Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dune 2 dostępne za darmo przez przeglądarkę

30 postów w tym temacie

Szkoda, że nikt nie wznawia teraz Dune 2000, które to stanowiło odświeżoną wersję dwójki i znacznie lepiej się w nią grało (silnik i interfejs jak z pierwszych C&C). Dzisiaj Dune 2 jest słabo grywalne, bo RTSy już z połowy lat 90. miały lepsze sterowanie. W ogóle przydałyby się jakieś reedycje Dune 2000 i Emperor: Battle for Dune, bo dzisiaj można je tylko znaleźć na aukcjach i sklepach z używkami. EA najwyraźniej straciło prawa autorskie do marki, bo nawet na Origin ich nie ma.

http://www.youtube.com/watch?v=zOxuQBe_cL8&feature=plcp
Harkonnen out.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 17:52, Nick_Rzeznick napisał:

Bądźmy szczerzy, nikt nowy do tej gry nie zasiądzie i nie zacznie się teraz zagrywać
do późnych godzin nocnych. Dla większości odpalenie czegoś takiego jak Dune II to powrót
do dinozaurów i skamielin, a Amiga to jest coś tam skądś tam... Harrkonen FTW! ;)

Heh. ciekawe czy za 10-15 lat podobnie będą pisać o w3 ( w którego od lat namiętnie się zagrywam :P). Pewnie tak, ale stare dobre czasy są warte przypomnienia. Ostatnio ograłem Robin Hooda ze złotej czwórki na pegasusie. Po dwunastu latach :P. Był większy fun niż przy nie jednej nowoczesnej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja!!! Dzięki za ten link, jako fan Diuny i gier westwood nie grałem tylko w Dune 2. Teraz nadrabiam zaległości, jest lepiej niż myślałem :) Koledzy opowiadali, że ta gra mieściła się aż na 4 dyskietkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 20:30, Valmar napisał:

Heh. ciekawe czy za 10-15 lat podobnie będą pisać o w3 ( w którego od lat namiętnie się
zagrywam :P). Pewnie tak, ale stare dobre czasy są warte przypomnienia. Ostatnio ograłem
Robin Hooda ze złotej czwórki na pegasusie. Po dwunastu latach :P. Był większy fun niż
przy nie jednej nowoczesnej pozycji.


eee tam Robin Hood najlepsze było Dizzy ze złotej piątki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2012 o 20:30, Arcling napisał:

... W ogóle
przydałyby się jakieś reedycje Dune 2000 i Emperor: Battle for Dune, bo dzisiaj można
je tylko znaleźć na aukcjach i sklepach z używkami.


Mam obie, zdobyte w sumie za dość niewielkie pieniądze (chyba 30-40zł za sztukę), w życiu bym nie odsprzedał }:D. Ciekawostka - Dune 2000 to pierwszy RTS od Westwood, w którym szlag mnie nie trafiał przez sterowanie (wychowany na Warcrafcie nie mogłem się przyzwyczaić do scrolla tylko za pomocą gryzonia), nawet chyba wszystkimi rodami grę przeszedłem :). A Emperor... Wszystko fajnie, ale co oni zrobili z Devastatorem? No i kampania - bug z filmikiem w kampanii Atrydów (bodajże tym zatytułowanym "Storm is Coming") i problemy z zasobami, gdy to samo terytorium przechodziło z rąk do rąk kilka razy (oraz możliwość zakończenia podboju w kilka minut za pomocą rusha). Tu pamiętam, że nie skończyłem tylko wszystkich ścieżek w kampanii Harkonnenów

Spoiler

Po rozłamie stanąłem po stronie grubasa, na przejście misji drugiego z braci już mi nie starczyło zapału :)


Dnia 29.12.2012 o 20:30, Arcling napisał:

EA najwyraźniej straciło prawa autorskie
do marki, bo nawet na Origin ich nie ma.


Nie widzę na Origin choćby Dungeon Keepera, więc to pewnie raczej kwestia tego, że EA nie chce się dostosowywać tych staroci do dzisiejszych standardów (tj. żeby raczyły działać poprawnie na współczesnych Windowsach), choć akurat w przypadku Dune i prawa autorskie z pewnością mają też swój udział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2012 o 17:20, Blackhand napisał:

Nie widzę na Origin choćby Dungeon Keepera, więc to pewnie raczej kwestia tego, że EA
nie chce się dostosowywać tych staroci do dzisiejszych standardów (tj. żeby raczyły działać
poprawnie na współczesnych Windowsach), choć akurat w przypadku Dune i prawa autorskie
z pewnością mają też swój udział.


Dungeon Keepera jedynkę i dwójkę masz na gogu i nawet działają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2012 o 19:42, maniekk napisał:


...

Dungeon Keepera jedynkę i dwójkę masz na gogu i nawet działają ;)


Wiem, ale nasz forumowy kolega o Originie pisał :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować