Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2006 o 23:15, Sarafan_Knight napisał:

> oczywiście
> ludziki mogą się nie zgodzić :-]

Jak ktoś wykorzystuje złodzieja do walki, to niezbędne będą dwie umiejętności związane z ukrywaniem
się. :)

Niom właśnie o to mi chodziło z tym niezgadzaniem. Ja jakoś nigdy nie mogłem sie przekonać do korzystania ze złodzieja w walce, robił mi po prostu za kolejną jednostke dystansową. Chociaż ostatnio w BG1 używam Imoen do uprzykrzania życia magom. Połączenie niewidzialności i ciosu w plecy jest naprawde mordercza, jednak o tym tutaj gadać nie będę bo powiedzą że spamiarz jestem :-].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 23:25, dominyoo napisał:

A gdzie się instuluje moda Ease of Use...bo mi nie działa:/ pozdro....

To powinno być opisane w FAQ moda... :-/

Rozpakowujesz ściągnięte archiwum do katalogu z BG2, a potem uruchamiasz plik Setup-Ease.exe (chyba tak się nazywa - nie mam jak sprawdzić) i instalujesz wybrane (albo wszystkie) komponenty moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 23:19, Hubi Koshi napisał:

> > oczywiście
> > ludziki mogą się nie zgodzić :-]
>
> Jak ktoś wykorzystuje złodzieja do walki, to niezbędne będą dwie umiejętności związane
z ukrywaniem
> się. :)
Niom właśnie o to mi chodziło z tym niezgadzaniem. Ja jakoś nigdy nie mogłem sie przekonać
do korzystania ze złodzieja w walce, robił mi po prostu za kolejną jednostke dystansową. Chociaż
ostatnio w BG1 używam Imoen do uprzykrzania życia magom. Połączenie niewidzialności i ciosu
w plecy jest naprawde mordercza, jednak o tym tutaj gadać nie będę bo powiedzą że spamiarz
jestem :-].


Jakie dokladnie musza byc warunki do Ciosu w plecy? Bo czasami jestem w cieniu i atakuje, ale nie ma bonusu. Co trzeba dolkadnie zrobic? Czy strona z ktorej sie atakuje ma znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 23:14, Hubi Koshi napisał:

> Czy dawanie więcej niż 100% w zdolności złodziejske (np. otwieranie zamków) coś daje?
Próbowałem
> Janem zdjąć pułapkę (pułapki mam na 100 nim) w domku na zachodzie dzielnicy mostów i za
nic
> nie mogłem.
Wyglądać to może dość kuriozalnie, ale wygląda na to że niektóre zamki mają poziom trudności
powyżej 100, ewentualnie po prostu nie wychodzą ci rzuty przy próbie otworzenia zamka, musisz
próbować kilka razy. Co do podnoszenia zdolności złodziejskich powyżej 100% hmm, tak sobie
myśle że najpierw najlepiej podnieś wszystkie zdolności do tej setki (przede wszystkim Otwieranie
Zamków, Szukanie Pułapek, Kradzież Kieszonkowa) te są jak dla mnie najważniejsze, oczywiście
ludziki mogą się nie zgodzić :-]


to wlasnie jest bardzo dziwne, bo jesli exp. zalezy od trudnosci zamka to te "nierozbrajalne" zamki w Gildi Zlodziei daja 950 exp. (95 lv.) a za niektore mam 3750 exp. (375 lv.), a moje otwieranie zamkow jest na 150 lv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 23:19, Hubi Koshi napisał:

> > oczywiście
> > ludziki mogą się nie zgodzić :-]
>
> Jak ktoś wykorzystuje złodzieja do walki, to niezbędne będą dwie umiejętności związane
z ukrywaniem
> się. :)
Niom właśnie o to mi chodziło z tym niezgadzaniem. Ja jakoś nigdy nie mogłem sie przekonać
do korzystania ze złodzieja w walce, robił mi po prostu za kolejną jednostke dystansową. Chociaż
ostatnio w BG1 używam Imoen do uprzykrzania życia magom. Połączenie niewidzialności i ciosu
w plecy jest naprawde mordercza, jednak o tym tutaj gadać nie będę bo powiedzą że spamiarz
jestem :-].


U mnie Imoen nawalala magow z luku, bo byla chyba jedyna osoba z umiejetnosciami w lukach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 22:44, wanan napisał:

nono;-)) juz sam znalazlem ; niezauwazylem ze wchodzi sie z boku przez drzwi a nie do konca
korytarza;-) a swoja droga Balor jest nawet niezlya dostaje sie tylko 26000 zadna z moich broni
go nietykala ...oprocz katany Furia Niebios


Dziwne, ja nie mialem z nim problemu (wszystkie bronie dzialaly), (uzyj na niego Placa Smierci, to zdecnie od razu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 01:49, Icestalker napisał:

Jakie dokladnie musza byc warunki do Ciosu w plecy? Bo czasami jestem w cieniu i atakuje, ale
nie ma bonusu. Co trzeba dolkadnie zrobic? Czy strona z ktorej sie atakuje ma znaczenie?

Primo Weź spisuj wszystkie przemyślenia w jednym poście jak sie patrze na te molochy do których dodajesz jedno dwa zdanka to mi sie w głowie zaczyna kręcić :-P
Secundo: Warunki do ciosu w plecy są następujące
Postać musi byż uzbrojona w sztylet, miecz, katane (krótkich zazwyczaj używają złodzieje bo takie mogą, ale można też długimi, ale oburęcznymi to już chyba nie zresztą sam nie wiem :-P)
Postać musi być w jakiś sposób niewidzialna Krycie się w Cieniu/Niewidzialność
No i postać musi stać za plecami przeciwnika. Potem wystarczy jej tylko kazać zaatakować i... przeciwnik obrywa 2 do 4 razy więcej obrażeń niż by zebrał normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2006 o 02:55, Hubi Koshi napisał:


Postać musi być w jakiś sposób niewidzialna Krycie się w Cieniu/Niewidzialność
No i postać musi stać za plecami przeciwnika. Potem wystarczy jej tylko kazać zaatakować i...
przeciwnik obrywa 2 do 4 razy więcej obrażeń niż by zebrał normalnie.


Dzieki za te wszystkie porady. Poprostu zapomnialem skrocic tekst do ktorego sie odwoluje, a mysli byly do roznych ludzi na rozne tematy, ale bede sie pilnowal. Aha i dzieki za warunki Uderzenia w Plecy, bardzo mi sie przyda. Wrzuce w Twojej intencji kilka tyskow do swiatyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi.
Mam pytanie. Czy w Targowie przy zadaniu z oponcza Waukeen jest jakas roznica dla ktorej z rodzin je wykonam, czy i tak dostane to samo???
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 10:54, Cygu napisał:

Mam pytanie. Czy w Targowie przy zadaniu z oponcza Waukeen jest jakas roznica dla ktorej z
rodzin je wykonam, czy i tak dostane to samo???


Ja nie dawałem rzadnej rodzinie, tylko temu burmistrzowi <nie pamietam jak sie nazywał>. Ale chyba różnicy jakiejs znaczacej nie ma, pozatym ze rodzina której nie oddałes nie bedzie sie do Ciebie odzywać. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 10:54, Cygu napisał:

Hi.
Mam pytanie. Czy w Targowie przy zadaniu z oponcza Waukeen jest jakas roznica dla ktorej z
rodzin je wykonam, czy i tak dostane to samo???
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrowki.


++++++++++++++++++++++++++SPOILER+++++++++++++++++++++++++++++++++
Jesli dasz jakiejs rodzinie, to wybuchnie walka i bedziesz musila zabic wszystkich (z rodzin). I chyba spadnie Ci reputacja. Jeden gozdek z tych rodzin jest magiem i ma Elfia Kolzuke (mozliwe, ze +1). Ale ogolnie nie ma znaczenia. Jak oddasz burmistrzowi, to dostaniesz kase (sladowe ilosci) i + do reputacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 11:57, Icestalker napisał:

Jesli dasz jakiejs rodzinie, to wybuchnie walka i bedziesz musila zabic wszystkich (z rodzin).
I chyba spadnie Ci reputacja. Jeden gozdek z tych rodzin jest magiem i ma Elfia Kolzuke (mozliwe,
ze +1). Ale ogolnie nie ma znaczenia. Jak oddasz burmistrzowi, to dostaniesz kase (sladowe
ilosci) i + do reputacji.


Figa z makiem :PP. Nic się nie traci ;] :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można grać bez problemu w Baldurs Gate 2 nie ruszając pierwszej części?
Bo mam zamiar kupić dwójkę, ale to trochę dziwnie zaczynać sagę od ostatniej części.
A tak po za tym to saga powinna być wydana w eXtra Klasyce neXt na DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 13:08, Harmegidon napisał:

> Jesli dasz jakiejs rodzinie, to wybuchnie walka i bedziesz musila zabic wszystkich (z
rodzin).
> I chyba spadnie Ci reputacja. Jeden gozdek z tych rodzin jest magiem i ma Elfia Kolzuke
(mozliwe,
> ze +1). Ale ogolnie nie ma znaczenia. Jak oddasz burmistrzowi, to dostaniesz kase (sladowe

> ilosci) i + do reputacji.

Figa z makiem :PP. Nic się nie traci ;] :P.


Masz na mysli spadek reputacji? Moze masz racje ja ten quest zrobilem dla jednej z rodzin 4-5 miesiecy temu. Ale bardzo przepraszam jesli ktos sie przezemnie pomylil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 13:13, Tomislav napisał:

Czy można grać bez problemu w Baldurs Gate 2 nie ruszając pierwszej części?
Bo mam zamiar kupić dwójkę, ale to trochę dziwnie zaczynać sagę od ostatniej części.
A tak po za tym to saga powinna być wydana w eXtra Klasyce neXt na DVD.


Oczywiscie, ze mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam proble. Kupiłem BG2 w ekstraklasyce za 20 zł i występuje błą podczas instalacji. Jakoś mi poszło i grałem..... Jak już wyinstalowałem i po kilku miesiącach znowu chce zagrać to już błędu nie dało się ominąć- zapomiałem jak co robiłem żeby działała :P. Płytka nie jest porysowana itp. Czy ktoś ma BG2 w ekstarklasyce ? Może trzeba cos zrobić pzred czy w trakcie instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG1 mi działa i chciałbym z kimś pograć. Szkoda ,że na bezpiecznej przystani niema modów i plików do BG1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 13:34, BORTEK napisał:

BG1 mi działa i chciałbym z kimś pograć. Szkoda ,że na bezpiecznej przystani niema modów i
plików do BG1.

A pozatym BG1 jest o wiele lepsza niż dwójka. ( ma ktoś jakieś pliki ? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 13:35, BORTEK napisał:

> BG1 mi działa i chciałbym z kimś pograć. Szkoda ,że na bezpiecznej przystani niema modów
i
> plików do BG1.
A pozatym BG1 jest o wiele lepsza niż dwójka. ( ma ktoś jakieś pliki ? )


No,to juz zalezy od gustow. Ja na przyklad wole dwojke dlatego ze:
1. Ma lepsza grafe
2. Jest bardziej dynamiczna
3. Bardziej nastrojowa
4. Ma ciekawsze i bardziej skomplikowane zadania
5. Jest zdecydowanie wiecej plikow do dwojki niz do jedynki

A pliki znajdziesz na "Otrze i Gwiazdy"- link jest na przystani.

P.S. To jest temat o BG2 napisz w temacie Baldur`s Gate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować