Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie


rany sami laicy :)
Historię Zentharimów
Mówimy mu że imię to Darcin Cole
potem trzeba zabić smoczyce w podmroku i wziąść jej łuski (Adalon, czy tam krew)
a kolo zrobi Ludzka Skórę, jedną z lepszych zbroi w grze (dla złych, skórzana zbroja +5 bodajże)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 22:37, Ian Ard napisał:

Latniak, nie w Targowie tylko na wzgórzach Umar.


Targowo na 100%. Rejeka spotykamy z kumplem za taką bramą przy wejściu (wschód). Najpierw zaczepia nas taki kolo przy zachodnich wyjściu. Gdy z nimi walczymy to zrzucają skórę i są w prawdziwej postaci (takie niby kościotrupy) :)

I ja nie pisałem nic o tworzeniu zbroi, tylko o tym co dalej dzieje się z garbarzem i jak kończy się quest, ale macie rację powinienem wspomnieć o zbroi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 20.04.2006 o 19:40, Tanaathos napisał:

Ma ktoś jakiś sposób na pokonanie lisza żywiołów? męcze się z gościem i nic:)


Ja go rozkwasilem jak kazdego innego lisza. Ten nawet byl latwiejszy. ;-) Wyslij kilka zwierzatek, niech wyladuje nanich czary. Rozpraszasz ochronki i walisz go wojem z wekiera zniszczen lub bez niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Na licze jest jeszcze inny sposób- można wywołać go z tego sarkofagu, po czym wykorzystując jego wolne poruszanie sie uciekać wojem, a resztą ekipy być w ogóle z dala od akcji. Można sie z nim tak gonić wokół sarkofagu, dopóki nie skończą mu sie czary ochronne. wtedy podchodzisz i lejesz go, wojem można go usiec zanim nas zabije. Niekiedy manewr trzeba powtarzać więcej razy, jeśli delikwent ma kilka kompletów czarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 22:43, Budo napisał:

rany sami laicy :)

Jeszcze się dziwisz, nie zauważyłeś, że to rekruci.
>jeśli delikwent ma kilka kompletów czarów.
tak się nazywają warunkowania i sekwencery(wyzwalacze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2006 o 09:27, Harmegidon napisał:

Jeszcze się dziwisz, nie zauważyłeś, że to rekruci.


Sam sie kopnałeś w mapce więc nie gadaj :P

Dnia 21.04.2006 o 09:27, Harmegidon napisał:

tak się nazywają warunkowania i sekwencery(wyzwalacze).


No wiem. Dlatego trzeba poczekać aż mu sie wszystkie skończą. Chociaz przyznaję bez bicia że nawet nie wiem jak działa sekwencer, bo nigdy nie korzystałem. Warunkowanie wiem, ale sekwencerów nigdy nie używałem (wiem tylko że odpalają kilka zaklęć na raz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 09:30, Budo napisał:

Chociaz przyznaję bez bicia że nawet nie wiem jak działa sekwencer, bo nigdy nie korzystałem.


poprostu rzycasz czar sekwencer a pojawia sie okienko z wybrem czarow gdy juz zatwierdzisz wybor wszyskie czart z sekwencera mozna odpalic jednoczesnie klikajac na ich ikonke ktora pojawi sie w "zdolnosciach specjalnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 09:30, Budo napisał:

Sam sie kopnałeś w mapce więc nie gadaj :P

Nie bądź taki przekorny, bo najlepsi pływacy toną i najlepsi przewodnicy zginęli w góraych, więc wiesz

Dnia 21.04.2006 o 09:30, Budo napisał:

> tak się nazywają warunkowania i sekwencery(wyzwalacze).

Dnia 21.04.2006 o 09:30, Budo napisał:

(wiem tylko że odpalają kilka zaklęć na raz).


działa na podobnej zasadzie jak warunkowanie(Łańcuch czarów), tylko że warunkowaniu jest powód(do wyboru) a w sekwencerze i w wyzwalaczu rzucasz zklęciami kiedy ci się żywnie podoba "nawet podczas zapisu gry" heheh :P:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie podobny problem juz ktoś poruszał, ale nie wiem czy znajdę w tym gąszczu postów odpowiedź.
Jak dobrać drużynę, aby bez problemu wykonać większość questów? I czy ze wszystkimi potencjalnymi członkami drużyny są związane questy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 13:29, dyniamit napisał:

Pewnie podobny problem juz ktoś poruszał, ale nie wiem czy znajdę w tym gąszczu postów odpowiedź.
Jak dobrać drużynę, aby bez problemu wykonać większość questów? I czy ze wszystkimi potencjalnymi
członkami drużyny są związane questy?


Żadnego questa nie ma z Minsc''iem, reszta ma większe lub mniejsze zadania. Co do doboru drużyny staraj sie, aby była raczej w jednym charakterze, ponieważ, gdy wybierzesz kogoś skrajnie złego i z drugiej strony jakiegoś paladynka, to moga sie pojawić konflikty. Ja polecam Ci wybrać kogoś z bardziej neutralnych postaci nie powodujących problemów- Minsc, Nalia, Jan, Valygar, Anomen, Cernd, Edwin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 13:37, Budo napisał:

Minsc,

ble
>Nalia,
ble
>Valygar,
ble

Dnia 21.04.2006 o 13:37, Budo napisał:

Cernd,

ble

...co Ty, chcesz mu grę obrzydzić? :P
Te "konfliktowe" postacie sa najbarwniejsze :]
Przykładowo Viconia.... mmmm ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wybierając cos z listy zaproponowanej przeze mnie ma pewność, że
a) nikt nie będzie go ciągał do łózka a potem miał pretensji
b) nikt sie nie pozabija
c) nikt sie nie odłączy w środku gry nie wiadomo dlaczego
d) nie będa marudzić na wysoką/niską reputację
Gość z tego co pisze jest niedoświadczony, a Ty bys mu najchętniej dała Korgana, Keldorna, Viconię i tylko patrzeć kto sie na kogo rzuci ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla niedoświadczonego wystarczy Viconia ;]

A tak w ogóle najwierniejsi są źli - Korgan, Viconia, miałam pewność, ze nigdy nie odejdą. / bo nie było szansy żebym upadła tak nisko żeby ratować świat :P /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 14:38, TYHE napisał:

Dla niedoświadczonego wystarczy Viconia ;]

A tak w ogóle najwierniejsi są źli - Korgan, Viconia, miałam pewność, ze nigdy nie odejdą.
/ bo nie było szansy żebym upadła tak nisko żeby ratować świat :P /


Viconia, moja droga odchodzi przy reputacji 18 bodajże, taką reputę robi sie w dzień grania :P
My o tym wiemy i dlatego czasem trzeba zabić jakiegoś wiesniaka, ale nie każdy ;]
a sejwów jak sie nie robi to potem lipa może być ;]

dyniamit nie słuchaj jej :)
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 14:41, Budo napisał:

dyniamit nie słuchaj jej :)
:D


Teraz masz przerąbane :) równie dobrze mogłeś sobie strzelić w łeb :D

Ja gram drużyną:
Ja (bard), Jan Jansen (piwa z rzepy jeszcze nie robiliśmy, ale mamy za to z rzeżuchy (!) :D), Anomen (bo dobry kapłan - co, miałem brać Jaheirę albo Cernda?), Viconia (wiadomo ^^), Keldorn (Karsomir. Resztę pominę milczeniem :). No i z Viconią JESZCZE się nie kłócą) i Korgan (chyba moja ulubiona postać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2006 o 14:57, Adham napisał:

Teraz masz przerąbane :) równie dobrze mogłeś sobie strzelić w łeb :D


Ja sie nie boję, wolność słowa górą! :)
<TYHE, ale wiesz, to tak tylko w żartach.. ja sie tak droczę tylko ]}:-]

A co do Twojej drużyny to niezła, tylko maga silnego nie masz, chyba że Twój bard daje radę. Tylko nie wiem, co z Kelly''m i Vicky, u mnie ich znajomość sie skończyła na pierwszym dialogu, potem musiałem kopac dół za miastem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 15:03, Budo napisał:

Ja sie nie boję, wolność słowa górą! :)
<TYHE, ale wiesz, to tak tylko w żartach.. ja sie tak droczę tylko ]}:-]

A co do Twojej drużyny to niezła, tylko maga silnego nie masz, chyba że Twój bard daje radę.
Tylko nie wiem, co z Kelly''m i Vicky, u mnie ich znajomość sie skończyła na pierwszym dialogu,
potem musiałem kopac dół za miastem :)


Ja tam jeszcze takiego czegoś nie miałem... Z magią rzeczywiście jest problem, źle stworzyłem swojego barda (za mało Int)...
Teraz gram z kumplem przez Internet i jest całkiem nieźle (po za tym, że był jakiś błąd i Illyich nie miał swojej zbroi).
PS. Graliście kiedyś Pólorkiem Wojownikiem z imieniem Pimpuś? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam po roztrzaskaniu gry zajac sie grą złymi. Bo obecnie moja druzyna jest wg. zadowalajaca: Ja-złodziej, Keldorn, Minsc, Jaheira, Aerie, Edwin... druzynka stonowana, dobrze mi sie nią gra. =]

A jak skoncze to zamierzam spłodzić coś takeigo:
Ja-bard-fechimstrz, Korgan, Jan, Viconia, Edwin i chyba Valygar. A w Trąbalu Sarevok. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować