Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Reedycja na DVD to byłby bardzo dobry pomysł. Mam obie części Baldursów zakupione jeszcze w wersjach pudełkowych z różnymi bajerami i za nic bym ich nie oddał. Mimo wszystko gdybym miał to na Dvd byłoby niezmiernie wygodniej. Pozdrawiam wszystkich fanów tej wspaniałej sagi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 11:48, Taschon napisał:

> Teraz gdy jest jakiś info o reedycji i to zarówno dla kolekcjonerów, jak i w klasyce,
to allegro
> zaroi sie od ofert :)
> Ja tam kupie reedycję, ale swoej ekstra klasyki tez zatrzymam, dla potomnosci :P
Mam nadzieję, że CDP uda się zdobyć prawa do wydania tej reedycji. Może nawet zaakceptowali
by mój pomysł z metalowym pudełkiem i dodatkami, artami, bonusami, mapami, itp. Na pewno kupię.
Poza tym, dla potomności, jak napisałeś. Jak będę miał potomstwo, wyrośnie na małe potomstwo
Bhaala ;-D

MaciejWE -> Było na DVD, ale nie w extra klasyce tylko w takim pomarańczowo-czarnym pudełku,
dużym BOXie.
Ale DVD sam możesz sobie zrobić. Po prostu na jedną płytkę zgraj sobie zawartość poszczególnych
CD. Raczej nie będzie problemu, bo BG chyba nie ma zabezpieczeń, a nawet jeśli, to dzisiaj
będą spokojnie do obejścia.

taa, jeszcze pewnie zaraz się ktoś przyczepi, że namawiam do piractwa. Bleh..


Jak na mój gust to wydaje mi się że CDP ma największe szanse odziedziczyć prawa do wydania reedycji:) macierzysta firma już niestety nie istnieje. Bądźmy dobrej myśli:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry panowie, że tak wybijam z tematu, ale mam drobne zapytanie. Gdzie znajdę w BG1 ''Ciężką kuszę celności" i Skórzankę "Przyciągacz pocisków". Grałem w BG1 kilkanaście razy ale jakoś na te przedmioty się nie natknąłem a wiem że istnieją bo są w trainerze :D. Jak wiecie to powiedzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 14:38, HiroshiTakubo napisał:

Sorry panowie, że tak wybijam z tematu, ale mam drobne zapytanie. Gdzie znajdę w BG1 ''Ciężką
kuszę celności" i Skórzankę "Przyciągacz pocisków". Grałem w BG1 kilkanaście razy ale jakoś
na te przedmioty się nie natknąłem a wiem że istnieją bo są w trainerze :D. Jak wiecie to powiedzcie...


Ciężka kusza celności jest możliwa do zdobycia tylko jeśli w pierwszym obszarze Kniei Otulisko w sporze Aldetha Sashenstara z Druidami staniesz po stronie druidów i zabijesz Aldetha. Wtedy po dotarciu do Wrót Baldura po wejściu na obszar gdzie jest wesołe miasteczko zaatakuje Cię jego brat. I on ma właśnie Ciężką Kuszę Celności. Nie ma innego sposobu na zdobycie tego przedmiotu poza konsolą. Ten drugi - nie wiem gdzie jest.
Nota bene - Baldur''s Gate część pierwsza ma tu na forum osobny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 14:38, HiroshiTakubo napisał:

Sorry panowie, że tak wybijam z tematu, ale mam drobne zapytanie. Gdzie znajdę w BG1 ''Ciężką
kuszę celności" i Skórzankę "Przyciągacz pocisków". Grałem w BG1 kilkanaście razy ale jakoś
na te przedmioty się nie natknąłem a wiem że istnieją bo są w trainerze :D. Jak wiecie to powiedzcie...


Ciężką kuszę celności wywołasz z konsoli CLUAConsole:CreateItem("XBOW03") a zbroję przyciągania pocisków CLUAConsole:CreateItem("LEAT06") miłej zabawy życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaszpanowałeś znajomością kodów:P Ale jemu chyba chodziło o to, żeby znaleźć te przedmioty normalnie, w grze. Inaczej mógłby użyć tego trainera (edytora?) w którym zobaczył te itemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 18:41, hito_kun napisał:

Zaszpanowałeś znajomością kodów:P Ale jemu chyba chodziło o to, żeby znaleźć te przedmioty
normalnie, w grze. Inaczej mógłby użyć tego trainera (edytora?) w którym zobaczył te itemy
:)


Zaszpanowałem?.... nie życzę sobie takich tekstów... prosiło pomoc i dostał ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 19:03, HiroshiTakubo napisał:

no racja racja. Aczkolwiek teraz gram magiem/złodziejem więc raczej z cięzkiej kuszy nie będę
naparzał. Ale dzięki za każde info.

No to dla takiej postaci bezkonkurencyjna jest Lekka Kusza Szybkości (i bełty ukąszeń) a do łapy Sztylet Jadu do dziobania po grzbiecie. Oba cudeńka do kupienia w Beregoście u Taeruma Grzmiącego Młota. Choć później i tak czary zapewnią główną siłę uderzeniową.

A co do reszty pytań dotyczących BG cz.1 zapraszamy też:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&u=1270

Bo porządek musi być. Choć tutaj też nikt się na pewno nie obrazi :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma jednego wątku o obu częściach BG tak jak to jest w przypadku KotORów. Obie gry są przecież ze sobą powiązane i bardzo podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 22:10, hito_kun napisał:

Szkoda, że nie ma jednego wątku o obu częściach BG tak jak to jest w przypadku KotORów. Obie
gry są przecież ze sobą powiązane i bardzo podobne.


Nom ktoś nie pomyślał tworząc ten wątek... przecież bg1 i bg2 to jedna i ta sama gra (chodzi mi o ciągłość akcji)...powinna być traktowana jako całość:) dlatego też nie będę miał nikomu za złe jak na tym temacie o bg1 będzie pisać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 01:20, Spirit Horse napisał:

kiedyś była stronka o BG2 z róznymi takimi opisami i pliczkami do pobrania - http://bg2.cdprojekt.com.
Wszystko pod skrzydłami cdprojektu. Zdechło to czy się przeniosło gdzieś indziej ?


Nowy adres: http://bg2.gram.pl/index.php?act=news_container&id=5
Ale w ostatnimi czasy strona nie jest aktualizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 02:12, hehe napisał:

> To może byś jakąś odsprzedał? Brakuje mi BG I, najchętniej kupiłbym w Ekstra Klasyce.


Poluję ta 1 BG od dość dawna. Na allegro można kupić, ale ceny są lekko przesadzone, za Ekstra
Klasyke 40-50 zł.... Pozostaje nam liczyć ze CD wznowi wydanie :)

poszukaj w tesco i mega awansie oraz innych sklepach tego typu na pewno będzie.
wiem bo sam we wrześniu 2006 kupiłem sobie Icewind Dale 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 01:48, Pediator napisał:

poszukaj w tesco i mega awansie oraz innych sklepach tego typu na pewno będzie.
wiem bo sam we wrześniu 2006 kupiłem sobie Icewind Dale 2 :)


Ale Icewind Dale 2, jeszcze niedawno można było kupić w sklepie gram. A BGII już jakiś czas nie ma, a BGI już bardzo długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 01:53, balduran2 napisał:

> poszukaj w tesco i mega awansie oraz innych sklepach tego typu na pewno będzie.
> wiem bo sam we wrześniu 2006 kupiłem sobie Icewind Dale 2 :)

Ale Icewind Dale 2, jeszcze niedawno można było kupić w sklepie gram. A BGII już jakiś czas
nie ma, a BGI już bardzo długo

spróbuj na pewno się zapodziało w jakimś sklepie niekiedy udaje się dorwać 2 gry z nowej(starej) extra klasyki w cenie jednej. naprawdę połaź po sklepach. nie po empiku bo tam raczej nowe tyuły ale bo tesco(może w wyprzedaży będzie) lub mega awansie lub media markt poszukaj a znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz go przywołać z konsoli. Jak znajdę kod to napiszę:) Ew. możesz spróbować się pobawić Shadow Keeperem, albo sprawdzić jego postać Near Infinity. Pomyślimy nad tym jutro:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować