Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2006 o 21:11, wanan napisał:

hej bracia gracze ;-) mam pytanko -skad mam wziasc krew smoka zeby ulepszyc zbroje ze skory
slonia /gdzie szukac smoka pozdrawiam


Zapewne chodzi ci o "Ludzką skórę". A więc ta srebrna smoczyca to Avalon (jeżeli się nie myle). Znajdziesz ją w podmroku w bodajże 6 rozdziale. Na pewno na nią trafisz, bo jest ona tam wplątana w główny wątek w Podmroku. Gdy wypełnisz zadanie dla niej (lub tego nie zrobisz) zabij ją. Będzie miała "w ekwipunku" własną krew. Hehe, śmiesznie to brzmi. Tylko nie wiem niestety, co dalej zrobić z tymi dwiema rzeczami niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>gdzie szukac smoka pozdrawiam

Więc jest jedna smoczyca w Podmroku, do tego Smok Cienia w ruinach świątyni, oraz Firkraag w Wichrowych
Wzgórzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 21:11, wanan napisał:

hej bracia gracze ;-) mam pytanko -skad mam wziasc krew smoka zeby ulepszyc zbroje ze skory
slonia /gdzie szukac smoka pozdrawiam


Jak pójdziesz do Podmroku to spotkasz srebrną smoczyce Adalon. Jak będziesz chciał to wykonaj jej misję i potem ją sptrzątnij.

Jak znać życie pewnie będziesz miał problemy,(jak to bywa u początkujących baldurianinów :P) proponuję na zapas abyś poczas walki z tą bestią rzucił Zbicie czaru, Wyłom naraz, zamienił się w Zabójce, rzuć przyspieszenie ruchów i walka wygrana bez strat czasu za pierwszym razmem. MÓWIĘ POWAŻNIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 21:11, wanan napisał:

hej bracia gracze ;-) mam pytanko -skad mam wziasc krew smoka zeby ulepszyc zbroje ze skory
slonia /gdzie szukac smoka pozdrawiam

Po pierwsze nie ze skóry słonia, zbroje robi się z ludzkiej skóry znajdującej się w Domu Garbarza, pod łóżkiem bodaj. A krew smoka można dorwać w PodMroku, zabijając Białą Smoczyce (zapomniałem jej imienia :-/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ponieważ nie ma za bardzo tematu oznaczonego jako Baldurs Gate 1 więc wrzuce to tutaj.

Pamiętam pewien fajny czar, którego można było zdobyć bodaj tylko za pomocą cheatów, mój kumpel który swego czasu wygrzebywał z netu co sie tylko dało o Baldursie pokazał mi kiedyś jego działania. Otóż najpierw wpisuje sie odpowiedni cheat, w ekwipunku pojawia się zwój z zaklęciem. Dajesz go magowi do łapek, on rzuca go na przieciwnika i....
Włącza się cutscenka z jednej z lokacji w kniei otulisko. Konkretnie ta, gdzie pojawia się Wywerna niosą krowe w szponach. Cut scenka się wyłącza, na przeciwnika jak sie patrzeć, spada krowa i zadaje mu obrażenia, albo tam od razu go wykańcza, nie pamiętam dokładnie. Nazwaliśmy z kumplem to zaklęcie "Krowia Bombardiera" i zawsze kiedy go używaliśmi zakrzykiwaliśmy "Krowy zrzuć" :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 22:22, shinian napisał:

>gdzie szukac smoka pozdrawiam

Więc jest jedna smoczyca w Podmroku, do tego Smok Cienia w ruinach świątyni, oraz Firkraag
w Wichrowych
Wzgórzach.


i jeden jeszcze w Suldaneselarze, + w tob ok. 5 chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 02:33, Hubi Koshi napisał:

"Krowy
zrzuć" :-]


No kapitalnie żeś cie to nazwali. Jak przeczytałem twój post to nie mogłem się powstrzymać od śmiechu :):D ! ha ha he he.

Temat związany wogóle dowcipnie z krowami i krasulami jest dla mnie tak śmieszny, że tracę kontrolę nad sobą.
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie: w pewnym momencie Mae'' Var zleca mi zabicie jakiegoś tam zakapturzonego maga. idę tam walczę, ale on cały czas rzuca czar przez który nie mogę kontrolować bohaterów! jak zablokować ten czar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 12:06, mikim napisał:

mam takie pytanie: w pewnym momencie Mae'' Var zleca mi zabicie jakiegoś tam zakapturzonego
maga. idę tam walczę, ale on cały czas rzuca czar przez który nie mogę kontrolować bohaterów!
jak zablokować ten czar?


Pamiętam, rzuca on strach, dlatego rzuć ochronę przed strachem; także rzuca słowo lub symbol ogłuszenie, przed tymi czarami jest ciężko co kolwiek zastosować tym bardziej że jesteś na niskim poziomie i wogóle(jesteś na poczatku gry).

Banalny mag można go skończyć jedną postacią.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 22:58, Hubi Koshi napisał:

A krew smoka można dorwać w PodMroku, zabijając Białą Smoczyce (zapomniałem
jej imienia :-/)


Smoczyca nazywa się Adalon, jakby co. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 16:05, Sarafan_Knight napisał:

Smoczyca nazywa się Adalon, jakby co. :)

Thx akurat do imion mam kiepską pamięć :-P a gry i książki nauczyły mnie że smoki mają dłuugie i językołomne imiona, to mnie zmyliło że taki krótkie :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2006 o 20:56, Budo napisał:

Ważne aby nie było konfliktów charakterowych, a takie sie pojawią między Viconią a Keldornem,
innych połączeń nie znam.


Konflikt pojawia się tez między Anomenem a Keldornem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2006 o 16:37, Kemilk napisał:

Konflikt pojawia się tez między Anomenem a Keldornem


Ale ten da sie załagodzic, grałem juz w takim składzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2006 o 16:59, Budo napisał:

Ale ten da sie załagodzic, grałem juz w takim składzie ;]


Ja tez ale mi jakos sie pozabijali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam mały problem z ukończeniem ToB. Mianowicie pokonałem juzż Baltazara,a następnie po powrocie do strefy kieszonkowej zabiłem ulubieńców Cyrica i przeszedłem 5 próbe (tą z demonem).Gdy podchodze do wyjścia pojawia się co prawda opcja dialogow "końcowa walka" ale gdy na nią klikam wyskakuje tekst żę nie wszystko jeszce gotowe i musze wykonac jakieś zadanie.Pytanie jakie??Ma ktoś jakieś propozycje??Z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi misiaczki... Ra dadę przejść BG2 na najwyższym poziomie trudności grając jedną postacią? I to nie magiem? (A konkretniej - kensaiem. ;p) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2006 o 21:39, Thorongil napisał:

Powiedzcie mi misiaczki... Ra dadę przejść BG2 na najwyższym poziomie trudności grając jedną
postacią? I to nie magiem? (A konkretniej - kensaiem. ;p) :)


Kensaiem to raczej będzie ciężko, ale wojownikiem/magiem/złodziejem da radę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować