Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Seriale dla graczy #4 - The Walking Dead

53 postów w tym temacie

Pierwszy sezon jest według mnie bardzo dobry (końcówka może nie zadowolić), drugi sezon jest bardzo, ale to bardzo słaby jest kilka fajnych momentów "no w końcu zdechł" ale na palcach jednej ręki można policzyć te fajne momenty - chyba najgorszy odcinek to akcja ze studnią... Trzeci sezon jest bardzo fajny i twórcy pokazali, że mając ten sam budżet jak na drugi sezon potrafią go świetnie wykorzystać. Generalnie polecałbym obejrzeć pierwszy sezon, wtedy przeczytać co się działo w drugim sezonie plus ew. obejrzeć ostatni lub dwa odcinki i zacząć trzeci, brzmi to dziwnie, ale oglądanie drugiego sezonu uważam za stratę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial nie jest zły chociaż ma kilka poważnych błędów jak np. Rick budzi się w szpitalu ze śpiączki po X tygodniach ,tylko ciekawe kto mu zmieniał kroplówki, że nie wysechł na wiór, lub niektórzy bohaterowie raz zachowują się jak idioci a kiedy indziej całkiem normalnie jak np. Daryl Dixon raz chciał sforsować pancerne drzwi przy pomocy siekiery a kiedy indziej jako jedyny zorientował się, że

Spoiler

historyjka Shane''a o Otisie jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeci sezon faktycznie jest na wyższym poziomie niż poprzedni, ale nadal są beznadziejne luki. Na przykład zwidy

Spoiler

Ricka. Dziwnym trafem jego synek, Carol czy nawet inne postacie po śmierci jakoś to przeżyły, a on okazał się największą miernotą pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 16:26, ev1l_on3 napisał:

Daryl Dixon raz chciał sforsować pancerne drzwi przy pomocy siekiery


A to nie było tak, że po prostu był wściekły i walił tą siekierą, żeby po prostu coś robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 16:49, Feallan napisał:

> Daryl Dixon raz chciał sforsować pancerne drzwi przy pomocy siekiery

A to nie było tak, że po prostu był wściekły i walił tą siekierą, żeby po prostu coś
robić?


Nawet jeśli, nadal było to głupie zachowanie - niepotrzebnie się męczył.
Jeszcze przypomniał mi się jeden błąd który poważnie wpłynął na dalszy rozwój wypadków - Merl

Spoiler

miał piłkę do metalu i postanowił odciąć sobie rękę... Wprawdzie ta postać od początku miała nie porażać inteligencją ale bez przesady, może i nie przeciąłby kajdanek ale te podrdzewiałe coś do czego był przykuty już powinien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa. Źle dobrałem słowo. Nie chodziło mi o lukę tylko beznadziejne i nierozsądne zachowanie oraz o te "zjawy". Po pełnych dwóch sezonach nie sądziłem, że będzie się zachowywal tak nieodpowiedzialnie. Patrz na Carol i syna Ricka. Ona dała jakoś radę, a młody chłopak wcale nie okazał się gorszy. To nie jest normalne życie jakie było kiedyś, więc ten zabieg scenarzystów jest idiotyczny według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 17:15, SiDi napisał:

(...), więc ten zabieg scenarzystów jest idiotyczny według mnie.


Fakt, o ile wiem choroba psychiczna nie objawia się w tak późnym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dłuuuugo nie mogłam się przekonać, ktoś mi kiedyś rzucił, że serial beznadziejny, nie ma na co patrzeć, a jak się potem okazało stwierdził to po pilocie. Sama przysiadłam jak miałam za dużo wolnego czasu i wcale nie żałuję. Co prawda przyczepiłabym się do wielu kwestii i na bieżąco się czepiałam, niemalże w każdym odcinku, ale suma summarum i tak oglądałam dalej. :> Dochodząc do wniosku, że nie ma ani filmów, ani seriali idealnych uważam, że ta produkcja jest całkiem dobra i, co więcej - wciąga. Zaskakuje, różni się od komiksu (a nie jest kropka w kropkę wierną kopią) i pokazuje dość dobrze ludzkie reakcje na stres czy zagrożenie - jedyny słuszny realizm w tej całej nietypowej scenerii z zombie biegającymi szybciej niż Korzeniowski. ;)
Tak, czy owak polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2013 o 22:24, Ginette napisał:

jedyny słuszny realizm w tej całej nietypowej
scenerii z zombie biegającymi szybciej niż Korzeniowski. ;)


Przecież w TWD zombie nie biegają.

Korzeniowski zresztą też nie, skoro już przy tym jesteśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, ze zombie nie biegają jest największym problemem tego serialu i komiksu. Zobaczcie jak dobrze oni sobie radzą z grupą zombie, a wojsko nie potrafiło? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, widzę że bardzo dużo osób nie ma w ogóle pojęcia odnośnie praw autorskich związane z filmami i muzyką (to tak gwoli ścisłości odnośnie pirackiego streama...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Że już nie wspomnę o tych, które pozbawione nóg próbują od czasu do czasu pełzać czy nawet tych, które wprawdzie zostały już unieruchomione, ale na przykład, w wyniku różnych splotów wydarzeń, trzeba im zajrzeć do ich żołądka, by sprawdzić, czy nie zjadły ostatnio zaginionego członka grupy. Jeśli jesteście wrażliwi na takie sceny, raczej odpuśćcie oglądanie, bo jest ich całkiem sporo."

Tak? Jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować