Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

A ja mam takie pytanko (może trochę dziwne, ale ja niezdecydowany człek jestem :P): Jestem w miejscu, gdzie do drużyny pozyskać można Valygara Corthalę. Chcę jedynie z nim wejść do Kuli Sfer w Slumsach. Jednak nie wiem kogo wyrzucić z drużyny na ten czas! :P Może ktoś mi pomoże?

Oto moja drużyna:

moja postać - paladyn
Minsc
Anomen
Jaheira
Aerie
Yoshimo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 11:26, Dark Demon napisał:

Oto moja drużyna:

moja postać - paladyn
Minsc
Anomen
Jaheira
Aerie
Yoshimo


Sory. To był przykład czytania tekstu bez zrozumienia :/. Odp. Jest prosta. Zostaw kogokolwiek, a potem - gdy otworzysz już kulę - po prostu po niego wróć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 11:28, Mudra napisał:

Wzgórza Umar! Musisz znaleźć jego chatkę, ale z tym nie powinieneś mieć żadnego problemu.


Nie zrozumiałeś mnie... Ja z nim nawet ROZMAWIAŁEM, ale nie wiem kogo mam usunąć z mojej drużyny, aby wziąć Valygara, po to żeby wejść do KULI SFER (bo on ma klucz i trzeba go mieć w drużynie żeby tam wejść). (trochę się pogmatwał ten post)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 11:30, Dark Demon napisał:

(trochę się pogmatwał ten post)


Mam nadzieję że tym razem odp. jest satysfakcjonująca.
Ps. Jeśli nie to teraz bardziej szczegółowo : w czasie kiedy ty ruszysz z Valygarem do kuli, jedna z osób z drużyny spokojnie może poczekać na ciebie w jego chatce. Idziesz do slumsów, otwierasz kulę, wracasz na Wzgórza, wywalasz Valygara, przyjmujesz z powrotem wcześniej pozostawioną postać. To wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 16:04, Icestalker napisał:

> Witam i zapytuję. Przełęcz Małego Zęba to obrzydliwie nudna lokacja (o ile nie zainstaluje

> się Tacticsa) - czy są tam w ogóle jakieś questy? Lokacja bezzadaniowa ... coś mi tu śmierdzi;)?

> Może o czymś nie wiem? Nurtuje mnie jedna rzecz, mianowicie po moim przejściu mapka Przełęczy

> zbadana zostaje jedynie częściowo... niestety nijak nie potrafie dotrzeć do pozostawianych

> odłogiem połaci ciemności ;)


Mapka nie zawiera Questów, aczkolwiek , część nie widoczna normalnie jest bardzo nastrojowa,
wystarczy użyć czaru "Jasnowidzenie" 3 poz. i delektować się widokiem.



Otoz ta przelecz jest "zadaniowa" zaraz za takim mostkiem odbij w lewo w taka drozke. Spotkasz Ankhegi i widmoweho maga a on cie gdzies zaprowadzi... (to chyba lokacja z TDD i mozna tam "gdzies" spotkac Vesine)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 03:16, Icestalker napisał:

No dobra, chyba się pomyliłem. Gdzie mieszkam? W mijscu o różnicy czasu w ostaci 6-ciu godzin.
Zobaczymy, czy zgadniesz... ;-)


Ale w która strone róznica? 6 godzin później czy 6 godzin wcześniej niż w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!Chciałem prosić o jak najszybsze zgłoszenie się osób do pomocy przy tworzeniu FAQ, gdyż już zgłosiły się 3 osoby i muszę między nich rozdzielić "pracę".A niechciałbym żeby prace trwały długo, ale za to chcę żebyście już we wrześniu zobaczyli gotowe FAQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może pomysł na to jak pokonać Janka Irenikusa i jego wesołą trupę, z którą mamy do czynienia w Piekle po zainstalowaniu Tacticsa? Dodam tylko, że gram 4-osobową drużyną w składzie: Ja (woj/złodz.), Soulafein, Viconia, Edwin. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się aż takiej sieczki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 12:25, balduran2 napisał:

> No dobra, chyba się pomyliłem. Gdzie mieszkam? W mijscu o różnicy czasu w ostaci 6-ciu
godzin.
> Zobaczymy, czy zgadniesz... ;-)

Ale w która strone róznica? 6 godzin później czy 6 godzin wcześniej niż w Polsce?



6 godzin później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 12:54, Mudra napisał:

Ma ktoś może pomysł na to jak pokonać Janka Irenikusa i jego wesołą trupę, z którą mamy do
czynienia w Piekle po zainstalowaniu Tacticsa? Dodam tylko, że gram 4-osobową drużyną w składzie:
Ja (woj/złodz.), Soulafein, Viconia, Edwin. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się aż takiej
sieczki ;/



Sprawdź podpowiedzi na bezpiecznej przystani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 13:08, Icestalker napisał:

Sprawdź podpowiedzi na bezpiecznej przystani.


No niestety. Dział: Porady w tej kwestii "milczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Na jednej ze stron znalazłam porade by w ToB zwerbowac NPC z SoA. Pisze ze mam kilnąć na te fogury na północ w pierwszej lokacji gdzie jest Saverok i to robie ale nic sie nei dzieje. Czemu tak sie to robi? i jak znaleść innych NPC np Imoen czy Jaheirę


2. nie moge wejść do więznienia w ToB a raczej nie moge wejść dalej niz na sam początek mimo iż mam jakis tam klucz do tajemnych wejść, ale nie moge ich otworzyc. poradźcier mi cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 13:26, Dark Assasin napisał:

do więzienia w ToB....chodzi Ci o Twierdze Strażnika?Tam gdzie jest Demogorgon?

nie wiezienie w Saraduch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 13:24, Aine napisał:

Mam pytanie. Na jednej ze stron znalazłam porade by w ToB zwerbowac NPC z SoA. Pisze ze mam kilnąć na te fogury na północ w pierwszej lokacji gdzie jest Saverok i to robie ale nic sie nei dzieje. Czemu tak sie to robi? i jak znaleść innych NPC np Imoen czy Jaheirę

Zwerbować pomocników możesz w głównym pomieszczeniu sfery kieszeniowej. Po kliknięciu na posągi pojawia się możliwość "przyzwania" odpowiedniego pomocnika :)

Dnia 30.08.2006 o 13:24, Aine napisał:

2. nie moge wejść do więznienia w ToB a raczej nie moge wejść dalej niz na sam początek mimo iż mam jakis tam klucz do tajemnych wejść, ale nie moge ich otworzyc. poradźcier mi cos

Masz nieodpowiedni klucz. Musisz znaleźć ten od więzienia, a nie podziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 13:31, walgierz napisał:

> Mam pytanie. Na jednej ze stron znalazłam porade by w ToB zwerbowac NPC z SoA. Pisze ze
mam kilnąć na te fogury na północ w pierwszej lokacji gdzie jest Saverok i to robie ale nic
sie nei dzieje. Czemu tak sie to robi? i jak znaleść innych NPC np Imoen czy Jaheirę
Zwerbować pomocników możesz w głównym pomieszczeniu sfery kieszeniowej. Po kliknięciu na posągi
pojawia się możliwość "przyzwania" odpowiedniego pomocnika :)

> 2. nie moge wejść do więznienia w ToB a raczej nie moge wejść dalej niz na sam początek
mimo iż mam jakis tam klucz do tajemnych wejść, ale nie moge ich otworzyc. poradźcier mi cos
Masz nieodpowiedni klucz. Musisz znaleźć ten od więzienia, a nie podziemi.

no tak, ale jak ja kilkima na nie to sie nic nie dzieje. to sa te 2 posągi przy wyjsciu, zgadza sie?

a skąd moge wziąż klucz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 13:24, Aine napisał:

Mam pytanie. Na jednej ze stron znalazłam porade by w ToB zwerbowac NPC z SoA. Pisze ze mam
kilnąć na te fogury na północ w pierwszej lokacji gdzie jest Saverok i to robie ale nic sie
nei dzieje. Czemu tak sie to robi? i jak znaleść innych NPC np Imoen czy Jaheirę


Niestety nie wiem jak Ci pomóc. Normalnie powinieneś - poprzez kliknięcie na tym czymś co mi przypomina oczy (na ścianie) - móc przywołać wszystkich NPCów, w tym właśnie Imoen czy Jaheirę.

Dnia 30.08.2006 o 13:24, Aine napisał:

2. nie moge wejść do więznienia w ToB a raczej nie moge wejść dalej niz na sam początek mimo
iż mam jakis tam klucz do tajemnych wejść, ale nie moge ich otworzyc. poradźcier mi cos


Jeśli jestes już w więzieniu to powinieneś kierować się poprzez poszczególne cele na zachód. Tam znajduje się coś w rodzaju wyrwy w murze - bardzo ciemne miejsce, ale do zlokalizowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 13:36, Mudra napisał:

> Mam pytanie. Na jednej ze stron znalazłam porade by w ToB zwerbowac NPC z SoA. Pisze ze
mam
> kilnąć na te fogury na północ w pierwszej lokacji gdzie jest Saverok i to robie ale nic
sie
> nei dzieje. Czemu tak sie to robi? i jak znaleść innych NPC np Imoen czy Jaheirę

Niestety nie wiem jak Ci pomóc. Normalnie powinieneś - poprzez kliknięcie na tym czymś co mi
przypomina oczy (na ścianie) - móc przywołać wszystkich NPCów, w tym właśnie Imoen czy Jaheirę.

> 2. nie moge wejść do więznienia w ToB a raczej nie moge wejść dalej niz na sam początek
mimo
> iż mam jakis tam klucz do tajemnych wejść, ale nie moge ich otworzyc. poradźcier mi cos


Jeśli jestes już w więzieniu to powinieneś kierować się poprzez poszczególne cele na zachód.
Tam znajduje się coś w rodzaju wyrwy w murze - bardzo ciemne miejsce, ale do zlokalizowania.

sęk w tym, ze ja moge otworzyc jeden korytarz z celami i dalej nic nei moge zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować