Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe studio Adriana Chmielarza zapowiada The Vanishing of Ethan Carter na PC

29 postów w tym temacie

Zapowiada się rewelacyjnie. Swoją drogą, A. Chmielarz jakby zatoczył koło... od tradycyjnych przygodówek (mało kto już dziś pamięta, że kiedyś takie tworzył), przez wysokobudżetowe FPS-y, współpracę z jednym z bardziej znanych studiów na świecie... by w końcu wylądować z powrotem w nieco bardziej kameralnych warunkach i ponownie zająć się tworzeniem gier bardziej skupionych na myśleniu. Tak przynajmniej odbieram "The Vanishing...".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku jakoś bardziej doceniłem gry Indie i te od tych mniejszych studiów, więc z niecierpliwością czekam na The Vanishing of Ethan Carter .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arg, Pepsi... Moje oczy! To nie jest żaden dziwaczny horror fikcji. Tego terminu się nie tłumaczy. Weird Fiction to podgatunek fantastyki wyodrębniony z horroru, fantasy i SF. Dość powiedzieć, że jednym z najwybitniejszych przedstawicieli tego nurtu jest Howard Phillips Lovecraft. A jeśli tak, to staje się oczywistym, że WF obraca się wokół makabry, zjawisk paranormalnych, szaleństwa, kosmicyzmu, antropologii i rzadziej SF. WF stało się znane dzięki "Weird Tales", magazynowi pulpowemu, w którym publikowali swoje opowiadania m.in. Lovecraft i Robert E. Howard, autor serii o Conanie. WF często było też nazywane pulp fiction, właśnie z uwagi na publikacje w "WT", które stało się właściwie synonimem całego gatunku. Jak fan HPL-a, czekam z niecierpliwością. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyglada hmmm intrygujaco, ale jestem bardzo ostrozny, Chmielarz juz bajerowal przy okazji Bulletszrota jaki to cud nie bedzie, wyszlo jak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przecież on się zwinął z PCF dopiero parę miesięcy temu.
A gdzie jest napisane, że robi to studio PCF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 18:40, Feallan napisał:

Przecież on się zwinął z PCF dopiero parę miesięcy temu.


Co chyba nie przeszkadza w stworzeniu własnego studia i skupieniu się na nowej grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 20:11, sirufok napisał:

Co chyba nie przeszkadza w stworzeniu własnego studia i skupieniu się na nowej grze?


I już zapowiadają? Po max pół roku pracy to trochę dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tylko na PC, czyli stworzą grę i niedługo po premierze upadek studia. Na PC się nie zarabia,
> panowie głupole.
Trolling czy głupi żart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 21:35, Kajmal napisał:

Trolling czy głupi żart?


Obawiam się, że ani jedno ani drugie. On w to może faktycznie wierzyć. Ale co się dziwić, brać konsolowa już dawno temu pięknie wytworzyła micik o nieopłacalności rynku pecetowego i od tamtej pory sumiennie go podtrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 20:36, Feallan napisał:

I już zapowiadają? Po max pół roku pracy to trochę dziwne.


A czemu by nie? Teaser pokazuje tylko postać siedząca przy ognisku, a stworzenie czegoś takiego raczej nie zajmuje dużo czasu. Zaciekawili ludzi i dalej będą sobie w spokoju pracować nad projektem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 21:35, Kajmal napisał:

> Tylko na PC, czyli stworzą grę i niedługo po premierze upadek studia. Na PC
> się nie zarabia, panowie głupole.
Trolling czy głupi żart?

Żaden trolling tylko parafraza wcześniejszych "złotych myśli" Pana Adriana. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 22:15, Janek_Izdebski napisał:

Żaden trolling tylko parafraza wcześniejszych "złotych myśli" Pana Adriana. ;D

Lekko przejaskrawionych - zresztą było o tym w pr0gramie z jego udziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 23:27, Lucas_the_Great napisał:

Lekko przejaskrawionych - zresztą było o tym w pr0gramie z jego udziałem :)

Wiem o tym, Lucas. :) Mam nadzieję, iż teraz gdy Pan Adrian wydaje grę na PC, nie usłyszymy już podobnych wypowiedzi pełnych jadu wobec tej platformy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 20:17, Rayearth napisał:

Tylko na PC, czyli stworzą grę i niedługo po premierze upadek studia. Na PC się nie zarabia, panowie głupole.

Kolejny który się dowartościowuje najazdami na konkurencyjną platformę. Proszę o nie wszczynanie takich wojenek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować