Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2006 o 10:03, raziel81 napisał:

Siemka, ja zamówiłem sobie Baldura 2 ale nie wiem dokładnie o co tam chodzi.Wiem tylko że podobno
jest ekstra.Ale czy jest lepsza od icewind dale 2?I czy odrazu tworzysz drużyne czy musisz
szukać gostków którzy się do ciebie dołączom?

Gra jest hmm trudniejsza od Icewinda (wszak to jest H&S), na początku tworzysz tylko postać głównego bohatera, pozostałych członków możesz zwerbować w trakcie gry (jest spory wybór). Zyczę miłego grania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 10:07, boogie85 napisał:

Gra jest hmm trudniejsza od Icewinda

Powiedziałbym raczej "bardziej wymagająca" niż "trudniejsza". A przy tym daje sporo więcej frajdy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 10:12, Mumin napisał:

> Gra jest hmm trudniejsza od Icewinda
Powiedziałbym raczej "bardziej wymagająca" niż "trudniejsza". A przy tym daje sporo więcej
frajdy :-)

Ja własnie miałem problem z określeniem tej inszości Baldura.
Ps. W Baldura gram już bardzo długo, a Icewinda rzuciłem w kąt po kilku godzinach grania, ta gra nigdy nie przypadła mi do gustu. Oba Baldury kocham za ich fabułe, własnie nadrabiam zaległości i przechodże pierwszą część (jaka szkoda, że najpierw zagrałem w "dwójkę"), korzystając z TuTu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieni się zmieni, choć w przypadku co poniektórych przedmiotór zmiana jest niewielka. Rzecz jasna zmianę zbroi skórzanej na płytowa od razu zauważysz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG jest o wiele fajniesze od IWD. Mniej zamieszany rozwój postaci, fajniejsze questy, o wiele więcej humoru, niesamowite dilalogi między członkami drużyny... Długo by wymieniać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG bez dwóch zdań rządzi! W sumie moge wymienić tylko jedną grę, która wciągnęła mnie w tym samym stopniu i było to Diablo; choć jak wiadomo w praktyce to zupełnie inny typ gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 10:33, Przemek t74 napisał:

I jeszcze małe pytanko - co to jest to TuTu ??

Jet to mod dzięki któremu możesz grać w BG1 korzystając z silnika BG2 (lepsza rozdzielczość, zachowanie postaci, podklasy itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 10:03, raziel81 napisał:

Siemka, ja zamówiłem sobie Baldura 2 ale nie wiem dokładnie o co tam chodzi.Wiem tylko że podobno
jest ekstra.Ale czy jest lepsza od icewind dale 2?I czy odrazu tworzysz drużyne czy musisz
szukać gostków którzy się do ciebie dołączom?

Raziel ja wlansie gram druzyna robiona od poczatku do konca mam 6 swoich takich jakich chciualem nawet obrazki zrobilem swoje;-) polecam bardzo ,tym barzdiej ze jak dasz im dobre parametry to bede o niebo lepsi niz ci najlepsi NPC z gry ,a porownujac do IwD2 no to zabawa jest rownie dobra tyle ze DUUUZZZO dluzsza i to jest wielki plus Baldura ;-)) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 10:37, Przemek t74 napisał:

Aha, thx. A moge gdzieś nabyć nowego BG1 ? I gdzie ściągnąć tego TuTu ?

Nowego baldura nie można nabyć, nie jest już w sprzedaży spróbuj na allegro albo w używakach. Co do TuTu to można ten modzik podrać można tutaj http://crpg.com.pl/.
PS. Jeśli odpowiadasz na posta to używaj przycisku "odpowiedź", wtedy będę wiedział ze ktoś napisał do mnie posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 11:08, wanan napisał:

Raziel ja wlansie gram druzyna robiona od poczatku do konca mam 6 swoich takich jakich chciualem
nawet obrazki zrobilem swoje;-) polecam bardzo ,tym barzdiej ze jak dasz im dobre parametry
to bede o niebo lepsi niz ci najlepsi NPC z gry ,a porownujac do IwD2 no to zabawa jest rownie
dobra tyle ze DUUUZZZO dluzsza i to jest wielki plus Baldura ;-)) pozdro

Tyle tylko, że wtedy traci się podstawowy atut baldura, mianowicie relacje pomiędzy członkami drużyny ,nie ma kłotni romansów itd. Jeśli ktoś gra po raz piewszy w baldura to zdecydowanie nie polecam tego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 11:12, boogie85 napisał:

> Raziel ja wlansie gram druzyna robiona od poczatku do konca mam 6 swoich takich jakich
chciualem
> nawet obrazki zrobilem swoje;-) polecam bardzo ,tym barzdiej ze jak dasz im dobre parametry

> to bede o niebo lepsi niz ci najlepsi NPC z gry ,a porownujac do IwD2 no to zabawa jest
rownie
> dobra tyle ze DUUUZZZO dluzsza i to jest wielki plus Baldura ;-)) pozdro
Tyle tylko, że wtedy traci się podstawowy atut baldura, mianowicie relacje pomiędzy członkami
drużyny ,nie ma kłotni romansów itd. Jeśli ktoś gra po raz piewszy w baldura to zdecydowanie
nie polecam tego rozwiązania.

No wlasnie ,ale ja sie tak juz przyzwyczailem po IwD i lubie ten tryb...zreszta jestem zadowolony bosa niezli w wlace np. w czasie starciai z czerwonym smokiem de facto jedna wojowniczka plus kilku przywolancow zalatwilo go i to na najtrudniejszym poziomie /ona tylko na 13 poziomie+z katana Zerthowa Dakhona+no itroche wylomow ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie w BG II podstawa to dobra taktyka - a jak juz taka masz i wykonujesz wszystkie mniejsze zadania to cala gra jest pardzo prosta -ale poglowkowac tez bedzie trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 11:23, Przemek t74 napisał:

Czy BG 2 jest bardzo trudna ?? Trudniejsza od NWN? Chodzi mi o to czy bardzo trzeba główkować,
i czy potwory są ciężkie (rośnie im lvl ?).

no glowkowac trzeba szcegolnie w czarowiezach ale akurat te questy sa bardzo fajne ,potwory sa trudne ...zalezy jaka masz druzyne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 11:26, wanan napisał:

> Czy BG 2 jest bardzo trudna ?? Trudniejsza od NWN? Chodzi mi o to czy bardzo trzeba główkować,

> i czy potwory są ciężkie (rośnie im lvl ?).
no glowkowac trzeba szcegolnie w czarowiezach ale akurat te questy sa bardzo fajne ,potwory
sa trudne ...zalezy jaka masz druzyne ;-)

A jaką drużyną sie najłatwiej gra ? Proszę o jakąś poradę dla niedoświadczonego gracza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w czarowięzach musiales główkowac ?? to jest akurat lokacja na jakies 30 minut nie wiecej :)) ja osobiscie najpierw robie czarowiezy rybki i podmrok a pozniej dopiero zaczynam sie bawic we wzgorza umar i takie tam questy :) wielka to przyjemnosc jak wszystko od strzala sie rozpada :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować