itd.
Czasami zdarzy się jakieś nieco większe wyzwanie. To jest jedna z najłatwiejszych gier, z jakimi
miałem do czynienia.
Spellforce poprostu aż odpycha swoją monotonią :/


Myślę, że sam sobie zaszkodziłeś - mnie też pewnie by znudziło gdybym 8 godzin czekał aż moje wieżyczki wybiją przeciwników, to trochę zniekształciło ci obraz rozgrywki. Nigdy nie stosowałem takich sposobów i dzięki temu cieszyłem się z każdego awansu; przejście niektórych map też sprawiało mi sporo problemu, ale jednocześnie dawało satysfakcję jeśli udało mi się je przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 17:18, Raylin napisał:

Myślę, że sam sobie zaszkodziłeś - mnie też pewnie by znudziło gdybym 8 godzin czekał aż moje
wieżyczki wybiją przeciwników, to trochę zniekształciło ci obraz rozgrywki. Nigdy nie stosowałem
takich sposobów i dzięki temu cieszyłem się z każdego awansu; przejście niektórych map też
sprawiało mi sporo problemu, ale jednocześnie dawało satysfakcję jeśli udało mi się je przejść.

AI w tej grze leży... w zasadzie chyba nie ma tam czegoś takiego :)
Z 8 godzinami to przesadziłem, może to 30 minut było, poza tym nie zawsze tak robiłem... Ogólnie gra jest dość prymitywna i polega na czystym wyżynaniu, questy to jedynie typ "zabij, przenieś"... Łamigłówki w podstawce też są kiepskawe.

Fabuła ciekawa, ale monotonia mnie zniechęciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 17:21, Monastor napisał:

gra jest dość prymitywna i polega na czystym wyżynaniu, questy to jedynie typ "zabij, przenieś"...


Przesadzasz - jest sporo ciekawych questów (np. ten z Amrą, który przewija się przez większość gry), co do wyżynania to tak jak w każdej innej grze (Diablo, Gothic, wszystkie gry strategiczne), a questy typu "zabij, przynieś" są typowe dla gier (sztuką jest jednak powiązać je z jakąś ciekawą historią).

Dnia 10.01.2006 o 17:21, Monastor napisał:

Łamigłówki w podstawce też są kiepskawe.


W takim razie zagraj sobie w Cień Feniksa - tam w Kryptach Zegarowych byś się nie nudził :)

Dnia 10.01.2006 o 17:21, Monastor napisał:

Fabuła ciekawa, ale monotonia mnie zniechęciła


Kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 18:05, Shabranigdo napisał:

niemoge znalesc tego kamienia na boskim murze! nie ktos powie gdzie on jest?! rozstawilem swoich
ludzi po calej mapie i dalej niemoge go znalesc HELP!!!!!!!

chodzi Ci o fragment dzieła sztuki???

Jest w wąwozie w obozie krasnoludów... Za złożem kamieni jest wejście do takiego wąskiego kanionu, wchodzisz tam i klikasz na głazy... podświetlą się na niebiesko przy najechaniu myszką, łatwo poznać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 20:55, Kris l napisał:

Powtarzam post, gdzie są ,,Nogi Tkacza Miecza" w kampani Aryna ?


Nie wiem gdzie jest która część, ale jedna jest w Tirganach, druga w Głębokiej Zimie (z duchami krasnoludów i elfów), a trzecia (pewnie o nią ci chodzi) w Warownej Jamie, w skrzyni, która jest w jaskini olbrzyma Gorga. Tyle, że i tak będzie jeszcze potrzebował kamienia runicznego do zrobienia ostrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 21:41, ilius-mage011 napisał:

Powie mi ktoś jaki level ma Smok Aryn w oddechu zimy oczywiście i jakich zaklęć używa.Jak sie
z nim walczy i niech ktoś opisze filmik jaki jest po zabiciu Aryna?


Na jakim levelu jest Aryn to nie pamiętam, ale stoi za przepaścią, której nie możesz przejść i rzuca Zamiecią (zniszczył mi w ten sposób całą armię krasnoludów z młotami). Sposób na walkę jest tylko jeden: mieć w armii co najmniej jednego łucznika (mag też może być, ale nie próbowałem) - nie opłaci się budować żadnych jednostekdo walki z nim, bo i tak nie będą mogły go zaatakować. A filmik zobaczysz jak przejdziesz grę, nie będę ci zabierał tej przyjemności z jej ukończenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 20:50, Pluszak napisał:

Wydaje mi się, że jest tam coś co przydużej dozie dobrej woli można nazwać smokiem, tego 2
szt. i mają dość wysoki poziom. Wyglądem bliżej im do Tyranozaura Rexa ale!!!


Fakt, rzeczywiście są, ale rzeczywiście bliżej im do dinozaurów niż do smoków. Spotkania ze smokiem tak łatwo się nie zapomina - Fyrmir z Farlornowej Nadziei, czy sam Aryn - po zobaczeniu takich smoków trudno dopatrzeć się smoka w kilkadziesiąt razy mniejszym (i bez skrzydeł) tyranozaurusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się