Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

SAga BG jest w pełni spatchowana i instalację ToB PL Patch v26498 można sobie odpuścić, bo instalator nawet nie rozpozna prawidłowo któregoś z plików BGmain. Jeszcze tylko kpzbg na BG1 i można instalować BGT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ano jest.... tylko że przez błąd w wspomnianym przez ciebie bgmaine trzeba go podmienić na wcześniejszą wersję (bo inaczej bywają problemy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłam zainstalować konwersji gry, np. The Big Picture, albo Return to Candlekeep razem z Sagą BG (ze złotej kolekcji). Nie da się? Czy po prostu robię coś wybitnie źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 21:34, sig. napisał:

ano jest.... tylko że przez błąd w wspomnianym przez ciebie bgmaine trzeba go podmienić
na wcześniejszą wersję (bo inaczej bywają problemy)

Hmm. Ja mam tą wcześniejszą edycje sagi DVD, więc nie znam tego problemu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 22:00, hans olo napisał:

Hmm. Ja mam tą wcześniejszą edycje sagi DVD, więc nie znam tego problemu ;]

a instalowałeś np widescreen mod? o ile pamiętam to przy grze sieciowej też jakieś problemy były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 22:02, sig. napisał:

> Hmm. Ja mam tą wcześniejszą edycje sagi DVD, więc nie znam tego problemu ;]
a instalowałeś np widescreen mod? o ile pamiętam to przy grze sieciowej też jakieś problemy
były.

Ja mam tradycyjny ekran, nie instalowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Mam pytanie czy istnieje taka profesja pół mag/druid itp. /wojownik ?
Bo np. w bg 1 miałem kapłana który używał czarów a zarazem był opancerzony i wywijał cepem .
Czy taka profesja istnieje w BG 2?
2. Opłaca się grać w bg 2 jak przeszedłem BG 1 do 3 rozdziału, a dalej nie wiedziałem co robić, więc wziąłem się za BG 2.
3. Co do profesji zgubiłem się w tych profesjach i chciałbym znale unikalnego maga/druida czy coś w tym stylu magiczną postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BG2 masz mag/kapłan o imieniu Aerie. Kruszyna, która po rozwinięciu listy czarów robi co zechce. Jest tylko niesamowicie wkurzająca z charakteru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyleże mi chodziło o tworzenie mojej postaci, ponieważ dopiero co przerwałem przygodę z BG 1 i próbóje BG 2 i tworze postać. Chciałbym stworzyć jakąś unikatową postać magiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 22:54, Lolnik1 napisał:

2. Opłaca się grać w bg 2 jak przeszedłem BG 1 do 3 rozdziału, a dalej nie wiedziałem
co robić, więc wziąłem się za BG 2.
3. Co do profesji zgubiłem się w tych profesjach i chciałbym znale unikalnego maga/druida
czy coś w tym stylu magiczną postać.

2. Owszem można, bo w BG2 są fajnie napisane kwestie, które tłumaczą i opowiadają fabułę BG1. Sam zacząłem od BG2 i musze powiedzieć, że po przejściu paru rozdziałów miałem całkiem niezły obraz zdarzeń z jedynki.
Ale i tak radzę przejść BG1, ta gra warta jest wysiłku...
3. Maga-Druida wśród npc nie ma, z podobnych postaci fajna jest Aerie, Cernd (zmiennokształtny)...po prostu weź sobie jakiegoś maga-kapłana, czyli Aerie, bo to najbardziej podobna kombinacja klas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 22:54, Lolnik1 napisał:

2. Opłaca się grać w bg 2 jak przeszedłem BG 1 do 3 rozdziału, a dalej nie wiedziałem co robić, więc wziąłem się za BG 2.


Moim zdaniem psujesz sobie zabawę porzucając BG na rzecz jej kontynuacji. Wróć do jedynki, dokończ ją, potem graj w dwójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema mam taki dylemat, nie wiem czy instalowac najpierw mody potem bgt (tak jest zgodnie z instrukcja), ale przy niektorych modach pisze ze jest zgodny z bgt ewentualnie bg tutu, a np jak instalowalem ulepszenia z BG2 Tweak Pack v4 to niektorych ulepeszen nie moglem zainstalowac bo pisalo ze jest tylko dla ngt lub tutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio upatrzyłem sobie na oku Sagę Baldur''s Gate za 26.90. No i mam kilka pytań. Po pierwsze: Czy ta gra da się uruchomić na rozdzielczości 1024 na 768 pikseli i wyżej? Po drugie: Czy ta gra przyciągnie mnie na dłużej niż Diablo 2? Diablo ogólnie jest dobrą grą, ale grafika zaczyna irytować, ale co najważniejsze ciągle tylko łazisz w te i we wte i wybijasz wszystko. Lubię się rozerwać, ale na dłuższa metę to trochę nuży. Po trzecie: Na jak długo starczy mi 2 część gry? Ile zajmie mi przejście ze wszystkimi questami? Dodam, że nie potępiam Diablo, (często w nie gram) ale szukam czegoś innego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 18:55, revolt505 napisał:

Witam. Ostatnio upatrzyłem sobie na oku Sagę Baldur''s Gate za 26.90. No i mam kilka
pytań. Po pierwsze: Czy ta gra da się uruchomić na rozdzielczości 1024 na 768 pikseli
i wyżej? Po drugie: Czy ta gra przyciągnie mnie na dłużej niż Diablo 2? Diablo ogólnie
jest dobrą grą, ale grafika zaczyna irytować, ale co najważniejsze ciągle tylko łazisz
w te i we wte i wybijasz wszystko. Lubię się rozerwać, ale na dłuższa metę to trochę
nuży. Po trzecie: Na jak długo starczy mi 2 część gry? Ile zajmie mi przejście ze wszystkimi
questami? Dodam, że nie potępiam Diablo, (często w nie gram) ale szukam czegoś innego.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Napewno przejscie całej gry nie wystarczy, żeby poznac wszystkie smaczki trzeba to zrobic z 2-3razy, a jak cie wciagnie to napewno co zrobisz. Saga bg2 to także 1 czesc i obdywa dodatki jako całośc gdybyś się wciągnął , czytał wszystko co mówią postacie i wykonywał zadania poboiczne wątpie byś się wyrobił przed marcem-kwietniem:). Do tego dochodzą setki modów typu NotSC(polski mod przywracający do gry to czego twórcy nie dodali z braku czasu tzw. unfinished buissnes i jako dodatek do 1 czesci z jednego z najlepszych rpg robi poprostu coś czego sam nie potrafię opisać bo to jest kwintesencja rpg). Ja ci z całego serca polecam bo od kąd zagrałem w Bg2 nie znalazłem jeszcze lepszej gry rpg , a dodam że grałem chyba we zdecydowaną wiekszość jakie wyszły w polsce:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 18:55, revolt505 napisał:

Witam. Ostatnio upatrzyłem sobie na oku Sagę Baldur''s Gate za 26.90. No i mam kilka
pytań. Po pierwsze: Czy ta gra da się uruchomić na rozdzielczości 1024 na 768 pikseli
i wyżej? Po drugie: Czy ta gra przyciągnie mnie na dłużej niż Diablo 2? Diablo ogólnie
jest dobrą grą, ale grafika zaczyna irytować, ale co najważniejsze ciągle tylko łazisz
w te i we wte i wybijasz wszystko. Lubię się rozerwać, ale na dłuższa metę to trochę
nuży. Po trzecie: Na jak długo starczy mi 2 część gry? Ile zajmie mi przejście ze wszystkimi
questami? Dodam, że nie potępiam Diablo, (często w nie gram) ale szukam czegoś innego.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

przede wszystkim bg to nie hack''nslash czyli jesli znudzilo ci sie siekanie mobow jak jest to przedstawione w diablo, to bg bedzie mila odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 18:55, revolt505 napisał:

(...) Po pierwsze: Czy ta gra da się uruchomić na rozdzielczości 1024 na 768 pikseli
i wyżej?

Jeśli chodzi o pierwszą część, to niestety działa ona jedynie w rozdzielczości 640x480. Są jednak mody, które umożliwiają uruchomienie jej w wyższych rozdzialczościach. Chodzi mi konkretnie o Baldur''s Gate Trilogy i Widescreen Mod. Poczytaj kilka ostatnich stron tego tematu, a znajdziesz sporo informacji o tych modyfikacjach.
Drugą część można uruchomić w wysokich rozdzielczościach za pomocą jej programu konfigurującego.

Dnia 29.12.2008 o 18:55, revolt505 napisał:

Po drugie: Czy ta gra przyciągnie mnie na dłużej niż Diablo 2? Diablo ogólnie
jest dobrą grą, ale grafika zaczyna irytować, ale co najważniejsze ciągle tylko łazisz
w te i we wte i wybijasz wszystko. Lubię się rozerwać, ale na dłuższa metę to trochę
nuży.

Na znacznie dłużej. Dokładne poznanie wszystkiego zajmuje mnóstwo czasu. Poza tym rozgrywka nie sprowadza się jedynie do siekania potworów - to nie hack&slash tylko pełnokrwiste cRPG. Ciekawa i wciągająca fabuła, setki postaci i questów - będziesz miał co robić. :)

Dnia 29.12.2008 o 18:55, revolt505 napisał:

Po trzecie: Na jak długo starczy mi 2 część gry? Ile zajmie mi przejście ze wszystkimi
questami? Dodam, że nie potępiam Diablo, (często w nie gram) ale szukam czegoś innego.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Hmmm... To zależy jak się gra i jakie się ma doświadczenie z mechaniką D&D. Jak mniemam jesteś w tej materii początkujący, więc obie części mogą zająć Ci nawet z 500 godzin... Może więcej. :) Poza tym jeden raz to za mało, by odkryć wszystkie wątki i smaczki, zatem sagę w całości należy przejść ze 3 lub 4 razy, a i wtedy nie będziesz wiedział wszystkiego. Ja sam przechodziłem obie gry po kilkanaście razy i nawet za 10 podejściem odkrywałem coś nowego. I mówię tutaj o niezmodowanym, "czystym" Baldurze. Szykuj się zatem na kilka(naście) miesięcy porządnej rozrywki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie questy?.. trochę to zajmie..
A BG graficznie od trąca.. ale fabuła w obu częściach jest piękna i przyciągająca, rozbudowana.. Ale czy Cię przyciągnie?.. Diablo to według mnie bez sensowna siekanina i ciężko to przyrównać do czegoś takiego jak BG..
Odnośnie rozdzielczości, oficjalne to maks 800 x 600, a w nieoficjalnych 1024 x 768, 1280 x 960, 1600 x 1200, 2048 x 1536

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować