Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Coś dla miłośników dobrej fantasy: "Opowieści z Meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe" Roberta M. Wegnera

8 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

Dwa zupełnie odmienne zestawy opowieści, dwie historie z dwóch krańców imperium. Debiutancki zbiór ośmiu długich opowiadań Roberta M. Wegnera doczekał się jakiś czas temu wznowienia w twardej oprawie. Pod patronatem gram.pl.

Przeczytaj cały tekst "Coś dla miłośników dobrej fantasy: "Opowieści z Meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe" Roberta M. Wegnera" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że zechcieliście na łamach serwisu opublikować recenzje książki Wegnera - może dzięki temu więcej osób pozna twórczość tego wyjątkowego autora! Zaprawdę dawno polska powieść fantasy nie sprawiła mi tyle przyjemności co "Opowieści..." i właściwie mam tu na myśli wszystkie do tej pory wydane książki.
Dało się zauważyć, że recenzent używa porównań i terminologii, która ma za zadanie zachęcić gracza do książki, np. "typowy bohater cRPG" - dobry pomysł! Natomiast co do samego bohatera cRPG... Yatech to bardzo specyficzna postać, trudniejsza w opisie niż Kenneth i zdaje sobie sprawę, że nie każdemu może ona przypaść do gustu. Niemniej samo zawiązanie akcji pomiędzy pierwszym a drugim opowiadaniem jest po prostu mistrzowskie! To właśnie drugie opowiadanie pozwala bardziej wczuć się i zrozumieć Yatecha.
Mam nadzieje, że będziecie cyklicznie publikować recenzje dobrych powieści fantastycznych i że nie będzie wśród nich zbyt wielu książek na motywach gier, bo... chyba żadna dobra się jeszcze nie trafiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, już myślałem, że będzie konkurs! Poluję, już od dłuższego czasu na te książki, ale w bibliotece nie ma (pierwszych tomów Malzańskiej księgi poległych też nie, a późniejsze są :( ) i żaden ze znajomych też nie posiada. Cóż będzie trzeba sobie sprawić taki prezent na gwiazdkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+1 do każdej pochlebnej opinii o tych książkach.
Swego czasu na stronie wydawnictwa dostępne było opowiadanie "Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami", w całości i za friko. 40 stron solidnego fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam już trzecią książkę Wegnera: Niebo ze stali. Potwierdzam. Rewelacja. Łyknę wszystko co wyjdzie spod pióra tego Pana. Stawiam go obok Grzędowicza i Sapkowskiego w swoim prywatnym rankingu polskich pisarzy fantasy. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować