Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Jest lepszy sposób i na licencję i na problemy z zakapturzonymi. Rzucasz czary ochronne na drużynę an ulicy, przybywa jeden z nich i udziela Ci ostrzeżenia. Olewasz je, dopakowujesz się czarami. Przyleci do Ciebie ekipa, zabijasz ją. Przybędzie druga, a potem trzecia. Jak rozwalisz wszystkie 3, to masz reputację na dość niskim poziomie, ale to można szybko odrobić, a poza tym nie masz już nimi problemów, i nie płacisz ani grosza ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych ekip przybywa więcej niż 3, poza tym pojawiają się jeden raz w czasie obecności na danym obszarze (trzeba przejść na inny żeby móc ich wywabić ponownie).
Do tego za ich zabicie nie traci się reputacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym sposobem na "załatwienie" czarodziejów jest wejście do jakiegokolwiek domu i tam rzucenie sobie wszystkiego, co potrzeba. Nikt nam tam nie wyskoczy ,chociaż będziemy na terenie miasta:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 21:34, caramondl napisał:

Najprostszym sposobem na "załatwienie" czarodziejów jest wejście do jakiegokolwiek domu i tam
rzucenie sobie wszystkiego, co potrzeba. Nikt nam tam nie wyskoczy ,chociaż będziemy na terenie
miasta:).


hehe tak sie sklada ze w niektorych momentach trzeba uzyc czarow na terenie miasta:D a wtedy rozowo nie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 21:23, Battlesuit napisał:

Jest lepszy sposób i na licencję i na problemy z zakapturzonymi. Rzucasz czary ochronne na
drużynę an ulicy, przybywa jeden z nich i udziela Ci ostrzeżenia. Olewasz je, dopakowujesz
się czarami. Przyleci do Ciebie ekipa, zabijasz ją. Przybędzie druga, a potem trzecia. Jak
rozwalisz wszystkie 3, to masz reputację na dość niskim poziomie, ale to można szybko odrobić,
a poza tym nie masz już nimi problemów, i nie płacisz ani grosza ;]

Pokonałem 1, 2, 3, i pojawia się 4... jak tak dalej pójdzie to będę musiał zacząć grę od nowa bo mam początkującą drużynę ( ja kensai, korgan, yoshimo i edwin) i wprawdzie daję im radę ale nie jest łatwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 21:59, ewident napisał:

Pokonałem 1, 2, 3, i pojawia się 4... j


Tych ekip jest więcej niż trzy. Być może nawet kilkanaście, jednak to jest ograniczona ilość i w końcu będziesz miał spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 22:03, Karharot napisał:

> Pokonałem 1, 2, 3, i pojawia się 4... j

Tych ekip jest więcej niż trzy. Być może nawet kilkanaście, jednak to jest ograniczona ilość
i w końcu będziesz miał spokój.

Jeżeli ich jest jest kilkanaście to ja wysiadam... ;), ale pewności nie masz może będą się pojawiać w nieskończoność ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za każdym razem jak gram to ich prowokuję specjalnie, dla expa. I za każdym razem się kończą, więc pewność mam. Co prawda w moim wypadku jest to prowokowanie poprzez rzucanie czarów a nie eksterminację ludności cywilnej (nawet jak gram złą drużyną to staram się mieć najniżej 6-7 pkt reputacji bo potem są problemy w sklepach)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 22:09, Karharot napisał:

Ja za każdym razem jak gram to ich prowokuję specjalnie, dla expa. I za każdym razem się kończą,
więc pewność mam. Co prawda w moim wypadku jest to prowokowanie poprzez rzucanie czarów a nie
eksterminację ludności cywilnej (nawet jak gram złą drużyną to staram się mieć najniżej 6-7
pkt reputacji bo potem są problemy w sklepach)...

No to nic będę próbował dalej, a co do eksterminacji to ten kolega mnie zaczepił z tekstem że jestem mu winny kasę to grzecznie odmówiłem i nie wypadało mu odpuścić ;) i jak go zaatakowałem to moja ekipa zaatakowała automatycznie? innych co byli wokoło i tak to się rozpoczęło i dlatego tak niska reputacja, pzdr i dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam tego typa. Przeklęty naciągacz. W samych Cieniach Amn można było używać na postaciach neutralnych czaru "Uwięzienie" bez spadku reputacji (pod warunkiem że było się czarownikiem bo chyba tylko on mógł opanować to zaklęcie), i ten drań zawsze kończył u mnie zakopany żywcem. Ale niestety po dodaniu Tronu Bhaala to już nie przejdzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 21:49, Noirr napisał:

hehe tak sie sklada ze w niektorych momentach trzeba uzyc czarow na terenie miasta:D a wtedy
rozowo nie jest:)


Ukończyłem "Baldurka" wiele razy, w tym magiem, i nic mnie nigdy nie zmusiło do czarowania w "czystym" mieście. Zawsze jest jakaś alternatywa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 22:49, caramondl napisał:

Ukończyłem "Baldurka" wiele razy, w tym magiem, i nic mnie nigdy nie zmusiło do czarowania
w "czystym" mieście. Zawsze jest jakaś alternatywa!!


heh przyklad to jak gralem solo magiem i musialem sobie otworzyc drzwi do kangaxxa w porcie:D jak sie gra druzyna to jasne ze mozna tego uniknac, ale nawet jak gralem druzyna to np na tactiscie juz taki chociazby kuroisan zmusza do czarowania w miescie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2007 o 22:14, ewident napisał:

No to nic będę próbował dalej, a co do eksterminacji to ten kolega mnie zaczepił z tekstem
że jestem mu winny kasę to grzecznie odmówiłem i nie wypadało mu odpuścić ;) i jak go zaatakowałem
to moja ekipa zaatakowała automatycznie? innych co byli wokoło i tak to się rozpoczęło i dlatego
tak niska reputacja, pzdr i dzięki za pomoc

Jak masz problem z za niską reputacją udaj się do jakiejkolwiek, świątyni złóż datek, albo kilka datków :) ,podniesie ci to reputację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można sprawdzić w instrukcji jaką wysokość musi mieć datek aby podnióśł nam reputację.
Pierwsza liczna to aktualna reputacja, druga to wysokość datku wymagana aby podnieść reputację o 1 punkt:
1 - 1500
2 - 1200
3 - 1000
4 - 1000
5 - 500
6 - 400
7 - 200
8 - 300
9 - 400
10 - 599
11 - 70
12 - 900
13 - 200
14 - 500
15 - 2000
16 - 2500
17 - 5000
18 - nie można
19 - nie można
20 - nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 19:37, Chlorofil napisał:

Po jakich jednostkach mogę poznać w BG jaka broń jest lepsza bądź eq ?

Po liczbie obrazeń , które są wyrażane 1k8 , 1k6 , bądź 1k10 , i stopniu umagicznienia , które jest od +1 do +5. a niktóre bronie zadają jeszcze dodatkowe obrazenia od żywiołów , co jest uwzględnione w opisie broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 19:37, Chlorofil napisał:

Po jakich jednostkach mogę poznać w BG jaka broń jest lepsza bądź eq ?


Zbroja - jak najniższa Klasa Pancerza (KP)
Trak0 - chyba też (chociaż mogę się mylić, najwyżej ktoś mnie poprawi - dawno nie grałem).
Broń - xky - x to liczba kości, y określa liczbę ścianek. Im większe tutaj statystyki, tym większe obrażenia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 19:46, Asthariel napisał:

> Po jakich jednostkach mogę poznać w BG jaka broń jest lepsza bądź eq ?
Po liczbie obrazeń , które są wyrażane 1k8 , 1k6 , bądź 1k10 , i stopniu umagicznienia , które
jest od +1 do +5. a niktóre bronie zadają jeszcze dodatkowe obrazenia od żywiołów , co jest
uwzględnione w opisie broni.


Czyli im większa cyferka bo 1k tym lepsza broń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 19:49, Chlorofil napisał:

> > Po jakich jednostkach mogę poznać w BG jaka broń jest lepsza bądź eq ?
> Po liczbie obrazeń , które są wyrażane 1k8 , 1k6 , bądź 1k10 , i stopniu umagicznienia
, które
> jest od +1 do +5. a niktóre bronie zadają jeszcze dodatkowe obrazenia od żywiołów , co
jest
> uwzględnione w opisie broni.

Czyli im większa cyferka bo 1k tym lepsza broń ?

Tak. Najlepsze to np. 1k8 umagicznienie +3 i dodatkowe obrażenia od zimna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować