Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2006 o 14:38, Sayi Jin napisał:

> > gdzie mozna znalezc/dostac/wywalczyc jakas dobra katanke? mam juz furie niebios
ale
> jeszcze
> > cos by sie przydalo. nie mam trąbala i gram bez modow.

>
> Malakar w Przytulku. Jak nie masz edycji Kolekcjonerskiej, to chyba wszystko.

a slyszalem cos o ostrzu dakkona, gdzie to znalezc?


Jeden ze sprzedawcow z edycji Kolekclonerskiej Deidre, na Targu Przygod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 16:15, Sayi Jin napisał:

a co wogle myslicie o tych modach? dobrze sie na nich gra czy nie? latwiej, trudniej?

To zależy o jaki mod pytasz, z EOU czy Item Upgrade jest łatwiej, ale juz Tactics mocno utrudnia grę, jestem na niego jeszcze za cienki w uszach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 16:19, boogie85 napisał:

> a co wogle myslicie o tych modach? dobrze sie na nich gra czy nie? latwiej, trudniej?

To zależy o jaki mod pytasz, z EOU czy Item Upgrade jest łatwiej, ale juz Tactics mocno utrudnia
grę, jestem na niego jeszcze za cienki w uszach.


Czysty tactics rzeczywiście jest straszny ;) Ale jeżeli mamy Tactics z EoU i Item Upgrade, to nie jest tak źle. Wydaje mi się że bez moda Item Upgradfe to nawet nie ma co zabierać się za tactics (bo mozesz sobie włosy z głowy powyrywać :). Połówy przeciwników prze więcej jak połowę gry wogóle nie będziesz mógł trafić :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 16:19, boogie85 napisał:

> a co wogle myslicie o tych modach? dobrze sie na nich gra czy nie? latwiej, trudniej?

To zależy o jaki mod pytasz, z EOU czy Item Upgrade jest łatwiej, ale juz Tactics mocno utrudnia
grę, jestem na niego jeszcze za cienki w uszach.

Skąd można załatwić sobie te mody??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie uatrakcyjniają rozgrywkę, ale niekóre bugi utrudniają rozrywkę, ale jesli przymknie się na to oko można odświerzyć sobie nimi grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 18:44, Tanaathos napisał:

> > a co wogle myslicie o tych modach? dobrze sie na nich gra czy nie? latwiej, trudniej?

>
> To zależy o jaki mod pytasz, z EOU czy Item Upgrade jest łatwiej, ale juz Tactics mocno
utrudnia
> grę, jestem na niego jeszcze za cienki w uszach.
Skąd można załatwić sobie te mody??

Z internetu www.google.pl....... no dobra nie będe złośliwy kilka modów znajdziesz tutaj http://www.awt.conect.pl/forum/pobieralnia/indexpob.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 19:30, boogie85 napisał:

> > > a co wogle myslicie o tych modach? dobrze sie na nich gra czy nie? latwiej,
trudniej?
>
> >
> > To zależy o jaki mod pytasz, z EOU czy Item Upgrade jest łatwiej, ale juz Tactics
mocno
> utrudnia
> > grę, jestem na niego jeszcze za cienki w uszach.
> Skąd można załatwić sobie te mody??
Z internetu www.google.pl....... no dobra nie będe złośliwy kilka modów znajdziesz tutaj http://www.awt.conect.pl/forum/pobieralnia/indexpob.html

no sorry ale jetsem gówniarz i sobieśrednio radzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2006 o 19:37, Tanaathos napisał:

no sorry ale jetsem gówniarz i sobieśrednio radzę

Nie bierz tego do siebie, nie mogłem się powstrzymac ;D Mimo wszystko rada na przyszłośc google nie gryzie, to nie jest takie trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 19:30, boogie85 napisał:

Z internetu www.google.pl....... no dobra nie będe złośliwy kilka modów znajdziesz tutaj http://www.awt.conect.pl/forum/pobieralnia/indexpob.html

mam problemy z zainstalowaniem modów,pisze mi że nie może znależć pliku dialog.tlk, ma ktoś jakiś pomysł co moge zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 19:49, Tanaathos napisał:

> Z internetu www.google.pl....... no dobra nie będe złośliwy kilka modów znajdziesz tutaj
http://www.awt.conect.pl/forum/pobieralnia/indexpob.html
mam problemy z zainstalowaniem modów,pisze mi że nie może znależć pliku dialog.tlk, ma ktoś
jakiś pomysł co moge zrobić??

Jeśli ściągnąłeś moda to musisz go rozpakowac do katalogu, w krórym masz grę u mnie np. to będzie D:\Baldurs Gate II .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 14:22, Icestalker napisał:

/.../


Jak to wszystko ładnie brzmi...
Zgadzam się, wcale nie jest trudno ich pokonać, wystarczy tylko mieć odpowiednią taktykę. Ja pomagałem sobie często zapalającą chmurą jeszcze i innymi obszarowymi. Natomiast jeżeli grasz postacią solo to nie potrzebna ci taktyka... wchodzisz, patrzysz kto to, ubijasz wszystkich po kolei i wychodzisz :) Żadnych problemów.

Problemy za to zaczynają się kiedy instalujesz sobie mod Tactics... ;] Od niedawna z nim gram i wiem co mnie tam czeka, dlatego daję sobie z tą runiczną grupką narazie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z Keldornem. Wpadliśmy do jego domu, a tam się okazuje, że żona go zdradza. Zasugerowałem, że rozwiążemy to sami. Kochanka puściłem wolno i zapropoowałem, żeby porozmawiać z żoneczką. Po rozmowie powiedziałem, że na dzień może zostać, ale potem idziemy. No i tu pojawił się zonk. Keldorn chce zrezygnować z zakonu i zapowiedział, że jak pomoże mi z Iimoen to wraca do domu. No i mam pytanko, czy tą całą sprawe da się jakoś lepiej rozwiąć (więcej expa.) no i co trzeba zrobić, żeby zachować Keldorna. Gierkę już przeszedłem chyba 3 razy teraz gram tylko po to, żeby brać postacie których nigdy nie miałem, a raczej nie brać tych postaci co zawsze (korgan, edwin).

To może macie przy okazji jakieś propozycje co do sprzętu:
wszyscy jakoś koło 9 poziomu
ja - elfia łuczniczka łuki na 5, kusze na 2 bądź 3, no póki co biega z pasem 19 siły i tym długim łukiem co wymaga tej siły
reszta:
keldorn - jak tylko dorwę firkaga to krasomir poki co lilacor
anomen - młotek błyskawic, docelowo crom frajer ;)
mazzy - łuk 3 strzały na rundę, i jakiś tam mieczyk + 2, zaraz idę do gilldii złodzieji bo tam chyba +4 dawali
aerie
jan jansen - da się jakoś zrobić żeby już został tylko magiem, szkoda mi expa na złodzieja

Dawno grałem, więc nie pamiętam. Ile woj ma kropek w broniach na koniec?? Bo nie wiem czy jest sens mazzy np. na katany przeżucać (ahh ta furia niebios), żeby mi na koniec kropek nie brakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 16:15, Sayi Jin napisał:

a co wogle myslicie o tych modach? dobrze sie na nich gra czy nie? latwiej, trudniej?


TDD dodaje bardzo duzo questow, postaci (8), podklas (70), i pomimo, ze questy sa trudne, ten mod "ulatwia" gre (mozna byc bardzo poteznym bardzo wczesnie: Rozdzial 3- postaci 13-17lv. nawet nie bylem w przytulku i nie zrobilem twierdzy De''Arnise, wzgorz wichrowych wloczni i wzgorz Umar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Znaczy Keldorn nie wroci do zonki (tez tak myslalem), poprostu bedzie dalej z toba podrozowal.

Dnia 04.05.2006 o 23:30, Padishah napisał:

To może macie przy okazji jakieś propozycje co do sprzętu:
wszyscy jakoś koło 9 poziomu
ja - elfia łuczniczka łuki na 5, kusze na 2 bądź 3, no póki co biega z pasem 19 siły i tym
długim łukiem co wymaga tej siły

Niepotzebnie dales do kusz, trzeba bylo w Miecze Poltorareczne i Mieczem na Zmienoksztaltnych, a potem Postrachem Wrogow, albo jakims innym. Jeszcze opcja bylo dac Luczniczce 4 w krotkie luki 2 w Katany i 1 w walke dwoma bronmi. I Branzolety Lucznictwa.

Dnia 04.05.2006 o 23:30, Padishah napisał:

reszta:
keldorn - jak tylko dorwę firkaga to krasomir poki co lilacor

Albo Oczyszacz i Postrach wrogow, ale to juz zalezy od Ciebie.

Dnia 04.05.2006 o 23:30, Padishah napisał:

anomen - młotek błyskawic, docelowo crom frajer ;)

Lepiej Cep bojowy wiekow (W Trabalu jest naprawde potezny) i rekawice sily Ogra dla Aerie a pas sily lodowego Olbrzyma dla Jana.

Dnia 04.05.2006 o 23:30, Padishah napisał:

mazzy - łuk 3 strzały na rundę, i jakiś tam mieczyk + 2, zaraz idę do gilldii złodzieji bo
tam chyba +4 dawali
aerie - Kostur Magii, Szata wekny, jakis kamien Ioun
jan jansen - da się jakoś zrobić żeby już został tylko magiem, szkoda mi expa na złodzieja

Jana nie mozesz zrobic wylacznie maga,a zlodzieja potrzebujesz. Wiec niema sensu.

Dnia 04.05.2006 o 23:30, Padishah napisał:

Dawno grałem, więc nie pamiętam. Ile woj ma kropek w broniach na koniec?? Bo nie wiem czy jest
sens mazzy np. na katany przeżucać (ahh ta furia niebios), żeby mi na koniec kropek nie brakło.


Woj moze miec na koniec 5 "Gwiazdek"


Przedmioty:
Postrach Wrogow- Tweirdza Straznika, poz.1 Kaienna Statua
Oczysczacz- Twierdza Straznika poz.3, kamienny obelisk
Bransolety Lucznictwa- Gaj Druidow, Kopiec troli, Kosci
Pas sily lodowego giganta- Podmrok, Demoniczny rycerz, Statua Demogorgona
Rekawice Sily Ogra- Niziolek, Kula Sfer
Kostur Magi- Mag, Siedziba spaczonego Runa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 04.05.2006 o 22:43, Latniak napisał:

Problemy za to zaczynają się kiedy instalujesz sobie mod Tactics... ;] Od niedawna z nim gram
i wiem co mnie tam czeka, dlatego daję sobie z tą runiczną grupką narazie spokój.


Jak napiszesz,co tam jest to moge wymyslic jakas taktyke dla zabawy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do posiadlosci farrahda w dzielnicy mostow. jaki qest sie z tym wiazal bop pamietam ze kiedys cos tam mialem zrobic jak gralem poprzednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 16:32, Latniak napisał:

> > a co wogle myslicie o tych modach? dobrze sie na nich gra czy nie? latwiej, trudniej?

>
> To zależy o jaki mod pytasz, z EOU czy Item Upgrade jest łatwiej, ale juz Tactics mocno
utrudnia
> grę, jestem na niego jeszcze za cienki w uszach.

Czysty tactics rzeczywiście jest straszny ;) Ale jeżeli mamy Tactics z EoU i Item Upgrade,
to nie jest tak źle. Wydaje mi się że bez moda Item Upgradfe to nawet nie ma co zabierać się
za tactics (bo mozesz sobie włosy z głowy powyrywać :). Połówy przeciwników prze więcej jak
połowę gry wogóle nie będziesz mógł trafić :]

No raczej troche przesada :) Niekiedy trzeba się troche pomęczyć, to fakt ale da się przeżyć ;] Osobiście dla mnie jest to jedyny mod który przykuł moją uwagę (chociaż zaznaczam że TDD nie tknąłem jeszcze). Może do dlatego że za modami nie przepadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować