Zaloguj się, aby obserwować  
Shadow1994

Morrowind vs Oblivion

166 postów w tym temacie

Morrowind rządzi jest lepszy,bardziej rozbudowany,głębszy,trudniejszy,dłurzszy.Oblivion wszędzie gdzie nie pujdziesz napotkasz te same stwory,porąbane dostosowywanie sie do lvl rzadne wyzwanie,gralem w obie po kilkadziesiąd godzin.A teraz powruciłem do morka jestem wood elf złodziej i nie ma ch**a we wsi BASTA!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 00:27, Sallozo napisał:

Morrowind rządzi jest lepszy,bardziej rozbudowany,głębszy,trudniejszy,dłurzszy.Oblivion wszędzie
gdzie nie pujdziesz napotkasz te same stwory,porąbane dostosowywanie sie do lvl rzadne wyzwanie,gralem
w obie po kilkadziesiąd godzin.A teraz powruciłem do morka jestem wood elf złodziej i nie ma
ch**a we wsi BASTA!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że Morrowind jest lepszy od Obliviona, a szczególnie jeden dodatek do niego- Bloodmoon. Niestety w Morku i dodatkach zwiedziłam już wszystko (jeśli to wogóle możliwe;-)). Tak, tak...ten klimacik, szkoda, że nie zachował się w Oblivionie. No, ale bez przesady!
Niech no mi ktoś powie, że niepodobały mu się misje w gildi złodzieji lub (szczególnie) w mrocznym bractwie! One były poprostu świetne, szkoda tylko, że inne gildie trzeba pominąć wymownym milczeniem.
A co do tego dostosowywania lvl to mnie to też diabelnie wnerwia. Pamiętam jak w Morku musiałam się nieźle nacharować, nazwiedzać, żeby skompletować daedryczną zbroję. A w Oblivionie, jak tylko wzrośnie twój levelek byle bandyta zacznie paradować w najlepszych zbrojach. Zresztą ta cała otoczka zakazanej daedrycznej broni też sprawiała, że każdy chciał ją jak najszybciej zdobyć. W Oblivionie jak masz odpowiedni level to nawet nie musisz się męczyć i szukać jakiegoś daedry, wystarczy, że ruszysz tyłek z domu do miasta, a tam już niemalże wszyscy mają takowe...żenada.
Jednak jest jeszcze jedna rzecz którą wolę w Oblivionie, choć dotychczas przeklinałam - to grafika. Postacie wyglądają świetnie(nie licząc twarzy:-/), a przyroda, aż ma się ochotę zwiedzać i robić co chwila zrzuty ekranu.
Ogólnie moja ocena obu gier wyglądała by tak:
Oblivion Morrowind(z Bloodmoonem)
grafika: 9/10 6/10
muzyka: 8/10 8/10
frajda: 7+/10 9+/10
Jeśli chodzi o Oblivion to czekam aż zostanie wydany jakiś dodatek do tej gry. Może jej twórcy się poprawią, wprowadzą ciekawsze misje, jakieś gildie wampirze...a może i możliwość zmiany w wilkołaka(jak w Bloodmoonie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2006 o 08:58, darth 16 napisał:

> A i tak najlepszy jest Daggerfall :D
zwany buggerfalem czy jakoś tak

nom ale ciii bo się ktoś dowie :P. 1/2 Morka + Oblivion = Daggerfall (pod względem terenu dostępnego dla gracza ) Smutne jest to że w Oblivionie jest mało questów, grafa to nie wszystko nie wiem może to moje wrażenie ale jeśli sie zrobi thiefa to w zasadzie po zawodach po wystraczy sneek kill i zdjemujesz prawie wszystko z łuku. Chociaż doczekałem sie poprawy gildi morderców Dark Brotherhood ma ciekawy klimat. Co do reszty fakt walka jest ciekawsza a lvl scaling jest nawet fajny choć czasem irytujący. Co do wymagań, kwestia poustawiania paru detali i tyla. Morek miał to coś wyczuwalne koneksje z Daggerfall-em ehh.. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 16:04, Siwman napisał:

Morrowind ma lepszy klimat acz Oblivion jest bardziej dynamiczny i mniej monotonny. Do obu
gier będę jednak wracał i miło je wspominał.

Po pierwszym podejściu do Obliviona i długim graniu w Morrowind mam takie samo zdanie.Klimat w TES III był nieporównywalnie lepszy , za to w następnej części poprawiono system walki i gra nabrała trochę dynamiki.Szkoda , że znikło sporo ciekawych rozwiązań , jak łaziki , portale w twierdzach , czy lewitacja.Ogólnie , to Oblivion będąc dobrą grą skręcił chyba troszkę nie w tę stronę co trzeba.Może to wpływ tego , że gra robiona była na różne platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 18:35, kamceg napisał:

Oblivion żądzi. Pozostaje jedynie czekać na ewentualne dodatki...

Może i żądzi ale nie w świecie CRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze morrowind jest znacznie lepszy od obliviona wlasnie niedawno zamowilem sobie u was w sklepie morrowinda i czekam na niego cierpliwie pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co dopakowany TES3 - 2 oficjalne dodatki i niezliczone opcje jakie dodali fani jest nie porównywalnie bardziej rozbudowany niż Oblivion. Poczekajmy jeszcze pół roku i może najmłodszy z rodziny Elder Scrolls będzie tym najlepszym... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować