Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2006 o 19:59, Tanaathos napisał:

Jak można ukraść złoty posążek ze świątyni Lathandera? to jest zadanie od Mae''vra, za odpowiedż
z góry dziękuje


Od Mae''Vara to zawsze dostawałem questa żeby ukraść naszyjnik ze świątyni Talosa. Trzeba było nocą pojść i zabrać z kufra. Nigdy nie dostałem questa żeby coś kraść od Lathandera, ale pewnie musisz pójść tam nocą, i poszukać w którejś z szaf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 20:09, Latniak napisał:

> Jak można ukraść złoty posążek ze świątyni Lathandera? to jest zadanie od Mae''vra, za
odpowiedż
> z góry dziękuje

Od Mae''Vara to zawsze dostawałem questa żeby ukraść naszyjnik ze świątyni Talosa. Trzeba było
nocą pojść i zabrać z kufra. Nigdy nie dostałem questa żeby coś kraść od Lathandera, ale pewnie
musisz pójść tam nocą, i poszukać w którejś z szaf.

Ja gram złodziejem może dlatego a w nagrodę zamiast kasy Renall da mi glidie:) tylko musze to jakoś ukraść. Ma ktoś jakiś pomysł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi.
Mam pytanko...
Jak oszukac artyste Sarlesa (zadanie: "Pozyskaj uslugi sir Sarlesa dla swiatyni") zeby skorzystal ze stopu ilitu a nie z czystej rudy (ktora chcialem zostawic dla Cromwella do stowrzenia wekiey zniszczen+2)??? Za kazdym razem jak daje mu stop to przyjmuje go a po chwili sie poznaje na oszustwie i wyjezdza z miasta :(
Z gory thx za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie da sie z tego co wiem, albo potrzebne sa jakies specjalne warunki o których ne wiem. Z tym jest związany ładny queścik, więc go nie oszukuj, tylko skołuj czysty illit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 20:26, Cygu napisał:

Hi.
Mam pytanko...
Jak oszukac artyste Sarlesa (zadanie: "Pozyskaj uslugi sir Sarlesa dla swiatyni") zeby skorzystal
ze stopu ilitu a nie z czystej rudy (ktora chcialem zostawic dla Cromwella do stowrzenia wekiey
zniszczen+2)??? Za kazdym razem jak daje mu stop to przyjmuje go a po chwili sie poznaje na
oszustwie i wyjezdza z miasta :(
Z gory thx za odpowiedz.


Niestety ten artysta zawsze sie pozna:) nie ma na to rady:) a stop ilitu zanies do swiatyni i tam uznaja ze jest calkiem calkiem i misja wykonana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
co do pierwszych stron tego postu to ulubiona postac to czarownik, a teraz z innej beczki szukam ludzi do gry przez net (juz jest jedna i wlasnie wybieramy sie do Twierdzy) hmm ale przydalo by sie jeszcze 4 to by byla fajna gra kazdy prowadzi swoja postac ;] to jest cos ;] zeby nie bylo gre przeszedlem kilka razy roznymi postaciami tak ze nieco wiem o gierce ;] ale i tak nie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 20:29, Budo napisał:

/.../

Nie da sie z tego co wiem, albo potrzebne sa jakies specjalne warunki o których ne wiem. Z
tym jest związany ładny queścik, więc go nie oszukuj, tylko skołuj czysty illit :)


Gdzie tam bede marnował czysty ilit na jakiegoś tam marnego rzeźbiarza. Gdyby to był priam z BG1 to kto wie, ale jakiś Sir Sarles, kto to wogóle jest ?? ;)

Już dużo lepiej dać tego ilitu Cromwellowi razem z Wekierą Zniszczeń +1. Broń którą otrzymamy jest o wieeeele bartdziej przydatna niż troche więcej exp za wykonanie questa (bo quest jest zaliczany jak Sarlesa oszukamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 20:19, Tanaathos napisał:

Ja gram złodziejem może dlatego a w nagrodę zamiast kasy Renall da mi glidie:) tylko musze
to jakoś ukraść. Ma ktoś jakiś pomysł??


Ja też dostałem gildie w zamian (gram W/M/Z z modem djaącym możliwośc pisiadania wielu twierdz) Jak do tej pory zostałem jedynie zaatakowany przez garstkę Noży(Sztyletów?) Nocy i dałem parę wytycznych co do mojej gildii, więcej naraize nie kazali mi robić.

Swoją drogą to walka z Mae''Varem jest bardzo ciekawa, kiedy zastosujemy mod Tactics. Chyba z 2 godziny męczyłem sie z tą walką (i poszło z 10 miksturek niewidizalności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 20:53, Latniak napisał:

Swoją drogą to walka z Mae''Varem jest bardzo ciekawa, kiedy zastosujemy mod Tactics. Chyba
z 2 godziny męczyłem sie z tą walką (i poszło z 10 miksturek niewidizalności)

Mae''Var - owszem, ciekawy, ale nie jest specjalnie wymagający jeśli już się znajdzie sposób na niego.


*** SPOJLER ***


Wystarczy niewidzialną postacią podejść w zasięg wzroku Mae''Vara, odbyć tę całą rozmowę (swoją drogą - trochę nielogiczne, ale zostawmy to), a potem zwabić tych zabójców (bodajże czterech ich jest) do wnętrza klatki. Oni chodzą za niewidzialną postacią (tak jakby słyszeli kroki), ale nie zaatakują jej bo nie mają takiej możliwości. Jak już zamkniesz ich w klatkach to wykończenie reszty nagle robi się stosunkowo proste :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 21:17, Mumin napisał:

*** SPOJLER ***


Wystarczy niewidzialną postacią podejść w zasięg wzroku Mae''Vara, odbyć tę całą rozmowę (swoją
drogą - trochę nielogiczne, ale zostawmy to), a potem zwabić tych zabójców (bodajże czterech
ich jest) do wnętrza klatki. Oni chodzą za niewidzialną postacią (tak jakby słyszeli kroki),
ale nie zaatakują jej bo nie mają takiej możliwości. Jak już zamkniesz ich w klatkach to wykończenie
reszty nagle robi się stosunkowo proste :-)


*** Dalsza część spoilera ***

Wiem, zrobiłem tak samo. Ale zanim na to wpadłem.... to łohohoho. Zawsze miałem problemy z tymi głupimi zabójcami, bo kryli się w cieniu i zachodzili od tyłu. Zawsze na początek wykańczałem ciosem w plecy (dwa razy) kapłana, ale zabójcy mnie potem dopadali. Gdy zastosowałem tą taktykę, to rzeczywiście walka stała się smiesznie łatwa (zabójców oczywiscie po fakcie się też pozbyłem, 3 zabójcze chmury i kulka ognia zrobiły swoje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Tanaathos

Tanaathos, mam rade. Widze że masz duzo problemów z questami, to moze zajrzyj na strone Sarafana -> http://bg2.cdprojekt.com/ tam znajdziesz odpowiedzi na temat questów. =]

Oraz moje 3 grosze porad:
primo:twoj dziennik...zwracaj uwage na to co w nim jest napisane
secundo:w tymze dzienniku mozesz umieszczac swoje wpisy np. kto gdzie sie znajduje,dodatkowe wlasne opisy o lokacji...to naprawde pomaga,ja tak kiedys robilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 10:08, Dark Set napisał:

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Tanaathos

Tanaathos, mam rade. Widze że masz duzo problemów z questami, to moze zajrzyj na strone Sarafana
-> http://bg2.cdprojekt.com/ tam znajdziesz odpowiedzi na temat questów. =]

Oraz moje 3 grosze porad:
primo:twoj dziennik...zwracaj uwage na to co w nim jest napisane
secundo:w tymze dzienniku mozesz umieszczac swoje wpisy np. kto gdzie sie znajduje,dodatkowe
wlasne opisy o lokacji...to naprawde pomaga,ja tak kiedys robilem


Umieszczanie wpisow jest szczegolnie przydatne w modach, bo tam nie pojawiaja sie automatyczne wpisy o questach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 20:09, Latniak napisał:

> Jak można ukraść złoty posążek ze świątyni Lathandera? to jest zadanie od Mae''vra, za
odpowiedż
> z góry dziękuje

Od Mae''Vara to zawsze dostawałem questa żeby ukraść naszyjnik ze świątyni Talosa. Trzeba było
nocą pojść i zabrać z kufra. Nigdy nie dostałem questa żeby coś kraść od Lathandera, ale pewnie
musisz pójść tam nocą, i poszukać w którejś z szaf.


To zalezy od charakteru. Zly-Lathander, Dobry-Talos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 20:26, Cygu napisał:

Hi.
Mam pytanko...
Jak oszukac artyste Sarlesa (zadanie: "Pozyskaj uslugi sir Sarlesa dla swiatyni") zeby skorzystal
ze stopu ilitu a nie z czystej rudy (ktora chcialem zostawic dla Cromwella do stowrzenia wekiey
zniszczen+2)??? Za kazdym razem jak daje mu stop to przyjmuje go a po chwili sie poznaje na
oszustwie i wyjezdza z miasta :(
Z gory thx za odpowiedz.


Jest jeszcze trik, wykozystuje on blad gry. Kiedy Cromwell wykuwa przedmiot, za biera on skladnii dopiero po operacji. Jesli uda sie wlaczyc pauze zanim z nami pogada i zrzuci na ziemie Wekiere Zniszczen+1 i Illit, to dostaniemy Wekiere+2 i nic nie tracimy. Teraz mozna dac Sarlesowi prawdziwy Illit i miec fajna wekierke. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2006 o 13:34, Icestalker napisał:

Jest jeszcze trik, wykozystuje on blad gry. Kiedy Cromwell wykuwa przedmiot, za biera on skladnii
dopiero po operacji. Jesli uda sie wlaczyc pauze zanim z nami pogada i zrzuci na ziemie Wekiere
Zniszczen+1 i Illit, to dostaniemy Wekiere+2 i nic nie tracimy. Teraz mozna dac Sarlesowi
prawdziwy Illit i miec fajna wekierke. ;-)


Oczywiscie nie polecam tego osobom grajacym w BG2 pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanko: Mam w druzynie Jaheire i Viki, mam romans z Viconia. Teraz gdy kaze im gdzies pojsc, dziewczynki sie zatrzymuja. A kiedy otwieram pojemnik to od razu go zamykaja. Co mam zrobic. Z gory dziekuje z a odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować