Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Koniec wsparcia dla Neverwinter Nights?

25 postów w tym temacie

Domek

[Uaktualniono] W sieci pojawiły się niepokojące informacje na temat losu gry Neverwinter Nights. Według nich firma Atari miałaby w najbliższym czasie zarzucić wspieranie dość już wiekowego hitu BioWare, co oznaczałoby dla graczy brak nowych uaktualnień oraz zawieszenie programu premium modules...

Przeczytaj cały tekst "Koniec wsparcia dla Neverwinter Nights?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chce mi się wierzyć w ten czarny scenariusz. Porzucić support dla NWN? Nie mogą!
Z drugiej strony niedługo pojawić sie ma NWN2, więc może to jakaś taktyka promocyjna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z taką polityką mogą się nieźle przejechać... Są aż tak pewni, że NWN2 okaże się hitem, conajmniej na miarę poprzedniczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hit czy nie hit ale ja i tak czekam bo dla mnie to jedna z fajniejszych gier w jakie gralem. Owszem niektore maja lepsza fabule czy sa bardziej rozbudowane ale ogolnie ine zrobily na mnie takiego wrazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to nic nie pokojącego, NWN mi się nie podobał, strasznie liniowy. Mam chociaż nadzieję, żę 2 będzie wporząku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chlip... Wiem co to jest. Sam grałem w NW. A teraz gram w wow. Ta wiadomość musi być czymś takim, jakbym nam blizzard nagle ogłosił zamykamy serwery WoW... czekajcie na Burning Crusade, wyjdzie za pół roku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietajmy, ze Atari nie wspieralo NWN - Bioware robili to z wlasnej woli. Ot, Atari jest niemal na finansowym dnie i chce tak kuriozalnymi ruchami jak zabronienie wypuszczania nowych oficjalnych modow i patchow do NWN1 zapewnic sobie to, ze gracze i modderzy beda musieli przejsc na NWN2. Szczerze mowiac, nie wrozy to dobrze... oby tez nie wypchneli NWN2 na polki za wczesnie, jak to bylo z ToEE. (Juz wiadomo, ze gra zostala przycieta.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2006 o 15:55, Elwro napisał:

Ot, Atari jest niemal na finansowym dnie

Naprawdę? Drugi raz?
Przecież kiedy ta firma nazywała się jeszcze Infogrames sądziłem, że po zmianie nazwy wywalą również menedżerów. Ale widocznie nie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Neverwinter Nights 2 będzie tym, co poprzednik rozwinięty o nowe pomysły (tj. nowe możliwości dla twórców modułów) i z lepszą grafiką, to moim zdaniem nie ma się co martwić. NWN to taka specyficzna gra w której nie ma sensu zostawanie z tyłu, o ile chce się grać w coś więcej niż kampanię z podstawki (która notabene nie była niczym więcej jak tylko modułem), więc jeśli NWN2 przejmie cały dorobek NWN, to wspieranie go jest pozbawione podstaw. Wszystkie liczące się i popularne moduły najprawdopodobniej zostaną przepisane do NWN2, więc zwyczajnie nie ma się czym przejmować i trzeba potraktować sequela jak kolejne uaktualnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec wsparcia, całujcie nas w nos...
Przypomina mi to kwestię M$ - support Windows 98. Moim zdaniem to błąd, w końcu Blizzard nie tak dawno (kilka miesięcy temu;) wypuścił kolejnego już patcha do Starcrafta, który jest o wiele starszy od NWN i jakoś nie zamierza rezygnować z supportu tej świetnej gry. Takie postępki firm to czerwone światło dla graczy - traktowani są nie fair - kupują produkt, wydawca zobowiązuje się do wsparcia technicznego, a tu okazuje się, że po 3 latach (HoU wyszło bodaj w 2003 r.) zostają na lodzie. Tak się nie robi, zwłaszcza że gra wciąż jest w sprzedaży, i to nie z drugiej ręki. Jeżeli NWN ma dużą i oddaną grupę fanów, to rezygnując ze wsparcia powinni dogadać się z graczami, którzy mogą robić to non-profit z błogosławieństwem wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie :)
Moim zdaniem będzie tak jak z Fallout-em 1/2 (oraz BG1/2 czy Tormentem). Wsparcia, poza wydaniem dwóch patchów, nie ma i nie było a modów''patchów, z każdym dniem coraz więcej. Atari zapomniało , że po wydaniu gra żyje własnym życie !! . Zresztą przykłady można mnożyć - Wampirek 2 (Bloodlines) też doczekał się jednego oficialnego patcha ..... i chyba z 15 nieoficialnych , zresztą cały czas wydawane są nowe nieoficialne patchy ( obecnie chyba ver 2.2 i waży z 70 MB - na GamersHell można pobrać najnowszy). Więc o NWN nie ma się co martwić .Pomijam tu jeden fakt, że najlepsze mody do rzeczonej gry to mody nieoficialne

Dasz Bór Polacy .

btw. od dziś kibicuje Brazylii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować